Pages:
Author

Topic: NBATOPSHOT // Nba Resmi Lisanslı Nft Platformu // Flow Blockchain Ürünü - page 12. (Read 13321 times)

copper member
Activity: 1190
Merit: 925
@Zekibeyy, dostum gel yol yakınken sende dön bu sevdadan  Smiley Seçenek senin olmakla beraber eski zamanlardaki durumların yenileri ile bir bağı kalmadığı ve yeni dönemde sadece paket satarak zengin olmaya çalışan bir takım görüyorum artık ben.Başka türlü bu kadar moment piyasaya sürüp piyasayı sirkülase etmenin anlamı yok.Piyasa tamamen kötüleşti.Takım sattıklarından kazanıyor ayrıca al-sat komisyonundan da kazanıyor.Piyasadaki momentleri arttırma sebeplerinden birisi de bu aldıkları komisyon zaten.Bu komisyon oranları ile günlük binlerce $ para kazanıyorlar.Ben tasımı tarağımı topladım.Sezon 4 momentleriyle fikrim belki değişebilir.
hero member
Activity: 1246
Merit: 883
Eloncoin.org - Mars, here we come!
Seri 3 common momentlar çöp. Nitelikli seriler para ediyor. Dun 2 elite 7 standart paket aldım. Elite paket daha cok zarar ettiriyor. Challangelara yonelik momentları tutmak daha mantıklı. Bu arada dun twitterda baktım bıraz adam 16 elite paket acmıs bu satıs yontemıne gecıldıgınden beri 1 rare legend cıkmamıs obur tarafta biri 2 paket acmıs 1 legend 1 rare cıkmıs. İş asırı piyangoya döndü. Bu sistem iyi olmadı bence
Aslında sistemin piyango olması bence daha adil bir seçenek olur. sadece bu paketleri almak için minimum cs kasmak gerekmesi mantıklı. eğer cs fazla diye o kişiye sürekli legend moment çıkarsa o kişi kartopu misali sürekli kazanırdı. asıl olması gereken sizin söylediğiniz mevcut sistem. 16 paket açanla 2 paket açan eşit bir ihtimale sahip olmalı. paranın ihtimal arttırmaması gerekiyor.
Neredeyse 1 yıldır Nbatopshotla içli dışlıyım ilk başlarda çok anlamıyordum ama zamanla çözdüm kendimi geliştirdim bir çok arkadaşımı ve tanıdığımı sisteme dahil ettim. Şimdi puan sistemin bir anlamı olmadığı bir sistem olursa kimse elinde çok fazla moment tutma gereği duymayacaktır. Seri 3 çıkmadan önce paketler daha çok kazandırıyordu hele rare legendary paketler çok daha fazla kazandırıyordu. Seri 2 paketlerde hatırladığım 144 dolarlık bir paket zarar ettirmişti ondada paketle ilgili hata olduğu söyleniyordu bunun dışında seri 2 de 9-14-19 dolarlık paketlerden en kötü ihtimalle ödediğiniz miktarı alıyordunuz zarar olmuyordu seri 2 dönemindede piyasada bir düşüş yaşandı ve 1 dolarları gördü sonrasında twitterdan bir reklam paylaşan herkese markette harcanmak üzere 16 dolar yükleme yapıldı ve bu bana göre fiyatların yükselmesine ve marketin canlanmasına sebep oldu. Sonrasında WNBA başladı ve bu paketlerde kazançlıydı sonrasında NBA sezonu açıldı ve seri 3 60k momentler satılmaya başlandı cs puanı 2 olması sebebiyle kimse elinde moment tutmak istemiyor kalabalık yapıyor sadece.

Bence asıl sorun son zamanlarda aşırı paket satılması ve paketlerde adil dağıtım yapılmaması diyebilirim kabul etmeselerde paketlerde şike yapıldığını düşünüyorum bazı legend momentler istedikleri kişilere verdiler ayrıca challenge öncesi bir çok haberin bilmesi sonucu önceden toplanıyordu sonra oynanan maçlara göre düzenlediler yine bu hareket markette hareketliliğe sebep oluyordu challengeye girme ihtimali olan oyuncular bile anlık olarak yükselebiliyordu. 10 günde neredeyse 700k paket satıldı 700k x4 moment dersek 2.8 milyon moment ortaya çıkmış oldu bu kadar kısa sürede bu kadar paket satılması çok yanlış ve 60k momentler 1 dolardan satılıyor. Ayrıca bazı set tamamlayanlara airdrop yoluyla hediye paketler gönderdiler hangi set olduğunu ise açıklanmadan çoğu kişi tamamlıyordu çünkü haber gidiyordu bu setlerin son haftalık fiyatlarını incelediğiniz zaman açıkça belli oluyordu. Paketler kazançlı olmalı herkes alamamalı ki cazip olsun ilk dönemlerde böyleydi 75k paket sırasına girdiğimizde 120-140k sıra geldiği oluyordu.

Hesaplar 60k momentlerle doldu 1 dolara satmak istemiyorsunuz doğal olarak, 350 ticket yapsam diyorsunuz oradada 500 paket satılıyor sıra gelmeme ihtimalide çok %20-25 şansınız var. Bu gün 350 ticket paketinin fiyatlarını çıkardım 1+3 moment verilecek 1 tane çıkacak momentlerin değerleri şöyle en yükseği 6666 dolar en düşüğü 40 dolar toplam 24 moment var 10 tanesi 399 dolar üzeri yani buradan iyi bir moment gelmediği takdirde zarar etme olasılığınız çok yüksek diğer 3 commonların çoğunluğuda 25-70 dolar arasından gelme ihtimali çok yüksek, en son hatırladığım bir arkadaşa 270 dolar çıktığıydı tabi 1000 dolar üstü çıkanlarda olmuştu ama düşük çıkma ihtimali daha yüksek.
legendary
Activity: 2912
Merit: 1150
Seri 3 common momentlar çöp. Nitelikli seriler para ediyor. Dun 2 elite 7 standart paket aldım. Elite paket daha cok zarar ettiriyor. Challangelara yonelik momentları tutmak daha mantıklı. Bu arada dun twitterda baktım bıraz adam 16 elite paket acmıs bu satıs yontemıne gecıldıgınden beri 1 rare legend cıkmamıs obur tarafta biri 2 paket acmıs 1 legend 1 rare cıkmıs. İş asırı piyangoya döndü. Bu sistem iyi olmadı bence
Aslında sistemin piyango olması bence daha adil bir seçenek olur. sadece bu paketleri almak için minimum cs kasmak gerekmesi mantıklı. eğer cs fazla diye o kişiye sürekli legend moment çıkarsa o kişi kartopu misali sürekli kazanırdı. asıl olması gereken sizin söylediğiniz mevcut sistem. 16 paket açanla 2 paket açan eşit bir ihtimale sahip olmalı. paranın ihtimal arttırmaması gerekiyor.
O zaman balinalar moment almaz sıstem komple çöp olur.sistemi balinalar yurutuyor zaten. 5bin cs puanı toplayıp 50 dolar verip zarar ettirmemesi lazım paketin. Elite ve standart aynı para olmalı puanı yuksek olanlar elite paket almalı.
sr. member
Activity: 714
Merit: 335
legendary
legendary
Activity: 2562
Merit: 1482
Tahmin ettiğim gibi oldu, çevremde paket alan kim varsa zarar yazdı. İyi bir şeyler çıkartabilen görmedim. Ortalama olarak herkes verdiği paranın yarısı kadar edecek kadar bile moment çıkartamadı.
Ticket olayı da bitince floor zaten 1 dolara düşmüştü, aldıklarımın %75'i 1 dolar ediyor. Diğerleri de pek bir işe yaramıyor, yavaştan eldekileri satma zamanı geliyor bence de Smiley
hero member
Hiç tadı kalmadı desek doğrudur ne kadar çok paket satarsak kârdır mantığıyla baktıkları sürece bu piyasa moment fiyatları düzelmez her geçen gün moment fiyatları düşüyor. Moment sayısı azaltılmaya gidilmeli daha az paket satılarak moment fiyatları korunmalı bence ipin ucunu kaçırdıklarını düşünüyorum. Geçen haftaki satışta 66k sırada kişi vardı bu sefer 50k kişi vardı diyebilirim giderek paket alan kişi sayısında azalma var bir sonraki paket satışında böyle devam ederlerse sanırım hepsi satılmayacaktır. Marketi canlandırmaları gerekiyor moment almayı cazip hale getirmedikleri sürece piyasa yavaş yavaş iflas ediyor.
hero member
Activity: 798
Merit: 1441
Eskisi gibi kâr bırakmıyor. Her seferinde paket sayısı ve üye sayısı arttığı için eskisi gibi güzel şeyler çıkmamaya başladı. Ben burada bayadır alım satım yapıyordum beni bile üzmeye başladı. Yakın zamanda bırakacağım gibi gözüküyor.
legendary
Ben yine son bir deneme yapıp şimdi açılacak olan paketten alabildiğim kadar çok alacağım. Son kez 80-100 dolar para atalım bakalım, son 2-3 pakettir şansım fena değildi diye deneyeceğim. Ama girelim mi diye soran arkadaşlara pek önermedim zarar yazma potansiyeli çok yüksek olan bir paket olduğunu düşünüyorum. Piyasa kan ağlıyor her yerde 1-2 dolarlık momentler var, 19 dolardan çıksa çıksa 10 dolar çıkar sonra milletten küfür yemeyelim Cheesy
hero member
Üst üste bu kaçıncı satış artık sayamadım sıra geldiği halde paketi aldırmıyor sonra tekrar sıraya sokuyor ikinci defa sıra gelince de paket bitti diyor. 10k üstü CS ile tek bir paket bile alamadım ama bazıları iki kez sıraya girip ikişer ikişer dört paket almış. Böyle bir saçmalık olamaz artık momentları satıp çıkma vakti gelmiş nasıl oyunlar çevirdikleri belli değil. Milletle resmen dalga geçiyorlar. İyi kötü para kazandık ama buraya kadarmış artık bunların salaklıklarıyla uğraşılmaz.

Satış esnasında duraklama olmasına anlam veremiyorum daha satış açılır açılmaz 5 dakika duraklatıldı sanırım o aralarda içeriği zengin paketleri kendi tayfalarına veriyorlar yem olsun diye 3-5 kişiyede bir şeyler veriyorlar. Elimdekilerin çoğunluğunu satıp bende paramı çekeceğim içeriği zengin fiyatı düşük paket gelirse alınır bunun dışında ne paket alınır nede moment tutulur iyice bitirdiler. Eskiden en kötü verdiğimiz kadar alırdık şikayet etmezdik şimdilerde her seferinde içeriye giriyoruz ve paket açma heyecanı bile kalmadı.
legendary
Activity: 2520
Merit: 1510
Üst üste bu kaçıncı satış artık sayamadım sıra geldiği halde paketi aldırmıyor sonra tekrar sıraya sokuyor ikinci defa sıra gelince de paket bitti diyor. 10k üstü CS ile tek bir paket bile alamadım ama bazıları iki kez sıraya girip ikişer ikişer dört paket almış. Böyle bir saçmalık olamaz artık momentları satıp çıkma vakti gelmiş nasıl oyunlar çevirdikleri belli değil. Milletle resmen dalga geçiyorlar. İyi kötü para kazandık ama buraya kadarmış artık bunların salaklıklarıyla uğraşılmaz.
hero member
O kadar güzel bir düşüncem vardı ki, bu platform ile ilgili tüm hayallerim suya düştü.Ekibin daha Beta sürümünde parayı kaldırdığını düşünürsek daha ne kadar paragöz olabileceğini düşünüyorum.Market değerleri 1-2$’a düşen momentlerden tutun da açtığınız paketlerin çoğunun zarar yazdığı paketlere kadar her şeyi son zamanlarda yaşadım.Bu yüzden artık paket açımını da, momentleri de uygun şekilde bırakmaya karar verdim.Neredeyse hepsi çıktı elimden.Tüm bilgiler ile burayı dolduran @Zekibeyy’e bu platformda başarılar dilerim Smiley
Benimde güzel düşüncelerim vardı fakat son 1-2 ayda piyasa çok düşüş yaşadı daha geçen hafta 175 bin ve 200 bin 19 dolarlık paket satışı yapıldı 3 gün ara ile daha bir hafta geçmedi şimdi de 19 dolarlık 220 bin paket yapılmış, hepsi 60k seri gelirse satacağınız fiyat genelde 2 dolar en az 10 dolar zarar var 3 paket alsanız 30 dolar riske hiç gerek yok içlerinden çıkan rising momentlerin değeride çok düştü rare fiyatları bile 70-100 dolar civarında. Önceden puan yapıp öncelikli satıştan paket almak istiyordum puan yaptımda ama paketler az olduğu için bana genelde sıra gelmedi sıra gelen rare paketlerdende 30-50 dolar arası kâr bıraktı daha sonra baktığımda dedimki paket alacağıma yükselen momentlerimi satsam 200-300 kazanıyorum bu yüzden momentlerin  çoğunu sattım. NFL 49 dolar ve 259 dolarlık paket almıştım buradan da elimdeki momentleri satınca paranın %90 kısmını çekeceğim.

19 dolarlık paket gibi paketler olduğu sürece almayı düşünmüyorum elde kalanlarla WNBA sezonu başlayınca mantıklı paket olursa oradan alım yaparım bunun dışında artık moment alıp tutmayı asla düşünmüyorum her gün challenge takip ediyorum değerlenenleri hemen elden çıkarıyorum artık her gün etkinlik yapmalarına rağmen buda piyasayı yeteri kadar canlandırmadı. Airdrop ile set tamamlayanlara onlarca paket verildi tabi haberi önceden alanlar setleri yine tamamladı bariz örnekleri var daha öncede belirtmiştim ve bazı holo legendary momentler başka platformların moderatörlerine çıkınca hayli tepki aldılar kısaca bazı iyi paketleri istedikleri kişilere verdiler yani burada da adaletsiz dağıtım yapıldı.

Elit paket geçen hafta 9500 puanı olan açabiliyordu sanırım şimdi daha çok kişiye satmak için hem sayı artmış hemde puan düşürülmüş yani büyük ihtimalle bu pakette zarar yazacak gibi duruyor. 4k yakın bir puanım var ama yinede paket almayacağım.
copper member
Activity: 1190
Merit: 925
O kadar güzel bir düşüncem vardı ki, bu platform ile ilgili tüm hayallerim suya düştü.Ekibin daha Beta sürümünde parayı kaldırdığını düşünürsek daha ne kadar paragöz olabileceğini düşünüyorum.Market değerleri 1-2$’a düşen momentlerden tutun da açtığınız paketlerin çoğunun zarar yazdığı paketlere kadar her şeyi son zamanlarda yaşadım.Bu yüzden artık paket açımını da, momentleri de uygun şekilde bırakmaya karar verdim.Neredeyse hepsi çıktı elimden.Tüm bilgiler ile burayı dolduran @Zekibeyy’e bu platformda başarılar dilerim Smiley
hero member
NBA ALL-STAR ELITE PACK (RELEASE 3)  24 ŞUBAT 2022

Paket Sayısı: 42.000

Paket Fiyatı: 49 USD

4.000+ Toplayıcı Puanı: 1 paket

10.000+ Toplayıcı Puanı: 2 Paket

25.000+ Toplayıcı Puanı: 3 Paket

50.000+ Toplayıcı Puanı: 4 paket

https://nbatopshot.com/listings/pack/129523a8-a502-4420-986f-3e48742aaefd

NBA ALL-STAR STANDARD PACK (RELEASE 3)

Paket Sayısı: 220.000

Paket Fiyatı: 19 USD

0 Toplayıcı Puanı: 3 paket

1.000+ Toplayıcı Puanı: 4 Paket

3.000+ Toplayıcı Puanı: 5 Paket

5.000+ Toplayıcı Puanı: 6 Paket

https://nbatopshot.com/listings/pack/all-star-pack-standard-tier-3

Bir çok kişi bu paketlerden zarar edecektir paket içeriği fiyatına göre bana cazip gelmedi.

legendary
Airdrop paketleri gelmiş, şansıma en ucuza giden moment çıktı Cheesy ama havadan geldiği için mutluyum tabi. Obi Toppin çıksa efsane olacaktı. Zaten smaç yarışmasını izlerken de tam momentini çıkartmalık hareket oldu diye düşünmüştüm ama bana çıkmadı.
6 dolara 2 badge birden olan moment bence gayet iyi aslında, challenge bitince bunların fiyatı 3-4 dolara kadar salarsa birkaç tane alıp kenara atarım. Aja Wilson'da da benzeri oldu, 4-5 dolardan toplayanlar tekrar 10 dolara rahatça satar hale gelmişti sadece 1 ay içerisinde
hero member
1 - 19 Şubat arası başlangıç paketi veya marketten alım yapanlara airdrop ile moment verileceğini bende gördüm sanırım herkese mail gönderdiler ama henüz şimdiye kadar gelen bir şey olmadı sabah hesaplarda olur diye düşünüyorum umarım airdroptan güzel moment gelir son zamanlarda NbaTopShot piyasası oldukça düşüş gösterdi sebebini tam olarak kestiremiyorum ama aklımdakiler şunlar:

-Nfl ve Ufc satışlarının başlaması ve bir çok kullanıcının buraya kayması
-Ekonomik gelişmeler Rusya Ukrayna arası savaş vs
-NbaTopShota olan güvensizlik

Önceden flash challenge günlük yapılırdı şimdi 3 günü kapsayacak şekilde yapılmaya başlandı ve eski challenge katılım çılgınlığıda kalmamış. Elde moment tutmak artık çok daha fazla risk oluşturuyor. En azından komisyonlardan kesilen miktarların bir kısmını iade ederlerse markette biraz hareketlenme toparlanma olacaktır diye düşünüyorum.

Edit: Paketler yüklendi hesaplarınızı kontrol edebilirisiniz.
member
Activity: 448
Merit: 88
NBATopshot'ta airdrop varmış

https://blog.nbatopshot.com/posts/rim-shakers

FAST FACTS:
For the first time ever, fans on NBA Top Shot will be rewarded with a free pack featuring a single Moment™ NFT from the AT&T Slam Dunk Contest, airing on Saturday evening.

Packs will be delivered to all fans who make a Starter Pack or Marketplace purchase on Top Shot between February 1 and Saturday, February 19th at 10pm PST.

Each pack will contain a unique Fandom Moment from Saturday night’s AT&T Dunk Contest, ranging in rarity from 1,010 to other plays with five-figure Edition Sizes.
Let's make the rim shake.

A new Fandom tier set featuring Moments from the 2022 AT&T Dunk Contest, Rim Shakers, is coming soon.

And if you've bought a Starter Pack or made any Marketplace purchase in the month of February, you've got a pack coming your way.

Each play in this set will come with its own unique Edition Size, with the contest winner’s Moment minted to 1,010 and the other plays from the set minted to varying totals in the five figures. 

We anticipate that these packs will be airdropped into qualified fans’ accounts by the end of day on Monday, February 21 at the latest.

Not sure if you qualify? As long as you've made a Starter Pack or Marketplace purchase on Top Shot between 12:00am PST on February 1 and 10:00pm PST on February 19th, you're good.

Still need to get eligible? Don't worry. You've still got time.

If you are new to Top Shot and haven’t yet purchased a Starter Pack, you can grab yours here.

If you have been around Top Shot but haven’t yet purchased a Moment from the Marketplace, you can do so here to qualify for the airdrop.

We can't wait to watch Saturday live with the greatest community in hoops ... and make a little history with you while we're all at it.

LAST UPDATED ON
FEB 18, 2022 3:35 PM
legendary
5 paket aldim 1 rising star cikti 1 tanede 10binlik seri 13 tane 60binlik. Baya saglam zarar yazdi bu rising star. Rare ve legend cikma oranina gore paketler cok pahali kaliyor. Bu sistemden kimsenin memnun oldugunu sanmiyorum tekrar 5bin puan alt limitli rare legend paket satsalar bundan daha iyi
hero member
Legendary moment çıkma ihtimali elit pakette % 0,892 standart pakette %0,024 imkansıza yakın zaten gördüğüm kadarıyla bu momentlerin olduğu paketleri hediye olarak başka platformların moderatörlerine verdiklerini gördüm. Rare ye gelirsek elit pakette % 11,852 iken standart pakette % 2,008 oldukça düşük ayrıca rare fiyatlarıda çok düştü bazıları 85 dolara kadar düşmüş durumda. Bana göre standart paketin fiyatı 9 dolar olmalıydı. Moment piyasası son bir haftadır ciddi düşüş yaşadı 60k momentler 1-2 dolardan ancak satılabiliyor. Moment piyasası çok düştüğü için ve canlandırmak adına kullanıcılara markette harcayabilecekleri  15-20 dolar yükleyebilirler daha önce benzer uygulama olmuştu.
legendary
Activity: 2520
Merit: 1510
Elit paket satışını erken saatte yapmışlar ona yetişemedim. Standart pakette de kuyruğu beş dakika farkla kaçırmıştım sondan sıraya girdim. 63k civarı sıraya girmiş hesap vardı önümde. Hesap başı maksimum beş paket alabiliyor Collector Score'a göre. Şu anda 100k üstü paket var ama sıra durdu. Sonradan sıraya girdiğim halde herkes beş paket alsa bile bana paket kalıyor. Talep oldukça düşük görünüyor.
Rare çıkma ihtimali çok düşük olsa da Vince Carter'ın efsane bacak arası smacını görünce insan ister istemez heyecanlanıyor. Bu moment sadece 50 adet üretilmiş.
Pages:
Jump to: