Pages:
Author

Topic: Polish Hyde Park - page 11. (Read 7160 times)

hero member
Activity: 1246
Merit: 708
December 26, 2020, 01:47:52 PM
Wydaje mi sie, ze PiS, poki maja respirstory, maseczki czy ostatnio pulsoksymetry - za dostarczenie jednej sztuki na wypozyczenie "placili" Poczcie Polskiej 130zl poczasgdy na allegro mozna zakupić na wlasnosc za ok 60zl.. to nie  bedzie sie za bardzo angażowal  w dzialania dotyczące kryptowalut.. po prostu maja na ten moment dosc przestrzeni do swoich przekretow i wyciagania kasy..
A jesli juz sie zajma za regulacje to pewnie zrobia  to tak, żeby  jak najwięcej okazji stworzyc sobie  a nie, zeby bylo przejrzyście  i sprawiedliwie...
legendary
Activity: 3122
Merit: 7618
Cashback 15%
December 26, 2020, 11:52:23 AM
Quote
Poseł Przemysław Koperski (Lewica) przygotował kolejną interpelację dot. rynku kryptowalut. Pyta w niej polski rząd, czy ten planuje uregulować rynek cyfrowych walut w naszym kraju.
https://bitcoin.pl/posel-przemyslaw-koperski-chce-regulacji-rynku-kryptowalut/
hero member
Activity: 1246
Merit: 708
November 30, 2020, 05:14:18 PM
Mysle ze warto dawac zrodla, zeby uwiarygodnic prezentowane tezy.
Natomiast jesli chodzi o tzw  "reprint" czy jak to sie tam nazywa , w przypadku prasy, to czesto umieszcza sie adnotacje: artykul pierwotnie  opublikowany w "..." [tu pada nazwa gazety]
legendary
Activity: 2730
Merit: 1706
First 100% Liquid Stablecoin Backed by Gold
November 30, 2020, 03:43:36 PM
Mam pytanie może @Malevolent, lub ktoś inny, będzie mógł mi pomóc, chodzi o plagiaryzm.

Jestem też na innym forum i dość często przeklejam tam moje wątki, zastanawia mnie, czy jako ich autor, też muszę zawsze wstawiać linki do źródła?

U nas na forum i tak to robię z BHP, żeby mnie jakiś bot nie wyłapał i nie musiał się później spowiadać po automatycznym banie, ale zastanawia mnie, jak to jest na prawdę?

Więc pytanie: jako autor mogę przeklejać swoje posty bez podania źródła, cz też nie?
hero member
Activity: 1246
Merit: 708
November 30, 2020, 02:38:17 AM
No temat ciekawy, szkoda, ze w artykule jest tak mało szczegolow na czym to rozwiązanie mialoby dokładnie polegać.
W sumie interesujące, ze bedzie wykorzystany publiczny blockchain
legendary
Activity: 3122
Merit: 7618
Cashback 15%
November 28, 2020, 12:14:42 PM
Quote
Olsztyn stanie się pierwszym miastem na świecie, które wykorzysta blockchain Ethereum do wsparcia służb ratowniczych. Jest to już kolejny konkretny przypadek wykorzystania technologii DLT w realnym życiu.
https://bitcoin.pl/olsztyn-blockchain/
hero member
Activity: 1246
Merit: 708
November 01, 2020, 05:47:15 PM
Jakie macie zdanie o Strajku Kobiet?
A może ktos z Was uczestniczyl?Wink
legendary
Activity: 2730
Merit: 1706
First 100% Liquid Stablecoin Backed by Gold
September 25, 2020, 03:45:03 PM
Od dawna, chyba w 2014 lub w 2015 sobie ustawiłem...

No to w 100% potwierdza moją ślepotę nabytą  Cool Grin

Gdzieś mój mózg nie potrafił zapamietać różnych szczegółów, detali, szczególnie wzrokowych, często się łapię, że czegoś nie zauważam przez długi czas.
legendary
Activity: 3472
Merit: 1721
September 25, 2020, 01:26:09 AM
Faktycznie, przecież Ty też masz "can in the space" przy nicku, ale chyba, też jakoś od niedawna?

Od dawna, chyba w 2014 lub w 2015 sobie ustawiłem, teraz już nie mogę zmieniać (choć pewnie gdybym chciał to dałoby się).
legendary
Activity: 2730
Merit: 1706
First 100% Liquid Stablecoin Backed by Gold
September 24, 2020, 03:17:39 PM
...Moderatorzy Globalni oraz użytkownicy z rangą VIP mogą ponadto w każdej chwili zmieniać podpis (custom title) pod swoim nickiem.

Faktycznie, przecież Ty też masz "can in the space" przy nicku, ale chyba, też jakoś od niedawna?
legendary
Activity: 3472
Merit: 1721
September 20, 2020, 07:29:44 PM
Theymos od dawna jeśli nie od zawsze zmienia nicki na prośbę użytkownika, choć nie jest to coś co robi zawsze i swieże konta mają najmniejsze szanse. Wszyscy moderatorzy oraz użytkownicy z rangami Donator i VIP mogą w każdej chwili sami zmieniać swój nick. Moderatorzy Globalni oraz użytkownicy z rangą VIP mogą ponadto w każdej chwili zmieniać podpis (custom title) pod swoim nickiem.
legendary
Activity: 1876
Merit: 3131
September 19, 2020, 01:40:06 PM
Oczywiście gratuluję zmiany ale bardzo ciekawi mnie, o co chodzi, bo widzę taką zmianę po raz pierwszy? [...] Tak jakbyś miał nick i ksywkę (custom title), bardzo oryginalnie, chyba nikt tak nie ma, ja co najmniej nie widziałem jeszcze nikogo na forum (ale nie raz dowiedliście, że jestem ślepy).

W ostatnim czasie kilka osób zmieniło swój nick. Stryfe zmienił nick na MoparMiningLLC i też ma ustawiony "Custom Title". iasenko zmienił nick na TheBeardedBaby i nie ma żadnego dodatkowego dopisku. Kolejny raz dowiedliśmy, że jesteś ślepy Wink A tak na serio, oprócz Stryfe widziałem jeszcze tylko jedną osobę z takim dopiskiem. Ten krótki temat może Cię też zainteresować.

Wcześniej widziałem nowe nicki, ale to wygląda tak jakby @Bitcryptex i @Rath były aktualne? Jestem ciekaw czy możesz trochę rozjaśnić @Rath ?

Mój nick został zmieniony wczoraj wieczorem, więc nie zdążyłem jeszcze wszędzie zmienić swoich danych. Jeżeli chodzi o "Custom Title", to został on ustawiony przez administratora i jest całkowicie dobrowolny. Nie mogę sam go edytować ani usunąć. Wygląda na to, że wciąż mnie można wyszukać po starym nicku w wyszukiwarce.

@Bitcryptex to całkiem spoko nick i był już mocno znany, więc zmiana jest przyznasz zaskakująca.

Akurat miałem mieszane uczucia co do tego nicku. Po 3 latach już praktycznie się do niego przyzwyczaiłem, ale nadarzyła się okazja do zmiany, więc postanowiłem z niej mimo wszystko skorzystać. Zamierzam tu spędzić jeszcze całkiem sporo czasu, więc myślę, że każdy kto wchodził ze mną w interakcję nie będzie miał problemu z rozpoznaniem mnie, zwłaszcza ze względu na dopisek pod nickiem.

Jakbyś miał jeszcze jakieś pytania, to śmiało. Nie musiałem podpisać NDA Wink
legendary
Activity: 2730
Merit: 1706
First 100% Liquid Stablecoin Backed by Gold
September 19, 2020, 01:18:02 PM
Właśnie zauważyłem, że @Bitcryptex ma zupełnie nowy nick @Rath

Oczywiście gratuluję zmiany, ale bardzo ciekawi mnie, o co chodzi, bo widzę taką zmianę po raz pierwszy na naszym lokalu?


https://bitcointalksearch.org/user/rath-1169179

Wcześniej widziałem nowe nicki, ale to wygląda tak, jakby @Bitcryptex i @Rath były razem aktualne? Jestem ciekaw, czy możesz trochę rozjaśnić @Rath ?

Tak jakbyś miał nick i ksywkę (custom title), bardzo oryginalnie, chyba nikt tak nie ma, ja co najmniej nie widziałem, jeszcze nikogo na forum (ale nie raz dowiedliście, że jestem ślepy  Cool Cheesy).

Jeżeli to nie tajemnica @Rath i możesz się podzielić z nami szczegółami, to fajnie, a jak nie, to rozumiem oczywiście.

@Bitcryptex, to całkiem spoko nick i był już mocno znany, więc zmiana, jest przyznasz zaskakująca.
legendary
Activity: 2730
Merit: 1706
First 100% Liquid Stablecoin Backed by Gold
June 07, 2020, 01:12:37 PM
Byki cały czas próbują przebić historyczny opór, a cena BTC, cały czaswaha się w jego granicach. Futrzaki "niedźwiadki"  Cheesy niestety nie odpuszczają, a ciśnienie podażowe, jest niestety coraz wyższe. Kolejna zła wiadomość to, że wolumen maleje, a my właśnie wyszliśmy z trójkąta dołem. Ciężko się rozprawić z tym pułapem 10,000$ i każdy dzień na nim, wróży coraz gorzej, moim zdaniem. Jak na razie były już dwa zanegowane złote krzyże, a do tego był halwing, który też nie przyniósł pozytywnych zmian, których się spodziewano.

Trochę zimny prysznic dla naszych byków, ale raczej wolę być realistą i widzieć wszystko w szerszej perspektywie i zgodnie z faktami. A te wskazują, że rozpęd wygasa, siła byków maleje, a niedźwiadki cisną coraz mocniej, tylko skąd się te niedźwiadki biorą, można by zapytać? A no stąd, że aż 80% wszystkich BTC, jest aktualnie "in profit", jak pokazują ostatnie badania, kto by pomyślał?

https://coinjournal.net/news/over-80-of-all-bitcoin-investments-are-currently-in-the-green/

EDIT
Pomyliłem wątki i zamiast w dyskusji o cenie BTC, pomyłkowo wrzuciłem en post tutaj, jeżeli to nie problem, to niech już tak zostanie, bo zorientowałem się za późno, przepraszam.
legendary
Activity: 2730
Merit: 1706
First 100% Liquid Stablecoin Backed by Gold
June 03, 2020, 03:40:49 PM
Żeby uzyskać licencje na Malcie też trzeba pewne warunki spełnić i jak się okazuje wcale nie musi to być łatwe...

Nikt nie powiedział, że to jest łatwe i na pewno trzeba spełniać najróżniejsze warunki, ale na pewno uzyskanie licencji, czy wystartowanie giełdy lub nawet samej kryptowaluty legalnie, właśnie tam, jest o wiele prostsze niż gdzie indziej. Ostatnio chodzą głosy, że Estonia robi wszystko aby ułatwić firmom blockchainowym lądowanie w ich kraju i śladami Malty ułatwiaja co możliwe.

Są nawet firmy, które oferują kompletny serwis w tym zakresie na Malcie i w Estonii, można na ich stronach sprawdzic, dokładnie co ile kosztuje i na co trzeba się przygotować.

https://e-resident.me/
https://www.pfser.com/en/cryptocurrency-licenses-in-malta/
https://www.csbgroup.com/fintech/cryptocurrency-malta
hero member
Activity: 1848
Merit: 530
The OGz Club
June 03, 2020, 12:41:32 PM
Żeby uzyskać licencje na Malcie też trzeba pewne warunki spełnić i jak się okazuje wcale nie musi to być łatwe:
https://decrypt.co/26818/70-of-blockchain-island-firms-have-given-up
https://news.bitcoin.com/malta-blockchain-island-deferred-licensing/
Na pewno nie jest tak jak się niektórym wydaje, że rozdają licencje każdemu chętnemu. Zgadzam się jednak z kolegą Tytanowy Janusz, że zawsze znajdzie się jakiś kraj chętny przygarnąć trochę grosza z krypto biznesów, który nie musi obawiać się regulacji EU, SEC czy innych instytucji. W tej materii próżni nie będzie.
legendary
Activity: 2156
Merit: 1622
June 02, 2020, 03:01:12 PM
Nie no zawsze znajdzie się jakiś raj. Nie ma takiej opcji, by nie było. Kiedyś sporo słyszałem o jakiś egzotycznych miejscach jako raj kryptowalutowy (Gibraltar czy coś), słyszałem też, że w innym miejscu koleś wbił flagę w jakieś wolne miejsce i założył tam krypto-kraj. Zawsze będzie gdzie się zarejestrować i dokąd uciec chcąc zarabiać miliony 1 algorytmem (bo tym nieraz są projekty kryptowalutowe). Poszukam linków i wrzucę.

Malta to nie jest jedyna opcja a tak często wybierana zapewne również dzięki lokalizacji.
legendary
Activity: 2730
Merit: 1706
First 100% Liquid Stablecoin Backed by Gold
June 02, 2020, 01:42:31 PM
Bardzo ciekawa jest sytuacja w Japonii, bo jak wiemy byli pionierami, jeżeli chodzi o usankcjonowanie BTC i jako pierwsi zalegalizowali, jako środek płatniczy.
Teraz dziwi mnie trochę, że za A nie poszło B i nie zrobili nic więcej w tym kierunku, żeby zmienić prawo i na przykład ułatwić firmom uzyskiwanie licencji lub pozwoleń.
Jak wiemy wiele projektów, jak na przykład Atlant, stara się o licencje i Japonia według nich zupełnie sie do tego nie nadaje, nie ma szans na jej załatwienie.

Dla tego many Maltę, gdzie są zarejestrowane praktycznie wszystkie większe firmy związane z krypto, nawet nie chce mi się myśleć co by było, gdyby przyszły tam, jakieś zmiany polityczne i obostrzenia, cały świat krypto popadł by w zapaść i jedynym miejscem pozostała by Rumunia, ale to nie ze względu na dobrą politykę, tylko chaos w tym regionie.

Oczywiście, jest jeszcze Hong Kong, gdzie też jest zarejestrowanych kilka poważnych firm, ale zupełnie nie wiem, jak tam wygląda sytuacja polityczna od czasu powrotu do Chin, więc ciężko gdybać. Moim zdaniem Chiny będą przejmować władzę, aż do pełnego zjednolicenia praw, a jak wiemy nie są zwolennikami krypto w aktualnej wersji.

Jak na razie sytuacje geopolityczna dla kryptowalut wygląda tragiczne. Rosja i Chiny, dwa największe mocarstwa są zupełnie przeciw.
hero member
Activity: 1848
Merit: 530
The OGz Club
May 30, 2020, 04:28:36 AM
Zgadzam się z wypowiedziami kolegów powyżej, że Bitcoin(kryptowaluty) będzie służył, lub już służy, gierkom politycznym, a podejście rządów do kryptowalut również będzie się zmieniać w zależności od opcji rządzącej. Wydaje mi się, że jednego możemy być pewni - im silniejsze stają się kryptowaluty, tym bardziej rządy będą się w to mieszać, a na podstawie doświadczeń wiemy, że to nie wróży nic dobrego dla zwykłych użytkowników. W obliczu powyższego ciężko przewidzieć jaka przyszłość czeka bitcoina. Mam tu na myśli raczej dekady, niż najbliższe 2-3 lata. Wierzę jednak, że same kryptowaluty czeka wielka popularyzacja, gdyż technologia blockchain, która za nimi stoi niesie zbyt wiele korzyści. Jestem przekonany, że wielkie korporacje nie odpuszczą tego tematu, a z czasem pewnie również i rządy zaczną wykorzystywać tę technologię, w celu zwiększenia kontroli nad obywatelem. Oczywiście wszystko dla naszego dobra.
legendary
Activity: 3472
Merit: 1721
May 29, 2020, 07:57:05 PM
To dodatkowo od kilku dni pokazywały się komentarze, że źle zaczyna się dziać w Rosji, no i mamy, już wstępne potwierdzenie, że chcą zbanować krypto na terenie swojego państwa.

Niesamowite kary więzienia i potężnych grzywien za używanie kryptowalut, od 7000$ wzwyż i nawet 7 lat więzienia!!!

W Rosji to na razie tylko taki pomysł na skutek prawdopodobnei wewnętrznych tarć, w najgorszym przypadku będzie to martwe prawo do legitymizacji usuwania niewygodnych osób.

Ja już dawno przestałem wierzyć w to, że bitcoin pokona system i będzie walutą ludu. Nie zmienia to faktu, że może pozostać elementem ucieczki z systemu częścią kapitału.

Wynika z tego, że władza nie musi sie bać o utratę władzy, bo nad pionkami zawsze miała i mieć będzie a nad sprytną elitą nigdy nie miała i mieć nie będzie.

Nigdy nie było zamierzeniem Bitcoina, aby zbawiać świat, to że niektórzy mają lub mieli duże ambicje to inna sprawa.

https://www.metzdowd.com/pipermail/cryptography/2008-November/014823.html

Dla mnie jednak sprawa nie jest tak oczywista, bo są kraje które się wyłamują, są też kraje, dla których kryptowaluty stają się elementem strategicznym. Iran podobno kopie na potęgę i z tego co czytałem parę dni temu, to ma mieć specjalne ?ministerstwo? od tego, a wszystko po to by łatwiej obchodzić sankcje USA. Może się okazać, że świat jaki znamy pod wpływem napięć USA/Chiny, recesji pokoronawirusowej (a raczej dekad obecnego systemu) rozdzieli się na 2 sekcje:
USA i koledzy - za bitcoina wsadzający do więzienia, a kraje które na niego zazwalają dostają sankcje
Iran, chiny i koledzy - dla których bitcoin będzie legalny

Albo jeszcze inaczej. Obie sekcje będą kopały btc by pod stołem handlować a na stole zaostrzać sankcje.

Jak w USA znowu Demokraci będą rządzić to relacje z Iranem się polepszą i spadnie atrakcyjność BTC jako narzędzia do unikania sankcji. Może sam Iran zacznie zwalczać z BTC, za odpowiednią zachęta USA/FATF/itp. Póki co tylko ścigają kopalnie nielegalnie korzystające z subsydiowanego prądu, ale nawet bez subsydiów mają relatywnie tani prąd, choć po halvingu gorzej to wygląda przy obecnym kursie.
Pages:
Jump to: