Pages:
Author

Topic: Pospekulujmy o aktualnej i przyszłej cenie BTC. - page 34. (Read 15350 times)

legendary
Activity: 2730
Merit: 1706
First 100% Liquid Stablecoin Backed by Gold
Minęły już dwa czy nawet 3 dni i dalej nie wiemy co się święci. Jedni są nastawieni byczo, inni święcą krach, jeszcze inni mówią, że teraz czas na alty.
Faktycznie część altów pompuje, jak szalona, na przykład LUNA, o której nigdzie nic nie słychać, a nie długo będzie po cichutku w top 10 na CMC.
Ja sam powiem szczerze, że liczyłem i nadal liczę na to, że BTC zrobi 100K USD, jeszcze w tym roku.

Oczywiście, jeżeli wyrysuje się nam faktycznie, jakaś mocna formacja, jak "head and shoulders" właśnie, trzeba będzie korygować przewidywania, jak na razie jesteśmy, tak pomiędzy, czyli w du..e   Cheesy. BTC, ETH, BNB nie wykazują już takiej siły, jak to było jeszcze kilka dni, tygodni temu. Oczywiście, na ile można wierzyć informacjom z Internetu.

Podobno jest duży odpływ stabelcoinów i FIAT z giełd, ale to wcale nie musi znaczyć końca, tylko, że ludzie wypłacają, część zysków, a przy takich wzrostach, nawet wskazane by było zacząć regularnie zdejmować kilka procent ze swojego crypto portfolio. Oczywiście stronka, na której czytałem ten artykuł, przewidywała krach BTC, a sam sygnał przedstawiała, jako spadkowy, więc wszystkie te newsy i wiadomości trzeba brać na własną logikę, ponieważ jest to jedno z najbardziej wykorzystywanych i skutecznych narzędzi do manipulacji.

Wszystkie media to potęga, zawsze, wszyscy o tym wiedzieli i cwaniacy od krypto wiedza to oczywiście też  Wink.
member
Activity: 373
Merit: 37
Jak wiemy każdy scenariusz jest możliwy jak to BTC wielokrotnie już udowodniło teoretycznie powinniśmy jechać w górę a praktycznie rynek jest poddany woli posiadaczy przytłaczającej wielkości środków (albo wystarczającej żeby wespół tym rynkiem poruszać tzw. market movers) i mogło zostać stwierdzone że zbyt szybki wzrost paraboliczny spowoduje tak samo gwałtowny krach przy tym BTC jest wolny, prądochłonny itd. (czyli fundamenty / podstawy przydatności dlaczego miałbym dalej trzymać BTC jeśli są szybsze i stabilniejesze łańcuchy jak np BNB którego deflacyjna jakość była na łamach forum podkreślona ... lub np ETH który po wprowadzeniu ETH 2.0 ma szansę na 10 x spokojnie będąc warstwą 1 dla niezliczonej liczby projektów istniejących i nadchodzących

Podsumowując jak dla mnie w bok @ 50 k brzmi bomba bo wygram nagrodę w konkursie :-)
legendary
Activity: 3472
Merit: 1721
Może proto-UBI w USA coś pomoże i rosnące liczby osób zaszczepionych (w dalszym okresie), ale równie dobrze może to tylko opóźniać spadki cen.

Co do altcoinów to patrzę jak inne zachowują się teraz (np. HBAR), ale w razie wyraźnego odwrotu trendu wszystko lub prawie wszystko i tak poleci.
legendary
Activity: 2730
Merit: 1706
First 100% Liquid Stablecoin Backed by Gold
Jestem strasznie ciekaw Waszych cenowych przewidywań, jeżeli chodzi o BTC, bo moim zdaniem moze nie być za ciekawie.

Szczególnie wtedy, kiedy zacznie nam się rysować formacja "head and shoulders" ponieważ, jest to znak na odwrócenie trendu.


https://www.binance.com/en/trade/btc_usdt

Oczywiście jeszcze jest bardzo wcześnie, ale to jest bardzo prawdopodobny scenariusz.

Kolejne pytanie, to jak zachowają się altcoiny, kiedy BTC zmieni kierunek, zaczną szybować w kosmos, czy też już te najlepsze zostały napompowane i zobaczymy wielki dump, bardzo ciekawe kilka dni przed nami, jak zawsze w krypto.

Proszę podzielcie się swoimi opiniami, bardzo jestem ciekaw jak Wy to widzicie?
member
Activity: 373
Merit: 37
według jarvis labs dailly espresso ma to być w sierpniu (ath)
legendary
Activity: 3122
Merit: 7618
Cashback 15%
Quote
Microstrategy poinformowało amerykańskich regulatorów, że kupiło 262 Bitcoiny za aż 15 milionów USD.

Firma wyraźnie zwiększa swoje zasoby kryptowalut. Siedem dni temu, 5 marca, poinformowała o tym, że kupiła 205 Bitcoinów (BTC). Z kolei teraz, 12 marca, ogłosiła zakup Bitcoinów o wartości 15 milionów USD. Inwestycje zgłoszono już w formularzu 8-K Securities and Exchange Commission (SEC).
https://bitcoin.pl/262-bitcoiny/

jak dotąd w tym roku co miesiąc widzieliśmy co najmniej jednego ath Smiley
jak pisałem w wo-wątku na początku roku, wierzę, że w tym roku będziemy co miesiąc widzieć nowy ath - oznacza to również, że zobaczymy 100k/BTC w roku 2021 Cool

legendary
Activity: 3122
Merit: 7618
Cashback 15%
Quote
Dyrektor generalny Krakena, Jesse Powell, uważa, że ​​Bitcoin osiągnie w przyszłości cenę 1 mln USD. W nowym wywiadzie dla Bloomberg TV prognozował, że ​​kurs kryptowaluty wzrośnie o około 2000 proc. w ciągu następnej dekady. Jego zdaniem BTC ostatecznie zastąpi dolara.
https://bitcoin.pl/jesse-powell/

dzień dobry i życzę wam miłego weekendu... Cool Cool

co może być nadal niewyobrażalne dla nas wszystkich... Cool
dokładnie tak się czułem, kiedy kupiłem swoje pierwsze Bitcoiny za ~13USD kilka lat temu Grin... było mi też bardzo trudno wyobrazić sobie, że kiedyś BTC osiągnie cenę 4- lub nawet 5-cyfrową Wink
hero member
Activity: 1246
Merit: 708
Code:
Oczywiście tym razem było tak samo i BTC idealnie dotknął średniej kroczącej i zakończyła się korekta.
No właśnie niezbyt zakończyła się, mamy póki co odreagowanie spadków
, mozna powiedziec, że retestujemy opór,
a o zakończeniu korekty będzie można powiedzieć, tylko najwcześniej jeśli uda się wyjść nad ten niebieski prostokąt, ja bym jednak bardziej spodziewał się spadku co najmniej w rejon poprzedniego szczytu około 42k usd...
legendary
Activity: 2730
Merit: 1706
First 100% Liquid Stablecoin Backed by Gold
Jakie dalsze perspektywy?  Ja bym poczekał  na reakcje  kursu na poziomie  rzeczonego 42k..

Ja oglądam wykres BTC od 2016 codziennie, mam włączony non stop na jednym monitorze i go nigdy nie wyłączam, później zmieniłem monitor na większy i dołożyłem ETH, BNB chociaż akurat one tak korelują mocno i często, że praktycznie można śledzić kurs jednej, oczywiście żarcik  Wink.

Z moich długoletnich już obserwacji, widać, że BTC lubi trzymać się średnich kroczących, (popularna czy wykładnicza EMA czy MA zależy od upodobań), czasami dotyka tych poziomów idealnie, czasem troszkę zabraknie, czasem przebije, ale zawsze chonoruje i jest tam właśnie najwięcej akcji, odwrócenia trendu, opory, wsparcia, dołki.

Oczywiście tym razem było tak samo i BTC idealnie dotknął średniej kroczącej i zakończyła się korekta.




Myślę, że teraz może dojść z powrotem do połowy tej korekty i zanurkować w dół, to by był scenariusz, jaki także sie powtarza od lat, właśnie na takich korektach, wtedy jak dojdzie do połowy i faktycznie znowu zacznie spadać, do samego dołka to źle, bo może polecieć dalej, a jak spadnie tylko o 1/4 wysokości i zacznie powoli wracać, to jest szansa na testy oporów i kontynuację bull runu.
 
Wszystko wskazuje, że nadal jest dobrze, a sentyment chociaż przestraszony  Cheesy, to nadal byczy, bo alty, które pompowały najbardziej na chwilę przed korektą, już odrobiły starty i nawet są na plusie, na przykład SOL czy Kusama.

Mam nadzieję, że Was nie zanudziłem, no i jestem ciekaw Waszych predykcji na najbliższe godziny czy dni.

A że przespałem ostatnia korektę na prawdę mam nadzieję, że zobaczymy jeszcze BTC po 35K przed następną pompą.

Cały czas jesteśmy w pełnym bull runie i powinien się utrzymać jeszcze kilka miesięcy, więc "buy every deep", to moja strategia, która się sprawdza.

Jedyna szansa na taki scenariusz to wybicie dołem z klina i rozegranie silnej korekty rozpoczynającej efekt lawinowy zamykania longów. Ale zasięg tego ruchu kończy się przy 41-37k.



Eh gdybyśmy tak tylko słuchali samych siebie  Grin Grin Grin
hero member
Activity: 1246
Merit: 708
No to nadzieję  okazały się  płonne Sad
Jedyny pozytyw, to że  może  zaraz przetestujemy od góry poprzednie ATH na 42xxx USD..
Czy ruch o kilka k usd w obie strony to dużo? Tak, ale ja bym tego flashcrashem nie nazwał  (flashcrash był  np na KRAKENie, gdzie wczoraj  ETH spadl do 700usd)..

Jakie dalsze perspektywy?  Ja bym poczekał  na reakcje  kursu na poziomie  rzeczonego 42k..
Teoretycznie, poki jestesmy ponad 37k usd to mamy dalej hosse..
legendary
Activity: 2730
Merit: 1706
First 100% Liquid Stablecoin Backed by Gold
@malevolent - wwzsocki chodzi chyba  o flashcrashe - czyli  spadki w ciagu max kilku godzin i tak samo szybkie odbicia, to nie wyklucza korekt - ale juz mniej dynamicznych, mozna powiedziec dojrzalszych ;-)

No i nareszcie mam posta, za którego chciałem Ci przyznać merita i okazuje się, że źródełko wyschło  Cheesy

Ale co się odwlecze... będę pamiętał i zmertuje go kiedyś  Grin

Zgadza się chodziło mi dokładnie o flash crashe, bo nie było ich praktycznie wcale, gdzie w 2017 to był rollercoaster, nie wspominając, już początku tego roku.

...No i mamy nie tylko korektę (lub gorzej - na razie nie wiadomo), ale i flash crash o $5k w mniej niż godzinę...

Ale chyba wszyscy się tego spodziewaliśmy, zaraz po odbiciu w górę cena BTC znowu wróci i przetestuje ostatnie dno czyli wsparcie, miejmy nadzieję że wytrzyma i nie zobaczymy kolejnych czerwonych świec.


legendary
Activity: 3472
Merit: 1721
@malevolent - wwzsocki chodzi chyba  o flashcrashe - czyli  spadki w ciagu max kilku godzin i tak samo szybkie odbicia, to nie wyklucza korekt - ale juz mniej dynamicznych, mozna powiedziec dojrzalszych ;-)

...No i mamy nie tylko korektę (lub gorzej - na razie nie wiadomo), ale i flash crash o $5k w mniej niż godzinę.

Myślę, że jeśli miałby się skończyć rynek byka to dowiemy się najpóźniej do końca tygodnia.
hero member
Activity: 1246
Merit: 708
@wwzsocki zgadzam sie, ze tym razem  będzie  inaczej jeśli chodzi  o stabilność kursu, z tym, że w kontekście długoterminowym;  w każdym razie nie obawiam się zjazdu dużo poniżej 30k usd, czyli poziomu po którym kupowała Tesla (chociaż należy też rozważyć scenariusz, że inne spółki jednak się nie przyłączą do zakupywania btc jako aktywa rezerwowego, a bańka na Tesli z jakiegoś powodu pęknie - ale to zdecydowanie mniejszościowy scenariusz)
@malevolent - wwzsocki chodzi chyba  o flashcrashe - czyli  spadki w ciagu max kilku godzin i tak samo szybkie odbicia, to nie wyklucza korekt - ale juz mniej dynamicznych, mozna powiedziec dojrzalszych ;-)

@lokas0506 o defi jest temat w dziale altow
legendary
Activity: 3472
Merit: 1721
Wszyscy przewidujemy głęboką korektę, ale nikt z nas nie bierze pod uwagę, że BTC ma już ponad 10 lat a kapitalizacja rynku sięgnęła $1,630,205,850,983

Coś mi się wydaje, że ten bull run może być inny. Możliwe, że nie będzie już tak mocnych flash crashy, kiedy był ostatni?

Teraz tego nie widać, to pokazuje dużą siłę BTC i rynku krypto.

Myślę, że trochę więcej czasu potrzeba, tak z pół roku+ stabilności/chodzenia kursu bokiem, cena urosła o 2.8x w ciągu ostatnich dziewięciu tygodni (pierwsza seria >7 dziennych zielonych świec od długiego czasu), trochę bym się zdziwił gdyby do końca wiosny nie było jakiejś głębszej korekty. Byle nie za głębokiej, bo spadną nastroje, popyt spadnie, a 900 BTC dziennie tak czy inaczej jest wykopywanych.
legendary
Activity: 2730
Merit: 1706
First 100% Liquid Stablecoin Backed by Gold
@Flangler a wytlumaczysz to overbalance?

Podpinam się pod prośbę, też bardzo chętnie bym poczytał o tym overbalance, oczywiście znam trochę ten wskaźnik i widzę, ze wielu znanych trejderów go używa aktualnie, jako praktycznie głównego wskaźnika podczas bull runu.

Wszyscy przewidujemy głęboką korektę, ale nikt z nas nie bierze pod uwagę, że BTC ma już ponad 10 lat a kapitalizacja rynku sięgnęła $1,630,205,850,983

Coś mi się wydaje, że ten bull run może być inny. Możliwe, że nie będzie już tak mocnych flash crashy, kiedy był ostatni?
Jeszcze kilka miesięcy temu, kiedy BTC zbliżał się do AYH, mieliśmy bardzo mocne i szybkie załamania rynku, cena BTC potrafiła spaść 15 - 20$ dosłownie w godzinę, tym razem to się nie dzieje.

Oczywiście wszystko jeszcze przed nami, ale rynek jest o wiele większy, a tacy inwestorzy, jak Elon Mask wpłyną pozytywnie na cenę i siłę BTC.
Przecież jeszcze parę miesięcy temu był zupełny roller coaster, pisaliśmy tu o tym.

Cena BTC skakała w dół i w górę jak szalona, nie można było ustawić stop lossa, bo zawsze złapało, a za chwilę odbijała cena z powrotem, barty simpsony i inne Kalifa Tower, to była codzienność.
Teraz tego nie widać, to pokazuje dużą siłę BTC i rynku krypto.
member
Activity: 373
Merit: 37
Atmosfera  napięta BTC się kumuluje w trendzie wzrostowym amplituda wahań jak na BTC nietypowo mała jak bym miał to ustanowił bym nagrodę albo zrzucił się do puli czy wyjdzie górą czy dołem 18-02-2021  g 18 35
legendary
Activity: 3472
Merit: 1721
Coś dla niedźwiedzi na pocieszenie od antyfanów Bitcoina, czyli prawdopodobieństwo upadku dużej części ekosystemu BTC na podstawie wycen opcji na kontrakty terminowe:

http://www.tr0lly.com/bitcoin/bitcoins-overnight-collapse-probability-is-about-50/

hero member
Activity: 1246
Merit: 708
Mysle, ze jest duża  szansa, ze jeszcze zobaczymy  3 z przodu (chociaz  raczej bedzie to 39 niz 35)  no może  41-42, a to prawie jak 3 ;p
Z drugiej  strony Moving Average Heatmap wbilo druga zielona kropke, a to jest juz sygnal bardzo silnego bullrunu...



https://www.lookintobitcoin.com/charts/200-week-moving-average-heatmap/

@Flangler a wytlumaczysz to overbalance?
member
Activity: 963
Merit: 57

https://www.tradingview.com/x/Lj76Ty2K/

 z Overbalnce wychodzi mi ze powinna być korekta do poziomów 38 k, jeśli oczywiście ten swing wzrostowy się zakończył.




Nie bardzo ogarniam niestety o co chodzi z tym overbalance, ale chciałbym  zauważyć, że to już druga sytuacja, kiedy przewidywałeś spadki, a kurs poszedł w swoim kierunku Tongue


No i wychodzi na to, że i tym razem znowu fail, trend jest bardzo mocny, gorzej , że tym razem nie zabezpieczyłem pozycji, wcześniej stop zatrzymał mnie na 39700 a wejście miałem na 39 teraz znowu na 49, najchętniej chciałbym zobaczyć newsa, że elon sprzedał wszystkie swoje btc  Grin
hero member
Activity: 1246
Merit: 708

https://www.tradingview.com/x/Lj76Ty2K/

 z Overbalnce wychodzi mi ze powinna być korekta do poziomów 38 k, jeśli oczywiście ten swing wzrostowy się zakończył.




Nie bardzo ogarniam niestety o co chodzi z tym overbalance, ale chciałbym  zauważyć, że to już druga sytuacja, kiedy przewidywałeś spadki, a kurs poszedł w swoim kierunku Tongue
PS. możesz dodawać do obrazka parametr
Code:
width=800
żeby trochę bardziej kompaktowo to wychodziło;
ale faktycznie merit Ci się należy, bo niestety za mało tu jest wrzucanych wykresów z czystej AT.

Natomiast pozwolę sobie wrzucić suplement do mojego poprzedniego posta, bo udało mi się przenieść wykres z https://www.lookintobitcoin.com/charts/bitcoin-investor-tool/ na tradingview:



Jeśli ktoś ma zapotrzebowanie na większe przybliżenie to śmiało pisać;
niemniej wg tego szanse na dalszy rozwój sytuacji wyglądają następująco:
(zakładając, że tylko jeden na 4 poprzednie przypadki wychodziliśmy nad czerwona linie bez korekty)
25% - up w okolice 100k usd
50% - korekta o 25-35% w rejonie 55k +/- 5k usd i tutaj czy wrócimy na 35k zależy od tego kiedy sie zacznie, bo 35% od 55000 to juz 35750 usd, czyli musiałaby się korekta zacząć wcześniej.
25% ze zawracamy już teraz i ewentualne drugie podejście za kilka miesięcy....

PS. Korekta >40% to  z dużym prawdopodobieństwem pękniecie banki..
Pages:
Jump to: