Pages:
Author

Topic: NBATOPSHOT // Nba Resmi Lisanslı Nft Platformu // Flow Blockchain Ürünü - page 10. (Read 13314 times)

legendary
Activity: 2562
Merit: 1482
Dün gece 2 paket aldım, birkaç kişi farkla 3. paketi alma fırsatını kaçırdım. Çıkan şeyleri paket maliyetine yakın bir fiyattan sattım, 2şer dolarlık momentler de hediyesi gibi oldu. Düşündüğüm kadar kar ettirmedi ama denemiş olduk ve eğlendik Smiley

Asıl fırsat gece panikle satış yapanlar sayesinde geldi. Curry 27 dolar, LaMelo 30 dolar civarındayken defalarca almaya çalıştım. Süre sınırlaması gelince ve birkaç kez hata alınca yalan oldu ama göz göre göre x2 yaptı bütün momentler. Bence elde tutmak için keyifli şeyler çıktı bu sefer, eğer Archive set gibi fiyatları ölürse hepsinden toplarım. Yaptıkları hareketler eğlenceli Cheesy
legendary
Activity: 2912
Merit: 1150
dün ilk sıram sansıma düşük geldi ve 3 kere paket aldım toplamda 6 paket aldım. 6sında da iyi moment cıkmadı.
hero member
Activity: 1246
Merit: 883
Eloncoin.org - Mars, here we come!
Sıra gelirse bende 2 paket alırım, 50k üzerinde katılım olur diye tahmin ediyorum sıra numarası 40-50k olmazsa tekrar sıraya girerim diye düşünüyorum biraz daha erken saat olsa güzel olurdu eğer satışta duraklama olursa geç saatlere kadar beklemek durumunda kalabiliriz.  
@cabsav kesinlikle challange gelir
Challenge gelecek zaten bunun bilgisi var
Challenge Ödülleri: LeBron James, Ja Morant

Duruma göre challenge için bende moment toplamayı düşünüyorum ödüller güzel ve moment sayısı az olması fiyatlanmasını etkileyecektir. Bu paketten çıkacak olan Extra Spice momentleri beklediğimizden daha değerli olabilir.

Edit: Bekleme odası açılmış durumda satış 22.00'da
legendary
EXTRA SPICE PAKET SATIŞI

31.03.2022 Yani bu akşam saat: 00.00'da
Paket ücreti: 19 Usd  Paket sayısı: 100k

Paket İçeriği toplam 4 moment (1 adet 6500 seriden oluşan Extra Spice momenti ve 3 adet 4k-60k seriden oluşan S3 common momentler)

Puan şartı yoktur sadece 5k ve üzeri cs puanı olanlar 2 paket alabilecek

Özel bir seri olduğu için Extra Spice momentleri en az 15-20 dolar edecektir diye düşünüyorum tecrübelerime dayanarak bu paket zarar ettirmez diyebilirim. Paket satışından sonra 2 etkinlik yapılacak olup bu etkinlik ödülleri yine Extra Spice serisinden Lebron James ve Ja Morant momentleri olacak. Momentler uygun olursa showcase için toplarım.

Cool Cats (Series 2), Early Adopters (Series 1), Hometown Showdown: Cali vs. NY (Series 1) 28.03.2022 öncesi bu setleri tamamlayanlara set başı birer paket hediye verilecek.

Paket detayı için: https://docs.google.com/spreadsheets/d/e/2PACX-1vSKeJZd_t0z7BzeZBOWmKpWc0n0hc4CSRrbpYImVqhGyVqurtREYms0i1mrPxV2clO0ruvjGI1sP_e-/pubhtml
tahminim 2 kez sıra gelir ve 4 paket alırım. bende zarar ettireceğini düşünmüyorum. kesinlikle challange gelir eger iyi momentlar cıkarsa anında geri kalanları toplarım.
hero member
EXTRA SPICE PAKET SATIŞI

31.03.2022 Yani bu akşam saat: 22.00'da
Paket ücreti: 19 Usd  Paket sayısı: 100k

Paket İçeriği toplam 4 moment (1 adet 6500 seriden oluşan Extra Spice momenti ve 3 adet 4k-60k seriden oluşan S3 common momentler)

Puan şartı yoktur sadece 5k ve üzeri cs puanı olanlar 2 paket alabilecek

Özel bir seri olduğu için Extra Spice momentleri en az 15-20 dolar edecektir diye düşünüyorum tecrübelerime dayanarak bu paket zarar ettirmez diyebilirim. Paket satışından sonra 2 etkinlik yapılacak olup bu etkinlik ödülleri yine Extra Spice serisinden Lebron James ve Ja Morant momentleri olacak. Momentler uygun olursa showcase için toplarım.

Cool Cats (Series 2), Early Adopters (Series 1), Hometown Showdown: Cali vs. NY (Series 1) 28.03.2022 öncesi bu setleri tamamlayanlara set başı birer paket hediye verilecek.

Paket detayı için: https://docs.google.com/spreadsheets/d/e/2PACX-1vSKeJZd_t0z7BzeZBOWmKpWc0n0hc4CSRrbpYImVqhGyVqurtREYms0i1mrPxV2clO0ruvjGI1sP_e-/pubhtml
sr. member
Activity: 812
Merit: 293
son 3 ayda gerçekten kayda değer bir düşüş vardı, 60k lık momentler sistemi haddinden fazla şişirmişti, öyle ki 1 dolara dünya kadar moment satıldı o dönemde, şimdilerde yeni yeni düzelme eğiliminde, bu akşamki satışta 6500 lük serilerden özellikle doncic, ball kardeşler ve curry denk getirenler en az 3x kar edebilirler, umarım herkes için güzel bir akşam olur, herkese bol şans.
hero member
son zamanlar da aldıgım tüm paketler fos cıktı WNBA paketlerin de şansım cok iyiydi
WNBA çıktığı zamanlarda hem hype çok iyiydi hem de WNBA momentleri daha az olduğu için değerli oldu sürekli challenge yapıldı bu sebeple hep popüler kaldı normal paketler 9 dolardan satılıyordu ancak tek bir WNBA momenti ilk dönem en düşük 10-12 dolardan satılıyordu. Oyuncuları pek tanımadığımız için olsa gerek biz satarken başkaları alıyordu daha sonra ise Rare ve Legendary paketi için WNBA momentlerine 10x fazla puan özelliği getirildi insanlar bu paketlerden alabilmek adına collector skoru yapak adına bir sürü WNBA momenti aldılar bende dahil Smiley Daha sonra WNBA sezonu bittiğinde dahi bu momentlerin değerini koruması için Collector Skorunu arttırdılar Fandom momentler 20'den 30'a Common momentler ise 15'den 20'ye çıkarıldı. TopShot bazı adımları çok iyi atmış olsalar da NBA yeni sezonu seri 3 momentler ile  60k serili olan momentleri satışa sunması ve bu momentlerin 2 puan Collector Puanı vermesi bu momentleri değersiz hale getirdi sonrasın ise paketlerde az sayıda iyi moment içermesi ve kullanıcı başına birden fazla paket alınıyor olabilmesi dolayısıyla markette moment sayısında aşırı patlama yaratarak fiyatların dip seviyesine düşürdü bir çok kullanıcı bundan olumsuz etkilenerek sistemden çıktığını düşünüyorum.

Neyse ki bu paket satışlarından vazgeçildi ve 60k serili momentlerin sayılarında azaltmaya gidildi bir kaç güzel yenilik daha yaparlarsa hem yeni hem eski kullanıcılar sisteme tekrardan dahil olacaklardır ve hype yükselecektir.

member
Activity: 164
Merit: 18
son zamanlar da aldıgım tüm paketler fos cıktı WNBA paketlerin de şansım cok iyiydi
hero member
2k puan ile 2. satıştan 4400 gibi bir sıralama geldi bende gece bekletmeden satmak istedim 127 Dolardan okuttum gitti sabah satsaydım belki 140-150 bandından satabilirdim yapacak bir şey yok bazen bekletince zarar ediyoruz bazende erken satınca zara ettirmeyen paket kârdır bana göre Smiley Sanırım 3. satış ile verilenlerin çoğu kötü oyuncuydu yinede en azından genel anlamda zarar ettirmedi önceki satışları düşününce çok iyi oldu diyebilirim. Şunuda hatırlatmak isterim bu paketteki rare momentleri değerlenir diye bekletmemenizi öneririm çünki seri1 ve seri 2 "Throwdowns" setlerini tamamlayanlara 3 paket hediye gönderilecek ve hemen satmak isteyecekleri için fiyatlarda 10-30 dolar gibi aşağı yönlü kırılma olabilir. Bir sonraki paket satışında görüşmek üzere esen kalın Smiley
legendary
10 bin puanla ilk sıraya giremedim. 2. Sıraya girdim ama 16bın sıra geldi ve alamadım umutsuz sekilde son sıraya girdim 2500 sıra geldi ve ucundan alabildim. Sonra gittim cıkabılcek en kotu momentlerden biri cıktı. Ama 100 dolara sattım. Kalan dandık momentlar tıcket olucak. Ne kar ne zarar gunu kapadık
hero member
Activity: 1204
Merit: 623
Dün akşamki çekilişe katılmadım. En son katıldıklarımdan çıkanlar bir işe yaramadı dün ki satışta paket sayısının az olması da çekiliş sıramın bu sefer yüksek gelmesinden dolayı alamayacağım ortaya çıkınca beklemedim. Bari uykudan zarar etmeyelim.
legendary
Geceki paketten çıkan rare momentin en düşük fiyatı 80 dolar, yanına diğer 4 momenti de ekleyince şu anda zarar yazılmayan bir paket olduğunu söyleyebiliriz.
Henüz challenge gelmedi, eğer gelirse fiyatlar yine saçma bir şekilde aşağıya sarkmazsa herkes için karlı bir gece olmuş olacaktır. LeBron çıkanlar 600 dolar civarı kar etti, Doncic parayı 3'e katladı. Diğer oyuncular ise 80-140 dolar arasında fiyatlandı. Bakalım ilerleyen saatlerde challenge gelecek mi Smiley
hero member
yine locker room seri1 moment satısı var paket bası 350 moment. cayır cayır moment yanıyor. bu sekilde devam ederlerse 3 dolarlık momentta kalmayacaktır. bu arada seri1 lebronların yarısı hala paketlerın ıcınde tanesı kac para edıyor gırıp bakın. ondan mıllet bu serı1 paketlerı almmak ıcın moment yakıyor. seri3ler oldukca azaldı seri2leride millet yakmaya baslamıs. rastgele bırkac serı2 moment actım 400-500 cıvarı moment yanmıs.

Seri1 Rezerve Paketi toplamda 10.425 adetten oluşuyor 18 ay boyunca satışı yapılacak bu paketin şuan bu satışla birlikte 5. satışı ve hepsi 500 adet olarak satıldı geriye kalan paket sayısı ise 7925 adettir. Bazı açıklamalar yapmak istiyorum ilk olarak bu paket ciddi bir risk içeriyor çok güzel kârda yapabilirsiniz açtığınız paketten toplamda 200-300 dolarlık momentte çıkabilir nitekim daha önce bu paketten 260 dolarlık moment çıkan bir kaç kişi gördüm bazı kişilerede Lebron James, Steph Curry çıkmıştı.

En son bu paket için 2700 kişinin 350 ve üzeri ticket yapmıştı 2200 kişi ticketleri harcamadıysa yeni ticket yapacaklar ile birlikte 3k kişi olur diye düşünüyorum. Ticket yaptınız diyelim sıralamada 500-510 arası bir sıra çıkmazsa bir sonraki paket için en az 1 ay beklemek durumunda kalacaksınız. Bir önceki pakette üşenmedim tüm momentlerin fiyatlarını tek tek yazdım. Paketten 24 momentten 1 tane çıkacak ve burada bulunan 24 momentin 7 tanesi 750 doların üzerinde 2 tanesi 400 dolar kalan 15 momentin en büyüğü 210 dolar en düşüğü ise 34 dolar yani demek istediğim 24 tane olan momentlerden gelecek olan moment çok önemli burada 7 tane değerliden biri gelirse ne ala. Diğer 4 tane gelecek momentlerde çok fazla moment var ve orada 20-50 dolar arası bir sürü moment var yani 20-50 dolar arası olanlardan gelme olasılığı çok fazla.

Paket içeriği linkini alta bıraktım ok işaretine basarsanız sizi direk o momentin sayfasını açar değerini görebilirsiniz. Katılacaksanız şimdiden bol şans dilerim (bence oldukça riskli bir paket)

https://docs.google.com/spreadsheets/d/e/2PACX-1vRt1LOtBCHMheivuLAehz4deB5VAnrSK7a_BcbLFZIaaQULqrvxdedsnyj7TtxJOGUeyh84EALsHy6X/pubhtml?gid=1878762282&single=true
legendary
yine locker room seri1 moment satısı var paket bası 350 moment. cayır cayır moment yanıyor. bu sekilde devam ederlerse 3 dolarlık momentta kalmayacaktır. bu arada seri1 lebronların yarısı hala paketlerın ıcınde tanesı kac para edıyor gırıp bakın. ondan mıllet bu serı1 paketlerı almmak ıcın moment yakıyor. seri3ler oldukca azaldı seri2leride millet yakmaya baslamıs. rastgele bırkac serı2 moment actım 400-500 cıvarı moment yanmıs.
hero member
Garantili olan paketler daha az risk taşıyor genelde paket ücreti kadar değerli şeyler çıkabiliyor ama çıkma şanslı olan paketler çok fazla zarar ettirdi %20 kazandıysa %80 kişi zarar etti kısa sürede çok sayıda paket satılması çoğu kişiyi hüsrana uğratmıştı kullanıcılar ellerindeki momentleri satıp paralarını sistemden çektiler en son satışta hype çok düşük olduğu için mecburen yeni bir yapılanmaya gidildi. Yinede eskiye oranla kullanıcı sayısında ciddi azalma olduğunu düşünüyorum. Farklı güzel etkinlikler ile ve bazen geri ödeme etkinlikleride olursa çok daha güzel olacaktır mesela satış yaparken %5 komisyon alıyorlar rast gele bir tarih aralığı verilerek o haftada satış yapanlardan ödediği komisyonun yarısı max 50 dolara kadar iade yapılacak denilebilir yada benzer etkinlikler burayı çok daha cazip hale getirir.

Bundan sonraki satışlarda paket sayısının az olması ve bu şekilde collector puana göre avantajlı hale getirmesi paket almak isteyenlerin elde moment tutasına ve dolaşımdaki moment sayısının azalmasına dolayısıyla mometlerin değerli olmasında etkili olur.
legendary
89 dolarlık paket satışı kaçmaz, eskiden ilgilenen ama artık buralara pek uğramayan kim varsa katılmasını tavsiye ederim.
2K altında collector scoreunuz varsa size çıkması pek muhtemel olmayacaktır. 3000 paket oldukça az, bence en az 30-40 bin kişilik katılım görürüz. Bu durumda fiyatların ciddi bir düşüş yaşaması da muhtemel değil, zarar yazmama garantili olduğunu düşündüğüm paketlerden birisi olacak.
Ayrıca sayesinde 3 dolarlık momentleri de silip süpürmeye başladı millet. Herkes CS arttırmaya çalışıyor Cheesy
hero member
Throwdowns Rare Paket Satışı 24 Mart Perşembe Saat 19.00

Paket Fiyatı  : 89 Dolar

Paket İçeriği: 1 Adet 888 Serili Throwdowns Rare Moment, 4 Adet 4k-60k Serili Moment

1. Satış 20k Collector Puanı için: 4k Paket

2. Satış 2k Collector Puanı için  :10k Paket

3. Satış puan şartı yoktur         :3k Paket

Satışlar 2'şer saat ara ile yapılacak tahmini olarak zarar yazmayacak bir paket gibi duruyor. Ayrıca Throwdown Seri1 ve Seri2 set tamamlayanlar için 3'er paket hediye verilecek. Paket içeriği netleştiği zaman ilave edeceğim.

https://nbatopshot.com/listings/pack/throwdowns-s3

Edit: Paket içeriği: https://docs.google.com/spreadsheets/d/e/2PACX-1vRky8iJw9fYtBIHRR--PKvnM4SY_ztOLdPYuuEoo3k9hW1LZnkTNuU99ufmLo7tDb07vErf8TLLlC_M/pubhtml
hero member
Bu güncelleme haberiyle birlikte markette biraz hareketlilik oldu bir nebze olsun fiyatlarda yukarı yönlü hareket oluştu ama bence bu yetersiz en azından daha önce bu % delik şanslı olan paketlerden alanlara mesela paket başı 5 dolar maksimum 50 dolar gibi iade yapılabilir zaten bu paketlerden her seferin 3-5 adet aldık geneldede zarar ettik çünkü kaybetme oranı %70-80 civarıydı. Yada market harcamalarından belli bir miktar iade edilebilir az çok geri ödeme yapılırsa otomatikman bu fiyatlara yansıyacaktır. NbaTopShot ekibi bu konularda geçte olsa bir yapılanmaya gidiyor ama NFL için yapılan pek bir şey yok.
member
Activity: 447
Merit: 88
NBA Topshot ekibi bir güncelleme paylaştı;

Sezonun geri kalanında 30K üzerinde moment olmayacakmış. 60K olanların hepsi L.E. olarak güncellenecekmiş.

Garanti paketler geri geliyor !

Marketplace harcamaları artık kalıcı olacak.

Kalıcı olarak momentları kitlediğinizde ya da yaktığınızda özel ödüller kazanabileceksiniz.

Daha çok AMA, Playoff biletleri ve etkinlikler olacak.

NBA Topshot sistemini desteklemek için 10 Milyon Dolarlık bir fon ayrılmış.

Kaynak ve diğer bilgiler için  : https://blog.nbatopshot.com/posts/nba-top-shot-whats-ahead-for-the-coming-months?utm_source=discord&utm_medium=social&utm_campaign=whatsaheadmarch&utm_content=announcement

Ben şahsen bu gelişmeleri beğendim. Umarım proje beklediğimiz şekilde ivmelenir.

@velbet  hocam elimde olan momentlerin hepsi bütün serilerden olanlar le olmuşlar. Sadece 60000 olanlar değil. Geceden beri 2 tane momentim 4 dolardan satılmıştı. Bende diğer momentlerin hepsinin satışını iptal ettim. Bakalım bu değişiklik nasıl gelişecek

Bütün 60 K + olan momentlar olacak demişler. Kademe kademe bu güncellemeler yansıyacakmış bizlere de. Umarım elimizdeki kartların değerleri artar da artık bir anlamı olur.
hero member
Activity: 1204
Merit: 623
NBA Topshot ekibi bir güncelleme paylaştı;

Sezonun geri kalanında 30K üzerinde moment olmayacakmış. 60K olanların hepsi L.E. olarak güncellenecekmiş.

Garanti paketler geri geliyor !

Marketplace harcamaları artık kalıcı olacak.

Kalıcı olarak momentları kitlediğinizde ya da yaktığınızda özel ödüller kazanabileceksiniz.

Daha çok AMA, Playoff biletleri ve etkinlikler olacak.

NBA Topshot sistemini desteklemek için 10 Milyon Dolarlık bir fon ayrılmış.

Kaynak ve diğer bilgiler için  : https://blog.nbatopshot.com/posts/nba-top-shot-whats-ahead-for-the-coming-months?utm_source=discord&utm_medium=social&utm_campaign=whatsaheadmarch&utm_content=announcement

Ben şahsen bu gelişmeleri beğendim. Umarım proje beklediğimiz şekilde ivmelenir.

@velbet  hocam elimde olan momentlerin hepsi bütün serilerden olanlar le olmuşlar. Sadece 60000 olanlar değil. Geceden beri 2 tane momentim 4 dolardan satılmıştı. Bende diğer momentlerin hepsinin satışını iptal ettim. Bakalım bu değişiklik nasıl gelişecek
Pages:
Jump to: