Pages:
Author

Topic: NOTIFICARE IMPORTANTĂ: vă rugăm să va retrageți toate fondurile din BTCXchange - page 5. (Read 20683 times)

newbie
Activity: 11
Merit: 0
newbie
Activity: 45
Merit: 0
Black mining prima data acum astia ... se duce de rapa bitcoinul cu tot cu romania... tre sa ne reorientam k nu mai tine.... cat despre businessulmbtcxchange.ro raspund .. oficial ... trebuie sa fi fost o sleahta de incompetenti de la a la z k sa nu mearga un exchange.... cred k e singuru din lume inchis de buna voie.... deasta nu zm niciodata treaba cu btc in romania .. am scos de la george de kteva ori dar ma multumesc cu anxbtc si altele c mai folosesc ....hapy balacareala in continuare...
sr. member
Activity: 351
Merit: 252
in romania nu se merita . au mai fost si altii inainte de btcxchange care au incercat si dupa 6 luni si-au luat jucariile si au plecat acasa.

 
hero member
Activity: 826
Merit: 1000
'All that glitters is not gold'
Ce s-a intamplat oameni buni ?
Am fost inchis ca in lagar intr-unul din "minunatele" spitale din Romanica, fara TV, fara net, fara nimik si cand am revenit, parca s-a intors lumea cu cracii in sus: ThePirateBay a fost inchis, BTCXchange o ia pe urma lui Gox chiar acuma in prag de sarbatori, Bitcoinul sub $350...
Ce mai an pentru lumea crypto !

PS: nu intoarceti mortii de la groapa, cine are resursele necesare, poate profita si umple golul lasat de BTCXchange  Wink
sr. member
Activity: 351
Merit: 252
aici nu e vorba de orgolii . ci de salarii neplatite. de nervi acumulati de multe luni . de o afacere care nu produce nici pe departe cat mananca .

aici e vorba de problemele economice grave ale btcxchange.

patronul si-a dat seama ca firma nu produce cat consuma deci sa se rada zic eu.

volumul total pe zi al exchangeului e cat volumul in 15 minute la exchangurile din afara (btc-e).
HrN
sr. member
Activity: 339
Merit: 250
Putem contribui cu ceva sa revina?
Daca este vorba de partea financiara, eu m-as baga sa ajut cu cat pot.

Doar ca trebuie lasate orgoliile intre Horea si angajati.
member
Activity: 94
Merit: 10
Eu cred ca un astfel de exchange era necesar si inca este, pentru usurinta cu care puteai cumpara sau vinde BTC cu acces la fonduri in max 24 h (daca aveai cont la aceeasi banca la care aveau ei). Eu zic ca v-a lasa un gol mare pe piata, precum spunea cineva pe forum, poate ne-am putea organiza mai multi sa punem bazele altuia.
newbie
Activity: 26
Merit: 0
Stai relax.
Iti vei gasi usor un nou job.Mai mult decat sa te dea afara nu poate face nimic.Apropo daca vroiai sa ii faci un rau, trebuia sa nu iti dai demisia ,in 1-2 luni pica btc exchange si era obligat sa iti plateasca salariul si daca te concedia era obligat sa iti plateasca si alte sume decat salariul si concediul.
legendary
Activity: 1442
Merit: 1000
newbie
Activity: 42
Merit: 0
nophex prietene ce se va intampla cu btcxchange ? mai vrei sa revii ? sau capitolul btcxchange s-a inchis permanent?

Tot ce vreau e sa nu mai am nici un contact cu HV sau personaje de genul. Cat timp e el in orice zona vreau sa stau cat de departe posibil.
M-a terorizat maxim in ultimile zile.  Si mi-am auzit toate amenintarile posibile (pe care le-a si derulat. Concedieri, Shutdown,  etc).

Inca vom mai vedea ce ii mai poate capul..





sr. member
Activity: 351
Merit: 252
nophex prietene ce se va intampla cu btcxchange ? mai vrei sa revii ? sau capitolul btcxchange s-a inchis permanent?
full member
Activity: 227
Merit: 100
Urat ca exista lucrurile astea . Hai sa il punem impreuna pe picoare iar. Facem donatii.

Daca nu se pricepe la programare cum vrei sa inteleaga HV , sa te creada pe cuvant. Isi ia si el masurile lui de siguranta si de panica.
O sa inteleaga abia cand o sa aiba alt programator care il asigura de securitate.
Si iti dai sema ca nu faceai tu programatorul prostii ca se stia ca tu faceai. Dar panica creaza stres.

Face si el ce stie . Ideea e ca ar fi putut rezolvate mai simplu lucrurile se lasa sa stea in picioare sa ajunga la tranzactii mai mari , se vindea si creati altul impreuna.

Eu zic sa vb voi si sa o rezolvati cumva ca e cel mai matur si corect.
Aici pe forum se baga toate tzatzele la taclale.


Nophex daca vrei sa faci alt exchange contacteaza-ma. Poate facem unul fara cearta. Sau il cumparam de la HV pe cel actual fara munca. Smiley
newbie
Activity: 42
Merit: 0
Corect ar fi fost sa te plateasca pentru codul sursa + salar lunar de administrare.
Presupun ca este un contract facut... Bineinteles, la inceput bazandu-va pe incredere reciproca nu s-a gandit domnul Horea ca defapt va ramane fara munca lui pe un an de zile. El fiind fondatorul, trebuia sa se gandeasca la niste clauze: "odata ce pleaca domnul programator principal, lasa codul sursa si accessul la server", dar s-a bazat pe tine. Presupun ca sunt alte povesti la mijloc si fiecare cu povestea lui.

Nu-i narui visele domnului Horea; lasa-l sa-si continuie proiectul in continuare. Si-a dat foarte mult silinta in acest proiect. Chiar eu am asistat la 2 conferinte de ale lui. Am fost special pentru asta de la peste 200 km distanta pentru a asista la ceea ce a vorbit el.
S-a implicat foarte mult pentru a pierde totul deodata. O fi avand bani destui, dar  btcX-ul i-a mancat foarte multi bani cu siguranta.. El fiind fondatorul, el venea cu partea financiara. Ceea ce nu stiti voi (probabil) cheltuielile erau foarte mari: server, angajati, contribute la stat etc. Voi va luati salariile, dar probabil numai el stia cat scotea la sfarsit de luna sa se achite cu tot.
Mare pacat.. Chiar luase o foarte mare amploare in Romania.

Quote
Nu-i narui visele domnului Horea; lasa-l sa-si continuie proiectul in continuare. Si-a dat foarte mult silinta in acest proiect. Chiar eu am asistat la 2 conferinte de ale lui. Am fost special pentru asta de la peste 200 km distanta pentru a asista la ceea ce a vorbit el.

Nu i-am naruit nimica. Tot ce vezi e opera lui. Trade engine-ul era in development si exista cu mult inainte si de existenta BTCXChange. Lucrurile au functionat invers.

Eu in toate discutiile i-am spus ca totul functioneaza si va functiona perfect. Toata problema si shutdown-ul si teatrul se invarte in jurul magicei 'surse'.
In schimb mi-am primit amenintari si santaje.

Quote
lasa-l sa-si continuie proiectul
Proiectul lui era sa vanda tehnologia la the highest bidder. Tehnologia nici macar fiind pregatita de asa ceva. Si era nevoie de multe ore si sa pregatesti toate chestiile astea
macar sa fie mai usor portabil sau deployable.

Nu am nici o parte in distrugerea BTCXChange. Am dorit si i-am precizat si domnului HV ca poate toate sa ruleze perfect in normal.

In fine.. Sa imi pregatesc crucea ?Sad
 

sr. member
Activity: 351
Merit: 252
nophex zi-mi daca btcxchange are sanse de revenire sau e gata pe butuci.
newbie
Activity: 2
Merit: 0
Cert e ca toate sistemele functioneaza normal.

Nu am avut niciodata probleme cu site-ul, totul a functionat surprinzator de bine si rapid. Jos palaria, domnule programator. Pacat de cei care au condus business-ul catre o prapastie.
HrN
sr. member
Activity: 339
Merit: 250
Corect ar fi fost sa te plateasca pentru codul sursa + salar lunar de administrare.
Presupun ca este un contract facut... Bineinteles, la inceput bazandu-va pe incredere reciproca nu s-a gandit domnul Horea ca defapt va ramane fara munca lui pe un an de zile. El fiind fondatorul, trebuia sa se gandeasca la niste clauze: "odata ce pleaca domnul programator principal, lasa codul sursa si accessul la server", dar s-a bazat pe tine. Presupun ca sunt alte povesti la mijloc si fiecare cu povestea lui.

Nu-i narui visele domnului Horea; lasa-l sa-si continuie proiectul in continuare. Si-a dat foarte mult silinta in acest proiect. Chiar eu am asistat la 2 conferinte de ale lui. Am fost special pentru asta de la peste 200 km distanta pentru a asista la ceea ce a vorbit el.
S-a implicat foarte mult pentru a pierde totul deodata. O fi avand bani destui, dar  btcX-ul i-a mancat foarte multi bani cu siguranta.. El fiind fondatorul, el venea cu partea financiara. Ceea ce nu stiti voi (probabil) cheltuielile erau foarte mari: server, angajati, contribute la stat etc. Voi va luati salariile, dar probabil numai el stia cat scotea la sfarsit de luna sa se achite cu tot.
Mare pacat.. Chiar luase o foarte mare amploare in Romania.
sr. member
Activity: 351
Merit: 252
tare nophex TARE DE TOT . mai vrem detalii   Shocked
newbie
Activity: 42
Merit: 0
nophex zi-ne si noua cat iti dadea pe luna fostul patron ? mor de curiozitate...

in alta ordine de idei : deci el era cu teancul de demisii pe masa iar tu ai demisionat practic ultimul . ce i-a determinat pe ceilalti sa renunte?

concluzia este ca firma este praf si pulbere in acest moment.

daca gresesc sa fiu corectat.
>> nophex zi-ne si noua cat iti dadea pe luna fostul patron ? mor de curiozitate...

Povestea e mult mai complicata si pentru o alta zi. salarul nu prea conteaza. Ce pot sa zic ca in lunile cand am luat salar era sub salariul mediu de programator in Romania

http://www.zf.ro/business-hi-tech/ce-salariu-are-un-programator-junior-sau-senior-in-romania-12736528

>> ce i-a determinat pe ceilalti sa renunte?
Le-a cerut CEO-ul. Intr-un fel de presiune ciudata asupra mea. La fel ca si mesaj-ul de inchidere si mesajul de mai sus.

Pe contract cred cred ca a fi fost vreo 500RON... Sau oricare ar fi minum


Ma opresc din comentarii pentru moment. Il las pe domnul CEO sa isi faca teatrul pe care dorea. Cert e ca toate sistemele functioneaza normal.
legendary
Activity: 1442
Merit: 1000
Nu aveam de gand sa mai asist la show-ul care il face el. In aventura lui de a distruge orice inseamna BTCXChange.ro

Personal am dat aproape toate energia pentru BTCXchange.ro si cred ca sunt suficienti care stiu si sunt constienti de asta. Insa cu domnul CEO viata e imposibila.
Sunt sigur ca exista cel putin doua puncte de vedere pentru orice eveniment cu martori.

Iti multumim pentru explicatia data si pentru tot ce-ai facut ca sa cresti business-ul la nivelul actual (ai dat dovada de competente bune si ai raspuns intrebarilor).

In acelasi timp ni se spune ca nu vrei sa cedezi stafeta si sa instruiesti inlocuitorul tau, si ca site-ul se inchide in aceasta situatie (riscuri tehnice), si nu datorita faptului ca CEO s-a panicat din cauza declinului sistematic a pietei Bitcoin.
Pages:
Jump to: