Pages:
Author

Topic: Leupay, Revolut , Neteller & Skrill Ερωτήσεις UPDATED - page 3. (Read 18736 times)

legendary
Activity: 3416
Merit: 1142
Ιntergalactic Conciliator
Παιδιά η Leupay πλέον δεν δέχεται μεταφορές χρημάτων μέσω sepa αλλά μόνο μέσω swift internation transfer. Αυτό σημαίνει ότι ξεχνάμε ανταλλακτήρια όπως το kraken που δεν υποστηρίζει τέτοιες μεταφορές αλλά και γενικά είναι πλέον δύσχρηστη η όλη διαδικασία καθώς ακόμα και το bitstamp που έχει τέτοια δυνατότητα την μικρότερη χρέωση που κάνει είναι στα 15 ευρώ συν όχι κάνει μέρες και ακόμα αν αρχίσεις να μεταφέρεις σχετικά μεγάλα ποσά δεν υπάρχει περίπτωση να μην σου ζητήσουν πρόσθετα στοιχεία για kYC.
Δλδ πάει και η leupay Tongue

Το έχουν ανακοινώσει κάπου αυτο;
Τελευταία φορα που είχα τραβήξει απο κρακεν στην leupay τον Ιούλιο, τα χρηματα δεν πιστώθηκαν αμεσως οπως γινόταν τις προηγούμενες φορές και ήθελαν 2-3 email και printscreen απο το κρακεν για να τα βρουνε και να τα πιστωθούν. Και κρατησε πανω απο βδομάδα η ιστορία αυτη, οποτε σταμάτησα να τη δουλεύω για καλο και για κακο μετα απο αυτο.

μάλλον βάρεσε κανόνι η τράπεζα που συνεργάζονταν για τις sepa μεταφορές

http://theshiftnews.com/2018/10/27/uk-fintech-clients-money-trapped-after-satabank-freeze/
sr. member
Activity: 617
Merit: 253
Παιδιά η Leupay πλέον δεν δέχεται μεταφορές χρημάτων μέσω sepa αλλά μόνο μέσω swift internation transfer. Αυτό σημαίνει ότι ξεχνάμε ανταλλακτήρια όπως το kraken που δεν υποστηρίζει τέτοιες μεταφορές αλλά και γενικά είναι πλέον δύσχρηστη η όλη διαδικασία καθώς ακόμα και το bitstamp που έχει τέτοια δυνατότητα την μικρότερη χρέωση που κάνει είναι στα 15 ευρώ συν όχι κάνει μέρες και ακόμα αν αρχίσεις να μεταφέρεις σχετικά μεγάλα ποσά δεν υπάρχει περίπτωση να μην σου ζητήσουν πρόσθετα στοιχεία για kYC.
Δλδ πάει και η leupay Tongue

Το έχουν ανακοινώσει κάπου αυτο;
Τελευταία φορα που είχα τραβήξει απο κρακεν στην leupay τον Ιούλιο, τα χρηματα δεν πιστώθηκαν αμεσως οπως γινόταν τις προηγούμενες φορές και ήθελαν 2-3 email και printscreen απο το κρακεν για να τα βρουνε και να τα πιστωθούν. Και κρατησε πανω απο βδομάδα η ιστορία αυτη, οποτε σταμάτησα να τη δουλεύω για καλο και για κακο μετα απο αυτο.
legendary
Activity: 3416
Merit: 1142
Ιntergalactic Conciliator
Παιδιά η Leupay πλέον δεν δέχεται μεταφορές χρημάτων μέσω sepa αλλά μόνο μέσω swift internation transfer. Αυτό σημαίνει ότι ξεχνάμε ανταλλακτήρια όπως το kraken που δεν υποστηρίζει τέτοιες μεταφορές αλλά και γενικά είναι πλέον δύσχρηστη η όλη διαδικασία καθώς ακόμα και το bitstamp που έχει τέτοια δυνατότητα την μικρότερη χρέωση που κάνει είναι στα 15 ευρώ συν όχι κάνει μέρες και ακόμα αν αρχίσεις να μεταφέρεις σχετικά μεγάλα ποσά δεν υπάρχει περίπτωση να μην σου ζητήσουν πρόσθετα στοιχεία για kYC.
Δλδ πάει και η leupay Tongue
sr. member
Activity: 1624
Merit: 294
Απο bitstamp που δοκίμασα, δέχεται κανονικα Wink
Νομίζω έχουν συνεργασία με αυτούς, οπότε είναι λογικό!
sr. member
Activity: 617
Merit: 253
Απο bitstamp που δοκίμασα, δέχεται κανονικα Wink
sr. member
Activity: 1624
Merit: 294
Πλέων έχω πρόβλημα με revolut δεν δέχεται ευρό από kraken με sepa .... Cry Cry Cry

Τι κάνουμε τώρα ??
Δοκίμασες Coinbase;
sr. member
Activity: 1624
Merit: 294
Revolut και ξερό ψωμί παιδιά για fiat!

Οι «ελληνικές» τράπεζες (Alpha, Πειραιώς) ήδη ανακοίνωσαν χαράτσι €6 για κάθε ανανέωση κάρτας, συν η Πειραιώς που άρχισε να χρεώνει €1 ανά συναλλαγή εκτός ευρώ. Μακριά (όσο περισσότερο γίνεται, γιατί έχουμε και 10% αφορολόγητο να καλύψουμε)!
member
Activity: 980
Merit: 62
Πριν λίγες μέρες έκανα αίτηση για Ν26. Αυτή τη στιγμή περιμένω να έρθει η κάρτα.

Μπορώ να κάνω στείλω λεφτά στον λογαριασμό και να τα τραβήξω, αμέσως μόλις γίνει η ενεργοποίηση ή χρειάζεται να ακολουθηθεί άλλη διαδικασία;

Επίσης, από ΑΤΜ ποιας τράπεζας μπορώ να κάνω ανάληψη ώστε να έχω 0 fees;
sr. member
Activity: 617
Merit: 253
έχουμε κάποιο Update για N26 και tax ID?

είναι απαραίτητο πλέον για να ανοίξεις λογαριασμό;

Οχι ακομη
member
Activity: 980
Merit: 62
έχουμε κάποιο Update για N26 και tax ID?

είναι απαραίτητο πλέον για να ανοίξεις λογαριασμό;
legendary
Activity: 3416
Merit: 1142
Ιntergalactic Conciliator
Σήμερα η Revolut έκανε ένα tweet ότι έχει κάτι πολύ σημαντικό να ανακοινώσει την επόμενη βδομάδα για τα cryptos

https://twitter.com/RevolutApp/status/997419386842566656

αν δεν βάλει τουλάχιστον deposit να γίνει κάπως χρήσιμο το app απλά δεν έχει καμία αξία κάποιος να αγοράζει IOU εκτός αν θέλει να τζογάρει με αέρα.
full member
Activity: 378
Merit: 126
Καλησπέρα,
να ρωτήσω κάτι σαν νέος χρήστης, όταν στέλνετε φ/α της ταυτότητας πέρνετε κάποια προφύλαξη π.χ. υδατογραφημα για να μην μπορούν να την αντιγράψουν, ενδιαφέρομαι να ανοίξω λογαριασμό στην n26

Ευχαριστώ!

Εμένα μου ζήτησαν αποκλειστικά διαβατήριο και κάναμε και βιντεο κληση παραλληλα
Δε γνωρίζω αν έχουν αλλάξει τα πράγματα
newbie
Activity: 6
Merit: 0
Αν θυμαμαι καλα,μεσω της διαδικασιας,βγαζεις φωτο απ το κινητο την ταυτοτητα και στελνεται αυτοματα για επικαιροποιηση.
newbie
Activity: 68
Merit: 0
Καλησπέρα,
να ρωτήσω κάτι σαν νέος χρήστης, όταν στέλνετε φ/α της ταυτότητας πέρνετε κάποια προφύλαξη π.χ. υδατογραφημα για να μην μπορούν να την αντιγράψουν, ενδιαφέρομαι να ανοίξω λογαριασμό στην n26

Ευχαριστώ!
newbie
Activity: 6
Merit: 0
Ακριβως ιδια περιπτωση κι εγω με τον longlivecapitalism.
Χωρις αρχικη καταθεση και με δωρεαν αποστολη καρτας για δευτερη φορα αφου την πρωτη δεν την ελαβα.
Εν τω μεταξυ, αφμ δεν εχω δωσει ακομα.
member
Activity: 966
Merit: 31
για να δεις iban θα πρέπει να κάνεις κάποια βήματα ταυτόποίησης πρώτα. Μετά σου δίνουν  μια προσωρινή iban ώστε να στείλεις ένα μικρό ποσό ας πούμε 2 ευρώ για να σε ταυτοποιήσουν και μετά σου δίνουν την ατομική iban σου.

Για το IBAN ποιας ηλεκτρονικής "τράπεζας" μιλάμε;

Revolut IBAN: Revolut Bank London
N26 IBAN: N26 Bank Berlin Germany
Leupay IBAN: INTERCARD FINANCE AD Sofia Bulgaria

Σε όλες σου ανοίγουν προσωπικό λογαριασμό στο όνομα σου με δικό σου IABN, σου στέλνουν κάρτα visa η MasterCard για να εχεις άμεση πρόσβαση στα χρηματα σου απο παντου και μέσω εφαρμογής στις 2 τελευταίες μπορεις να εκτελέσεις και εμβασματα κανονικα χωρίς χρέωση όπου αλλου θες.
Στην Ν26 δεν έγινε έτσι ακριβώς η διαδικασία. Τουλάχιστον εγώ δεν είχα ενημερωθεί για προσωρινό ΙΒΑΝ. Ακόμα και την κάρτα μου την έστειλαν δωρεάν χωρίς να έχω στείλει ένα ευρώ στον λογαριασμό. Και μάλιστα μου την ξαναέστειλαν δωρεάν γιατί είχε γίνει ένα μπέρδεμα με τη διεύθυνσή μου.
full member
Activity: 378
Merit: 126
Την επιλογη να δημιουργιας λογαριασμου στο gdax coinbase και αντιστοιχη συνεργασια με revolut την εχει δοκιμασει καποιος;

εγω μολις εκανα και εστειλα ενα μικρο ποσο απο revolut προς εκει και αναμενω αν θα παει

ενδιαφέρον ακούγετε. Για ενημέρωσε μας αν δουλέψει.

ο παραπανω ενναλακτικος τροπος δουλευει επιτυχως
εστειλα και ελαβα αντιστοιχα καποια μικρα ποσα για τεστ
sr. member
Activity: 617
Merit: 253
για να δεις iban θα πρέπει να κάνεις κάποια βήματα ταυτόποίησης πρώτα. Μετά σου δίνουν  μια προσωρινή iban ώστε να στείλεις ένα μικρό ποσό ας πούμε 2 ευρώ για να σε ταυτοποιήσουν και μετά σου δίνουν την ατομική iban σου.

Για το IBAN ποιας ηλεκτρονικής "τράπεζας" μιλάμε;

Revolut IBAN: Revolut Bank London
N26 IBAN: N26 Bank Berlin Germany
Leupay IBAN: INTERCARD FINANCE AD Sofia Bulgaria

Σε όλες σου ανοίγουν προσωπικό λογαριασμό στο όνομα σου με δικό σου IABN, σου στέλνουν κάρτα visa η MasterCard για να εχεις άμεση πρόσβαση στα χρηματα σου απο παντου και μέσω εφαρμογής στις 2 τελευταίες μπορεις να εκτελέσεις και εμβασματα κανονικα χωρίς χρέωση όπου αλλου θες.
member
Activity: 966
Merit: 31
για να δεις iban θα πρέπει να κάνεις κάποια βήματα ταυτόποίησης πρώτα. Μετά σου δίνουν  μια προσωρινή iban ώστε να στείλεις ένα μικρό ποσό ας πούμε 2 ευρώ για να σε ταυτοποιήσουν και μετά σου δίνουν την ατομική iban σου.

Για το IBAN ποιας ηλεκτρονικής "τράπεζας" μιλάμε;
krk
newbie
Activity: 38
Merit: 0
για να δεις iban θα πρέπει να κάνεις κάποια βήματα ταυτόποίησης πρώτα. Μετά σου δίνουν  μια προσωρινή iban ώστε να στείλεις ένα μικρό ποσό ας πούμε 2 ευρώ για να σε ταυτοποιήσουν και μετά σου δίνουν την ατομική iban σου.
Pages:
Jump to: