Pages:
Author

Topic: Pospekulujmy o aktualnej i przyszłej cenie BTC. - page 39. (Read 15296 times)

hero member
Activity: 1246
Merit: 708
Masz na myśli  lapanie gorek w sensie zakladania shortow?
Czyli generalnie wynikaloby ze teraz ew zaczac budowac shorta powyzej 23k usd  by bylo niezle gdyby cena tam doszla?

A jak myslicie jak to wpłynie na alty?
@Tytanowy Janusz - czy Twoj scenariusz zaklada ten sam kierunek na altach? Czy jest jednak szansa na alt season z prawdziwego zdarzenia (cos jak wiosna 2018, z wieloma coinami robiącymi ponad 1000% w kilka dni) mimo spadajacego btc (czy takie cuda to bardziej po kolejnej fali?)
member
Activity: 963
Merit: 57
No i niestety, tym razem sie sprawdzilo.. oczywiscie zanim odpalilem lampke czerwona..
Aktualnie ponad 1500usd spadku. Czy  zaliczylismy juz dno tej korekty?
Binance padlo? Czy tylko u mnie nie dziala?

Hmmm porownuje ktos z Was gieldy? Ktora byla liderem spadkow?
Zapewnie bez Binance Bitmex króluję, ale ręki nie dam sobie uciąć. Jak widać 22000 okazało się wystarczającym wsparciem lub ema 200 na 1 h poraz setny okazała się być skutecznym oporem. To jest chyba moment kiedy powinniśmy zacząć łapać górki ze stop losem nad ath, czyż nie?
hero member
Activity: 1246
Merit: 708
Hmm...  ja bym liczyl, ze moze jeszcze parę  "schodkow" wyzej wejdziemy zanim dostaniemy korektę  calego ruchu; natomiast bardziej chodzilo mi o takie srednio-okresowe spadki; cos jak ostatnio  z 19.5 k na 16k..  takie 20, max 30%...

Z tym binance, to po prostu mi sie nie chciało wierzyc ze padlo, bo dzisiaj juz z tyloma rzeczami mialem problemy, ze wydawalo mi sie, ze juz więcej sie nie moze zepsuc :p

A moje pytanie o pierwszenstwo ruchu wynika z tego, ze przez chwile sie zastanawialem czy przypadkiem tego spadku nie rozpoczęło  jakies "matching error" Wink  (wiec bylem ciekawy czy ktos moze zaobserwowal jakies wyprzedzenie na binance;))

Co do SP500 to dzis Tesla weszla do indeksu..
legendary
Activity: 2142
Merit: 1622
Binance padlo? Czy tylko u mnie nie dziala?

Zawsze w takich sytuacjach wbijaj na twitter CZ

"Spot matching engine is in maintenance mode. All deposit/withdraw/transfer features are also paused.

Futures matching engine and trading are working. Just no transfers."

"Funds are #SAFU. Folded hands"

"Our system detected a potential matching error, and the matching was automatically suspended. We are looking into the issue. May take 30-60 min by initial estimate (may change). Will keep you updated."

https://twitter.com/cz_binance

Hmmm porownuje ktos z Was gieldy? Ktora byla liderem spadkow?

Tu chyba losowość gra największą rolę. Ale mogę się mylić. Zwykle najniżej pada tam, gdzie największe lewary były pozakładane (giełdy futures - bitmex, binance futures), ale flash crashe zdarzają się wszędzie.

Aktualnie ponad 1500usd spadku. Czy  zaliczylismy juz dno tej korekty?

Dla mnie to my jeszcze nie zaczelismy korekty. Czym jest -5% po +150% w 3 miesiące


Dla to jest ooptymalny scenariusz po tak zabujczym rajdzie - powrót do obecnych poziomów gdzieś koło czerwca i szczyt kolejnej fali na poziomie 35-45k.

Tak zupełnym przypadkiem SP500 też robić dziś ostry minus Smiley Media przypisują to ... "A new strain of the virus that causes COVID-19 has been identified in southeast England, U.K." O... Kur... robi się ciekawie.
hero member
Activity: 1246
Merit: 708
No i niestety, tym razem sie sprawdzilo.. oczywiscie zanim odpalilem lampke czerwona..
Aktualnie ponad 1500usd spadku. Czy  zaliczylismy juz dno tej korekty?
Binance padlo? Czy tylko u mnie nie dziala?

Hmmm porownuje ktos z Was gieldy? Ktora byla liderem spadkow?
hero member
Activity: 1246
Merit: 708
@malevolent na pewno nie wczesniej niz przelom 2016/2017 kiedy to cena bitcoina ustablizowala sie na poziomie ceny zlota, od momentu kiedy marketcap crypto może byc porownywany do wyceny poważnych firm na rynku  akcji itd.
Jesli chodzi o media to musimy mieć świadomość, ze mamy pewne skrzywienie, a to ze pojawila sie jakas wzmianka w mediach  to nie znaczy, ze istnienie bitcoina dotarło głębiej do świadomości społecznej (czy choćby inwestorow detalicxnych)
Tymczasem, jesli chodzi  o sytuacje krótkoterminowa; zastrzegam, ze wciaz nie udalo mi sie  rozszerzyc obserwacji na inne gieldy, na bitmex znow dosc wysoki funding. Tak, ze ja zapalam zolta lampke.
legendary
Activity: 3472
Merit: 1721
Hmm wydaje mi sie, ze warto zaczac takie porownania, jednak po pierwsze od momentu kiedy bitcoin zaczal wchodzić do mainstreamu.

Czyli od kiedy? 2017? 2013? czerwiec 2011? lipiec 2010?

Wg mnie gdzieś od 2013 roku, kopanie kartami przestało być opłacalne na rzecz ASICów, cena urosła prawie 100-krotnie, Internet Archive oferuje płacenie swoim pracownikom pensji w bitcoinach, stawiane na stałe były pierwsze bitomaty, zaczyna się upadek Mt. Gox oraz Silk Road 1.

Cena w styczniu 2013 to było $15, więc na porównaniu BTC zyskuje jeszcze bardziej.
hero member
Activity: 1246
Merit: 708
Hmm wydaje mi sie, ze warto zaczac takie porownania, jednak po pierwsze od momentu kiedy bitcoin zaczal wchodzić do mainstreamu.

Tutaj generalnie jako t0 zostal obrany (krwawy) marzec, co do wrzesnia to nie do konca kojarze czy zdarzylo sie wtedy cos istotnego?
Generalnie to masz racje,  bitcoin powinien miec z jednej strony wyzsza stope zwrotu w hossie (bo stanowi bardziej ryzykowne aktywo w bessie wiec premia za ryzyko powinna byc wyzsza).
legendary
Activity: 2142
Merit: 1622
Nie sadze zeby btc mial miec wyzsza rentowność niz najlepsze aktywa z rynku  akcji..

Bitcoin w długim terminie zawsze miał lepsza rentowność niż najlepsze aktywa z rynku akcji. Nie rozumiem czemu w ogóle taki wykres miałby być użyteczny do jakichkolwiek analiz dotyczących predykcji ceny. Przeciez jak to samo chwycisz nie od grudnia tylko od września, to bitcoin już dawno przebił.

Bitcoinowi jeszcze daleko do rentowności fang+


a na tym odcinku 2x bardziej rentowny


a od stycznia 2014 bitcoin zrobil 7191% podczas gdy amazon zaledwie 696% (a główny walor w FANG, sam FANG nie ma takich długich wykresów na tradingview)

 
hero member
Activity: 1246
Merit: 708
Sorry. To jak sie nazywa ta roznica pomiędzy  cena  spot a na kontraktach?

Dobra. Co do btc - czyzbysmy jednak mieli osiągnięty szczyt:


Nie sadze zeby btc mial miec wyzsza rentowność niz najlepsze aktywa z rynku  akcji..
legendary
Activity: 2142
Merit: 1622
@Tytanowy Janusz si. Na srebrze bylo jeszcze gorzej. Przy 15usd na giełdzie monetki uncjowe o ile w ogole byly dosteone to grubo ponad 100pln.

Inaczej mowiac, czy  to nie przypadkiem spread sie zrobil pomiędzy zakupami szarych ludzi a duzymi graczami ?


Spread działa w 2 strony. Czyli jakbyś chciał sprzedać srebro to też dużo taniej niż cena rynkowa. A tak nie było. Obie ceny (skup/sprzedaż) odjechały powyżej ceny kontraktów.
hero member
Activity: 1246
Merit: 708
@Tytanowy Janusz si. Na srebrze bylo jeszcze gorzej. Przy 15usd na giełdzie monetki uncjowe o ile w ogole byly dosteone to grubo ponad 100pln.

Inaczej mowiac, czy  to nie przypadkiem spread sie zrobil pomiędzy zakupami szarych ludzi a duzymi graczami ?
legendary
Activity: 2142
Merit: 1622
Ad 1 co do zlota, a czy to nie przypadkiem detaliści tak spompowali  cene fizyka?

Na globalną skalę? Słyszałem, że złota po prostu u detalistów nie było. Robiło się zamówienie na tydzień/dwa tygodnie do przodu z ceną +20% spot. Nie kupowałem wtedy to nie wiem z doświadczenia. Według mnie to nie detaliści się zmówili a banksterzy manipulują ceną złota poprzez kontrakty terminowe:

JPMorgan settled a $920 million fine with U.S. authorities on charges of precious metals price manipulation last week.

Gold Suppression: It’s Not a Question of IF but to WHAT EXTENT

Scotiabank fined US$127.5 million for gold manipulation

JPMorgan fined $1.26 billion for manipulating precious metals

a to afery jakie znalazłem po 5 min szukania po wpisaniu w google "gold manipulation by banks". Jest tego duuuużo więcej.
hero member
Activity: 1246
Merit: 708
Ad 1 co do zlota, a czy to nie przypadkiem detaliści tak spompowali  cene fizyka?

Ad 3.5 wydaje mi sie ze na liczby bezwgledne nie ma co patrzec. Sentyment jak najbardziej

legendary
Activity: 2142
Merit: 1622
1- Nie możemy zapominać, że brakuje BTC na giełdach

2- aktualne wieloryby wyglądają jak plankton w porównaniu do instytucjonalnych inwestorów.

3- Wystarczy popatrzeć na wykres z Coinbase, żeby zrozumieć, że to są zakupy długoterminowe i rekordowe, więc BTC może spokojnie pozostać w trendzie przez dłuższy czas.

Proszę o uzasadnienie powyższych 3 punktów, bo

1-Gdy popyt przewyższa podaż to po prostu cena rośnie a nie zaczyna czegoś brakować, no chyba, że giełda potajemnie wyprowadza środki klientów.O ewentualnym braku bitcoinów mogłaby świadczyć rozbieżność w cenach między spot a futures, jak to miało miejsce ze złotem pół roku temu. Takiej różnicy nie obserwujemy. Swoją drogą może właśnie ten brak złota był motorem napędowym bitcoina. Mam na myśli to, że ogromny kapitał wolał dopłać 10-20% do prawdziwego złota niż kupić kontrakt na złoto, co powinno być równoznaczną inwestycją. Pokazało to jaki ogrom kapitału nie wierzy za grosz w papierki wystawiane przez instutucje. Pokazało jak bezwartościowe są obietnice posiadania w sytuacjach kryzysowych. Pokazało, że jest zapotrzebowanie na płynny walor, który daje gwarację posiadania a nie obietnicę posiadania (co idealnie opisuje bitcoina).
2-Coś mi się wydaje, że obecne "wieloryby instytucjonalne" kupują 50 000 BTC za 1 mld $, piszą o tym wszystkie portale branżowe a mało kto pamięta, że sprzedaje temu wielorybowi nerdzik, który sobie sobie to kopał w 2010 albo dostał z kraników, dostarczył pizzę Smiley, że tacy bracia winklevoss za kilkanaście milionów dolarów kupili milion bitcoinów w 2013.
3- po czym poznajesz, że to zakupy długoterminowe?

Trochę pomaga tutaj kursowi w USD dewaluacja dolara (względem m.in. EUR, PLN, itd.), ale tylko trochę, większość to popyt, jesteśmy w miejscu, na które czekaliśmy od trzech lat.


Na wykresie DXY, świeczki tygodniowe. 101 było w marcu podczas dołka BTC na 4000.
Wychodzi na to, jakieś 10% ze wzrostu od 4000 do 22000 można przypisać słabszemu dolarowi. Chyba, że mówisz o sentymencie jaki wywołuje ten spadek i przeniesieniu kapitału do wysoko ryzykownych aktywów a nie same gołe liczby.
legendary
Activity: 3472
Merit: 1721
Trochę pomaga tutaj kursowi w USD dewaluacja dolara (względem m.in. EUR, PLN, itd.), ale tylko trochę, większość to popyt, jesteśmy w miejscu, na które czekaliśmy od trzech lat.

Niektóre prognozy nie wydają się już tak nierealne jak dawniej: https://old.reddit.com/r/IAmA/comments/1swnnl/i_am_cameron_winklevoss_and_i_love_me_some/ce1yodz/?context=2
legendary
Activity: 2716
Merit: 1702
First 100% Liquid Stablecoin Backed by Gold
...Zreszta niezależnie od trendu o tym, ze sie skonczy mozna powiedzieć dopiero po fakcie, a my nie chcemy przeciez zostac z reka w nocniku?

Na szczęście nikt nie został z ręką w nocniku, a BTC śmiało zmierza do kolejnego ATH powyżej 23000 USD!!!

Nie możemy zapominać, że brakuje BTC na giełdach a FOMO uderza coraz mocniej, jak widać nawet duże podmioty, które wcześniej pluły na BTC spieszą się z kupowaniem właśnie teraz.

W dalszym ciągu ubywa BTC na giełdach, aktualne wieloryby wyglądają jak plankton w porównaniu do instytucjonalnych inwestorów.


https://bitcoin4fun.com/bitcoin-shortage-as-wall-street-fomo-turns-btc-whales-into-plankton/

Wystarczy popatrzeć na wykres z Coinbase, żeby zrozumieć, że to są zakupy długoterminowe i rekordowe, więc BTC może spokojnie pozostać w trendzie przez dłuższy czas.


https://bitcoin4fun.com/bitcoin-shortage-as-wall-street-fomo-turns-btc-whales-into-plankton/

Mam nadzieję, że kupiliście już BTC i ETH, bo wszystko przemawia za długoterminowym, silnym trendem wzrostowym.

Trend is your friend - i tego się trzeba trzymać, TO THE MOON - nie mogłem się powstrzymać  Wink Grin

hero member
Activity: 1246
Merit: 708
No tak, dlatego ja pisze o korekcie a nie koncu bull marketu;)
Zreszta niezależnie od trendu o tym, ze sie skonczy mozna powiedzieć dopiero po fakcie, a my nie chcemy przeciez zostac z reka w nocniku?
legendary
Activity: 2716
Merit: 1702
First 100% Liquid Stablecoin Backed by Gold
uwaga, bardzo możliwa solidna korekta na BTC...

Zgadzam się, ale myślę, że warto jednocześnie dodać, że możliwość kontynuowania bull runu, jest taka sama, o ile nawet nie większa, ponieważ nadal jesteśmy w trendzie.

A jak wszyscy wiemy: "trend is your friend", więc granie przeciwko nie jest wskazane.

Oczywiście, podstawa w takich niepewnych momentach, to jest sztywny stop loss lub monitorowanie rynu 24/7
hero member
Activity: 1246
Merit: 708
uwaga, bardzo możliwa solidna korekta na BTC, fundingi drugi period z rzędu sa mocno rozgrzane, np na bitmex  0.045% poprzednio 0.0325% . Wielokrotnie juz takie  wyniki poprzedzały  wieloprocentowe spadki, tak, ze jesli ktos to czyta to polecam bardzo uwazac!!
Pages:
Jump to: