Pages:
Author

Topic: Polish Hyde Park - page 13. (Read 7160 times)

legendary
Activity: 3472
Merit: 1721
December 12, 2019, 07:25:44 PM
Masz na myśli polski trylion (10^18) czy angielski trillion (10^12)? Raport jest gdzieś publicznie dostępny?
member
Activity: 476
Merit: 88
Online Cryptocurrency Exchange
December 12, 2019, 12:09:15 PM
Fun fact - według raportu Fidelity Digital Assets, od swojego początku istnienia, transakcji BTC wykonano na łączną kwotę rzędu 7,5 tryliona dolarów. Przy czym realne transakcje (sprzedaż zakup) bez pompowania wolumenu i przesuwania Bitcoina pomiędzy pomiędzy własnymi portfelami szacują na 2,5 tryliona dolarów.
Dla porównania roczny budżet Polski to niecałe 100 miliardów dolarów.
legendary
Activity: 2730
Merit: 1706
First 100% Liquid Stablecoin Backed by Gold
October 11, 2019, 11:26:25 AM
Gratuluję @wwzsocki wbicia rangi Legendary. Pamiętam, jak niedawno pisałeś, że wbicie rangi Hero z senior wydaje ci się nieosiągalne. A tu proszę. Najwyższa możliwa ranga i okrągłe 750 meritów zdobyte jako "self-made"...

Bardzo dziękuję.

Sam się dziwie, że to już, a z drugiej strony dziwie się, że aż tak długo to trwało  Cheesy.

W sumie, to jest po prostu odpowiedni czas i activity z meritami sprawdza się.

Pomimo, że jestem tu już tak długo, moje activity jest na wysokości rangi Legendary dopiero od 2 czy 3 miesięcy.

...1000 meritów właśnie zdobi twoje konto i wyglądasz jak 100% spamer z sygnaturką, która to potwierdza. Może jakiś nasz lokalny MS poprawi ten obraz i sypnie choć paroma sztukami celebrując tą okazję?Smiley

Tak, Loycev, też o tym wspominał, ale wtedy brakowało jeszcze sporo merita i nie zwróciłem na to uwagi, a faktycznie wyglądam teraz jak pospolity spamer  Grin.
legendary
Activity: 2156
Merit: 1622
October 11, 2019, 09:14:52 AM
Gratuluję @wwzsocki wbicia rangi Legendary. Pamiętam, jak niedawno pisałeś, że wbicie rangi Hero z senior wydaje ci się nieosiągalne. A tu proszę. Najwyższa możliwa ranga i okrągłe 750 meritów zdobyte jako "self-made"

1000 meritów właśnie zdobi twoje konto i wyglądasz jak 100% spamer z sygnaturką, która to potwierdza. Może jakiś nasz lokalny MS poprawi ten obraz i sypnie choć paroma sztukami celebrując tą okazję?Smiley
legendary
Activity: 1876
Merit: 3131
October 02, 2019, 12:27:15 PM
Od jakiegoś czasu rozglądam się za portfelem sprzętowym, takim jak Ledger Nano lub Trezor i chciałem się dowiedzieć od kogoś, kto już używał tego sprzętu, czy to aby na pewno bezpieczne?

Jeżeli na bieżąco będziesz aktualizował portfel, to nie masz się czym przejmować. Od razu polecam ci, żebyś dodatkowo chronił portfel w miarę długim passphrase. Jeżeli masz pytania co do jakiegoś modelu Trezora lub Ledgera, to z chęcią odpowiem. Moim pierwszym portfelem był Nano S, ale sprzedałem go i obecnie używam Trezora One oraz T. Nano X używałem krótko.

Oczywiście nowe, oryginalnie zapakowane sztuki z gwarancją nie powinny być problemem, ale jak to jest z używanymi portfelami sprzętowymi?

Osobiście nie kupiłbym odrobinę taniej używanego urządzenia, które ma trzymać więcej pieniędzy niż ono samo jest warte. Raczej ciężko jest trafić na zmodyfikowane urządzenie. Nie pamiętam jak to jest w przypadku Trezora, ale Ledger sprawdza portfel przy uruchomieniu. Jeżeli dalej nie jesteś przekonany, to możesz otworzyć urządzenie i sprawdzić co siedzi w środku.

Znalazłem kilka ogłoszeń, właśnie z używanymi już portfelami i są o wiele tańsze. Oczywiście czytałem już  różne artykuły i prawdopodobnie wystarczy reset ale czy to prawda?

Wszystko powinno być w porządku po zrobieniu resetu. Podejrzewam, że właściciele urządzeń sami je zresetują przed wysłaniem, a po otwarciu przywita cię ekran startowy.
legendary
Activity: 2730
Merit: 1706
First 100% Liquid Stablecoin Backed by Gold
October 02, 2019, 12:10:36 PM
Od jakiegoś czasu rozglądam się za portfelem sprzętowym, takim jak Ledger Nano lub Trezor i chciałem się dowiedzieć od kogoś, kto już używał tego sprzętu, czy to aby na pewno bezpieczne?

Oczywiście nowe, oryginalnie zapakowane sztuki z gwarancją nie powinny być problemem, ale jak to jest z używanymi portfelami sprzętowymi?

Znalazłem kilka ogłoszeń, właśnie z używanymi już portfelami i są o wiele tańsze. Oczywiście czytałem już  różne artykuły i prawdopodobnie wystarczy reset ale czy to prawda?
legendary
Activity: 2730
Merit: 1706
First 100% Liquid Stablecoin Backed by Gold
September 22, 2019, 01:34:27 PM
Nic nowego, od lat, jeśli nie od początku forum jest ten Easter egg, choć przy meritach i activity chyba go nie ma.
I am now... leet. I think I will avoid posting for a while.
(Note to visitors from the future: Post count of 1337 is displayed as "leet").

Jak Ty wyciągasz takie perełki sprzed lat tak szybko? Ah, te moderatorskie tricki  Wink Grin.
legendary
Activity: 3472
Merit: 1721
September 22, 2019, 01:00:35 PM
Nic nowego, od lat, jeśli nie od początku forum jest ten Easter egg, choć przy meritach i activity chyba go nie ma.

I am now... leet. I think I will avoid posting for a while.
(Note to visitors from the future: Post count of 1337 is displayed as "leet").
legendary
Activity: 2730
Merit: 1706
First 100% Liquid Stablecoin Backed by Gold
September 22, 2019, 12:15:29 PM
...Przy okazji - widzieliście jakie easter eggi poukrywał theymos w liczniku postów?

Leet (or "1337"), also known as eleet or leetspeak, is a system of modified spellings used primarily on the Internet. It often uses character replacements in ways that play on the similarity of their glyphs via reflection or other resemblance.
Właśnie napisałem post nr 1338 i licznik wrócił do normy ... ehh mogłem go sobie dłużej zostawić na elitarnym poziomie Smiley

Super sprawa właśnie takie ciekawostki i inne sprawy na temat forum chciałem dyskutować w tym temacie: split z:Jak zmienić... Epochtalk i Bitcointalk - pytania, ciekawostki, sugestie..

Nie dziwię się, że napisałeś w Hyde Park, bo pewnie nawet nie pamiętasz o tym wątku ale myślę, że na przyszłość warto o nim jednak pamiętać, żeby wszystko było, chociaż trochę pogrupowane i w jednym miejscu.

Jest jeszcze jeden wątek na meta, do którego mógłbyś to wrzucić i zgarnąć pewnie parę meritów, bo to coś czego jeszcze nie widziałem. Zaraz jak znajdę, to tu wrzucę ten link.
legendary
Activity: 2156
Merit: 1622
September 22, 2019, 12:07:29 PM
Gratulacje Janusz!!!!

Zniknąłem na parę tygodni dzisiaj wracam i pierwsze co mogę zrobić to pogratulować Ci sukcesu - co najważniejsze Twoja praca bohaterską rangę przyniosła baaardzo dużo dobrego dla naszego lokala - setki dobrych postów, wiele dobrych dyskusji, często kłótni ;-) i co najbardziej lubię wiele postów wykraczających poza standardowe postrzeganie crypto w których dzięki ciekawym pomysłom łączysz rynek cyfrowy z tradycyjną makroekonomią analizą fundamentalną etc. a nawet potrafisz dowieść że grając w pokera szlifujemy umiejętności tradingowe  Roll Eyes

Oo. Dopiero zobaczyłem:) Dziękuję. Miło się czytało te szczegóły o sobie.

Przy okazji - widzieliście jakie easter eggi poukrywał theymos w liczniku postów?



Leet (or "1337"), also known as eleet or leetspeak, is a system of modified spellings used primarily on the Internet. It often uses character replacements in ways that play on the similarity of their glyphs via reflection or other resemblance.

Właśnie napisałem post nr 1338 i licznik wrócił do normy ... ehh mogłem go sobie dłużej zostawić na elitarnym poziomie Smiley

Edit: Skasowałem 1 stary post Smiley Podziwiajcie Smiley
hero member
Activity: 714
Merit: 611
September 05, 2019, 07:01:44 PM
Chciałem pochwalić się wam, że nasze wykresy w dniu dzisiejszym skrzyżowały się po raz drugi od niespełna roku (nie widać dokładnie na wykresie). Oznacza to, że dołączyłem do wąskiego grona self-made hero members Smiley.

...

Gratulacje Janusz!!!!

Zniknąłem na parę tygodni dzisiaj wracam i pierwsze co mogę zrobić to pogratulować Ci sukcesu - co najważniejsze Twoja praca bohaterską rangę przyniosła baaardzo dużo dobrego dla naszego lokala - setki dobrych postów, wiele dobrych dyskusji, często kłótni ;-) i co najbardziej lubię wiele postów wykraczających poza standardowe postrzeganie crypto w których dzięki ciekawym pomysłom łączysz rynek cyfrowy z tradycyjną makroekonomią analizą fundamentalną etc. a nawet potrafisz dowieść że grając w pokera szlifujemy umiejętności tradingowe  Roll Eyes


legendary
Activity: 2730
Merit: 1706
First 100% Liquid Stablecoin Backed by Gold
September 05, 2019, 06:04:54 PM
Film dla każdego maniaka komputerowego i jest naprawdę dobry:

Quote
Benjamin nie radzi sobie z codziennym życiem, za to w sieci czuje się jak ryba w wodzie. Pod nickiem WHOAMI przeprowadza ataki na różne instytucje i korporacje, przyciągając przy tym uwagę służb specjalnych.

https://www.cda.pl/video/182501675/vfilm

Miłego oglądania, jak znacie podobne chętnie zobaczę.
legendary
Activity: 2730
Merit: 1706
First 100% Liquid Stablecoin Backed by Gold
August 29, 2019, 11:29:34 AM
...Ciekawe co będzie się działo za 300 dni na BTT. Jak obstawiacie?...

Nie będę się na razie starał dokładnie odpowiedzieć na te wszystkie pytania, ponieważ w chwili obecnej według moich przypuszczeń, możliwe są dwa scenariusze, gdyż cena i BTC i cały rynek altów znajduje się aktualnie w bardzo kluczowym punkcie.

Cena BTC chwieje się od jakiegoś czasu  i ostatnio zaczyna atakować bardzo ważne wsparcie na 9000$ i jeżeli ono nie wytrzyma, to jestem więcej niż pewien, że cena spadnie dużo niżej i wszystkie predykcje na wyżej zadane pytania w takim przypadku byłyby pesymistyczne.

Natomiast, jeżeli wsparcie wytrzyma i cena odbije, to sytuacja powinna być zupełnie odwrotna, jeżeli chodzi o cenę BTC i altów, bo co do bounty i sygnaturek, to chyba tak na prawdę nikt tego nie wie i wszystko jest takie na wodzie pisane.

Sygnaturki i kampanie bounty dzisiaj są, a jutro może ich nie być.
legendary
Activity: 2156
Merit: 1622
August 29, 2019, 09:08:43 AM

Nie zniechęcaj się, że to jeszcze tak daleko do Legendary, bo to zleci tak szybko, że nawet nie zauważysz.
Dziękuję Smiley
Legendary   Random in the range 775-1030 - 285+ dni jeśli jestem wśród szczęściarzy, którym wylosowało activity tuż przy dolnym progu. 500 meritów nie powinno być chyba dużym problemem przy takim okresie czasu zwłaszcza, że mintdice płaci mi obecnie za 25 postów tygodniowo. Ciekawe co będzie się działo za 300 dni na BTT. Jak obstawiacie?
1- po ile będzie bitcoin?
2- jak kondycja altów?
3- czy będą jeszcze dobrze płatne kampanie sygnaturek?
4- czy w ogóle będą jeszcze sygnaturki?
5- może nowy bull run przywróci wypłacalne bounty?
legendary
Activity: 2730
Merit: 1706
First 100% Liquid Stablecoin Backed by Gold
August 29, 2019, 05:45:24 AM
Chciałem pochwalić się wam, że...dołączyłem do wąskiego grona self-made hero members Smiley.

GRATULUJĘ TYTANOWYJANUSZ!!!

Witam w klubie "self made hero members" i mam nadzieje, że nadal będziesz publikował bardzo ciekawe wątki.

Nie zniechęcaj się, że to jeszcze tak daleko do Legendary (jak tak miałem), bo to zleci tak szybko, że nawet nie zauważysz.
legendary
Activity: 2156
Merit: 1622
August 29, 2019, 05:04:08 AM
Chciałem pochwalić się wam, że nasze wykresy w dniu dzisiejszym skrzyżowały się po raz drugi od niespełna roku (nie widać dokładnie na wykresie). Oznacza to, że dołączyłem do wąskiego grona self-made hero members Smiley.

Pragnę podziękować wszystkim za hojność w nagradzaniu moich postów oraz za towarzyszenie mi w podróży od membera do hero membera. Szczególne podziękowania należą się:

BitCryptex
cryptovigi
malevolent
wwzsocki
adamvp

Bez was już dawno nie byłoby mnie na tym forum, bo pokazaliście mi pierwsze miejsce, w którym ktoś faktycznie czyta posty a nie tylko wypełnia obowiązki bounty kampani na jednym wielu kont farmy dodając post na 75+ znaków po przeczytaniu pierwszego zdania OP i ostatniego postu.
legendary
Activity: 2730
Merit: 1706
First 100% Liquid Stablecoin Backed by Gold
August 25, 2019, 07:56:23 AM
...Co nas łączy? Ogromny zastrzyk z polskiego lokala, który rozpoczął solidne wzrosty meritów...

Tak zgadzam się z Tobą, tylko bym dodał, że wykresy schodzą się na 200 meritach i już później idziecie praktycznie łeb w łeb, ponieważ każdy z Was znalazł i później, już tylko ulepszał znany sobie najlepiej sposób na merity. Wychodzi na to, że jak ktoś chce, to nie ma rzeczy niemożliwych i w końcu po zdobyciu potrzebnego doświadczenia, wykresy praktycznie się nie różnią i oba konta, mają stały dopływ meritów.

...Mogłeś dorzucić jeszcze siebie...

Myślałem o tym ale nie znalazłem odpowiedniego użytkownika, który by pasował tak jak Wy do siebie. Myślałem o Bitcryptex 'sie ale między nami jest za dużo różnic i nie byłem pewien, czy by to miało sens? Dodatkowo przeczytałem, tylko początkowy post i jeden lub dwa z pierwszej strony. Później, jak już poprosiłem o wykres, to znalazłem inne wykresy z wieloma użytkownikami  Shocked. Chociaż mam wytłumaczenie, bo posty Loycev 'a są często zestawieniami danych i dlatego czasem nie przeglądam wszystkich tak dokładnie jak w innych wątkach.
legendary
Activity: 2156
Merit: 1622
August 25, 2019, 06:43:11 AM
Bardzo ciekawe zestawienie. Mogłeś dorzucić jeszcze siebie do niego Smiley 3 kreska na tym wykresie wcale nie zmniejszyłaby jego czytelności a wnioski mogłyby być ciekawe.

Moja historia:
Od maja do września. Tyle czasu walczyłem o uznanie w sekcjach najbardziej mi wtedy bliskich i najbardziej zaspamowanych przez bounty hunterów. Wtedy, w listopadzie zawitałem na polskim lokalu i dostałem na dzień dobry 10 sztuk od bitcryptexa za poradnik o portfelach sprzętowych. Widać ten strzał na wykresie - punkt zwrotny po którym wykres zmienia funkcję z logarytmicznej do wykładniczej.

Cryptovigi
Jak to wyglądało u cryptogiego? Pierwsze merity z sekcji meta dopiero we wrześniu 2018. Wcześniej uczestnik bounty, tłumacz (popraw mnie jak się mylę) – z tego co pamiętał, to mówił, że wyszedł wtedy ze swojej strefy komfortu w poszukiwaniu meritów, bo potrzebował ich do rangi junior. Zawitanie na sekcję meta dało pierwszy strzał meritów. Kolejny, który rozpoczął stabilny wzrost było zawitanie na polskim lokalu i kolejny strzał meritów w październiku 2018.

Co nas łączy? Ogromny zastrzyk z polskiego lokala, który rozpoczął solidne wzrosty meritów. Zawsze będę wam za to wdzięczny, bo gdyby nie polski lokal, to prawdopodobnie po kolejnym miesiącu w sekcjach spamowanych przez bounty hunterów uznałbym, że dosłownie nikt nie czyta tu postów i nie ma sensu się starać. Tak zakończyłaby się moja przygoda z forum.
legendary
Activity: 2730
Merit: 1706
First 100% Liquid Stablecoin Backed by Gold
August 24, 2019, 08:30:22 AM
Mam ciekawe zestawienie meritów użytkowników TyanowyJanusz i Cryptovigi.

Obaj są zarejestrowani praktycznie w tym samym czasie i jak dla mnie, to są na takim samym poziomie jeżeli chodzi o jakość postów, frekwencję oraz samą rangę.
Chociaż Cryptovigi ostatnio wyrwał trochę do przodu i jest już Hero gdy TytanowyJanusz potrzebuje jeszcze kilku meritów, żeby dostać ten awans.

Bardzo ciekawie wygląda ten wykres. Pomimo początkowo równego startu, później gdzieś ta ilość meritów się rozjeżdżała kilkakrotnie. Pomimo bardzo dużych różnic (Cryptovigi 200 a TytanowyJanusz 90) w różnych okresach czasu i tak wykres w końcu zbiega się i panowie kontynuują razem. Dosłownie, wygląda to tak, jak by czekali na siebie, kiedy któryś odskoczył za dużo  Cheesy.
Jestem ciekaw od czego, to było uzależnione?

Image loading...

Loycev, jak zwykle wymyślił coś ciekawego z danych, które skarpuje na forum i zrobił, takie właśnie zestawienia w tym wątku:
LoyceV vs DdmrDdmr (and get your own Merit graph: up to 10 users per graph).

Jeżeli ktoś z Was jest zainteresowany jakimś zestawieniem, nawet kilku użytkowników, to wystarczy podać ich numery kont w wątku i Loycev opublikuje wykres.
legendary
Activity: 2730
Merit: 1706
First 100% Liquid Stablecoin Backed by Gold
August 13, 2019, 06:14:11 PM
2008 akurat widać było o tyle dobrze, że produkcja przemysłu ciężkiego zaczęła zwalniac w 2007 (pięknie to widać na podstawie zamówień składanych z kilkuletnim wyprzedzeniem, jak np. stocznie).

Mógłbyś trochę bardziej wytłumaczyć te zależności i skąd brać takie informacje jak na przykład: zamówienia stoczni lub wielkości produkcji przemysłu ciężkiego?
Pages:
Jump to: