Pages:
Author

Topic: Polish Hyde Park - page 15. (Read 7116 times)

legendary
Activity: 2142
Merit: 1622
June 25, 2019, 08:29:11 AM
Ryzyko do zarobku jest nieporównywalne

No nie wiem. Zmienność jest ogromna. Jedna solidna czerwona świeczka dzienna i jesteś 30% w plecy.

Niektóre mają po 60milionów dziennego wolumenu to raczej nie pump and dump na to bym się zgodził z wolumenen do miliona dolarów.

Na ENJ też był rekordowy wolumen (ok 180 mln) Smiley

...BTW widzieliście ENJ? Blisko 700% w 3 tyg... marzenie.

Jeśli to prawda z S10, to nawet teraz nie jest za późno, szczególnie pod względem wolumenu, który rośnie rekordowo. Myślę, że wieloryby coś wiedzą Wink.

Taka pompa to wciąż nic takiego, biorąc pod uwagę fakt, że te informacje o Samsungu są prawdziwe. Ponadto ENJ jest ściśle związane z niszą do gier, która jest najczęściej używana jak na razie w przestrzeni krypto, gdy chodzi o DApps.



Zakończyło się powrotem do bazy i stratą od szczytu 83%. Zalecam ostrożność. Tylko tyle. I nie kupować jak napalony kot tylko na prawdę poświęcić kilka dni na znalezienie dobrego punktu wejścia o niskim ryzyku (przy wsparciu, lini trendu) tak by można było mieć ciasnego stoplossa (chociaż ciasne stoplossy na takich pompach to i tak ~10-20%).

Oczywiście rozumiem podejście "puszczenia lotto" i zakupu drobniakami takich pomp. Ale 40% portfela lokować w coś tylko dlatego, że jest na pompie jest zdecydowanie ogromnym ryzykiem.

Nie wiem co robi IOST w tym zestawieniu pompek bo ja widzę -67% w 2,5 miesiąca ALT/BTC.

legendary
Activity: 2716
Merit: 1702
First 100% Liquid Stablecoin Backed by Gold
June 25, 2019, 07:18:10 AM
...A co to za coiny z wolumenem 60 mln $ i w trakcie pompy 3000%? (x30?) Podeślij jakieś przykłady to pomyślimy...

No i fajnie, że pytasz bo myślę nad otworzeniem nowego wątku. PANOWIE POMPA JEST OKROPNA I MOŻNA GRÓBO ZAROBIĆ. Tylko trzeba podjąć dobre decyzje a co 6 głów to nie jedna.

Znalazłem naprawdę dobre projekty z dużym wolumenem, które idą do góry jak glupie zaraz je wymienie i wszystkie wystrzeliły w 2 lub 3 miesiace, czy nawet 6 o 3000%.

Mam też czarne konie o takich wysokich wolumenach, na dobrych giełdach i dopiero na 1000%, a jedna nawet na 4,5% czyli sam początek.

Przejżyjcie te:

https://coinmarketcap.com/currencies/hypercash/
https://coinmarketcap.com/currencies/lambda/
https://coinmarketcap.com/currencies/iostoken/
https://coinmarketcap.com/currencies/egretia/
https://coinmarketcap.com/currencies/abbc-coin/

Tych nie jestem pewien ale też wygląda dobrze jako projekt i jak narazie tylko 300% przy minimum 4 miliony wolumenu
https://coinmarketcap.com/currencies/hedgetrade/
https://coinmarketcap.com/currencies/educare/

jeszcze inne, które zaczynja się dźwigać, bo nie sztuka inwestować w te co już sa napompowane ale i tak mozna  Wink póki bańka nie jebnie.
https://coinmarketcap.com/currencies/aelf/
https://coinmarketcap.com/currencies/ontology/

Ja cały czas obserwowałem, tylko główne pary i w nie byłem/jestem w pełni zainwestowany altami, szczególnie tymi poniżej 50 miejsca na CMC ale bez sekundy zastanowienia bym 40% przeniósł do tych projektów powyżej.

Ryzyko do zarobku jest nieporównywalne, nie wsponmnę o wsrostach. Żeby BTC skoczyło o 3000% w 6 miesięcy jest po prostu nie realne nawet dla mnie  Grin.
Trzeba znaleźć takie alty, a jak widać już jest kilka a jesczcze więcej będzie się pokazywać. Chyba wszyscy chcemy trochę zarobić na tych wzrostach?

Trzeba połączyć siły!
legendary
Activity: 2142
Merit: 1622
June 25, 2019, 06:01:08 AM
A co to za coiny z wolumenem 60 mln $ i w trakcie pompy 3000%? (x30?) Podeślij jakieś przykłady to pomyślimy.

Link jest na pompie 1000% od dołka, ale wzrosty trwają pół roku.

Lambda robi 3000% (też pół roku)

Co do wolumenu, to nie traktowałbym go jako wyznacznika czy coś jest pump and dump czy nie. Zwłaszcza, jak wolumen przekracza marketcap (a to się zdarza Smiley ), bo oznacza to, że statystycznie każdy token zmienia właściciela raz dziennie. Czyli po prostu spekulanci rzucili się na token i korzystają ze zmienności a nie ktoś inwestuje.

1000 btc fake volumenu to koszt zaledwie 0.45 BTC na prowizje jeśli jest się vip8 na binance.

legendary
Activity: 2716
Merit: 1702
First 100% Liquid Stablecoin Backed by Gold
June 25, 2019, 05:11:53 AM
Jeżeli ten bullrun się utrzyma może być nawet dużo lepiej NRG zapiepsza jak szalona - wczoraj przeskoczyła następne kilkanaście pozycji i aktualnie przy cenie $8,16 (!!!) z kapitalizacją ponad 140 mln usd rozsiadła się na 67 miejscu na coinmarketcap...

(aż nie nadążam aktualizować sygnatury... co z resztą jest chyba bez znaczenia bo nadal nie trafiłem nawet jednego refa!!!!)

Ja widzę, że kilka atów w dwa miesiące wystrzeliło o 3000%. Teraz ciekawe pump and dump czy będą rosnąć dalej?

Niektóre mają po 60milionów dziennego wolumenu to raczej nie pump and dump na to bym się zgodził z wolumenen do miliona dolarów.

Teraz najlepsze pytanie inwestować czy już za późno?
legendary
Activity: 2142
Merit: 1622
June 25, 2019, 04:30:07 AM

...
...Cena pewnie x2 i po 11$ sprzedajemy airdropa w sierpniu. Piękny scenariusz Smiley

Mam nadzieję, że masz rację i ten właśnie scenariusz będzie prawdziwy.

Jeżeli ten bullrun się utrzyma może być nawet dużo lepiej NRG zapiepsza jak szalona - wczoraj przeskoczyła następne kilkanaście pozycji i aktualnie przy cenie $8,16 (!!!) z kapitalizacją ponad 140 mln usd rozsiadła się na 67 miejscu na coinmarketcap...

(aż nie nadążam aktualizować sygnatury... co z resztą jest chyba bez znaczenia bo nadal nie trafiłem nawet jednego refa!!!!)


Volume 180 BTC (2 mln $). Biorąc pod uwagę, że w obrót DigiFinex średnio wierzę, to zostaje nam 800k $ z kucoin. Jak na szczyt pompy x4 (z 2 dolarów na 8 dolarów) i top 60 CMC to śmiesznie mało.

Sama runda 2 i 3 to 40k miejsce po 100 energi = 4 mln tokenów = 32 mln $. To ponad miesięczny obrót ze szczytów pompy !! Jeśli energi nie wejdzie na binance albo inną dużą giełdę przed realizacją airdropa to podejrzewam, że z 8$ szybko zrobi się 1$.

Pompa z 20k sat do 70k sat czyli od kapitalizacji 3500 BTC do kapitalizacji 12 555 BTC (+9000 BTC) odbyło sie przy całkowitym realnym obrocie około 500-1000 BTC.

Edit: Energi już po 9$ ! wartość airdropa przekroczyła 3300 zł.
hero member
Activity: 714
Merit: 611
June 25, 2019, 02:34:55 AM

...
...Cena pewnie x2 i po 11$ sprzedajemy airdropa w sierpniu. Piękny scenariusz Smiley

Mam nadzieję, że masz rację i ten właśnie scenariusz będzie prawdziwy.

Jeżeli ten bullrun się utrzyma może być nawet dużo lepiej NRG zapiepsza jak szalona - wczoraj przeskoczyła następne kilkanaście pozycji i aktualnie przy cenie $8,16 (!!!) z kapitalizacją ponad 140 mln usd rozsiadła się na 67 miejscu na coinmarketcap...

(aż nie nadążam aktualizować sygnatury... co z resztą jest chyba bez znaczenia bo nadal nie trafiłem nawet jednego refa!!!!)



legendary
Activity: 2716
Merit: 1702
First 100% Liquid Stablecoin Backed by Gold
June 23, 2019, 11:19:29 AM
...aż mi się nie chce wierzyć że w dwóch tak wielkich krajach nie mogą znaleźć 20.000 użytkowników wydawało by się że to kwestia maksymalnie kilku dni (zwłaszcza przy takim potencjale) tymczasem tempo to jakieś 200 osób dziennie czyli na samo zamknięcie rundy drugiej może być potrzeba co najmniej około miesiąca...

No właśnie, strasznie się ślimaczy, że aż podejrzane.

...Cena pewnie x2 i po 11$ sprzedajemy airdropa w sierpniu. Piękny scenariusz Smiley

Mam nadzieję, że masz rację i ten właśnie scenariusz będzie prawdziwy.
hero member
Activity: 714
Merit: 611
June 23, 2019, 09:29:17 AM
...
PS. @cryptovigi Twoje zaproszenie jest już nieważne - kreując zaproszenie należy zwrócić uwagę na jego parametry:
...

Adam - dzięki za info brdzo rzadko korzystam z dicsorda i nie wiedziałem, że szybkie zaproszenia mają ustalony parametr wygaśnięcia na 1 dzień - wygenerowałem nowe zgodnie z Twoją radą i myślę że będzie ok....


...
-Mamooo a kiedy obiad?
-Jak ziemniaczki dojdą

Smiley

Czemu mama tak odpowiadała? Bo nie wiedziała, czy ziemniaczki dojdą za 5 min czy za 7. Tak samo oni. Dali 20k miejsc i czekają aż się zapełnią. Od kilku miesięcy runda amerykańska jest otwarta i jak widać nie może się zapełnić. Jak się zapełnią to odczekają pewnie chwile i wystartują z rundą global (która pewnie zapełni się szybko Polakami Tongue ). Ona również nie wiadomo jak długo będzie schodzić. Spokojnie. To jest top 100 CMC coin. Oszukanie ludzi w airdropie tylko po to by wyłudzić imię i nazwisko jak sprzeczne z logiką.

Cena się tak pompuje, że może coś się dużego szykuje. Np binance listing? Ale byłby sztos. Cena pewnie x2 i po 11$ sprzedajemy airdropa w sierpniu. Piękny scenariusz Smiley


Dokładnie tak jam mówi Janusz - nie dają konkretnej daty bo nie są w stanie przewidzieć kiedy uda się zapełnić wszystkie miejsca - zobaczcie co się dzieje z rundą drugą - USA i CANADA ślimaczy się jak flaki z olejem aż mi się nie chce wierzyć że w dwóch tak wielkich krajach nie mogą znaleźć 20.000 użytkowników wydawało by się że to kwestia maksymalnie kilku dni (zwłaszcza przy takim potencjale) tymczasem tempo to jakieś 200 osób dziennie czyli na samo zamknięcie rundy drugiej może być potrzeba co najmniej około miesiąca....
Co do rundy czwartej to jestem przekonany że on przejdzie w mgnieniu oka - gdzieś czytałem, że tam będzie mniej miejsc niż w pozostałych rundach, poza tym wiele osób które nie zdążyło się załapać wcześniej zapisało się do neewsletera i tylko czeka na to info...

Też raczej wątpię żeby to miał być wałek prawdopodobnie z airdropa wypłynie około 3-4 mln coinów więc przy aktualnej ich ilości w obiegu cena poleci znacząco na południe ale osobiście uważam że będzie to spadek rzędu 15 - 20% dodatkowo ja osobiści nie przewiduję sprzedaży całego airdropa od razu - minimum połowę zostawię na stakowanie - aktualna stopa zwrotu to 6-7% miesięcznie co przy zakładanym wzroście wartości może być bardzo miłym bonusem...


legendary
Activity: 2142
Merit: 1622
June 23, 2019, 05:04:04 AM
...Mnie dzisiaj udało się przekroczyć magiczną kwotę 1,00 NRG ;-) (przy okazji kurs NRG miał dzisiaj ATH - $5,50 więc wartość airdopa cudnie urosła do $550 brzmi cudnie)

Miejmy nadzieję, że nie odczekają na koniec HYPU i aż cena spadnie do ATL, żeby wypłacić ten airdrop, bo chociaż bardzo się starałem nie znalazłem konkretnej daty dystrybucji, tylko ogólną informację, że będzie jak wszysykie trzy rundy zostaną ukończone.

Oczywiście nie poddałem się tak łatwo i zadawałem pytania na ich kanałach społecznościowych i nawet napisałem do supportu. Oczywiście za każdym razem dostawałem tą samą odpowiedź, że jak zakończą wszystkie rundy. Jak później znowu pytałem: "no tak ale kiedy to będzie "jak zakończymy wszystkie rundy"", to albo dostawałem tą samą odpowiedź (bardzo śmieszne) lub żadnej.

Jak jesteście tam zarejestrowani, to zapytajcie adminów może coś wiedzą więcej. Albo was zbanują, jak będziecie dopytywać, a to też będzie odpowiedź.

-Mamooo a kiedy obiad?
-Jak ziemniaczki dojdą

Smiley

Czemu mama tak odpowiadała? Bo nie wiedziała, czy ziemniaczki dojdą za 5 min czy za 7. Tak samo oni. Dali 20k miejsc i czekają aż się zapełnią. Od kilku miesięcy runda amerykańska jest otwarta i jak widać nie może się zapełnić. Jak się zapełnią to odczekają pewnie chwile i wystartują z rundą global (która pewnie zapełni się szybko Polakami Tongue ). Ona również nie wiadomo jak długo będzie schodzić. Spokojnie. To jest top 100 CMC coin. Oszukanie ludzi w airdropie tylko po to by wyłudzić imię i nazwisko jak sprzeczne z logiką.

Cena się tak pompuje, że może coś się dużego szykuje. Np binance listing? Ale byłby sztos. Cena pewnie x2 i po 11$ sprzedajemy airdropa w sierpniu. Piękny scenariusz Smiley
hero member
Activity: 1246
Merit: 708
June 23, 2019, 04:53:16 AM
Ok dzięki @cryptovigi - wszedłem - czy to wystarczy czy trzeba jeszcze coś tam kliknąć?
...

jeśli jeszcze tego nie zrobiłeś to na kanale energii trzeba wejść na podkanał (tak to można nazwać?) "#bot-commands"
i tam wpisać komendę: //register
od tej pory jesteś zarejestrowany do deszczów
na tym podkanale można też sprawdzić stan swojego konta - komenda: //balance (lub krótko //bal)
po rejestracji wracamy na podkanał #energi-rain i co jakiś czas coś piszemy... bo tam właśnie dzieje się cała zabawa

Mnie dzisiaj udało się przekroczyć magiczną kwotę 1,00 NRG ;-) (przy okazji kurs NRG miał dzisiaj ATH - $5,50 więc wartość airdopa cudnie urosła do $550 brzmi cudnie)



Wydaje mi się, że powinieneś tą informacje opublikować np. w tym temacie: https://bitcointalksearch.org/topic/m.51415559 (swoją drogą temat chyba do przeniesienia do działu altcoinów @malevolent, jak uważasz??
A czy mógłbyś poprosić tam, żeby mnie odblokowali, albo poprosić o informacje do kogo mógłbym napisać?

Co do Energi wydaje mi się, że zbyt dobrze kurs wygląda żeby to miał być taki wałek - ale faktycznie  to opóźnienie niepokoi..

PS. @cryptovigi Twoje zaproszenie jest już nieważne - kreując zaproszenie należy zwrócić uwagę na jego parametry:

źródło: Big Pump Signal #create-invite
legendary
Activity: 2716
Merit: 1702
First 100% Liquid Stablecoin Backed by Gold
June 22, 2019, 10:15:47 PM
...Mnie dzisiaj udało się przekroczyć magiczną kwotę 1,00 NRG ;-) (przy okazji kurs NRG miał dzisiaj ATH - $5,50 więc wartość airdopa cudnie urosła do $550 brzmi cudnie)

Miejmy nadzieję, że nie odczekają na koniec HYPU i aż cena spadnie do ATL, żeby wypłacić ten airdrop, bo chociaż bardzo się starałem nie znalazłem konkretnej daty dystrybucji, tylko ogólną informację, że będzie jak wszysykie trzy rundy zostaną ukończone.

Oczywiście nie poddałem się tak łatwo i zadawałem pytania na ich kanałach społecznościowych i nawet napisałem do supportu. Oczywiście za każdym razem dostawałem tą samą odpowiedź, że jak zakończą wszystkie rundy. Jak później znowu pytałem: "no tak ale kiedy to będzie "jak zakończymy wszystkie rundy"", to albo dostawałem tą samą odpowiedź (bardzo śmieszne) lub żadnej.

Jak jesteście tam zarejestrowani, to zapytajcie adminów może coś wiedzą więcej. Albo was zbanują, jak będziecie dopytywać, a to też będzie odpowiedź.
hero member
Activity: 714
Merit: 611
June 22, 2019, 07:48:57 PM
Ok dzięki @cryptovigi - wszedłem - czy to wystarczy czy trzeba jeszcze coś tam kliknąć?
...

jeśli jeszcze tego nie zrobiłeś to na kanale energii trzeba wejść na podkanał (tak to można nazwać?) "#bot-commands"
i tam wpisać komendę: //register
od tej pory jesteś zarejestrowany do deszczów
na tym podkanale można też sprawdzić stan swojego konta - komenda: //balance (lub krótko //bal)
po rejestracji wracamy na podkanał #energi-rain i co jakiś czas coś piszemy... bo tam właśnie dzieje się cała zabawa

Mnie dzisiaj udało się przekroczyć magiczną kwotę 1,00 NRG ;-) (przy okazji kurs NRG miał dzisiaj ATH - $5,50 więc wartość airdopa cudnie urosła do $550 brzmi cudnie)

hero member
Activity: 1246
Merit: 708
June 22, 2019, 07:20:13 PM
Ok dzięki @cryptovigi - wszedłem - czy to wystarczy czy trzeba jeszcze coś tam kliknąć?

Trochę głupią mają tam weryfikacje, bo ja mam poblokowane wiadomości od nieznajomych i musiałem się troszkę nakombinować - no ale mam nadzieję, że się opłaci Wink
BTW znam podobny kanał na serwerze innego coina OPC - Over Powered Coin - https://discord.gg/7qH9FXq Z tym, że jest niestety wielokrotnie mniejszej wartości



#edit: niestety coś mnie wyrzuciło z tego kanału Energi mimo, że zweryfikowałem pozytywnie swoje człowieczenstwo Wink  Huh
hero member
Activity: 714
Merit: 611
June 21, 2019, 08:06:16 PM
Teoretycznie mam pewną wiadomość z dziedziny altów, ale ponieważ jest krótka nie ma co pisać nowego tematu więc hydepark powinien się świetnie sprawdzić....

Chodzi o ENERGI - czy nasz ulubiony airdrop z tego roku, który bezskutecznie promuję od kilku tygodni  Grin mianowicie: jeśli ktoś ma trochę wolnego czasu (jest tu wogóle ktoś taki?) to niech wpada na ich kanał discord a dokładnie do pokoju #energi rain pozwolę sobie tutaj wrzucić refa, bo NIE MA ZA TO ŻADNEJ NAGRODY a ma na celu jedynie pokierowanie chętnych do właściwego miejsca (na wszelki wypadek: @malevolent jeżeli uznasz to za niestosowne daj znać lub po prostu wywal linka) https://discord.gg/Ta6dvq7


Cała zabawa polega na zarejestrowaniu się w tym pokoju i czatowaniu co jakiś czas - a wtedy jest szansa na załapanie się na "deszcz coinów" - czyli co jakiś czas do discordowego portfela użytkownika wpada trochę coinów przeważnie bardzo mało średnio 0,0001 - 0,0002 NRG ale czasem zdarzają się burze gdzie takich deszczów leci 10 lub 20 pod rząd... ja trafiłem tam wczoraj i dzisiaj mam już 0,8 NRG (ale przyznam szczerze że 0,5 dostałem od admina ale z kolei jakieś 0,2 rozdałem - bo jest też taka możliwość więc powiedzmy że na czysto można dziennie zyskać 0,3 - 0,5 NRG). Fajne też jest to że wszystkie coiny, które dostaniemy są od razu stakowane do discordowego poola i dodatkowo zyskujemy staki kiedy poolowi uda się coś wykopać.


hero member
Activity: 1246
Merit: 708
June 21, 2019, 10:32:33 AM
@cryptovigi bardzo fajne IEO (i pokrewne okazje inwestycyjne są na Huobi) np. - aktualnie zrobili coś takiego jak fast track - każdy kto posiada minimum 1000Huobi Tokenów może zagłosować raz w tygodniu na 1 z 5 wytypowanych projektów - jeśli zagłosuje na projekt, który wygra to otrzymuje cześć tokenów albo możliwość zakupu za 50% ceny rynkowej..

IEO na ktorych dalo sie zarobic bywaja tez na gieldzie Kucoin (chociaz ja osobisscie mam troche pechowe doswiadczenia ;-))
hero member
Activity: 714
Merit: 611
June 20, 2019, 07:14:19 PM
...
PS. Nie sądzisz, że jednak posty dotyczące krypto bezpośrednio mogłyby się znaleźć w osobnych tematach? (chociaż jakiś zbiorczy temat o Binance, albo o IEO?)

Według mnie osobny temat dotyczący ciekawych IEO to dobry pomysł - chociaż ciekawe czy znajdą się tam IEO frimowane przez inne giełdy niż Binance?

hero member
Activity: 1246
Merit: 708
June 20, 2019, 10:50:25 AM
Najpierw Mithrill teraz Erlond Cheesy

Ad meritum,  tak jak zauważyłeś  warunki dla szczęśliwców jeszcze lepsze niż ostatnio, tyle, że trudniej będzie zostać tym szczęśliwcem - ale mimo wszystko może się okazać dobrym pomysłem zakup BNB bo jest szansa że zwiększy to zainteresowanie podnosząc kurs o kolejne kilka %..
PS. Nie sądzisz, że jednak posty dotyczące krypto bezpośrednio mogłyby się znaleźć w osobnych tematach? (chociaż jakiś zbiorczy temat o Binance, albo o IEO?)
legendary
Activity: 2142
Merit: 1622
June 20, 2019, 09:42:59 AM
Nowe IEO od binance. "Skalowalny" coin do transferu wartości (do 10k tps i 5s latency) - czyli bezcelowy w obliczu zbliżającego się startu Facebook coina.

Hype pewnie i tak będzie znaczny (bo kogo przy IEO obchodzi użyteczność... ) i jak uda się komuś wyrwać tokeny z IEO to pewnie taniej niż x3 nie odda.
https://launchpad.binance.com/en/lottery/cf81ccb5acf34a568d6bc6c5b041983a

Jedno co mi się podoba to fakt, że hardcap wynosi tylko 3.25 mln z czego 25% trafia do IEO. W przypadku harmony było to 5 mln i 12.5%. Czyli Elrond zapewnia praktycznie 2x bardziej uczciwe warunki dla inwestorów IEO.

Ja spróbuje swojego szczęscia z 1 losem. Jak sie uda, to planuje sprzedać w pierwszej minucie handlu z ceną x5. Jak się nie uda to w pierwszej h4 handlu PKC.
legendary
Activity: 2716
Merit: 1702
First 100% Liquid Stablecoin Backed by Gold
June 14, 2019, 07:13:01 PM
... myślałem, że może mi pozwoliło wysłać zgłoszenie bo to poprzednie jednak się nie zapisało...

U mnie chyba będzie dobrze, bo nie wpisałem numeru identyfikacyjnego, aż do momentu kiedy zdobyłem 37 poziom. Czyli tylko jedno wejście do promocji.

Powinno być zablokowane i jak już raz wpisałeś numer id, to powinno dać zagrać ale kiedy ponownie chcesz użyć ten sam numer id, to powinno odrzucić.

Tak jak piszesz Adamvp, ktoś się pomyli, ktoś nie dokońca zrozumie i niestety dyskwalifikacja. A można tak łatwo było temu zapobiec.
hero member
Activity: 1246
Merit: 708
June 14, 2019, 10:38:44 AM
Dzięki Tytanowy Janusz, no to ładnie widzę, że się wpakowałem heh... myślałem, że może mi pozwoliło wysłać zgłoszenie bo to poprzednie jednak się nie zapisało.. No coż,, życzę Wam powodzenia!
Pages:
Jump to: