Pages:
Author

Topic: Leupay, Revolut , Neteller & Skrill Ερωτήσεις UPDATED - page 9. (Read 18735 times)

newbie
Activity: 33
Merit: 0
Κατά την γνώμη σας ποια από αυτές (Leupay, Revolut , Neteller, Skrill & Ν26) τις κάρτες/λογαριασμούς προτείνετε. Θα προτιμούσα να είναι συνδεδεμένες με κάποιο bitcoin wallet αλλά από ότι διάβασα δεν είναι ☹
Να είμαι ειλικρινής κοίταξα την LeuPay & N26 μόνο, που από ότι κατάλαβα είναι πανομοιότυπες

Ευχαριστώ εκ τον προτέρων  για την βοήθεια σας


Επειδή έχω κάνει λογαριασμό skrill, θέλουν για να μπουν τα bitcoin να περάσουν πρώτα από το Bitpay και μετά να σταλούν στο λογαριασμό. Επίσης από αυτά που έχω διαβάσει έχω καταλάβει ότι δεν μπορείς να μετατρέψεις bitcoin σε μετρητά και να τα βγάλεις από κάποιο ΑΤΜ μέσω της κάρτας Skrill. Και μάλλον ούτε μέσω της κάρτας Neteller, δεν έχω κάνει λογαριασμό εκεί αλλά διάβαζα τους όρους για αυτόν ακριβώς τον λόγο.

[/quote]

eyxaristo gia tis plirofories malon tha paw me Leupay Smiley
member
Activity: 966
Merit: 31

όπως ειναι στα ελληνικα το εστειλα.το δεχτηκαν αμεσως.αρκει να ειναι πρόσφατος λογαριασμος κατω απο 3 μηνες.
Α, οκ, τότε κάτι γίνεται. Αν μπορούσε να γίνει αυτό και σε άλλα site θα ήταν μεγάλη διευκόλυνση αλλά απ' ότι καταλαβαίνω, οι περισσότεροι θέλουν να είναι μεταφρασμένα τα χαρτιά αλλιώς τα απορρίπτουν. Ίσως το Leupay επειδή είναι και μεταφρασμένο ως ένα σημείο στα ελληνικά απ' ότι είδα να έχει ελληνική υποστήριξη ή τέλως πάντων κάποιους Έλληνες που να εργάζονται εκεί και να μπορούν να επιβεβαιώσουν το γνήσιο των λογαριασμών.


Κατά την γνώμη σας ποια από αυτές (Leupay, Revolut , Neteller, Skrill & Ν26) τις κάρτες/λογαριασμούς προτείνετε. Θα προτιμούσα να είναι συνδεδεμένες με κάποιο bitcoin wallet αλλά από ότι διάβασα δεν είναι ☹
Να είμαι ειλικρινής κοίταξα την LeuPay & N26 μόνο, που από ότι κατάλαβα είναι πανομοιότυπες

Ευχαριστώ εκ τον προτέρων  για την βοήθεια σας


Επειδή έχω κάνει λογαριασμό skrill, θέλουν για να μπουν τα bitcoin να περάσουν πρώτα από το Bitpay και μετά να σταλούν στο λογαριασμό. Επίσης από αυτά που έχω διαβάσει έχω καταλάβει ότι δεν μπορείς να μετατρέψεις bitcoin σε μετρητά και να τα βγάλεις από κάποιο ΑΤΜ μέσω της κάρτας Skrill. Και μάλλον ούτε μέσω της κάρτας Neteller, δεν έχω κάνει λογαριασμό εκεί αλλά διάβαζα τους όρους για αυτόν ακριβώς τον λόγο.
newbie
Activity: 33
Merit: 0
το neteller και skrill δε έχουν bitcoin?

Έχω δει μόνο Leupay και N26 προς το παρόν…… neteller και skrill θεωρείς ότι έχουν bitcoin? Μόλις τελειώσω με την Ν26 παω να διαβάσω και αυτές
legendary
Activity: 3402
Merit: 1142
Ιntergalactic Conciliator
το neteller και skrill δε έχουν bitcoin?
newbie
Activity: 33
Merit: 0
Κατά την γνώμη σας ποια από αυτές (Leupay, Revolut , Neteller, Skrill & Ν26) τις κάρτες/λογαριασμούς προτείνετε. Θα προτιμούσα να είναι συνδεδεμένες με κάποιο bitcoin wallet αλλά από ότι διάβασα δεν είναι ☹
Να είμαι ειλικρινής κοίταξα την LeuPay & N26 μόνο, που από ότι κατάλαβα είναι πανομοιότυπες

Ευχαριστώ εκ τον προτέρων  για την βοήθεια σας
member
Activity: 124
Merit: 10

όπως ειναι στα ελληνικα το εστειλα.το δεχτηκαν αμεσως.αρκει να ειναι πρόσφατος λογαριασμος κατω απο 3 μηνες.
member
Activity: 966
Merit: 31
εμενα μου ζητησαν μονο χαρτια οχι βιντεοκληση.στους νεους που κανουν εγγραφη τα ζητανε αυτα.
Δεν πειράζει, καλύτερα βιντεοκλήση, γιατί διαβατήριο ας πούμε έχω χρόνια να ανανεώσω και δεν έχω όρεξη να μπω στη διαδικασία για ψύλου πήδημα  Grin
Να μην αναφερθώ στα utility bills που θα χρειάζονται και μετάφραση...

φωτοτυπια ταυτοτητας εστειλα και λογαριασμο δεη.πολυ παπατζιλικι παντως η βιντεοκληση ειδικα αν δεν γνωρίζεις να μιλας ξενες γλωσες!

Λογαριασμό ΔΕΗ μεταφρασμένο στα αγγλικά φαντάζομαι; Γιατί αν δέχονται και στα ελληνικά, κάτι μπορεί να γίνει. Αλλιώς, δεν ξέρω πού να βρω μεταφραστή για τέτοια πράγματα. Η πλάκα είναι ότι παλιότερα μετέφραζα υπότιτλους και θα μπορούσα να μεταφράσω εγώ οποιοδήποτε έγγραφο αλλά δε νομίζω να το δεχτούν έτσι απλά.
member
Activity: 124
Merit: 10
εμενα μου ζητησαν μονο χαρτια οχι βιντεοκληση.στους νεους που κανουν εγγραφη τα ζητανε αυτα.
Δεν πειράζει, καλύτερα βιντεοκλήση, γιατί διαβατήριο ας πούμε έχω χρόνια να ανανεώσω και δεν έχω όρεξη να μπω στη διαδικασία για ψύλου πήδημα  Grin
Να μην αναφερθώ στα utility bills που θα χρειάζονται και μετάφραση...

φωτοτυπια ταυτοτητας εστειλα και λογαριασμο δεη.πολυ παπατζιλικι παντως η βιντεοκληση ειδικα αν δεν γνωρίζεις να μιλας ξενες γλωσες!
member
Activity: 966
Merit: 31
εμενα μου ζητησαν μονο χαρτια οχι βιντεοκληση.στους νεους που κανουν εγγραφη τα ζητανε αυτα.
Δεν πειράζει, καλύτερα βιντεοκλήση, γιατί διαβατήριο ας πούμε έχω χρόνια να ανανεώσω και δεν έχω όρεξη να μπω στη διαδικασία για ψύλου πήδημα  Grin
Να μην αναφερθώ στα utility bills που θα χρειάζονται και μετάφραση...
member
Activity: 124
Merit: 10
εμενα μου ζητησαν μονο χαρτια οχι βιντεοκληση.στους νεους που κανουν εγγραφη τα ζητανε αυτα.
legendary
Activity: 3402
Merit: 1142
Ιntergalactic Conciliator
Όσοι έχετε κάνει την επιβεβαιώση ταυτότητας μέσω βίντεο στο Leupay, είναι δύσκολο να συνενοηθείς; Αγγλικά ξέρω, αλλά έχω επικοινωνήσει με διάφορους σε ανάλογες θέσεις εξυπηρέτησης πελατών που δεν ξέρουν καλά αγγλικά. Επίσης, πόσο καλή πρέπει να είναι η σύνδεσή μου για να γίνει η δουλειά; Συνήθως οι βιντεοκλήσεις που κάνω είναι οκ με το WiFi μου.

στο leupay δεν χρειάστηκε να κάνω βιντεοκλήση πάντως για να κάνω επιβεβαίωση της ταυτότητας. Δεν θυμάμαι αν τους έδωσα ταυτότητα η διαβατήριο.
full member
Activity: 378
Merit: 126
Όσοι έχετε κάνει την επιβεβαιώση ταυτότητας μέσω βίντεο στο Leupay, είναι δύσκολο να συνενοηθείς; Αγγλικά ξέρω, αλλά έχω επικοινωνήσει με διάφορους σε ανάλογες θέσεις εξυπηρέτησης πελατών που δεν ξέρουν καλά αγγλικά. Επίσης, πόσο καλή πρέπει να είναι η σύνδεσή μου για να γίνει η δουλειά; Συνήθως οι βιντεοκλήσεις που κάνω είναι οκ με το WiFi μου.

Όλες αυτές οι εταιρείες συνήθως λειτουργούν με εξωτερικούς συνεργάτες οπότε ίσως και να συμπίτουν οι εμπειρίες.
Εγώ το έκανα προχθές μάλιστα, για μία άλλη εταιρεία, όχι την Leupay και μέσα σε 5-6 λεπτά είχαμε τελειώσει

 - θέλεις όντως μία καλή συνδεση ιντερνετ, σπίτι καλύτερα και όχι σε κοινά δίκτυο,
 - καλό φωτισμό γιατί εμένα με έβαλε να πάω κάτω από την λάμπα επείδη είχε βραδιάσει,
 - έτοιμο στα χέρια το διαβατήριο σου
 - αγγλικά ούτε αυτοί μιλάνε τέλεια αλλά η συννενόηση είναι απλή, stay still for a photo, show me your passport κτλ
πάντως, σε εμένα τουλάχιστο δεν ήταν Ινδός, μία κοπέλα νεαρή με "εξέτασε"
member
Activity: 966
Merit: 31
Όσοι έχετε κάνει την επιβεβαιώση ταυτότητας μέσω βίντεο στο Leupay, είναι δύσκολο να συνενοηθείς; Αγγλικά ξέρω, αλλά έχω επικοινωνήσει με διάφορους σε ανάλογες θέσεις εξυπηρέτησης πελατών που δεν ξέρουν καλά αγγλικά. Επίσης, πόσο καλή πρέπει να είναι η σύνδεσή μου για να γίνει η δουλειά; Συνήθως οι βιντεοκλήσεις που κάνω είναι οκ με το WiFi μου.
legendary
Activity: 3402
Merit: 1142
Ιntergalactic Conciliator
απο κρακεν αντι για sepa τι εβαλες?
απο οτι θυμαμαι παλια που ekana synalage skrill μεγαλη προμηθεια


sepa αλλά το iban του leupay
newbie
Activity: 10
Merit: 0
απο κρακεν αντι για sepa τι εβαλες?
απο οτι θυμαμαι παλια που ekana synalage skrill μεγαλη προμηθεια
legendary
Activity: 3402
Merit: 1142
Ιntergalactic Conciliator
έστειλα από kraken σε leupay και μπήκαν την ίδία μέρα τα χρήματα. Πολύ γρήγορα σε σύγκριση με τα sepa σε Ελλάδα.
Αυτό εδώ το έχει δοκιμάσει κανείς?

https://cash.me/

νομίζω είναι μόνο για αμερική γιατί δεν με αφήνει να το εγκαταστήσω στο android κινητό μου.
Πάντως αν δουλέψει εκτός αμερικής θα είναι game changer καθώς όχι μόνο μπορείς να αγοράσεις bitcoin με κάρτα αλλά μπορείς να τα μεταφέρεις έξω από το app η ακόμα και να κάνει αγορές μέσα από  το app
member
Activity: 124
Merit: 10
εκανα εγγραφη στην τενξ για να τσεκαρω και δεν δειχνει πουθενα ισοτιμίες εκτος αν μου ξεφυγε κατι.λογικα θα κλεβουν καργα με διαφορα στην ισοτιμια 500 ευρω και βαλε όταν κανεις αναληψη σε ευρω.τα ιδια ειναι και στο κρυπτοπαυ.μονο στο κρακεν ειναι σταθερο απο οσα εχω μπει μεχρι στιγμης.
member
Activity: 72
Merit: 10
Διάβασα ότι Neteller & Skrill δίνουν την δυνατότητα ανάληψης από ΑΤΜ και πληρωμών με κάρτα αλλά ΔΕΝ εντάσονται στις πολιτικές CRS & AEI που αφορούν την μεταφορά πληροφοριών προς τις φορολογικές αρχές.

Ισχύει; έχει κανείς εμπειρία;
Πως μπορεί κάποιος να στείλει χρήματα από πώληση Bitcoin σε Neteller ή Skrill?

Δεν ξέρω κατά πόσο ισχύει αλλά μόλις ξεπεράσεις τα 15Κ€ σε Skrill σου ζητάνε να συμπληρώσεις το VAT number σου.

15k αθροιστικά ή ανα έτος;
full member
Activity: 378
Merit: 126
Ούτε και εγώ το γνωρίζω αυτό αλλά ξέρω σίγουρα (επείδη έχω χρόνια skrill) ότι έχει αρκετά έξοδα

Βέβαια τώρα θα πρέπει να αναβαθμιστούν και αυτοί γιατί με τόσες νέες εταιρείες που πετάγονται κάθε μέρα και ενσωματώνουν
και τα κρύπτο υπάρχει μεγάλος ανταγωνισμός

παλιά θυμάμαι (λόγω πόκερ) οι σκριλλ και νεττελερ όπου σημειωτέον είναι κάτω από την ίδια ιδιοκτησία, έκαναν χρυσές δουλειές
b1t
member
Activity: 70
Merit: 10
Διάβασα ότι Neteller & Skrill δίνουν την δυνατότητα ανάληψης από ΑΤΜ και πληρωμών με κάρτα αλλά ΔΕΝ εντάσονται στις πολιτικές CRS & AEI που αφορούν την μεταφορά πληροφοριών προς τις φορολογικές αρχές.

Ισχύει; έχει κανείς εμπειρία;
Πως μπορεί κάποιος να στείλει χρήματα από πώληση Bitcoin σε Neteller ή Skrill?

Δεν ξέρω κατά πόσο ισχύει αλλά μόλις ξεπεράσεις τα 15Κ€ σε Skrill σου ζητάνε να συμπληρώσεις το VAT number σου.
Pages:
Jump to: