Pages:
Author

Topic: Pospekulujmy o aktualnej i przyszłej cenie BTC. - page 37. (Read 15368 times)

member
Activity: 963
Merit: 57
Bardzo niemila niespodzianke nam dziisiaj kurs btc zrobil, większość spodziewala sie, ze to powrot na wlasciwe tory (czyli powyżej 38k usd) tymczasem mamy zjazd ktory pod pewnymi względami wyglada gorzej niz ten poprzedni..
Jak myślicie, utrzyma sie 30k tym razem, czy bedziemy testowac trend i kluczowe wsparcia w rejonie ok 28k usd?
Dopóki nie przebiją 42k i 30 k ja uważam to za konsolidacje. 30 tysięcy to lawa jak na razie, jak i 40k, w sumie to teraz nie wiadomo co się stanie.  
Uformowała się jednak konkretna linia trendu spadkowa. Moim zdaniem btc "is going down" ale jeszcze zobaczymy i zobaczymy.
legendary
Activity: 2156
Merit: 1622
Bardzo niemila niespodzianke nam dziisiaj kurs btc zrobil, większość spodziewala sie, ze to powrot na wlasciwe tory (czyli powyżej 38k usd) tymczasem mamy zjazd ktory pod pewnymi względami wyglada gorzej niz ten poprzedni..
Jak myślicie, utrzyma sie 30k tym razem, czy bedziemy testowac trend i kluczowe wsparcia w rejonie ok 28k usd?

Nie wiem o czym mówisz, jaki zjazd Smiley




Jaki trend? Taki? Dobrze go narysowałem, nie rysowałem kolejnych linii trendu bo by oznaczały, że cofamy się w czasie ?Smiley



Nie no tak na poważnie to ja jestem spokojny. Na odreagowanie czekałem już od dawna, jak zobaczyłem dynamikę tych spadków to liczyłem na ok 40% korektę. Jest dobrze, pięknie odbiło pod 40k i rozgrywany jest obecnie bear trap. Powiem ci, że ewentualny powrót do 40k to będzie instant 50k z samych zamkniętych shortów. A trzeba pamiętać, że uderzył w nas ostatnio Tether FUD (sam go wspomniałeś w innym wątku), Mt-gox FUD,
hero member
Activity: 1246
Merit: 708
Bardzo niemila niespodzianke nam dziisiaj kurs btc zrobil, większość spodziewala sie, ze to powrot na wlasciwe tory (czyli powyżej 38k usd) tymczasem mamy zjazd ktory pod pewnymi względami wyglada gorzej niz ten poprzedni..
Jak myślicie, utrzyma sie 30k tym razem, czy bedziemy testowac trend i kluczowe wsparcia w rejonie ok 28k usd?
hero member
Activity: 1246
Merit: 708
No niestety  czeka nas prawdopodobnie kilka dni niepewnosci, mam nadzieję  ze nie macie otwartych pozycji
W perspektywie mamy Chinski Nowy Rok- 12 lutego - wiadomo, jest to troche naciagana korelacja, ale często w tym okresie mieliśmy dość znaczne spadki..
member
Activity: 963
Merit: 57
Tymczasem nieladnie wygladajacy ruch spadkowy nam sie rozwija.
Cena spadla do nawet 37.2k usd wydawalo sie, ze znowu zacznie odbijac, jednak  po osiągnieciu rejonu 39k ponownie zaczelo spadac i teraz wyglada na to ze zmierzymy sie z double bottom..


Dziwne bo jak wyciągali to góry to wyglądało na koniec korekty szczególnie jak doszli do 35 tysięcy, a tu keks. Mam nadzieję że 30 tysięcy wytrzyma.
hero member
Activity: 1246
Merit: 708
Tymczasem nieladnie wygladajacy ruch spadkowy nam sie rozwija.
Cena spadla do nawet 37.2k usd wydawalo sie, ze znowu zacznie odbijac, jednak  po osiągnieciu rejonu 39k ponownie zaczelo spadac i teraz wyglada na to ze zmierzymy sie z double bottom..

legendary
Activity: 3122
Merit: 7618
Cashback 15%
dwa ciekawe artykuły, którymi chciałbym się z wami podzielić Smiley

Quote
Plan przyszłej administracji Bidena, aby wprost zalać gospodarkę USA bilionami dolarów, może rozpalić kolejny etap hossy Bitcoina (BTC). Coraz więcej inwestorów szuka bowiem bezpiecznego schronienia przed skutkami takiej polityki – wysoką inflacją.
https://bitcoin.pl/plan-bidena/

Quote
„Struktura naszego społeczeństwa jest zniszczona” – powiedział były szef Facebooka. Chamath Palihapitiya, bo o nim mowa, postrzega Bitcoina jako swoiste ubezpieczenie od niepewności, jaka panuje dziś na świecie.
https://bitcoin.pl/chamath-palihapitiya/
hero member
Activity: 1246
Merit: 708
Widać, w tej chwili btc złapało lekką zadyszkę, w sumie wczoraj było podobnie, tylko czy tym razem to też będzie tylko nabranie paliwa przed wyskokiem na kolejne ATH, czy jednak doczekamy się głębszej, dłuższej korekty - w sumie fajnie, jakby się zbudowało silne wsparcie w rejonie 38-42k..

Co martwi, to to, że alty na takie cofki btc wydają sie reagować lekko alergicznie; przynajmniej mój koszyk..
legendary
Activity: 3472
Merit: 1721
Dzisiaj Pan Kuczyński w radio 357 zapytany o bitcoina wypowiedział sie, ze to dla niego banka,

Patrząc na wykresy, wygląda jak bańka. Samo w sobie nic złego, popyt przewyższył podaż w wystarczającym stopniu i tyle.

Wg mnie to opiera sie na przekonaniu, ze btc nie ma tzw "instrinct value" wg mnie błędnym, chociaz fakt faktem moje wyliczenia tej wartosci zostaly juz dawno przekroczone - tylko do jakiego poziomu doprowadzi nas "parabolic growth"?

*intrinsic

Polecam raport od Kraken: The Great Debate Bitcoin & Intrinsic Value

I kiedy bedzie nastepna korekta 15%+  oraz jak zareaguja wtedy alty??

Tego nikt nie wie na 100%, choć można patrzeć na przepływy do i z giełd np. z viewbase. Przepływy BTC i USDT mogą przekładać się na wzrosty altcoinów po ich kupnie.
hero member
Activity: 1246
Merit: 708
Dzisiaj Pan Kuczyński w radio 357 zapytany o bitcoina wypowiedział sie, ze to dla niego banka,
I ze jak ktos chce zarabiac w kasynie to nic na to nie poradzi 🤔
Wg mnie to opiera sie na przekonaniu, ze btc nie ma tzw "instrinct value" wg mnie błędnym, chociaz fakt faktem moje wyliczenia tej wartosci zostaly juz dawno przekroczone - tylko do jakiego poziomu doprowadzi nas "parabolic growth"?
I kiedy bedzie nastepna korekta 15%+  oraz jak zareaguja wtedy alty??
legendary
Activity: 3472
Merit: 1721
To nie cena dostosowuje się do opłacalności wydobycia tylko poziom trudności kopania do ceny (+ poprawka na niepewność). Oczywiście przy obecnym kursie dzienna wartość wykopywanych BTC to $37M, a roczna ponad $13.5B, więc hmm... wiara w BTC przez właścicieli kopalni będzie mieć duży wpływ na cenę (czy się utrzyma), bo liczba chętnych kupujących nie jest też nieskończona. Tu gdzie jest większość kopalni (https://cbeci.org/mining_map) sam prąd jest bardzo tani. Ciekaw jestem jak będzie z przyrostem hashrate'u, bo to determinuje jaki udział w kosztach będzie mieć prąd jak poziom trudności kopania wzrośnie. Przy obecnych cenach jak się utrzymają powinien dogonić, ale TSMC, który jest źródłem większości chipów do koparek ma tyle zamówień, że może to trochę potrwać, zwłaszcza na 5nm, z których oprócz Bitmain korzysta i korzystać będzie Apple, AMD (własne CPU i konsole Sony/MS), Qualcomm, Nvidia i Mediatek z dużych/znanych firm.
member
Activity: 257
Merit: 32
Jak dla mnie będzie powtórka z poprzedniego cyklu,
teraz albo poleci jeszcze trochę do 50-60k, potem się trochę uspokoi i zjedzie spowrotem w okolicę + 10-15% od opłacalności wydobycia
( na polską cenę prądu wyszło mi 18-20 k $ za BTC czyli realnie jest to zapewne gdzieś z 8-10k $),
następnie kilka miesięcy spokoju i kolejny wystrzał juz tym razem w okolice 5-10x od realnej ceny wydobycia.

NIE DA SIĘ W DŁUŻSZYM TERMINIE UTRZYMAĆ CENY KOMPLETNIE Z DUPY WYJĘTEJ
member
Activity: 963
Merit: 57
brakuje mi słów - w tej chwili w BTC wszystko jest możliwe Shocked Shocked
Dobra Karuzela, się zastanawiam czy btc naprawdę jest wart te 40 tyś $ ?
Dzisiaj zjazd do 37 z 40 w 15 min i powrót. Ruchy są takie że dźwigni nawet nie trzeba używać.
legendary
Activity: 3122
Merit: 7618
Cashback 15%
brakuje mi słów - w tej chwili w BTC wszystko jest możliwe Shocked Shocked

edit:
Quote
Po ostatnim byczym przebiciu poziomu 35 000 USD, Bitcoin rozpoczął kolejny rajd. Najpierw przełamał opór 36 000 USD, a następnie dobił do poziomu 37 000 USD. Od tego momentu była to już kwestia zaledwie kilku godzin. Bitcoin właśnie przebił kolejną psychologiczną barierę 40 000 USD i ustanowił kolejne ATH.
https://bitcoin.pl/bitcoin-przebija-40-000-usd-i-leci-na-ksiezyc/
legendary
Activity: 3472
Merit: 1721
BTC potrzebował niecałych 3 dni, aby dalej sunąć w przestworza po ponad 18% spadku.

Lubię czytać te nasze posty i sentyment jaki jest w danej chwili, a także wygląda na t, że zaczynają się pojawiać poważne sygnały anty krypto od władz.
Pomimo wszystkonic nie jest w stanie wybić BTC z trendu, jestemy na pełnym gazie i ja pęknie bariera 35,000$, to nawet 50K jest możliwe.

Widzę pewną przeszkodę na drodze, ale nawet jeśli by miała mieć wpływ to raczej nie z dnia na dzień. 15 stycznia mija Bitfinexowi chyba ostatni już termin na dostarczenie pewnych dokumentów:

https://www.coindesk.com/nyag-tether-bitfinex-loan-documents-coming-weeks

Jest pewna możliwość, że jak go nie dotrzymają to przyjdzie nam oglądać tąpnięcia związane z ograniczeniem działalności Bitfinex/Tether, choć tu też zależy czy Amerykanie mieliby wystarczająco silne argumenty w kontakcie z organami ścigania innych krajów, bo trochę to grubymi nićmi szyte są te próby ścigania firm nie obsługujących amerykańskich klientów pod pozorem ochrony swoich obywateli.

Zawsze też Chiny mogą znowu 'zakazać Bitcoina' Wink

A tak poza tym to gdy edytuje ten post właśnie przebiliśmy barierę $39k i jedziemy dalej.

$40k przed północą czasu CET?
legendary
Activity: 2744
Merit: 1708
First 100% Liquid Stablecoin Backed by Gold
A Bitcoin ma wszystkie przewidywania i wskaźniki gdzieś, śmiało zmierza do 40.000 USD za sztukę.

Lubię czytać te nasze posty i sentyment jaki jest w danej chwili, a także wygląda na t, że zaczynają się pojawiać poważne sygnały anty krypto od władz.

Pomimo wszystkonic nie jest w stanie wybić BTC z trendu, jestemy na pełnym gazie i ja pęknie bariera 35,000$, to nawet 50K jest możliwe.

Ależ to będzie święto kiedy BTC dobije do 50K USD
legendary
Activity: 3122
Merit: 7618
Cashback 15%
Willy Woo przepowiedza że Bitcoin już nigdy nie spadnie poniżej 20k USD Grin

Quote
Willy Woo uważa, że ostatni rajd Bitcoina nie zakończy się spadkami jak w 2017 roku. Wg analityka cena sztandarowej kryptowaluty już nigdy nie spadnie poniżej 20 000 dolarów.
https://bitcoin.pl/willy-woo-juz-nigdy-nie-zobaczymy-ceny-ponizej-20-000-usd/
https://twitter.com/woonomic/status/1345660018541019138

nie miałbym nic przeciwko i cieszyłbym się, gdybyśmy teraz ruszyli w bok (+/- 1k USD) i wzięli rozpęt na nowe zielone świece Smiley
legendary
Activity: 3472
Merit: 1721
Dziwne, że nawet niszowego altcoina jakim jest Grin im się chciało usuwać, daje tylko trochę więcej prywatności niż BTC, ale XMR/ZEC to to nie jest.

P.S. wygraną możesz mi przelać na adres, który mam w profilu  Wink



Tymczasem mamy nowe ATH na poziomie ~$34.8k, blisko przepowiadanych w 2013 przez braci Winklevoss $40k, oraz największą wyprzedaż od końca listopada.

Utrzymują się różnice kilkuprocentowe między cenami na większych giełdach, a BitBayem - w Polsce 4.5% taniej, oraz między cenami na większych giełdach, a giełdami koreańskimi - tam 5.5% drożej. Ci drudzy mają na usprawiedliwienie ograniczenia w transferze kapitału przez granice (a przynajmniej pozostałości ograniczeń), a Polska? Może dlatego, że jest za mała, inne giełdy też mają mniej już w depozytach wg cryptoquant:



Spadek w depozytach o ponad 30% względem górki 12-miesięcznej.

Teraz pytanie czy znowu możemy liczyć na podobne odbicie ceny co 5 tygodni temu?

hero member
Activity: 1246
Merit: 708
Tam jest  zaznaczone, ze jest to malo prawdopodobne juz w 2021 roku, ale nie niemożliwe  - i mysle, ze trend jest wyrazny - to tylko kwestia czasu w jakim sie bedzie realizowal i tego, czy  uda sie ludziom zbudowac wystarczająco silny "drugi obieg"
Tymczasem rok zaczal sie od problemow dla coinow prywatnosciowych:
https://bittrexglobal.zendesk.com/hc/en-us/articles/360018560640-Why-Bittrex-Global-Removed-Privacy-Coins

Jesli chodzi o btc to bylo dzisiaj bardzo blisko przebicia 30k, ale z tego co widze, przynajmniej na większych gieldach sie nie udalo - pytanko czy będzie  glebsza cofka w reakcji na odrzucenie tego poziomu, czy za chwile zobaczymy kolejne podejscie?
legendary
Activity: 3472
Merit: 1721
To chyba wina mojej przeglądarki i ustawień blokujących za dużo, na innej widzę normalnie artykuł.

Dla mnie to sianie strachu, nie widzę powodów do obawiania się kompletnego bana na obrót kryptowalutami. Maks. co jest realne to dalsze dokręcanie śruby przez banki, na które można wpływać pośrednio i bezpośrednio, czyli więcej tego co mamy teraz.
Pages:
Jump to: