Pages:
Author

Topic: Leupay, Revolut , Neteller & Skrill Ερωτήσεις UPDATED - page 2. (Read 18736 times)

newbie
Activity: 1
Merit: 0
Ποια φυσική καρτα προτείνετε της wirex ή της uquid? της uquid στον σύνδεσμο www.uquid.com/uquid-card αναφέρει οτι η κάρτα είναι valid για 3 χρόνια. μετά οσο χρήματα υπάρχουν μέσα χάνονται? Τέλος υπάρχει κάποια φυσική κάρτα που να μην απαιτει ταυτοποίηση έστω και για μικρά ποσά και να φορτιζει απο paysafecard ή Western Union? Αν όχι υπάρχει κάποια που να δέχεται του παλαιού τύπου ταυτότητα ή ελληνικό λογαριασμό κτλ?

Ευχαριστώ
legendary
Activity: 3402
Merit: 1142
Ιntergalactic Conciliator
καλά οι Ελληνικές τράπεζες πάντα ήταν μέγα ταλιροφονιάδες
sr. member
Activity: 617
Merit: 253
Εξοδα ανάληψης με ξένες κάρτες απο ελληνικα ΑΤΜ:
Εθνική 2ευρω
Πειραιώς 3ευρω
Και σημερα ανακάλυψα οτι πλέον και aphabank και eurobank κρατάνε 2,5ευρω στην αναληψη που μεχρι πριν λίγες μέρες δεν κρατούσανε.
Προσπαθουνε να βγάλουνε κέρδος απο οπουδήποτε πλέον.
member
Activity: 204
Merit: 10
Ν26 Ambassador - Contact for free promo codes
Επιβεβαιώνω και γω για Kraken & LeoPay
sr. member
Activity: 617
Merit: 253
η leopay ανοιξε τα εμβασματα.εστειλα απο το κρακεν και μπηκαν κανονικα μεσα σε 15 ωρες!

Το δοκιμάζω κι εγω και επανέρχομαι!

Όντος κρακεν —> LeoPay ΟΚ!
Ευχαριστούμε για την ενημέρωση
legendary
Activity: 3402
Merit: 1142
Ιntergalactic Conciliator
οι κάρτες του δουλεύουν κανονικά πλέον? Θα το δοκιμάσω αν και κάνω και δουλειά και από bitstamp σε revolut
sr. member
Activity: 617
Merit: 253
η leopay ανοιξε τα εμβασματα.εστειλα απο το κρακεν και μπηκαν κανονικα μεσα σε 15 ωρες!

Το δοκιμάζω κι εγω και επανέρχομαι!
member
Activity: 124
Merit: 10
η leopay ανοιξε τα εμβασματα.εστειλα απο το κρακεν και μπηκαν κανονικα μεσα σε 15 ωρες!
sr. member
Activity: 700
Merit: 265
σήμερα μου έστειλε η leupay ότι άνοιξε ξανά τις μεταφορές με sepa. Τώρα δεν το έχω δοκιμάσει να το επιβεβαιώσω.

Μόλις δοκίμασα από κρακεν κάποια μικροποσά.
Ν26 εφυγε κανονικα
Leopay μου έγραψε "On Hold"
Για να δούμε...

Update:
Homer here from the Kraken Client Engagement team.
We are contacting you to advise that your bank has recently suspended deposits and withdrawals for Kraken accounts.
Be assured that we are actively working to resume funding operations with the bank. We've arranged for the funds to be returned to your Kraken account.
Please let us know if you have any questions or concerns.
With Kind Regards,

άρα άκυρο το leupay. Αν έχει κάνει ban το kraken θα έχει κάνει ban όλα τα ανταλλακτήρια.

Δεν ιςχυει απαραίτητα το τελευταίο που λες για την leupay και το kraken οτι θα εχει διακόψει και με αλλα exchange γιατί και η revolut έκοψε με το κρακεν αλλα παίζει με coinbase και bit stamp
legendary
Activity: 3402
Merit: 1142
Ιntergalactic Conciliator
σήμερα μου έστειλε η leupay ότι άνοιξε ξανά τις μεταφορές με sepa. Τώρα δεν το έχω δοκιμάσει να το επιβεβαιώσω.

Μόλις δοκίμασα από κρακεν κάποια μικροποσά.
Ν26 εφυγε κανονικα
Leopay μου έγραψε "On Hold"
Για να δούμε...

Update:
Homer here from the Kraken Client Engagement team.
We are contacting you to advise that your bank has recently suspended deposits and withdrawals for Kraken accounts.
Be assured that we are actively working to resume funding operations with the bank. We've arranged for the funds to be returned to your Kraken account.
Please let us know if you have any questions or concerns.
With Kind Regards,

άρα άκυρο το leupay. Αν έχει κάνει ban το kraken θα έχει κάνει ban όλα τα ανταλλακτήρια.
sr. member
Activity: 617
Merit: 253
σήμερα μου έστειλε η leupay ότι άνοιξε ξανά τις μεταφορές με sepa. Τώρα δεν το έχω δοκιμάσει να το επιβεβαιώσω.

Μόλις δοκίμασα από κρακεν κάποια μικροποσά.
Ν26 εφυγε κανονικα
Leopay μου έγραψε "On Hold"
Για να δούμε...

Update:
Homer here from the Kraken Client Engagement team.
We are contacting you to advise that your bank has recently suspended deposits and withdrawals for Kraken accounts.
Be assured that we are actively working to resume funding operations with the bank. We've arranged for the funds to be returned to your Kraken account.
Please let us know if you have any questions or concerns.
With Kind Regards,
legendary
Activity: 3402
Merit: 1142
Ιntergalactic Conciliator
σήμερα μου έστειλε η leupay ότι άνοιξε ξανά τις μεταφορές με sepa. Τώρα δεν το έχω δοκιμάσει να το επιβεβαιώσω.
member
Activity: 204
Merit: 10
Ν26 Ambassador - Contact for free promo codes
Πλέων έχω πρόβλημα με revolut δεν δέχεται ευρό από kraken με sepa .... Cry Cry Cry

Τι κάνουμε τώρα ??
Δοκίμασες Coinbase;

Έμβασμα από Coinbase σε Ν26 δουλεύει κανονικά πάντως. Τουλάχιστον χτες που το δοκίμασα από περιέργεια για 3 ευρώ δούλεψε κανονικά.
newbie
Activity: 11
Merit: 0
Η wirex λεει οτι σου δινει visa καρτα απ`οπου μπορεις να μετατρεψεις νομισματα σε οποιο νομισμα θελεις..
Μπορεις να κανεις κανονικα αγορες παντου με την καρτα δωρεαν και η χρεωσεις τις ειναι:
1,20Ε το μηνα για την καρτα
2.25Ε ανα αναληψη αλλα με μεγιστο ποσο τα 225Ε.
Η ερωτηση ειναι αν μπορεις να κανεις μετατροπη απο crypto/fiat μεσω της wirex και μεταφορα μετα αλλου
(τραπεζα,revolut,n26 π.χ.) για να μπορεις να κανεις μεγαλυτερες αναληψεις??
sr. member
Activity: 617
Merit: 253
Με την revolut το μόνο που μπορείς να κάνεις είναι να στείλειες χρήματα από ανταλλακτήρια στο iban σου που έχεις στο app και αυτό μόνο μέσω bitstamp καθώς από τι διαβάζω ξανά άν το επιχειρήσεις από κάποιο άλλο ανταλλακτήριο απλά η συναλλαγή δεν θα γίνει ποτέ.
Πηγή; Έχουν μπανάρει τα άλλα;

νομίζω το έχουν γράψει και εδώ αλλά μου το έχουν πει και δύο άτομα ότι δλδ προσπάθησαν αν στείλουν από kraken και απλά τους ακυρωνόταν το έμβασμα. Με bitstamp όπως έγραψα δουλεύει κανονικά.

Και γω το εχω τσεκαρισμενο για ρεβολουτ
legendary
Activity: 3402
Merit: 1142
Ιntergalactic Conciliator
Με την revolut το μόνο που μπορείς να κάνεις είναι να στείλειες χρήματα από ανταλλακτήρια στο iban σου που έχεις στο app και αυτό μόνο μέσω bitstamp καθώς από τι διαβάζω ξανά άν το επιχειρήσεις από κάποιο άλλο ανταλλακτήριο απλά η συναλλαγή δεν θα γίνει ποτέ.
Πηγή; Έχουν μπανάρει τα άλλα;

νομίζω το έχουν γράψει και εδώ αλλά μου το έχουν πει και δύο άτομα ότι δλδ προσπάθησαν αν στείλουν από kraken και απλά τους ακυρωνόταν το έμβασμα. Με bitstamp όπως έγραψα δουλεύει κανονικά.
sr. member
Activity: 1624
Merit: 294
Με την revolut το μόνο που μπορείς να κάνεις είναι να στείλειες χρήματα από ανταλλακτήρια στο iban σου που έχεις στο app και αυτό μόνο μέσω bitstamp καθώς από τι διαβάζω ξανά άν το επιχειρήσεις από κάποιο άλλο ανταλλακτήριο απλά η συναλλαγή δεν θα γίνει ποτέ.
Πηγή; Έχουν μπανάρει τα άλλα;
legendary
Activity: 3402
Merit: 1142
Ιntergalactic Conciliator
παιδες εχω wirex και mistertango, αλλα η δευτερη απο 2 νοεμβρη εκλεισε τις μαστερκαρντ και μεσω του app παραγγειλα καινουρια καρτα. Βεβαια πουθενα δεν λενε απο που θα ειναι και ποτε θα ερθει, σαν να ναι λιγο φλου, οταν βρουμε νεο card provider θα σου στειλουμε. Και με τις 2 ειχα επιλογη να στειλω BITCOIN και να το μετατρεψω ευκολα σε ευρο για χρηση σε ATM  η σε οποιοδηποτε μαγαζι σαν μαστερκαρντ. H revolut εχει τετοιο συστημα? Μεσω του προγραματος της μπορω να στειλω btc και να τα κανω ευρο για χρηση με την καρτα της? σε premium h metal account.  Ειδα κυριως να λενε το αναποδο, να αγορασεις μπιτκοιν.

η revolut δεν έχει τέτοιο σύστημα συν ότι το να αγοράσεις bitcoin απλά από τι γνωρίζω δεν αγοράζεις στην ουσία ψηφιακά νομίσματα δλδ δεν θα αγοράσεις bitcoin από εκεί και μετά θα μπορείς να τα στείλεις σε δικό σου wallet.
Με την revolut το μόνο που μπορείς να κάνεις είναι να στείλειες χρήματα από ανταλλακτήρια στο iban σου που έχεις στο app και αυτό μόνο μέσω bitstamp καθώς από τι διαβάζω ξανά άν το επιχειρήσεις από κάποιο άλλο ανταλλακτήριο απλά η συναλλαγή δεν θα γίνει ποτέ.
newbie
Activity: 18
Merit: 1
παιδες εχω wirex και mistertango, αλλα η δευτερη απο 2 νοεμβρη εκλεισε τις μαστερκαρντ και μεσω του app παραγγειλα καινουρια καρτα. Βεβαια πουθενα δεν λενε απο που θα ειναι και ποτε θα ερθει, σαν να ναι λιγο φλου, οταν βρουμε νεο card provider θα σου στειλουμε. Και με τις 2 ειχα επιλογη να στειλω BITCOIN και να το μετατρεψω ευκολα σε ευρο για χρηση σε ATM  η σε οποιοδηποτε μαγαζι σαν μαστερκαρντ. H revolut εχει τετοιο συστημα? Μεσω του προγραματος της μπορω να στειλω btc και να τα κανω ευρο για χρηση με την καρτα της? σε premium h metal account.  Ειδα κυριως να λενε το αναποδο, να αγορασεις μπιτκοιν.
sr. member
Activity: 1624
Merit: 294
Παιδιά η Leupay πλέον δεν δέχεται μεταφορές χρημάτων μέσω sepa αλλά μόνο μέσω swift internation transfer. Αυτό σημαίνει ότι ξεχνάμε ανταλλακτήρια όπως το kraken που δεν υποστηρίζει τέτοιες μεταφορές αλλά και γενικά είναι πλέον δύσχρηστη η όλη διαδικασία καθώς ακόμα και το bitstamp που έχει τέτοια δυνατότητα την μικρότερη χρέωση που κάνει είναι στα 15 ευρώ συν όχι κάνει μέρες και ακόμα αν αρχίσεις να μεταφέρεις σχετικά μεγάλα ποσά δεν υπάρχει περίπτωση να μην σου ζητήσουν πρόσθετα στοιχεία για kYC.
Δλδ πάει και η leupay Tongue

Το έχουν ανακοινώσει κάπου αυτο;
Τελευταία φορα που είχα τραβήξει απο κρακεν στην leupay τον Ιούλιο, τα χρηματα δεν πιστώθηκαν αμεσως οπως γινόταν τις προηγούμενες φορές και ήθελαν 2-3 email και printscreen απο το κρακεν για να τα βρουνε και να τα πιστωθούν. Και κρατησε πανω απο βδομάδα η ιστορία αυτη, οποτε σταμάτησα να τη δουλεύω για καλο και για κακο μετα απο αυτο.

μάλλον βάρεσε κανόνι η τράπεζα που συνεργάζονταν για τις sepa μεταφορές

http://theshiftnews.com/2018/10/27/uk-fintech-clients-money-trapped-after-satabank-freeze/
Ωχ! Να ανησυχούμε και για Revolut;

Πλησιάζει και Brexit...
Pages:
Jump to: