Pages:
Author

Topic: Polish Hyde Park - page 12. (Read 7160 times)

legendary
Activity: 2730
Merit: 1706
First 100% Liquid Stablecoin Backed by Gold
May 29, 2020, 11:03:47 AM
...prędzej wszyscy używający kryptowalut zostaną wrzuceni do jednego worka z terrorystami, niż rządzący oddadzą kontrolę nad pieniądzem.
Zgadza się, nie tylko nie oddadzą kontroli nad pieniądzem, ale jednocześnie zrobią wszystko, żeby zniszczyć, jakiekolwiek zagrożenia.

Z Bitcoinem się im ciągle nie udaje, ale trzeba przyznać, że wiele państw, takich jak Chiny czy właśnie Rosja, zrobiły bardzo dużo, żeby zaszkodzić rozwojowi kryptowalut i już nie raz doprowadzili do potężnych załamań rynku poprzez wprowadzenie różnych banów i regulacji.

A to co robią bracia zza wsochdniej granicy, doprowadzi do jeszcze gorszej zapaści niż ta w Chinach. Nikt nie zaryzykuje 7 lat rosyjskiego wiezienia, żeby kopać, używać czy nawet zarabiać na krypto. Już nie mówię o 7000$ grzywny, bo to nawet w zachodniej europie jest dużo, a w Rosji? Całe życie nie starczy, no chyba, że żyją, jak żółwie po 150 lat. To oczywiście otworzy furtkę dla spekulantów i jeżeli zostaną wprowdzone takie sankcje, to prędzej czy później, faktycznie zobaczymy ludzi w więzieniach za posiadanie kryptowalut, to dopiero będzie news, ciekawe czy cena BTC skoczy po nim do góry Huh.

...Ja już dawno przestałem wierzyć w to, że bitcoin pokona system i będzie walutą ludu...

Jeżeli, już nawet Ty tak myślisz, to na prawdę, chyba nie ma już na to szans, bo byłeś zawsze największym optymistą tutaj i pomimo wszystko, zawsze próbowałeś znaleźć jakieś plusy i bronić tej Bitcoinowej rewolucji.

...są kraje które się wyłamują...

Ale tutaj raczej nie ma niespodzianek, wyłamują się, jak zwykle najbardziej technologicznie rozwinięte państwa, jak: Japonia czy Korea, a także kolebki nowoczesnej polityki gospodarczej, jak Malta.

...są też kraje, dla których kryptowaluty stają się elementem strategicznym. Iran podobno kopie na potęgę...

Tylko nie wiem, czy to akurat dobrze, że właśnie takie kraje, jak Iran czy Rumunia, stają się dużymi graczami na rynku krypto?

Nie ma co wątpić, że ich celem, może być próba manipulacji na stosunkowo jeszcze małym rynku w celu uzyskania środków (potężnych środków), które są potrzebne do kontynuowania polityki ucisku i silnej ręki. Jak wiemy ich gospodarki leżą, więc, jest to nie lada okazja, co więcej, wiele można zrobić zupełnie anonimowo.
legendary
Activity: 2156
Merit: 1622
May 29, 2020, 10:24:47 AM
Rzeczywiście wygląda to trochę przerażająco na pierwszy rzut oka, ale z tego co widzę, to chyba dopiero projekt i ostateczna wersja nie musi być aż tak drastyczna.
Niezależnie jednak, jak skończy się ta konkretna sytuacja, uważam, że w przyszłości możemy być świadkami coraz większej ilości podobnych zdarzeń. Zwłaszcza, gdy rynek kryptowalut będzie w dalszym ciągu rozwijał się tak szybko. Pamiętajmy, że osoby/instytucje, które posiadają zdolność kreacji pieniądza niechętnie pozbędę się tego przywileju, gdyż daje im to władzę nad społeczeństwem. I nie ma znaczenia czy mówimy tu o Rosji i Chinach czy o Polsce, EU i USA – prędzej wszyscy używający kryptowalut zostaną wrzuceni do jednego worka z terrorystami, niż rządzący oddadzą kontrolę nad pieniądzem.

Ja już dawno przestałem wierzyć w to, że bitcoin pokona system i będzie walutą ludu. Nie zmienia to faktu, że może pozostać elementem ucieczki z systemu częścią kapitału.

Wynika z tego, że władza nie musi sie bać o utratę władzy, bo nad pionkami zawsze miała i mieć będzie a nad sprytną elitą nigdy nie miała i mieć nie będzie.

Dla mnie jednak sprawa nie jest tak oczywista, bo są kraje które się wyłamują, są też kraje, dla których kryptowaluty stają się elementem strategicznym. Iran podobno kopie na potęgę i z tego co czytałem parę dni temu, to ma mieć specjalne ?ministerstwo? od tego, a wszystko po to by łatwiej obchodzić sankcje USA. Może się okazać, że świat jaki znamy pod wpływem napięć USA/Chiny, recesji pokoronawirusowej (a raczej dekad obecnego systemu) rozdzieli się na 2 sekcje:
USA i koledzy - za bitcoina wsadzający do więzienia, a kraje które na niego zazwalają dostają sankcje
Iran, chiny i koledzy - dla których bitcoin będzie legalny

Albo jeszcze inaczej. Obie sekcje będą kopały btc by pod stołem handlować a na stole zaostrzać sankcje.

hero member
Activity: 1848
Merit: 530
The OGz Club
May 29, 2020, 08:38:38 AM
Jak by za mało było ostatniej paniki wywołanej transferem 50BTC, z jednego z bardzo wczesnych portfeli, które zostały wykopane jeszcze w 2009 roku i oczywiście media zaczęły spekulacje, czy to czasem nie Satoshi upłynnia swój milion, wywołując strach i oczywiście wyprzedaż.

To dodatkowo od kilku dni pokazywały się komentarze, że źle zaczyna się dziać w Rosji, no i mamy, już wstępne potwierdzenie, że chcą zbanować krypto na terenie swojego państwa.

Niesamowite kary więzienia i potężnych grzywien za używanie kryptowalut, od 7000$ wzwyż i nawet 7 lat więzienia!!!

Zobaczcie Sami: https://youtu.be/KfTFL7QszAQ?t=423

Czy to jest właśnie początek końca, czy rozejdzie się po kościach tak, jak wszystkie Chińskie bany, których było pewnie, już ze 20  Huh Wink

Rzeczywiście wygląda to trochę przerażająco na pierwszy rzut oka, ale z tego co widzę, to chyba dopiero projekt i ostateczna wersja nie musi być aż tak drastyczna.
Niezależnie jednak, jak skończy się ta konkretna sytuacja, uważam, że w przyszłości możemy być świadkami coraz większej ilości podobnych zdarzeń. Zwłaszcza, gdy rynek kryptowalut będzie w dalszym ciągu rozwijał się tak szybko. Pamiętajmy, że osoby/instytucje, które posiadają zdolność kreacji pieniądza niechętnie pozbędę się tego przywileju, gdyż daje im to władzę nad społeczeństwem. I nie ma znaczenia czy mówimy tu o Rosji i Chinach czy o Polsce, EU i USA – prędzej wszyscy używający kryptowalut zostaną wrzuceni do jednego worka z terrorystami, niż rządzący oddadzą kontrolę nad pieniądzem.
legendary
Activity: 2730
Merit: 1706
First 100% Liquid Stablecoin Backed by Gold
May 24, 2020, 08:43:50 PM
Jak by za mało było ostatniej paniki wywołanej transferem 50BTC, z jednego z bardzo wczesnych portfeli, które zostały wykopane jeszcze w 2009 roku i oczywiście media zaczęły spekulacje, czy to czasem nie Satoshi upłynnia swój milion, wywołując strach i oczywiście wyprzedaż.

To dodatkowo od kilku dni pokazywały się komentarze, że źle zaczyna się dziać w Rosji, no i mamy, już wstępne potwierdzenie, że chcą zbanować krypto na terenie swojego państwa.

Niesamowite kary więzienia i potężnych grzywien za używanie kryptowalut, od 7000$ wzwyż i nawet 7 lat więzienia!!!

Zobaczcie Sami: https://youtu.be/KfTFL7QszAQ?t=423

Czy to jest właśnie początek końca, czy rozejdzie się po kościach tak, jak wszystkie Chińskie bany, których było pewnie, już ze 20  Huh Wink
member
Activity: 180
Merit: 28
April 01, 2020, 07:05:16 AM
Nowy wirus na forum  Shocked
Przenosi się bardzo szybko, podobnie jak COVID19. Objawia się poprzez modyfikacje tekstu postów, danych użytkownika itd.. Nie został jeszcze do końca zbadany.
Zapraszam do zabawy do wątku świątecznego który z braku odzewu przystosowałem jako tymczasowy oddział zakaźny...
https://bitcointalksearch.org/topic/nowy-wirus-na-forum-april-fools-2020-5211246
Jestem Ciekawy czy to powstrzymamy czy się rozniesie...
hero member
Activity: 714
Merit: 611
March 27, 2020, 08:14:25 PM
Słyszy się o sytuacjach, że komuś grozi mandat, ale nie czytałem dotychczas o żadnym przypadku, żeby komuś takiej wysokości mandat dali.

No i to sąd nakłada, w praktyce większość obstawiam będzie max. 500-1000 zł + koszty sądowe.

Pewnie wysokość kary będzie uzależniona od faktycznej "winy" czyli gość który ma nałożoną kwarantannę i w tym czasie wyskoczył na imprezę mając możliwość zarazić kilkadziesiąt osób (pomijając zakaz zgromadzeń) powinien dostać konkreta ale pewnie dla 3 gości którzy spotkali się na "browarka" w parku poprzestaną na symbolicznej...

legendary
Activity: 3472
Merit: 1721
March 25, 2020, 04:36:24 PM
Słyszy się o sytuacjach, że komuś grozi mandat, ale nie czytałem dotychczas o żadnym przypadku, żeby komuś takiej wysokości mandat dali.

No i to sąd nakłada, w praktyce większość obstawiam będzie max. 500-1000 zł + koszty sądowe.
jr. member
Activity: 82
Merit: 7
March 25, 2020, 02:27:32 PM
Niestety mamy sytuację jaką mamy i trzeba się stosować do dekretów które wyznaczają "tymczasowe prawo".
Mandat max 30k PLN nakłada sąd po rozpatrzeniu sprawy. Jest to rozpatrywane indywidualnie, więc powinno być to "wyceniane" w zależności od zagrożenia jakie się spowodowało.

Wiele jest przypadków gdy ktoś wraca z zagranicy i nie zachowuje kwarantanny bo musi przecież odwiedzić znajomych czy zrobić zakupy... Są nawet przypadki że lekaże wracający z zagranicy (wypad na narty do północnych włoch) idą jak by nigdy nic do pracy. Narażając cały szpital na zamknięcie.

Osóby wracające z zachodniej europy do Polski pomimo iż nie czują się chore powinny przestrzegać kwarantanny. To dla naszego wspólnego dobra.
Zrobienie zakupów można zlecić rodzinie, znajomemu czy choćby taksówkarzowi... Zgłosić to też można policjantowi który kontroluje przestrzeganie kwarantanny - swoją drogą ciekawe jak to funkcjonuje.
legendary
Activity: 2730
Merit: 1706
First 100% Liquid Stablecoin Backed by Gold
March 25, 2020, 11:27:00 AM
Z tego co kojarzę to maksymalna kara została podniesiona do 30 tysięcy złotych...

Mamma mija, przecież to jakiś absurd.

Masz na pieńku z dzielnicowym i puści cię z torbami, wystarczy, że złapie 3 czy 4 członków rodziny na spacerze, każdego osobno  Grin.

30,000 PLN za mandat, ja jestem ciekaw, kto ma taką ułańską fantazję?

PS
Pewnie, jak ktoś świadomie biega z koroną (nie na głowie, ale w płucach  Wink) po sklepach, czy jeździ autobusami i zaraża, to  należy się surowa kara, ale dla takiego, to powinna być kara śmierci, a tak, to tylko masa nic nie winnych ludzi, będzie miała kolosalne problemy finansowe, jak ich trafi, taki mandacik. Przecież pouczenie, powinno w zupełności wystarczyć.
legendary
Activity: 1876
Merit: 3131
March 25, 2020, 09:31:54 AM
Właśnie przeczytałem na Bithubie, że w Polsce można dostać mandat 5000 złotych, za łamanie kwarantanny domowej.

Z tego co kojarzę to maksymalna kara została podniesiona do 30 tysięcy złotych. Jeżeli ktoś świadomie łamie kwarantannę i naraża innych na poważne niebezpieczeństwo to nie widzę problemu w nadaniu tak wysokiej kary. Co do drugiej części, do wyjść pod tytułem "niezbędnych spraw życia codziennego" można podciągnąć bardzo wiele zbędnych rzeczy.
legendary
Activity: 2730
Merit: 1706
First 100% Liquid Stablecoin Backed by Gold
March 25, 2020, 08:13:52 AM
Właśnie przeczytałem na Bithubie, że w Polsce można dostać mandat 5000 złotych, za łamanie kwarantanny domowej.

Quote
...Do 11 kwietnia za nieuzasadnione opuszczenie domu grozi mandat w wysokości 5000 złotych...
https://bithub.pl/wiadomosci/morawiecki-wyjscie-z-domu-wylacznie-w-niezbednych-sytuacjach/

Przecież, to jest ponad 1000 euro, kogo stać na taki mandat w Polsce? Kiedy w krajach euro, jest to, już nie bagatelna suma, szczególnie, jeżeli mowa, właśnie o mandacie.

Tutaj, za przejechanie na czerwonym, co jest jednym z najgorszych przewinień w ruchu drogowym, jest (tylko ) 450 euro. Policja też sprawdza temperaturę i poucza o kwarantannie, ale nikt nie słyszał o mandatach.

Quote
Obostrzenia obowiązują od wczoraj, 24 marca 2020 do 11 kwietnia 2020 roku. Rozporządzenie ujawnia, jakie okoliczności wyjścia z domu uznawane są za uzasadnione.

Wyjście z domów tylko w uzasadnionych przypadkach:

Jeśli jesteś pracownikiem, prowadzisz swoją firmę, czy gospodarstwo rolne, masz prawo dojechać do swojej pracy. Masz również prawo udać się po zakup towarów i usług związanych ze swoją zawodową działalnością.
Jeśli działasz na rzecz walki z koronawirusem i pomagasz potrzebującym przebywającym na kwarantannie lub osobom, które nie powinny wychodzić z domu, możesz się przemieszczać w ramach tej działalności.
Będziesz mógł się przemieszczać, aby zrobić niezbędne zakupy, wykupić lekarstwa, udać się do lekarza, opiekować się bliskimi, wyprowadzić psa. Ważne! Przemieszczać się (np. na spacer w celu zaczerpnięcia świeżego powietrza) będzie można jedynie w grupie do dwóch osób. Obostrzenie to nie dotyczy rodzin.
https://bithub.pl/wiadomosci/morawiecki-wyjscie-z-domu-wylacznie-w-niezbednych-sytuacjach/

Chyba trochę przesada, przecież tu chodzi o nasze zdrowie, więc każdy wie, że musi uważać.
hero member
Activity: 714
Merit: 611
February 13, 2020, 02:59:16 PM
...
Trochę spóźnione z mojej strony, ale witaj z powrotem! Jakie masz plany na siebie tutaj na nowy rok? Smiley

Trochę spóźnione dzięki!!! Co do planów - powrót nie był postanowieniem noworocznym nie jest też (przynajmniej na razie) częścią żadnego misternie przemyślanego planu ;-) Wróciłem po prostu i jestem więc plany pozostają niezmienne: poszerzanie ogólnej wiedzy na temat krypto i prowadzenie dyskusji na jak najwyższym poziomie... tylko tyle i AŻ tyle....

legendary
Activity: 1876
Merit: 3131
February 11, 2020, 06:44:00 AM
Jakiś czas temu pojawił się kolejny temat z prośbą o utworzenie sekcji dla Lightning Network. Jeżeli wciąż jesteście zainteresowani tym tematem, to zachęcam do wypowiedzenia się.

Witam po półrocznym odwyku ;-)

Trochę spóźnione z mojej strony, ale witaj z powrotem! Jakie masz plany na siebie tutaj na nowy rok? Smiley
legendary
Activity: 2156
Merit: 1622
February 05, 2020, 06:07:03 AM
Witam po półrocznym odwyku ;-)

Witam i zachęcam do zostania:)

Z ważnych rzeczy -> nie dziala już maggiordomo od piggiego. Na szczęscie LoyceV wykombinował zastępstwo. https://bitcointalksearch.org/topic/replaced-loycevs-mention-notification-bot-post-in-the-new-topic-to-use-it-5209773

no to mericik na odwagę, żeby Cię nie opuszczała ;-)

Ode mnie również. Im więcej głosów, tym więcej różnic w poglądach, tych ciekawsze i bardziej merytoryczne dyskusje. W skrócie - kto chce mieć lepszą lektórę niech dorzuci swoją cegiełkę Smiley
member
Activity: 180
Merit: 28
February 03, 2020, 05:20:08 PM
no to mericik na odwagę, żeby Cię nie opuszczała ;-)

Dzieki Smiley przyda się napewno  Grin

Z tą aktywnością (przynajmniej jeżeli chodzi o naszego lokala) to nie jestem przekonany - myślę że potrzebowalibyśmy jakiejś kosmicznej pompy, żebyśmy dobili chociaż do 20-30 chętnych do rozmów użytkowników. Co ciekawe, z tego co pamiętam to @wwzsocki rozkręcił lokala właśnie na bessie kiedy btc z 20k spadł w okolice 5k....

Osobiście większość wolnego czasu spędzam na discordzie, i tam jest to doskonale widać - BTC rośnie - aktywność i ekscytacja również. To samo z twitterem.
Na bitcointalku 90% aktywności, jak już pisaliście wcześniej to głównie posty typu "great project". Ale w naszym lokalu widze, że jest dużo merytorycznych postów a to się chwali. Oby tak dalej Panowie, dobra robota. Nowi użytkownicy prędzej czy później to docenią i zamiast oglądać naganiaczy na youtube zrozumieją że na forach jest mnóstwo cennej wiedzy.
hero member
Activity: 714
Merit: 611
February 03, 2020, 04:52:00 PM
...
Wiadomo jak jest tu ktoś nowy to może być też troche nieśmiały  Huh
...
BTW. Da się zauważyć iż z większymi ruchami na cenach kryptowalut, wzrasta aktywność w mediach jak discord, twitter oraz forach jak Bitcointalk. Pozdrawiam
no to mericik na odwagę, żeby Cię nie opuszczała ;-)

Z tą aktywnością (przynajmniej jeżeli chodzi o naszego lokala) to nie jestem przekonany - myślę że potrzebowalibyśmy jakiejś kosmicznej pompy, żebyśmy dobili chociaż do 20-30 chętnych do rozmów użytkowników. Co ciekawe, z tego co pamiętam to @wwzsocki rozkręcił lokala właśnie na bessie kiedy btc z 20k spadł w okolice 5k....

member
Activity: 180
Merit: 28
February 03, 2020, 03:56:55 PM
Nowe twarze są ale nie zawsze mają czas na pisanie. Osobiście często tu zaglądam i  czytam o czym piszecie.. ba nawet mam chęć odpisać - ale unfortunately czas nie guma i trzeba go w miarę dobrze podzielić. Real jak wiadomo jest najważniejszy, to co ci zostawi pracodawca, krzyczące dzieci, żona i pies można spokojnie poświęcić na świat krypto.

Szczęśliwi Ci którym dane jest być w tym świecie, śledzić wydarzenia i zdobywać w ten sposób wiedzę. Niektórzy podobno osiągneli nawet wolność finansową  Cheesy

Wiadomo jak jest tu ktoś nowy to może być też troche nieśmiały  Huh Dlatego, że nie bardzo wie o czym się rozmawia, lub nie wyrobił sobie jeszcze własnego zdania.
Wiele za nami, a jeszcze więcej przed nami a na naukę nigdy nie jest za późno. Także chwała doświadczonym użytkownikom którzy dzielą się swoją wiedzą.

BTW. Da się zauważyć iż z większymi ruchami na cenach kryptowalut, wzrasta aktywność w mediach jak discord, twitter oraz forach jak Bitcointalk. Pozdrawiam
hero member
Activity: 714
Merit: 611
February 03, 2020, 03:19:53 PM
Witam po półrocznym odwyku ;-)

Przejrzałem kilka tematów z pierwszej strony i widzę, że towarzystwo raczej stabilne ;-) tzn. najtwardsi wyjadacze ciągle pilnują, żeby Polski lokal nie przepadł ale z pozyskiwaniem nowych twarzy ciągle mamy problemy... cóż nic nowego ;-)
Tak czy siak miło Was znowu odwiedzić...

EDIT:
Cholera właśnie zauważyłem, że przez pół roku tacham na plecach sygnaturę mintdice... mimo, że mnie nie przyjęli (sic!) chyba muszę się do nich zgłosić po jakąś chociaż małą rekompensatę  Wink
legendary
Activity: 3472
Merit: 1721
December 13, 2019, 03:03:40 PM
Czyli bilion. Podobnie (te rzędy wielkości) mi wychodziło na oko patrząc na wykres bc.i, ale myślałem że może biorą pod uwagę też transakcje off-chain, choć zbieranie takich danych byłoby dużo trudniejsze.

member
Activity: 476
Merit: 88
Online Cryptocurrency Exchange
December 13, 2019, 11:13:40 AM
Masz na myśli polski trylion (10^18) czy angielski trillion (10^12)? Raport jest gdzieś publicznie dostępny?

https://medium.com/@FidelityDigitalAssets/demystifying-digital-asset-data-a-look-at-bitcoin-transaction-value-e6f6e89c5b50

Biorąc pod uwagę, że jest to firma zarejestrowana w USA - anglosaska, czyli mniejsza wartość.

Swoją drogą aż dziwne, że nie ma standardu SI w tym zakresie, ujednolicającego wartości tego rzędu.
Pages:
Jump to: