Pages:
Author

Topic: NOTIFICARE IMPORTANTĂ: vă rugăm să va retrageți toate fondurile din BTCXchange - page 2. (Read 20683 times)

legendary
Activity: 1442
Merit: 1000
a innebunit vuscan cand a aflat cu bijuteria lui e facuta in cod open source .
Asta poate insemna nimic sau totul. Oricine poate folosi open source in produse interne.
sr. member
Activity: 351
Merit: 252
a innebunit vuscan cand a aflat ca bijuteria lui e facuta in cod open source .
sr. member
Activity: 392
Merit: 250

Acest fapt se datorează neînțelegerii cu programatorul nostru principal care și-a dat demisia. De aceea, după data respectivă NU MAI PUTEM GARANTA PLĂȚILE CĂTRE DVS.


orice programator care se respecta poate intretine un site deja creat, nimeni nu e de neinlocuit, mai ales pt un amarat de site de exchange, ce e cu vrajeala asta de 2 lei.. ne credeti batuti in cap ?
hero member
Activity: 689
Merit: 501
Sarbatori fericite.
Circ mare pe threadul asta.
Fac si eu o presupunere: afacerea nu mai era profitabila, iar Ileana nu mai gasea HDD-ul (Ileana din povestea de pe thread-ul principal offtopic).
newbie
Activity: 42
Merit: 0
Pacat ca nu mai este acces la server, trebuia trimis un email la toti utilizatorii...

Acesta este ultimul meu mesaj public, am pleacat in concediu pana la anul.

Deci repet:

BTCXchange are toate acesele pe care le-au avut pe toata durata existentei lui.

Intrefata de administrare: le da capabilitatea sa analizeze userii, sa ii contacteze sa le afiseze emailul. Inclusiv contine interfata de SUPPORT si sa proceseze absolut toate retragerile de care e nevoie.
Interfata de monitorizare; contine istoric si cumulativ a balansurilor active ale BTCXchange (Si a userilor si a exchangeurilor pe fiecare instrument in parte)

Se cunoaste la orice moment care sunt informatiile in timp real.

De aceste sisteme sunt constienti si au fost informati absolut toata lumea necesara.
Exact aceiasi sisteme au fost folosite pe toata durata existentei BTCXchange.

Circul nu este sau a fost necesar la nici un moment.

Multumesc si va urez sarbatori fericite!
sr. member
Activity: 351
Merit: 252
nu se duce nimic de rapa . vine altul si face alt exchange. ce atata planset dupa vuscan.... daca nu era el era altul care sesiza oportunitatea.
newbie
Activity: 45
Merit: 0
Problema mea este ca nici nu a ajuns bitcoinul in romania si deja se duce de rapa ... blackminer a tepuit lumea btcx deja e pe duca (cine stie cati oameni pagubiti sunt si acolo)  si din punct de vedere legal... e greu sa se dovedeasca evaziunea ...
HrN
sr. member
Activity: 339
Merit: 250
nu-i nimic o sa te bage statul la racoare un timp dupa aia o sa iti pese de el din nou .

cat despre vuscan , da conteaza foarte mult cine e si ce a facut . ma intereseaza ca din cauza lui au murit 3 oameni , ma intereseaza ca se bate prin baruri , ma intereseaza face amenintari si isi terorizeaza angajatii, ca ii determina sa demisioneze in bloc , ca nu stie sa managerieze o afacere , ca este analfabet informatic , ca ii sta capul  doar la  bani  nemunciti  , ca desi azi e la costum tot ca golanul de la 20 de ani gandeste si actioneaza. Toate aceste lucruri vorbesc despre personalitatea lui . Clientii trebuie sa stie cine ste el pentru ca El este la fraiele societatii in care tu iti bagi banii . Daca nu te intereseaza cui ii dai o sa ramai fara ei .

Plangi ca nu ai unde sa iti vinzi btc ul . Nimic mai gresit . Ai unde doar ca trebuie sa iesi putin din comoditatea cu care te-ai obisnuit. Ia pune-ti creierul putin in functiune si vezi ce alternative gasesti. Ia incearca !


 
Inainte de btcx foloseam bitstamp, iar acum m-am intors la bitstamp. Nu e mare diferenta. In loc de 1-2 zile astept 2-3 maxim 4 zile. Am prieteni care, desi nu stiau de bitcoin le-am zis si au vandut pana si masina (de 20k euro) si a bagat in btc si doge.  Cu cat aud mai multi oameni de bitcoin, sansele de a urca pretul  creste. Horea poate a avut o mica influienta; de vreo 0.0001%, dar chiar si acest procent minim este benefic pentru unii din noi. Procentele astea mici se aduna si uite asa bubuie pretul la btc de la 300$ la vreo $1-2k.
sr. member
Activity: 351
Merit: 252
nu-i nimic o sa te bage statul la racoare un timp dupa aia o sa iti pese de el din nou .

cat despre vuscan , da conteaza foarte mult cine e si ce a facut . ma intereseaza ca din cauza lui au murit 3 oameni , ma intereseaza ca se bate prin baruri , ma intereseaza face amenintari si isi terorizeaza angajatii, ca ii determina sa demisioneze in bloc , ca nu stie sa managerieze o afacere , ca este analfabet informatic , ca ii sta capul  doar la  bani  nemunciti  , ca desi azi e la costum tot ca golanul de la 20 de ani gandeste si actioneaza. Toate aceste lucruri vorbesc despre personalitatea lui . SI VREAU SA SUBLINIEZ CUVANTUL PERSONALITATE DEOARECE DOAR DESPRE ASTA ESTE VORBA . Clientii trebuie sa stie cine este el pentru ca El este la fraiele societatii in care tu iti bagi banii . Daca nu te intereseaza cui ii dai o sa ramai fara ei .

Plangi ca nu ai unde sa iti vinzi btc ul . Nimic mai gresit . Ai unde doar ca trebuie sa iesi putin din comoditatea cu care te-ai obisnuit. Ia pune-ti creierul putin in functiune si vezi ce alternative gasesti. Ia incearca !


 
HrN
sr. member
Activity: 339
Merit: 250
OFTOPIC :
Vuscan este cel care a omorat 3 oameni intr-un accident rutier ?
http://bihoreanul.gandul.info/bihor/horea-vuscan-condamnat-definitiv-pentru-ucidere-din-culpa-3442625
ESTE CUMVA VUSCANUL NOSTRU CEL DIN LINKUL DE MAI SUS ?
poate cineva confirma sau infirma daca vuscanul nostru a ucis 3 oameni in 2002 ?
Ce treaba ai tu cu viata personala a oamenilor?
Esti singurul care te comporti ca un copil aici pe forum. Daca a ucis 3 oameni, a fost judecat si a primit pedeapsa; sau a dat bani sa scape. E problema ta ce a facut?
Aici este vorba de btcX, nu despre ce femei au trcut prin pat la Horea Vuscan sau ce a mancat el aseara. Raporteaza la cancan.ro acest link impreuna cu linkul ala unde zice ca a omorat 3 oameni ca sa apara o stire "Fondatorul btcx Horea blablabla........."
Asa era de asteptat.. sa apara ţaţele in discutii.

P.S: El macar a avut initiativa. S-a implicat intr-un proiect prin care s-a facut cunoscut!

Aviz postului tau anterior cu "se numeste evaziune fiscala" - Mi se rupe de el stat. Mai bine evaziune fiscala decat sa imbogatesc statul!
sr. member
Activity: 351
Merit: 252
pentru mine conteaza sa inteleg cine este vuscan. poate si pentru altii . nu de alta dar la el ajung banii tai. eu in locul tau as incerca sa stiu cine e ala de imi tine banii.
de asemeni pentru mine conteaza sa inteleg cat mai mult posibil din situatie . asta se realizeaza prin ascultarea celor doua parti si luarea unei pozitii .
in postul initial vuscan da vina pentru "falimentul" firmei pe lucian iar lucian s-a aparat . a fost simplu si clar. nu am voie sa comentez subiectul ?
stii ceva nicholas ? daca nu te intereseaza subiectul du-te tati si fa altceva. daca mai sunt si altii care simt la fel le recomand la fel. sa stiti ca nu va tine nimeni cu forta sa cititi ce nu doriti sa cititi.
full member
Activity: 411
Merit: 101
Ce conteaza, in topicul de fata, daca cineva a omorat 3 oameni sau a batut pe nu stiu cine ? Ce conteaza cine pe cine da in judecata ? Isi rezolva singuri problema in justitie, pe cale amiabila, prin santaj, prin asasinate, treaba lor ! In ultimele 2 pagini din topic un singur user si-a pus problema reala, a unui exchange romanesc functional. Asta e singurul lucru care conteaza si are legatura cu bitcoin-ul sau orice alt cripto-currency.

Cu ce va ajuta pe voi daca ziceti nasoale de HV sau de programator sau, din contra, daca le luati aparerea ? Cand faceti exchange pe un alt site, pe localbitcoins, pe btc-com etc, atunci cand trebuie sa retrageti sau sa depuneti bani sau BTC, cu chultuieli minime pe comisioane si conversii, aia va intreaba de HV sau de "programatorul principal" sau va spun sa platiti x% ?

Prostiile astea n-au nicio importanta pe forum sau in seriale OTV-iste. Conteaza doar din punct de vedere legal. Iar in ceea ce priveste acest serviciu, mi se rupe in legatura cu cine are dreptate ! Din punctul meu de vedere, at fi excelent urmatorul scenariu: sa-si continue HV proiectul cu un alt programator, iar "programatorul principal" sa inceapa un alt proiect din moment ce a dovedit ca se pricepe, tinand aproape de unul singur site-ul in spate, astfel incat, la final, sa avem 2 exchange-uri. Pe voi pare sa va intereseaza cine pe cine bate, sa moara capra vecinului, etc, in loc sa va intereseaza cum se poate incheia conflictul si/sau sa le mearga bine amandurora, chiar daca pe cai diferite ! Din punctul meu de vedere, bafta amandurora si sper sa va rezovati problemele cat mai repede !
newbie
Activity: 45
Merit: 0
mda in alta ordine de idei se mai poate retrage ceva de pe btcxchange ?

https://i.imgur.com/IswrjjK.png

Pacat ca nu mai este acces la server, trebuia trimis un email la toti utilizatorii...
ar fi bine sa dea banii oamenilor inapoi .. chiar si celor ce care nu au vazut disputa de aici ... am vazut la ei pe site o atentionare... ca un fost potential client sper sa nu fie probleme din acest punct de vedere... cunosc destui oameni care au investit mult in acest site de trading sperand la un profit ...
E enervant sa citesti pagini intregi si sa nu vezi nici o rezolvare.. personal imi pare rau ca romanii desii merita ceva stabil pentru ca e o piata noua si exista surse pentru dezvoltarea bitcoinului in Romania... ajung tot la amenintari cu judecata... nu e normal asa ceva  "cheers"
legendary
Activity: 1442
Merit: 1000
mda in alta ordine de idei se mai poate retrage ceva de pe btcxchange ?



Pacat ca nu mai este acces la server, trebuia trimis un email la toti utilizatorii...
sr. member
Activity: 351
Merit: 252
mda in alta ordine de idei se mai poate retrage ceva de pe btcxchange ?
newbie
Activity: 45
Merit: 0
Nu am nimic cu nimeni.
In locul programatorului as fi reactionat la fel.
off:
Chiar ieri am dat 2 oameni afara din firma mea pentru ca s-au intalnit la cafea, iar la ora 12 cand au venit la servici se aflau sub influienta bauturilor alcoolice. Azi dimineata m-am trezit o pata de ra**t pe geamul de la intrare. Pe camere am vazut un boschetar (cel mai probabil pus de cei doi concediati). Au procedat corect ca au reactionat asa? Am procedat corect ca i-am dat afara fara preaviz? Am procedat corect ca mi-am facut propriile reguli la afacerea mea? Am procedat corect cand le-am zis ca nu primesc salariul decat pentru 14 zile lucratoare (pentru 2 ore pe zi pe cartea de munca din cele 8 ore = maxim 100 lei). Da; am procedat corect!
Cand semnezi un contract este specificat 2 ore pe zi (ca sa nu imbogatim statul). De ce il mai semnati fratilor contractul ala daca la inceput stabiliti un lucru, apoi va dati la fund?

La fel si tu. AI acceptat conditiile la inceput, de ce acum te razgandesti? Cine te-a pus sa stai mai mult decat e precizat in contract?
Nu poti pune stapanire pe proprietatea cuiva (proprietatea fiind tot ceea ce tine de btcx).

In fine. Problemele voastre sunt ale voastre. Nu ma intereseaza, doar ca ii cam dau dreptate lu Horea in legatura cu reputatia. 99% din romanii care folosesc bitcoin au auzit de btcx si de fondatorul btcx.
Eu sper sa va intelegeti pana la urma si sa revina in curand.

P.S: SUNT FERM CONVINS CA NU RENUNTA HOREA LA ACEST PROIECT. A FOST PREA MARE IMPLICAREA SI PREA MULTI BANI CHELTUITI CA SA RENUNTE!


Ce bani? Unde? In ce? De unde le scoateti?
pana mea cred ca majoritatea baietilor de aici nu stiu ce este acela un exchanger... cred ca se plictisesc acasa si se apuca sa comenteze pe aici .... va rog reveniti la viata de zi cu zi aici nu trebuie sa alimentam un scandal ce nu isi are nici rostul nici locul... multumesc
newbie
Activity: 11
Merit: 0
Solicitările noastre sunt următoarele:
 
- Predarea userilor și parolelor de la toate nivelurile;
- Predarea codurilor sursă proprietate a BTCXchange SRL;
- Constatarea modificărilor conturilor utilizatorilor și stabilirea prejudiciului.

1. Din cate stiu, daca sistemul e unul corect, acele parole nu pot fi "predate". Acestea se pot reseta numai.
2. Cred ca in situatia denuntata de patron, vina apartine in aceiasi masura si acestuia ca nu s-au luat precautiile necesare securizarii codului sursa.

Nu am inteles exact care este situatia utilizatorilor.
Isi pot accesa conturile? Isi pot retrage banii? (intrebare pentru utilizatorii)
legendary
Activity: 1397
Merit: 1016
Nu am mai scris de mult pe forum, dar nu ma pot abtine. Sunt satul de gunoaie ca HV, bun doar de circ. Sa'i fie rusine.
P.S. Nu am fost de acord cu predarea de pdf'uri. Daca nu ajung banii in cont pe care mi'i tii cu forta se ajunge in tribunal domnule HV!
legendary
Activity: 1442
Merit: 1000
este open source, doar ca nu e public gitul.. mai trebuia umpic curatat cat sa arate frumos.. prin ianuarie!
Poti te rog sa rezolvi bugul ala cand in Romana incarca lista de orders proprie incarca textul in Romana (localizat) dar apoi vine un JS sau Ajax si rescrie cu texte in Engleza?
sr. member
Activity: 351
Merit: 252
prietene ce descopar eu aici e mai tare decat elodia .

aduc intarire la postul de mai sus cu  o comparatie intre ce au facut huidu si vuscan pe sosea :

http://bihorstiri.ro/huidu-si-vuscan-cate-3-morti-conditii-diferite/


inca una din 2008 :

Cafteală în "lumea bună": Horea Vuşcan a luat bătaie pentru că s-a legat de prietena altuia

http://www.ebihoreanul.ro/stiri/ultima-or-31-6/bataie-in-lumea-buna--92172.html?mobile=no

mare golan a fost vuscan asta pana cand a dat de bitcoin.

criminalul asta mai vrea prejudicii de imagine... doamne nu stiu daca sa rad sau sa plang.
Pages:
Jump to: