Pages:
Author

Topic: Leupay, Revolut , Neteller & Skrill Ερωτήσεις UPDATED - page 5. (Read 18736 times)

sr. member
Activity: 617
Merit: 253
Σκέφτομαι τη χρήση της ρεβολουτ για το binance και για σελίδα ολιγοήμερης ενοικίασης
θα ήθελα να ρωτήσω αν κάποιος ξέρει..
α)γνωριζουμε αν η εταιρία συνεργάζεται με το κράτος και
β)εχω ακουσει κάτι του τύπου δεν δεχεται εισερχομενα εμβάσματα από τις πλατφόρμες αυτές, ισχύει κάτι τέτοιο?

a) Οχι
b) το μονο προβλημα που είχα ήταν με το παυπαλ, Αρνείται για κάποιο λογο να μου στείλει εμβαςμα το balance που εχω μεσα στη Revolut. Απο Κρακεν τραβάω κανω μια παντος
newbie
Activity: 1
Merit: 0
Σκέφτομαι τη χρήση της ρεβολουτ για το binance και για σελίδα ολιγοήμερης ενοικίασης
θα ήθελα να ρωτήσω αν κάποιος ξέρει..
α)γνωριζουμε αν η εταιρία συνεργάζεται με το κράτος και
β)εχω ακουσει κάτι του τύπου δεν δεχεται εισερχομενα εμβάσματα από τις πλατφόρμες αυτές, ισχύει κάτι τέτοιο?
sr. member
Activity: 617
Merit: 253
θα παραγγείλω αυτές τις ημέρες μία κάρτα για ρεβολουτ για ένα φίλο
θα ενημερώσω αν ζητηθεί χρήμα...

Μεχρι 20/04 ηταν free, πλεον κοστιζει 6 ή 12 ευρω
full member
Activity: 378
Merit: 126
θα παραγγείλω αυτές τις ημέρες μία κάρτα για ρεβολουτ για ένα φίλο
θα ενημερώσω αν ζητηθεί χρήμα...
newbie
Activity: 63
Merit: 0
Δωρεάν κάρτες για τους νέους χρήστες που θα εγγραφούν από το παρακάτω link έως 20 Απριλίου.:
https://www.revolut.com/gr/?p=GRLaunch

Η revolut ετοιμάζεται να ανοίξει γραφεία στην Ελλάδα και γι αυτό τρέχει αυτό το promotion.
Όσοι δεν έχουν ήδη λογαριασμό είναι καλή ευκαιρία να γλιτώσουν το κόστος της φυσικής κάρτας (12€ νομίζω).
Το γράφει κάπου ότι είναι δωρεάν η παραγγελία της κάρτας; Εμένα με βγάζει σε μία γενική σελίδα της Revolut.

Εγώ παράγγειλα χθες την Standard κάρτα με χρεώση 6 ευρώ για έξοδα αποστολής. Οι premium κάρτες αποστέλονται δωρεάν.
member
Activity: 966
Merit: 31
Δωρεάν κάρτες για τους νέους χρήστες που θα εγγραφούν από το παρακάτω link έως 20 Απριλίου.:
https://www.revolut.com/gr/?p=GRLaunch

Η revolut ετοιμάζεται να ανοίξει γραφεία στην Ελλάδα και γι αυτό τρέχει αυτό το promotion.
Όσοι δεν έχουν ήδη λογαριασμό είναι καλή ευκαιρία να γλιτώσουν το κόστος της φυσικής κάρτας (12€ νομίζω).
Το γράφει κάπου ότι είναι δωρεάν η παραγγελία της κάρτας; Εμένα με βγάζει σε μία γενική σελίδα της Revolut.
jr. member
Activity: 63
Merit: 4
Location: Leningrad
Δωρεάν κάρτες για τους νέους χρήστες που θα εγγραφούν από το παρακάτω link έως 20 Απριλίου.:
https://www.revolut.com/gr/?p=GRLaunch

Η revolut ετοιμάζεται να ανοίξει γραφεία στην Ελλάδα και γι αυτό τρέχει αυτό το promotion.
Όσοι δεν έχουν ήδη λογαριασμό είναι καλή ευκαιρία να γλιτώσουν το κόστος της φυσικής κάρτας (12€ νομίζω).
legendary
Activity: 3416
Merit: 1142
Ιntergalactic Conciliator
η leupay μου αλλαξε ιβαν και αριθμο λογιαριασμου επειδή εκαναν καποια αναβαθμιση απο οτι καταλαβα.οσοι στελνουν απο κρακεν η οποιοδήποτε αλλο ανταλλακτηριο με αποθηκευμένες πληροφοριες πρεπει να τις αλλαξουν.

ναι έφυγαν από Μάλτα και πήγαν Βουλγαρία. Πάντως αυτές τις μέρες έστειλα από kraken στο νέο Iban και μια χαρά πήγαν τα χρήματα.
newbie
Activity: 27
Merit: 1
ναι και εγω αυτο σκεφτηκα. revolut..
full member
Activity: 378
Merit: 126
εμενα παντως σημερα μου ηρθε εμαιλ απο n26 οτι πρεπει να συμπληρωσω το tax id μου.................  Undecided Undecided Undecided

και εμενα μια απο ιδια...
δε το δινω και την παραταω, παω αλλου... βλεπε revolut
newbie
Activity: 27
Merit: 1
εμενα παντως σημερα μου ηρθε εμαιλ απο n26 οτι πρεπει να συμπληρωσω το tax id μου.................  Undecided Undecided Undecided
member
Activity: 124
Merit: 10
η leupay μου αλλαξε ιβαν και αριθμο λογιαριασμου επειδή εκαναν καποια αναβαθμιση απο οτι καταλαβα.οσοι στελνουν απο κρακεν η οποιοδήποτε αλλο ανταλλακτηριο με αποθηκευμένες πληροφοριες πρεπει να τις αλλαξουν.
jr. member
Activity: 63
Merit: 4
Location: Leningrad
@Tsiliteam

Νομίζω ότι οι VISA που εκδίδουν πλέον, δεν υποστηρίζουν 3D secure.
Θα μπορούσες να στείλεις έμβασμα, συνήθως έχεις και λιγότερα fees αντί να φορτώνεις με κάρτα.
newbie
Activity: 19
Merit: 0
Κατά την γνώμη σας ποια από αυτές (Leupay, Revolut , Neteller, Skrill & Ν26) τις κάρτες/λογαριασμούς προτείνετε. Θα προτιμούσα να είναι συνδεδεμένες με κάποιο bitcoin wallet αλλά από ότι διάβασα δεν είναι ☹
Να είμαι ειλικρινής κοίταξα την LeuPay & N26 μόνο, που από ότι κατάλαβα είναι πανομοιότυπες

Ευχαριστώ εκ τον προτέρων  για την βοήθεια σας

Εγώ φίλε μου έχω την Leupay και δεν έχω μείνει ευχαριστημένος. Δεν μπορώ να αγοράσω κρυπτονομίσματα σε διάφορα σαιτ γιατί η κάρτα δεν είναι 3D secure.
jr. member
Activity: 63
Merit: 4
Location: Leningrad
full member
Activity: 378
Merit: 126
Ούτε και εγώ το γνωρίζω αυτό αλλά ξέρω σίγουρα (επείδη έχω χρόνια skrill) ότι έχει αρκετά έξοδα

Βέβαια τώρα θα πρέπει να αναβαθμιστούν και αυτοί γιατί με τόσες νέες εταιρείες που πετάγονται κάθε μέρα και ενσωματώνουν
και τα κρύπτο υπάρχει μεγάλος ανταγωνισμός

παλιά θυμάμαι (λόγω πόκερ) οι σκριλλ και νεττελερ όπου σημειωτέον είναι κάτω από την ίδια ιδιοκτησία, έκαναν χρυσές δουλειές

Βέβαια τώρα θα πρέπει να αναβαθμιστούν και αυτοί γιατί με τόσες νέες εταιρείες που πετάγονται κάθε μέρα και ενσωματώνουν
και τα κρύπτο υπάρχει μεγάλος ανταγωνισμός

παλιά θυμάμαι (λόγω πόκερ) οι σκριλλ και νεττελερ όπου σημειωτέον είναι κάτω από την ίδια ιδιοκτησία, έκαναν χρυσές δουλειές

Αδελφέ Tokek_Belang sorry but i will report you, το πρόλαβα και το είπα πρώτος αυτό που έγραψες  Wink
Το διάβασα και έλεγα, α ένας συντοπίτης που έπαιζε και αυτός πόκερ... και μετά λέω... ρε συ κάτι μου θυμίζει αυτό Grin Grin
sr. member
Activity: 336
Merit: 251
Rider of comets, and brother to the nebulae
αν το κατανοησα σωστα δεν υπαρχει προβλημα
θεμα εχει πχ
leupay -> ΑΝΤΑΛΛΑΚΤΗΡΙΑ (πχ coinbase, xapo, kraken κλπ) (SEPA)
Δεν καταλαβαίνω τι εννοείς. Αυτός ήταν ο ένας και βασικός τρόπος με τον οποίον αγόραζα Bitcoins (και αρκετά μεγάλα ποσά) χωρίς κανένα απολύτως πρόβλημα ποτέ. Δηλαδή:

ευρώ (μέσω πιστωτικής κάρτας) --> Leupay --> Kraken (μέσω SEPA) --> Bitcoin

Μια χαρά στέλνεις ευρώ από τον Leupay λογαριασμό σου στο Kraken με SEPA.
full member
Activity: 252
Merit: 100
Βέβαια τώρα θα πρέπει να αναβαθμιστούν και αυτοί γιατί με τόσες νέες εταιρείες που πετάγονται κάθε μέρα και ενσωματώνουν
και τα κρύπτο υπάρχει μεγάλος ανταγωνισμός

παλιά θυμάμαι (λόγω πόκερ) οι σκριλλ και νεττελερ όπου σημειωτέον είναι κάτω από την ίδια ιδιοκτησία, έκαναν χρυσές δουλειές
legendary
Activity: 3416
Merit: 1142
Ιntergalactic Conciliator
απλά σου γράφουν αν το παρακάνεις με trading και κυρίως αν βρουν ότι κάνεις trading με τρίτους ψηφιακά νομίσματα και φέρνεις τα χρήματα στον λογαριασμό τους θα σου κλείσουν το account.
Εγώ όπως έχω γράψει χρησιμοποιώ το kraken και δεν έχω κάποιο πρόβλημα με leupay μέχρι στιγμής.
newbie
Activity: 16
Merit: 0
Pages:
Jump to: