Pages:
Author

Topic: Pospekulujmy o aktualnej i przyszłej cenie BTC. - page 36. (Read 15368 times)

hero member
Activity: 1246
Merit: 708
najprawdopodobniej jest to powód, dla którego cena wzrosła dziś o ponad 15%

Quote
Niektórzy z obserwujących profil Elona Muska na Twitterze mogli zauważyć, że twórca Tesli dodał słowo „Bitcoin” do swojej „biografii” na profilu na portalu. Ten ostatni śledzi zaś aż 43,7 mln obserwujących.
https://bitcoin.pl/elon-musk-bitcoin/

Wiesz, jak to sie mowi:
"Dajcie mi czlowieka, a znajde na niego paragraf"
Czyli w tej  sytuacji  ‐ zawsze znajdzie sie jakis news, ktory mozna dopasować pod ruch ceny;
Ja doskonale pamietam jakis czas temu, tweet Muska zachwalajacy Ethereum, po ktorym kurs  Eth  dosc znacznie spadl, wiec tak to wg mnie wyglada:p
Jesli liczymy na wzrosty to wazne; zeby kurs utrzymal sie ponad 35‐36.5k usd, bo to bedzie oznaczac z dużym prawdopodobieństwem realizacje byczej flagi w najblizszym czasie(!)
legendary
Activity: 3122
Merit: 7618
Cashback 15%
najprawdopodobniej jest to powód, dla którego cena wzrosła dziś o ponad 15%

Quote
Niektórzy z obserwujących profil Elona Muska na Twitterze mogli zauważyć, że twórca Tesli dodał słowo „Bitcoin” do swojej „biografii” na profilu na portalu. Ten ostatni śledzi zaś aż 43,7 mln obserwujących.
https://bitcoin.pl/elon-musk-bitcoin/
hero member
Activity: 1246
Merit: 708
Dzisjaj rano trafilem  na taki, bardzo fajny filmik na temat  analizy technicznej na bitcoinie
(Przede wszystkim na temat NVT, ale nie tylko) jak ktos nie ma czasu, to warto chociaz ok. 17 minuty obejrzec..

https://m.youtube.com/watch?v=Ik8p9mjnwTs

Generalnie sa, przynajmniej ja to tak rozumiem, 2 przeslanki zwiastujace zagrozenie dosc silnymi spadkami na btc (w rejon 21-24k usd)
Ale jednocześnie w grze jest wciaz bycza flaga - z  targetem pewnie pod 50k usd


Edycja: ale teraz tak jak spojrzalem na to @wwzsocki  co wrzuciles, to wyglada z kolei troche jak niedzwiedzia figura...
Te kilka ostatnich swieczek...

Rysowane na telefonie , ale mam nadzieję ze bedzie widać  koncepcje


Podkreslam, koncepcje
legendary
Activity: 2744
Merit: 1708
First 100% Liquid Stablecoin Backed by Gold
Jesli chodzi  o trojkat symetryczny to on w wiekszosci wychodzi  gora, ale to nie znaczy, ze zawsze...

Jak tak patrzę na wykres BTC, to dla mnie jest teraz 50/50 szans na wybicie górą lub dołem.



Oczywiście, jeżeli ktoś nie kupił, a lubi ryzyko, to właśnie teraz jest ten moment, po korekcie, BTC znalazło już wsparcie, przetestowało, no i czekamy...

A jakie są wasze predykcje co do następnych ruchów BTC?
hero member
Activity: 1246
Merit: 708
Jesli chodzi  o trojkat symetryczny to on w wiekszosci wychodzi  gora, ale to nie znaczy, ze zawsze.. teraz nie mogę znalezc dokładnych liczb, to bylo nie wiem, 70% do 30٪ ? (Wciaz 30% szans na spadek...)

Jeszcze jedno mi sie przypomnialo.. po peknieciu banki w 2017 jesli chodzi o rozpatrywanie sytuacji w skali makro (ogolnoekonomicznej) to byly dosc silne prognozy rychlego podnoszenia stop procentowych przez banki centralne - co dosc negatywnie wpłynęłoby na aktywa wysokiego ryzyka jakimi sa krypto..
Teraz wszyscy spodziewają sie utrzymania niskich stop, czy wrecz ich obnizania poniżej zera, tylko czy znowu rzeczywistosc nie zrobi nam psikusa?
member
Activity: 963
Merit: 57
Czyli, że co?  Nie było tam trójkąta mimo, że był?  I mimo, ze kurs zareagowal tak, jak powinien w reakcji na wyjscie dolem z trojkata?
Jeśli chodzi o AT to pamietam wiele sytuacji kiedy tez sprawdzala sie mimo, ze nie byly spelnione wszystkie ortodoksyjne warunki..
Ale może to wszystko to byla przypadkowa korelacja, nie wiem - jestem tylko żuczkiem..

Wrzuciłem  ten wykres z trends mniejszej skali  czasowej, bo jakos mi to skorelowalo z ruchami ceny na mniejszej skali czasowej..


Skad pewność ze zainteresowanie btc urosnie co najmniei dwukrotnie i ze przelozy sie na wzrost ceny? Owszem w pewnych kręgach na pewno, ale tez w wielu miejsach sa duzo gorsze restrykcje niz 3lata temu.

Generalnie ja jestem  umiarkowanym optymistą, ale.. wole przejść z tego 4 wagonu do 3ciego, bo na 4 moze najechac zesterowany inny pociag i go zmiażdżyć doszczetnie.



Według teorii po opuszczeniu trójkąta teraz na korekcie tych spadków powynosi wejść w pozycję krótką, kurs jednak ostatecznie zaakceptował ema 200 na 4 h jako support także myślę, że dalej jest szansa na dalsze wzrosty. Ci ciekawe trójkąt symetryczny ma sugerować wzrosty a na bitku były spadki. Ja osobiście zajmuje czasowo krótkie pozycję z sztywnym stop losem i staram się jak najszybciej zamykać.
hero member
Activity: 1246
Merit: 708
Czyli, że co?  Nie było tam trójkąta mimo, że był?  I mimo, ze kurs zareagowal tak, jak powinien w reakcji na wyjscie dolem z trojkata?
Jeśli chodzi o AT to pamietam wiele sytuacji kiedy tez sprawdzala sie mimo, ze nie byly spelnione wszystkie ortodoksyjne warunki..
Ale może to wszystko to byla przypadkowa korelacja, nie wiem - jestem tylko żuczkiem..

Wrzuciłem  ten wykres z trends mniejszej skali  czasowej, bo jakos mi to skorelowalo z ruchami ceny na mniejszej skali czasowej..


Skad pewność ze zainteresowanie btc urosnie co najmniei dwukrotnie i ze przelozy sie na wzrost ceny? Owszem w pewnych kręgach na pewno, ale tez w wielu miejsach sa duzo gorsze restrykcje niz 3lata temu.

Generalnie ja jestem  umiarkowanym optymistą, ale.. wole przejść z tego 4 wagonu do 3ciego, bo na 4 moze najechac zesterowany inny pociag i go zmiażdżyć doszczetnie.



member
Activity: 373
Merit: 37
legendary
Activity: 2156
Merit: 1622
Natomiast wyjscie przy ok 33.5k usd i spadek poniżej 29k to jest ponad 10%.. mozna bylo miec o tyle wiecej btc, a to byljeden z najoczywistszych scenariuszy.

Jedziesz pociągiem nad morze ... pociąg zatrzymuje się na pierwszej stacji, Ty wysiadasz i się przesiadasz z wagonu nr 4 do wagonu nr 3, bo ten wagon dojedzie szybciej (xd) a ryzykujesz, że pociąg odjedzie bez ciebie. Tak bym to przyrównał. Moim zdaniem AT działa jak coś porusza się technicznie. Formacja, którą opisujecie (trójkąt), to formacja odwrócenia trendu ... jakiego trendu? Bitcoin nie poruszał się trendem od miesięcy... Sukcesywnie wybijał jeden trend za drugim ciągle napędzając bańkę. "Chcesz handlować technicznie? Sprawdź czy asset poruszał się technicznie do tej pory".



Moim zdaniem zainteresowania nie rozpatruje się na wykresie obejmującym 1 miesiąc. Bańka 2017 przebiła 8 krotnie zaineteresowanie z bańki 2014. Ja zacznę szukać górek na wypłatę części portfela jak zobaczymy 2 krotne przebicie 2017.
hero member
Activity: 1246
Merit: 708
Wiesz, ten scenariusz realizacji spadkow po wyjściu dolem z trojkata nie wyklucza tego, ze pozniej bedzie jeszcze banka Wink
Natomiast wyjscie przy ok 33.5k usd i spadek poniżej 29k to jest ponad 10%.. mozna bylo miec o tyle wiecej btc, a to byljeden z najoczywistszych scenariuszy.
A do tego niestety czasem cena nie robi tego co powinna, szczegolnie w krotkim i srednim horyzoncie czasowym.
Ja daje 50/50 na to, że spadek z trojkata zostal zrealizowany.

Aha.. jeszcze jedno:
https://trends.google.pl/trends/explore?q=Bitcoin&date=today%201-m#TIMESERIES


legendary
Activity: 2156
Merit: 1622
No coz, obawiam sie, że po wyjsciu dolem z trojkata, znajdujemy sie w na tyle negatywnej sytuacji, ze rejony 28-32k moga okazac sie, zadnym oporem,
do tego wskaznik NTV zaswiecil sie po raz pierwszy od dawna na czarno, co zwiastowaloby dalsze poglebianie spadkow i to powazne..
Z drugiej strony w ostatnich dniach GrayScale:



Radujcie się, bo czasy wielkiej bańki nastąpiły.
Wyczekujcie znaków na niebie albowiem analiza techniczna nie ma znaczenia, gdy wykresu nie da się analizować bez uruchomiania skali logarytmicznej, by zobaczyć cokolwiek ponad złowieszczy trójkąt jedynej widocznej formacji.
Otwórzcie umysł swój na znaki z ulicy. Wsiadajcie w taksówki i jeździjcie po mieście aż zapytani zostaniecie o to, czy warto nabywać bitcoina albowiem powiedziane zostało ... "taksówkarz zawsze kupuje na górce".
Do tego czasu ręce pod tyłek umieścić radzę i przysiąść na nich mocno by nie obróciły się przeciwko właścicielowi swojemu i nie dokonały pochopnej sprzedaży.

Wyczekujcie przepełniających się bitomatów, zapychającej się sieci BTC małymi transakcjami, giełd odmawiajacych rejestracji nowych użytkowników, ogromu nowych kont na bitcointalk i nowych wątków w stylu "który coin poniżej 1$ warto kupić", taksówkarzy pytających o bitcoina, nowego ath na google trends.

Na moje oko jestesmy gdzieś tutaj:



I czeka nas jeszcze x6 (czyli granice 240k$).

Na ogólniejszym wykresie:
member
Activity: 373
Merit: 37


https://cointelegraph.com/news/former-ripple-advisor-set-to-become-comptroller-of-the-currency-wsj

Czy Azja reaguje na człowieka xrp na amerykański stołek posadzonego po tym jak XRP zarzucił BTC że jest chińską "tajną bronią" tak czy inaczej na pewno będąc amerykańskim rekinem/ wilkiem z wall street żeby "chińska" defacto "moneta" była nowym standardem , walutą rezerwową....

hero member
Activity: 1246
Merit: 708
No coz, obawiam sie, że po wyjsciu dolem z trojkata, znajdujemy sie w na tyle negatywnej sytuacji, ze rejony 28-32k moga okazac sie, zadnym oporem,
do tego wskaznik NTV zaswiecil sie po raz pierwszy od dawna na czarno, co zwiastowaloby dalsze poglebianie spadkow i to powazne..
Z drugiej strony w ostatnich dniach GrayScale:

hero member
Activity: 1246
Merit: 708
Tylko jeszcze pozycje na dźwigni można by skasować
https://bitcoinwisdom.io/grids/btcusd_longs_shorts
Mysle, ze bitfinex na tyle stracil na znaczeniu, ze nie ma co na niego patrzec  za mocno, natomiast mysle, ze bardziej aktualnie sprawdzi sie ta stronka (btw gdybym byl programista to bym zrobił cos takiego ale żeby rysowalo wykresy przynajmniej z kilku dni...)


https://www.viewbase.com/funding


Czyli generalnie rynek jest mocno nagrzany, ale czy przegrzany? Albo raczej kiedy sie przegrzeje...

member
Activity: 373
Merit: 37
Tylko jeszcze pozycje na dźwigni można by skasować
https://bitcoinwisdom.io/grids/btcusd_longs_shorts
legendary
Activity: 2744
Merit: 1708
First 100% Liquid Stablecoin Backed by Gold
A jestes pewien ze to flaga spadkowa (wczoraj widzialem ze to nazwali jako bullish pennant)

No jasne, że nie jestem, jak mógłbym być skoro oglądam BTC od 10 lat codziennie i widziałem już chyba wszystko.

Oczywiście ilu trejderów, tyle opinii, ale jakoś tak mi ten wykres wygląda, a jestem raczej po stronie byków.



Już nie długo, flaga/trójkąt się zamknie i zobaczymy co będzie dalej z BTC. Nie ma co narzekać okazji od cholery, alty pompuja jak wściekłe!!!
hero member
Activity: 1246
Merit: 708
Hmm tylko wiesz z AT jest trochę tak jak z meteorologia (gdzie jak jest niz to spodziewamy sie deszczu)..
W  przypadku AT jak sa przeslanki (figury, przebicie wsparcia, trend spadkowy to spodziewamy sie spadkow a nie  wzrostow (przy wyzu atmosferycznym raczej nie oczekujemy opadow).
A jestes pewien ze to flaga spadkowa (wczoraj widzialem ze to nazwali jako bullish pennant)
Natomiast jest jeszcze jedna opcja (tj. Ze jestesmy w takiej mega konsolidacji rekordowej na ponad 10k usd...)
legendary
Activity: 2744
Merit: 1708
First 100% Liquid Stablecoin Backed by Gold
Jak myślicie, utrzyma sie 30k tym razem, czy bedziemy testowac trend i kluczowe wsparcia w rejonie ok 28k usd?

Na prawdę ciężko powiedzieć, cholera wie co tam ludziom w głowach siedzi.

Ten bull run wygląda bardzo silnie, a kwoty na giełdach biją rekordy z dnia na dzień, to oczywiście dobre sygnały.

Troche mnie martwi ten flaga jaka się nam rysuje bo zazwyczaj jest zapowiedzią głębszej korekty.

Więc gdyby tak było i faktyczanie dobijemy do 28K albo niżej, to potwierdzi się twierdzenie, że rynek i tak wyceni szystko po swojemu zazwyczaj zupełnie odwrotnie do oczekiwań  Wink
member
Activity: 373
Merit: 37
A korekta do rzędu marca zeszłego roku tym razem do 6 k byłaby wspaniała więc jak dla mnie niech fudują a bańka pęka minerzy w ogóle przestaną sprzedawać bo się nie będzie opłacać zrobi się taki kryzys podaży cena tak skoczy i do tego shitcoiny zostaną poddane próbie swej wartości lub braku tj bycia przydupasem Bitcoina co wwte i wewte tylko przelewane są.
 Ether cena gazu etheru znów będzie przystępna a ilość użytkowników na dappsach dalej jest śmieszna chyba że coś tam się dzieje z tokenami typu HBAR / .... gdzie są używane jako layer 1 żeby noda postawić i nikogo ze strony użytkownika nie interesuje ile taki token kosztuje będąc warstwą 1, pomostem  z bankowymi rachunkami pieniężnymi żeby można było za pomocą komórki i dappsa kupić  np. bilet przy braku zagrożenia (0 % szansy na oszustwo) przy jak najmniejszym koszcie ( koszt zakupu x tokenów - jest to jakieś rozwiązanie z tym kupowaniem tokenów na giełdach ale dalej jakoś to koślawo wygląda no dobra macie świetną technologie kupuje a jak chcecie sobie w turniejach handlowych kupować i sprzedawać te tokeny to miłej zabawy)

Rozwiązanie i sposób popularyzacji dojścia do masowej implementacji w życiu codziennym jakiś jest

( token na wszystko ... token Lukaszs(pesel) token amazon,apple ,ibm itd ... popyt i podaż )
hero member
Activity: 1246
Merit: 708
No ten tether-fud to tak  na prawde sprawa jest rozwojowa, wiesz może byc tak, ze do tether-fud dokleja jeszcze kilka innych afer i będą chcieli peknac nam nasza banke;
W sumie jesli chodzi o tamten artykul to tezy w nim zawarte (dosc dobrze uzasadnionie) wieszcza duzo gorszy scenariusz niz poglebiona korekta - przynajmniej sredniookresowo
Pages:
Jump to: