Pages:
Author

Topic: Pospekulujmy o aktualnej i przyszłej cenie BTC. - page 33. (Read 15338 times)

legendary
Activity: 2142
Merit: 1622
Moim zdaniem mamy przed sobą 2 scenariusze, albo odbije i będziemy uderzali w 100Kna BTC, albo jedziemy 90% w dół jak zawsze po bull runie.

Cieżka sytuacja. To pierwsza bańka jaką znam która kończy się 3 miesięczną konsolidacją ... Zawsze było pompowanie w kosmos, na szczycie jeszcze short sqeez i ostateczne pchnięcie na szczyt by potem lecieć na pysk. A nie 3 miesiące bokiem ... Mega dziwna sytuacja:



Każda konsolidacja w poprzednich bańkach (nie tylko na krypto) wybijała albo górą albo dolem jako fake (sięgając -40% od ATH) tylko po to by potem wyrwać z butów zostawiając technicznych graczy z niczym a bananowych chłopców (królów papierowych zysków - hodlerów) z bananem na buzi.

A co tym razem? Rekordowy Dump. Najkrwawszy dzień od ostatnich 6 lat (nie licząc paniki covidowej) - dobowa amplituda na BTC przekroczyła 40%.  BTC nigdy nie wyglądał tak słabo od kiedy pamiętam. Zero presji kupujących. Marna podbitka do 40k i znów w dól do 34k. Jakby nagle wszyscy stracili wiarę. Jakby nagle drukarki prestały robić brrrrr. Jakby ludzie trzymali BTC po 5-10 lat i nagle stracili wiarę ... przez 1 tweet który i tak nie wnosił nic nowego?

Ja również skłaniam się do tego, że niestety ale bull run się skończył. W skrajnie dziwny sposób ... ale cięzko mi sobie wyobrazić co by mogło nagle odwrócić nastroje o 180 stopni. Kurs idąc w górę będzie teraz musiał ostro walczyć. Każdy techniczny gracz będzie shortował każdą górkę. To ogromna presja podażowa na każdym oporze. Presja od ludzi, którzy nawet nie mają BTC, nie potrzebuja ... używają dolarów jako zabezpieczenie. W końcu kurs wylamał wszystkie możliwe wsparcia i przekręcił wszystkie możliwe wskaźniki na niedźwiedzie, czego wiec oczekiwać od nich jak grania teraz zgodnie z najniższą linią oporu. Nie wiem skąd mogłaby się pojawić aż taka presja kupujacych by ograć teraz wszystkich niedźwiedzi.

Co do altów ... Jaka rzeź. Najmocniejsze byki (np. CAKE) zrobiły -70% w 2 tyg i dna nie widać.

Mam nadzieję ... to tylko nadzieja, że te same wątpliwości i strach czują wszyscy ... i ten strach pcha ich do wyciągania resztek zysków. Że to panika pcha ludzi do podejmowania decyzji do sprzedaży za 30% wartości sprzed 2 tygodni a techniczni gracze shortują teraz bez opamiętania dolewarowując ile się da prosząc się o short-squeez. A nie okaże się, że sprzedają obecnie insiderzy wiedzący, że ... wpisz cokolwiek ... np fed podnosi stopy na 5% za 2 tygodnie, by walczyć z inflacją. Dziś insiderzy walą BTC a w poniedziałek będą walić SP500 i resztę rynków, co by uzasadniało przerwanie bańki w połowie jej potencjału.

Greed/Fear na skrajnie niskim poziomie (14) raczej skłania mnie ku pierwszej hipotezie:

https://alternative.me/crypto/fear-and-greed-index/

Wydaje mi się też, że po 50k-60k ulica uciekała do fiatów - stwierdzam na podstawie tego, że bitomaty od miesięcy cierpiały na notoryczny brak gotówki ... a nie na notoryczne przepełnienie


Bardzo ciekawi mnie RSI, cały czas spada, zrobiliśmy cały bull run na spadającym RSI, co jest chyba warte uwagi.

Tak ... wyckoff, spadające RSI ... typowe spowolnienie przez techniczną korektą. Która powinna dość do 40k skąd, odbić od 200MA (albo przebić jako fake) i ruszyć na ATH.

I ktoś może powiedzieć ... że BTC jest teraz tak duży ... i ma inwestorów instytucjonalnych więc to naturalne, że górki i dołki bedą się wydłużały i 3 miesięczna konsolidacja jest normalna na szczycie bańki BTC:

NASDAQ podczas bańki dotcom:


Gdzie tam jest jakiś wyckoff na szczycie? Nie ma... za to jest dużo po drodze np przy 1000-1200$ również z ostrym wyjściem dołem, które potem zostało wyrwane do góry. Nie ma na szczycie baniek regularnych formacji  bo Bańka nie charakteryzuje się technicznym przebiegiem a na szczycie bańki przeważają inwestorzy kierowani emocjami o niezbadanej i niemożliwej do oszacowania sile.
legendary
Activity: 2730
Merit: 1706
First 100% Liquid Stablecoin Backed by Gold
Akurat zakres głowy i ramion się już wypełnił...

Na BTC w ostatnim czasie rozegrał się Wyckoff Distribution schemat, idealnie w 100%.

https://youtu.be/Ra7kkIEHYuQ?t=432

Moim zdaniem mamy przed sobą 2 scenariusze, albo odbije i będziemy uderzali w 100Kna BTC, albo jedziemy 90% w dół jak zawsze po bull runie.

Bardzo ciekawi mnie RSI, cały czas spada, zrobiliśmy cały bull run na spadającym RSI, co jest chyba warte uwagi.



member
Activity: 963
Merit: 57
Jedni piszą/mówią że to już top że głowa i ramiona inni że jeszcze nie chociaż 64 k (top) 30 k (wielka czerwona świeca to ok 70 % .... Opinie ?
Akurat zakres głowy i ramion się już wypełnił, mozna stwierdzić że hossa już się skończyła, ja kupowałem na 42k bo tam wypatrywałem ostatniego oporu, przebice 42 tyś i ema 200 na 1 D to znak dla mnie, że przyszła beessa. Trzeba jeszcze tylko informacji, że Elon sprzedał wszystkie BTC. Na Plus widzę tylko, że Hash ribbon się odpala. Miałem z tyłu głowy ten scenariusz z H&S ale nie myślałem, że to możliwe.
member
Activity: 373
Merit: 37
Jedni piszą/mówią że to już top że głowa i ramiona inni że jeszcze nie chociaż 64 k (top) 30 k (wielka czerwona świeca to ok 70 % .... Opinie ?
legendary
Activity: 3472
Merit: 1721
Do godziny 13:00 w środę czasu polskiego można obstawiać jaki kurs BTC będzie mieć 21 czerwca 2021:

https://bitcointalksearch.org/topic/a-member-list-what-do-we-speculate-the-price-will-be-this-summer-join-in-5337266

Ja już zgłosiłem swoją liczbę, ale jako że wcześniejsze predykcje nie są premiowane najlepiej poczekać do środy.
newbie
Activity: 4
Merit: 0
Byle do przodu. Teraz był taki okres, ale wydaje mi się, że sytuacja z Teslą dała tę cenę radaryonline
Szczerze polecam artykuł na temat doradztwa finansowego: https://pozyczkase.pl/doradca-finansowy/

Chcesz nauczyć się poprawnej pisowni? Zacznij od tego, żeby dowiedzieć się czym jest spójnik w zdaniu, bo słabo Ci to idzie stary.

Lubisz rozwiązywać krzyżówki i bawić się w krypto? Sprawdź stronę https://haslowo.pl/
legendary
Activity: 3122
Merit: 7618
Cashback 15%
i tutaj jeszcze kilka pozytywnych wiadomości dotyczących ceny BTC Wink

Quote
Dyrektor generalny Pantera Capital, Dan Morehead, twierdzi, że cena Bitcoina (BTC) może w tym roku urosnąć dwukrotnie. Jego zdaniem jest szansa, że już w sierpniu tego roku kurs osiągnie ponoć poziom aż 115 000 USD. Dziś za 1 BTC płaci się jednak tylko 50 300 USD.
https://bitcoin.pl/cena-bitcoina-btc/



Quote
Firma MicroStrategy dodała kolejne 271 Bitcoinów (BTC) do swoich strategicznych rezerw. Podkreśliła w ten sposób rosnące przekonanie prezesa Michaela Saylora do tego cyfrowego aktywa.
https://bitcoin.pl/microstrategy-kupuje-kolejne-271-btc-po-spadkach/
legendary
Activity: 3122
Merit: 7618
Cashback 15%
Quote
CEO Tesli, Elon Musk, oświadczył, że firma produkująca pojazdy elektryczne nie będzie już akceptować płatności w BTC za swoje produkty.
https://bitcoin.pl/tesla-przestaje-akceptowac-bitcoina-cena-spada-o-3000-usd/

a tutaj Elona Muska wczorajszy tweet:


https://twitter.com/elonmusk/status/1392602041025843203
member
Activity: 963
Merit: 57
Cześć,
Lokalnie spodziewam się korekty, do nawet 44 tysięcy, ale nie wydaje mi się, że to koniec. Ciężko mi w to uwierzyć, że dali by aż tyle czasu, na zrealizowanie zysków.
Ciekawe jest to, że hash ribbon zaczyna się rozkręcać. Co prawda nie ma jeszcze sygnału buy ale lada dzień powinien się pokazać, sprawdziłem mniej więcej wzrosty po sygnale i minimum co można oczekiwać to około 40 %.
legendary
Activity: 2730
Merit: 1706
First 100% Liquid Stablecoin Backed by Gold
Ładnie się na korekta zakończyła, myślę, że jest szansa na 60 k a może i na ath.

Zgadzam się, że koretka zakończyła się bardzo ładnie, o ile to już koniec?

Cały czas nie było tej głębokiej korekty, jak to było w 2017 roku i chyba trzeba przyznać że ten bull run różni sie od tamtego.

Chociaż jak oglądam wykresy logarytmiczne i porównuje się te wszystkie wybicia i dołki BTC od samego początku, to rysuje się nam bardzo ładnie zachowany trend wzrostowy w dość wąskim kanale.

Elon kupił prawie po 50K, więc śmiał można brać  Wink Cheesy
member
Activity: 963
Merit: 57

Ładnie się na korekta zakończyła, myślę, że jest szansa na 60 k a może i na ath.
Trochę mnie to dziwi, że pomimo tak dużej ceny btc wciąż jest zainteresowanie ale cóż.
legendary
Activity: 2730
Merit: 1706
First 100% Liquid Stablecoin Backed by Gold
Pod warunkiem, że nie ma problemów z produkcją elektroniki, tak jak teraz, gdzie zaczyna brakować wszystkiego...

Powiem Ci, że przestałem dość dokładnie obserwować ten rynek. Zawsze Bitminer był największym producentem, jednocześnie to oni ustanawiali standarty wymyślając coraz to lepsze minery. teraz mamy ich całą masę: Whatsminery, Avalony, Antminery, Ebit, Innosilicon, Ibelink i wiele innych "custom builds" o dziwnych nazwach albo i bez.

Wydawało by się więc, że górnicy BTC stoją dobrze, jeżeli chodzi o dostępność i wybór koparek, ale rzeczywistość jest oczywiście inna.

Pomijam cały aspekt sprawy, która jest znana od dawna, czyli problemu galopującej trudności w wydobyciu. Wiele razy, było tak, że opóźnione w produkcji koparki, kiedy doszły do klientów były juz nie rentowne, pomimo tego, że zupełnie nowe i podobno wciąż najlepsze na rynku w danej chwili.
legendary
Activity: 3472
Merit: 1721
bardzo ciekawy i interesujący artykuł, który pokazuje nam, co hashrate ma wspólnego z ceną Bitcoina

Quote
Wzrost mocy obliczeniowej często wiąże się z oczekiwaniami wobec wzrostu ceny BTC. Analitycy znaleźli dowody na to, że cykle byka z 2013 r. i 2016 r. charakteryzowały się wzrostem trudności przy wydobywaniu Bitcoina.
https://bitcoin.pl/moc-obliczeniowa-sieci-bitcoin-czy-jest-to-dokladny-wskaznik-ceny-btc/

Pod warunkiem, że nie ma problemów z produkcją elektroniki, tak jak teraz, gdzie zaczyna brakować wszystkiego. Nie pomaga sytuacji, że tylko TSMC i Samsung są w stanie produkować nadające się do opłacalnego kopania czipy.
legendary
Activity: 2730
Merit: 1706
First 100% Liquid Stablecoin Backed by Gold
bardzo ciekawy i interesujący artykuł, który pokazuje nam, co hashrate ma wspólnego z ceną Bitcoina...

Wszystko ma coś wspólnego z ceną Bitcoina i chyba najważniejsze, żeby brać wszystko pod uwagę.

Wskaźniki popularności frazy Bitcoin na Google, sentyment, hashrate, stopień trudności, itd, itd.

Są już dość dobre narzędzia, które mają wszystkie te wskaźniki w swoim arsenale i warto z nich korzystać, szkoda tylko, że te na prawde dobre są oczywiście płatne.
legendary
Activity: 3122
Merit: 7618
Cashback 15%
bardzo ciekawy i interesujący artykuł, który pokazuje nam, co hashrate ma wspólnego z ceną Bitcoina

Quote
Wzrost mocy obliczeniowej często wiąże się z oczekiwaniami wobec wzrostu ceny BTC. Analitycy znaleźli dowody na to, że cykle byka z 2013 r. i 2016 r. charakteryzowały się wzrostem trudności przy wydobywaniu Bitcoina.
https://bitcoin.pl/moc-obliczeniowa-sieci-bitcoin-czy-jest-to-dokladny-wskaznik-ceny-btc/
legendary
Activity: 3472
Merit: 1721
Chyba Chińczycy już przeszli samych siebie w próbach zbanowania BTC, oczywiście nic się nie zmieniło, nadal największe kopalnie Bitcoina sa właśnie w Chinach, a wszystkie kary i inne dziwne zakazy, albo nigdy nie weszły w życie, albo sa po prostu nieskuteczne.

Yellen coś przebąkiwała o BTC jakby miała chcieć z tym walczyć, miejsce na nakręcanie paniki jest.

Teraz Indie przebąkują coś o banowaniu, ja myślę, że to ciągła gra i próba wywołania paniki, żeby kupić od słabych rąk, bo brakuje BTC na giełdach, co widać po cenie, która szybuje i już jesteśmy na 60K USD za BTC.

*teraz już $58k

Mam nadzieję, że w weekend za nisko nie spadnie, bo ciężej będzie straty odbić.
legendary
Activity: 2730
Merit: 1706
First 100% Liquid Stablecoin Backed by Gold
W Indiach co chwilę od 2019 roku ktoś próbuje banować Bitcoina, i tym razem nic z tego nie wyjdzie...

Miejmy nadzieje, ze w końcu zrozumieją, ze Bitcoina zbanować ani zatrzymać się nie da.

Chyba Chińczycy już przeszli samych siebie w próbach zbanowania BTC, oczywiście nic się nie zmieniło, nadal największe kopalnie Bitcoina sa właśnie w Chinach, a wszystkie kary i inne dziwne zakazy, albo nigdy nie weszły w życie, albo sa po prostu nieskuteczne.

Teraz Indie przebąkują coś o banowaniu, ja myślę, że to ciągła gra i próba wywołania paniki, żeby kupić od słabych rąk, bo brakuje BTC na giełdach, co widać po cenie, która szybuje i już jesteśmy na 60K USD za BTC.

Moim zdaniem niech "banują" dalej, jak widać dla BTC to wychodzi tylko na dobre  Wink Cheesy Grin
legendary
Activity: 3472
Merit: 1721
W Indiach co chwilę od 2019 roku ktoś próbuje banować Bitcoina, i tym razem nic z tego nie wyjdzie. Z tego co rozumiem jest to zwykła gra polityczna różnych frakcji i ew. tzw. 'temat zastępczy'. Z drugiej strony patrząc na ichnią denominację z 2016 roku i to jak zostało to przeprowadzone, obawy są zrozumiane.

No i bank centralny Indii nie jest zadowolony z werdyktu Sądu Najwyższego ws. Bitcoina, więc próbują dalej.
member
Activity: 373
Merit: 37
To ja doleje oliwy do ognia  Shocked w radiu BBC powiedzieli ze Hindusi obładowali torby Bitcoinami a ich narodowy bank/regulator zaczyna nosem kręcić
legendary
Activity: 2730
Merit: 1706
First 100% Liquid Stablecoin Backed by Gold
Minęły już dwa czy nawet 3 dni i dalej nie wiemy co się święci. Jedni są nastawieni byczo, inni święcą krach, jeszcze inni mówią, że teraz czas na alty.
Faktycznie część altów pompuje, jak szalona, na przykład LUNA, o której nigdzie nic nie słychać, a nie długo będzie po cichutku w top 10 na CMC.
Ja sam powiem szczerze, że liczyłem i nadal liczę na to, że BTC zrobi 100K USD, jeszcze w tym roku.

Oczywiście, jeżeli wyrysuje się nam faktycznie, jakaś mocna formacja, jak "head and shoulders" właśnie, trzeba będzie korygować przewidywania, jak na razie jesteśmy, tak pomiędzy, czyli w du..e   Cheesy. BTC, ETH, BNB nie wykazują już takiej siły, jak to było jeszcze kilka dni, tygodni temu. Oczywiście, na ile można wierzyć informacjom z Internetu.

Podobno jest duży odpływ stabelcoinów i FIAT z giełd, ale to wcale nie musi znaczyć końca, tylko, że ludzie wypłacają, część zysków, a przy takich wzrostach, nawet wskazane by było zacząć regularnie zdejmować kilka procent ze swojego crypto portfolio. Oczywiście stronka, na której czytałem ten artykuł, przewidywała krach BTC, a sam sygnał przedstawiała, jako spadkowy, więc wszystkie te newsy i wiadomości trzeba brać na własną logikę, ponieważ jest to jedno z najbardziej wykorzystywanych i skutecznych narzędzi do manipulacji.

Wszystkie media to potęga, zawsze, wszyscy o tym wiedzieli i cwaniacy od krypto wiedza to oczywiście też  Wink.
Pages:
Jump to: