Pages:
Author

Topic: Pospekulujmy o aktualnej i przyszłej cenie BTC. - page 35. (Read 15368 times)

hero member
Activity: 1246
Merit: 708

https://www.tradingview.com/x/Lj76Ty2K/

 z Overbalnce wychodzi mi ze powinna być korekta do poziomów 38 k, jeśli oczywiście ten swing wzrostowy się zakończył.




Nie bardzo ogarniam niestety o co chodzi z tym overbalance, ale chciałbym  zauważyć, że to już druga sytuacja, kiedy przewidywałeś spadki, a kurs poszedł w swoim kierunku Tongue
PS. możesz dodawać do obrazka parametr
Code:
width=800
żeby trochę bardziej kompaktowo to wychodziło;
ale faktycznie merit Ci się należy, bo niestety za mało tu jest wrzucanych wykresów z czystej AT.

Natomiast pozwolę sobie wrzucić suplement do mojego poprzedniego posta, bo udało mi się przenieść wykres z https://www.lookintobitcoin.com/charts/bitcoin-investor-tool/ na tradingview:



Jeśli ktoś ma zapotrzebowanie na większe przybliżenie to śmiało pisać;
niemniej wg tego szanse na dalszy rozwój sytuacji wyglądają następująco:
(zakładając, że tylko jeden na 4 poprzednie przypadki wychodziliśmy nad czerwona linie bez korekty)
25% - up w okolice 100k usd
50% - korekta o 25-35% w rejonie 55k +/- 5k usd i tutaj czy wrócimy na 35k zależy od tego kiedy sie zacznie, bo 35% od 55000 to juz 35750 usd, czyli musiałaby się korekta zacząć wcześniej.
25% ze zawracamy już teraz i ewentualne drugie podejście za kilka miesięcy....

PS. Korekta >40% to  z dużym prawdopodobieństwem pękniecie banki..
legendary
Activity: 2156
Merit: 1622
A że przespałem ostatnia korektę na prawdę mam nadzieję, że zobaczymy jeszcze BTC po 35K przed następną pompą.

Cały czas jesteśmy w pełnym bull runie i powinien się utrzymać jeszcze kilka miesięcy, więc "buy every deep", to moja strategia, która się sprawdza.

Jedyna szansa na taki scenariusz to wybicie dołem z klina i rozegranie silnej korekty rozpoczynającej efekt lawinowy zamykania longów. Ale zasięg tego ruchu kończy się przy 41-37k.



By sięgnąć wymarzone 35k to musiałaby rozegrac się druga fala a cała korekta rozwlec się na kolejny miesiąc.

Na chwilę obecną kolejny miesiąc widzę tak:

40% na kontynuację wzrostów
40% na przetestowanie 40-42k
20% na przetestowanie poziomów niższych niż 40k
legendary
Activity: 2744
Merit: 1708
First 100% Liquid Stablecoin Backed by Gold
najbardziej prawdopodobnym scenariuszem jest głębsza  korekta  - do pozionu -30%/-35% (no chyba, że  do północy jednak wyciągną znów na kolejne ATH)..

Powiem szczerze, że bardzo liczę na tą korektę właśnie i jeżeli scenariusz się sprawdzi.

Mam oczywiście zamiar kupić na dołku, bo oczywiście sprzedałem co miałem jak BTC dotknęło 50K.

A że przespałem ostatnia korektę na prawdę mam nadzieję, że zobaczymy jeszcze BTC po 35K przed następną pompą.

Cały czas jesteśmy w pełnym bull runie i powinien się utrzymać jeszcze kilka miesięcy, więc "buy every deep", to moja strategia, która się sprawdza.

ciach

Masz merita, bo zrobiłeś potężny postęp jeżeli chodzi o analizę techniczną oby tak dalej.
hero member
Activity: 1246
Merit: 708
No niestety   wygląda  na to, że przebicie  50k nie dało  upragnionego wystrzału "tudemoon". W tej sytuacji najbardziej prawdopodobnym scenariuszem jest głębsza  korekta  - do pozionu -30%/-35% (no chyba, że  do północy jednak wyciągną znów na kolejne ATH)

Tutaj widać  wyraznie, ze jesli  BTC nie przebiło czerwonej linii za pierwszym razem.. to korekcilo co najmniej  dwukrotnie:
https://www.lookintobitcoin.com/charts/bitcoin-investor-tool/
Wiec zostalo jeszcze ok 2 godzin by zobaczyc btc po 60k w ciagu najbliższego  miesiące..
W innym przypadku trzeba sie szykowac na spora korekte
member
Activity: 963
Merit: 57
Z tym grayscale, się zdziwiłem, ale możnabyło się tego spodziewać.
https://www.tradingview.com/x/Lj76Ty2K/

z Overbalnce wychodzi mi ze powinna być korekta do poziomów 38 k, jeśli oczywiście ten swing wzrostowy się zakończył.

ps. Ktoś tutaj pisał o tym, że gracze z sub reddita Wallstreetbet ograją sami siebie, i jak widać tak się stało, koniec końców i tak grube ryby zarobiły.
hero member
Activity: 1246
Merit: 708
Jeśli chodzi  o Grayscale no to właśnie warto miec świadomość, że to nie jest tak jak większość myśli.
Tzn. Że oni kupują to na pewno będzie  rosło. Oni są  tak jakby pośrednikiem np. Największy  zakup  w 2017 roku mieli w tygodniu w którym pękła  bańka. Co do bieżącej sytuacji to sprawa jest jeszcze  otwarta. Bardzo ważne  będzie  zamknięcie dzisiejszej świeczki  1D.
legendary
Activity: 2744
Merit: 1708
First 100% Liquid Stablecoin Backed by Gold

Trochę stary ten artykuł, bo aż miesiąc, a w krypto podczas bull runu, to jak cały rok  Wink.

Biorąc pod uwagę pompę w ostatnim miesiącu, oczywiście mieli rację, ale mnie zastanawia samo działanie Grayscale.

Nie wiedziałem, że to działa w ten sposób, a z drugiej strony nie ma się co dziwić, że to ci najwięksi zarabiają na tych maluczkich i to całe 30% co 6 miesięcy.

Zrobiły sobie wieloryby maszynkę do pieniędzy, jednocześnie kumulują i już posiadają (tak wynika z artykułu) najwiecej BTC.

legendary
Activity: 3122
Merit: 7618
Cashback 15%
Quote
Z modelu stock-to-flow wynika, że wartość Bitcoina osiągnie 100 000 USD w ciągu najbliższych kilku miesięcy. Pod koniec roku zaś, BTC powinien osiągnąć 288 000 USD.
https://bitcoin.pl/wedlug-model-s2f-bitcoin-do-wrzesnia-przekroczy-100k-usd/

Quote
– W moim odczuciu do końca roku łatwo osiągniemy 10 proc.. W ten sposób otrzymasz Bitcoina po 55 000-60 000 USD. Wiem, że gdy tylko osiągniemy 10 proc., powiemy: „Dlaczego 10? Dlaczego nie 20? ”A kiedy osiągniemy 20 proc., będziemy mówić o 50 proc., a potem o 100 proc. – dodał. – Więc pod koniec tego roku będziemy mieli 60 000 USD [ [za 1 BTC], a prawdopodobnie 500 000 USD już w latach 2024-2025… To nie zdarzy się z dnia na dzień – powiedział.
https://bitcoin.pl/novogratz-galaxy-digital/

jeśli czyta sie tak te artykuły, to można uważać się za bardzo szczęśliwego, że poprzez różne okoliczności dostało się do 'crytpoworld' i w moim przypadku (jako early adopter) posiadza sie te digitalne złoto (BTC), które z miesiąca na miesiąc staje się coraz droższe dla każdego normalnego obywatela...
hero member
Activity: 1246
Merit: 708
Otóż, na marginesie, okazuje sie, ze Tesla kupiła BTC juz w styczniu...

No widzisz dobrze, że o tym piszesz, bo oczywiście słyszałem newsa i czytałem Tweet i komentarze Elona Muska, ale dla mnie, to tak wyglądało, jakby dopiero mieli zacząć największe inwestycje w BTC. Dosłownie było o miliardach dolarów finalnej inwestycji, więc teraz jestem ciekaw, czy to faktycznie już po zakupie, czy to jednak długoterminowa inwestycja rozłożona w czasie, takie DCA super wieloryba  Wink ?





Z tego jak ja to zrozumiałem to oni zamierzają trzymać BTC jako aktywo rezerwowe - czyli tak jak niektóre poważniejsze firmy część kapitału trzymają w metalach szlachetnych, np. złocie.
Więc może będą część zysków lokować w btc?  W każdym razie powstało pewne powiązanie kursu BTC z kondycją spółki TESLA


Quote
BTC do 50K ma jeszcze dosłownie troszeczkę, moim zdaniem BTC dobije do 70-80K USD, a ETH dojdzie do 5-7K, Binance 500-700$.
No właśnie target tej fali (przynajmniej z analiz najbardziej  wiarygodnych analityków jakich śledzę tak wynika) między 50, a 55k usd, więc jak widać nie dojdziemy tam jednak bez korekty;

Póki co na skali godzinnej kurs utrzymał się na MA 60 (przynajmniej na huobi)



legendary
Activity: 3472
Merit: 1721
No widzisz dobrze, że o tym piszesz, bo oczywiście słyszałem newsa i czytałem Tweet i komentarze Elona Muska, ale dla mnie, to tak wyglądało, jakby dopiero mieli zacząć największe inwestycje w BTC. Dosłownie było o miliardach dolarów finalnej inwestycji, więc teraz jestem ciekaw, czy to faktycznie już po zakupie, czy to jednak długoterminowa inwestycja rozłożona w czasie, takie DCA super wieloryba  Wink ?

Nie miał powodów ogłaszać się przed zakupem, bo zapłaciłby więcej.
A tak nawiasem to usunął już wzmiankę o Bitcoinie z profilu, pompa ruszyła, można zająć się czymś innym.

Więc po co trzymać w banku i jeszcze za to płacić, jak mozna wsadzić do Binance, dostać kartę za darmo, cashback 1% i nawet 10% rocznie od oszczedności, praktycznie 0 ryzyka.
Tak, że już nie jest pytaniem "czy", tylko "kiedy" BTC będzie kosztowało 100K USD za sztukę?

IMHO wzrost odzwierciedla ryzyko, zwłaszcza w kryptosferze.

krążą spekulacje, że po tesla i Elon Musk, także apple chce teraz inwestować w BTC - my wszyscy możemy na tym tylko skorzystać! Grin

Jakoś nie potrafię sobie ich wyobrazić, wszystko starają się dobrze planować, lubią duże gwarantowane marże, oraz mieć wszystko pod kontrolą, a Bitcoin jest (z ich punktu widzenia) nieprzewidywalny.
legendary
Activity: 3122
Merit: 7618
Cashback 15%
krążą spekulacje, że po tesla i Elon Musk, także apple chce teraz inwestować w BTC - my wszyscy możemy na tym tylko skorzystać! Grin

Quote
Wczoraj, Tesla Motors ogłosiła, że dokonała dużego zakupu Bitcoina i w przyszłości planuje wprowadzić krypto płatności. W branży pojawiły się spekulacje, że kolejną instytucją, która wejdzie w kryptowaluty będzie Apple.
https://bitcoin.pl/tesla-zainwestowala-w-btc-czy-przyszla-kolej-na-apple/
legendary
Activity: 2744
Merit: 1708
First 100% Liquid Stablecoin Backed by Gold
Otóż, na marginesie, okazuje sie, ze Tesla kupiła BTC juz w styczniu...

No widzisz dobrze, że o tym piszesz, bo oczywiście słyszałem newsa i czytałem Tweet i komentarze Elona Muska, ale dla mnie, to tak wyglądało, jakby dopiero mieli zacząć największe inwestycje w BTC. Dosłownie było o miliardach dolarów finalnej inwestycji, więc teraz jestem ciekaw, czy to faktycznie już po zakupie, czy to jednak długoterminowa inwestycja rozłożona w czasie, takie DCA super wieloryba  Wink ?

Niekoniecznie  @Flangler.
...strasznie żałuję, że  nie mogłem wczoraj byc online i kupic btc na dolku...

Ja byłem online i dokupiłem trochę różności, ale bardzo mało, byłem pewien, że trochę powalczymy, lub nawet spodziewałem się głębszej korekty, oczywiście wyszło zupełnie odwrotnie, jak zawsze  Cheesy.

Musimy to sobie jasno powiedzieć, jesteśmy nadal w pełnym bull runie, powinien potrwać co najmniej do połowy tego roku, więc jeszcze masa czasu, a wszystkie korekty, to okazja na zarobienie - jeszcze więcej. Nie ma co się bać, tylko jak pisze @Frangler, dobrze zażądzać kapitałem i kupować, kupować, kupować.

BTC do 50K ma jeszcze dosłownie troszeczkę, moim zdaniem BTC dobije do 70-80K USD, a ETH dojdzie do 5-7K, Binance 500-700$.

I to na chwile obecną, to raczej pewniak, okazuje się, że jednak kryptowaluty i samo BTC, jest najlepszą inwestycją. Niespokojne czasy i zdychające na Covid gospodarki, nie ludzie wbrew pozorom  Wink, odstraszają wszystkich od siebie i coraz więcej ludzi, chętnie przenosi swoje oszczędności do produktów oferowanych prze kryptowaluty. Tu bardzo łatwo możesz dostać nawet 8-10% APY, wystarczy wejść na Binance.

Więc po co trzymać w banku i jeszcze za to płacić, jak mozna wsadzić do Binance, dostać kartę za darmo, cashback 1% i nawet 10% rocznie od oszczedności, praktycznie 0 ryzyka.
Tak, że już nie jest pytaniem "czy", tylko "kiedy" BTC będzie kosztowało 100K USD za sztukę?

hero member
Activity: 1246
Merit: 708
Niekoniecznie  @Flangler.
Otóż, na marginesie, okazuje sie, ze Tesla kupiła BTC juz w styczniu.
Natomiast kurs zaczął odbijać już wczoraj, czyli na kilkanaście godzin przed ogłoszeniem tego newsa; strasznie żałuję, że  nie mogłem wczoraj byc online i kupic btc na dolku.

Przede wszystkim to na wykresie byly co najmniej 3 silne przeslanki do tego, ze kurs bedzie rosnac (m.in wspominana przeze mnie flaga - z zasięgiem miedzy 50 a 55k usd), czy golden cross.

W sumie coraz bardziej  sie przekonuja do zasady: jak najmniej newsow, jak najwięcej wykresu; zobaczmy kiedy pojawia sie niedzwiedzie przeslanki..
member
Activity: 963
Merit: 57
Elon Musk znowu uratował kurs, idzie zgłupieć na tym rynku bez odpowiedniego zarządzania kapitałem nie ma się co tu pakować . Doradcy finansowi dobrze wiedzieli co się stanie z kursem btc po ogłoszeniu takiego newsa, ciekaw jestem czy wyczekiwali na odpowiedni moment, czy tak po prostu sobie wybrali.
hero member
Activity: 1246
Merit: 708


Ja doskonale pamietam jakis czas temu, tweet Muska zachwalajacy Ethereum, po ktorym kurs  Eth  dosc znacznie spadl, wiec tak to wg mnie wyglada:p
Jesli liczymy na wzrosty to wazne; zeby kurs utrzymal sie ponad 35‐36.5k usd, bo to bedzie oznaczac z dużym prawdopodobieństwem realizacje byczej flagi w najblizszym czasie(!)

Pamiętasz kiedy to było? Z moich niedokumentowanych obserwacji wychodzi, że zwykle tweety Elona pozytywnie wpływają na kurs tego o czym tweetuje lub czegoś co zdaje się daną rzecz przypominać.

(...)
Wydaje mi sie, ze 2019,
Jednak 2018:
https://twitter.com/elonmusk/status/1034483462235975681?s=20




Ale z drugiej strony znalazłem tweeta z 30 kwietnia 2019,
https://twitter.com/elonmusk/status/1123033196642201600
gdzie potem wykres wygladal tak:






(..)

Jeszcze jedno mi sie przypomnialo.. po peknieciu banki w 2017 jesli chodzi o rozpatrywanie sytuacji w skali makro (ogolnoekonomicznej) to byly dosc silne prognozy rychlego podnoszenia stop procentowych przez banki centralne - co dosc negatywnie wpłynęłoby na aktywa wysokiego ryzyka jakimi sa krypto..
Teraz wszyscy spodziewają sie utrzymania niskich stop, czy wrecz ich obnizania poniżej zera, tylko czy znowu rzeczywistosc nie zrobi nam psikusa?


Quote
Hartnett also expects rates to rise. This can be seen as the US 10-year Treasury rate is already slowly moving upwards. Rates will affect stocks that have been able to benefit from the current bull market.
https://beincrypto.com/hartnett-describes-bull-market-ending-catalysts/
member
Activity: 963
Merit: 57
Moim zdaniem ciągle jest 50/50, że BTC pójdzie w górę lub w dół.

Kolejny scenariusz, to kilkutygodniowy ruch w bok i w tym czasie napompowany alt sezon, o którym fajnie pisał Tytanowy ostatnio.

https://bitcointalksearch.org/topic/--5313203




Moim zdaniem, Elon Kask narobił więcej złego niż dobrego, kurs, ładnie zrobił podwójne dno i odbijał, a przez niego zrobił się szybki pump i dump, wytestowali na szybko linie oporu i dół wątpię że inwestorzy po takim odrzucenie będą wciąż inwestować w btc.


Przy okazji ciekawe rzeczy stały się na akcji Gamestop, grubasy z wallstreet zostały ograne przez użytkowników z reddita.
legendary
Activity: 2744
Merit: 1708
First 100% Liquid Stablecoin Backed by Gold
Moim zdaniem ciągle jest 50/50, że BTC pójdzie w górę lub w dół.

Kolejny scenariusz, to kilkutygodniowy ruch w bok i w tym czasie napompowany alt sezon, o którym fajnie pisał Tytanowy ostatnio.

https://bitcointalksearch.org/topic/--5313203



legendary
Activity: 3472
Merit: 1721
Ja doskonale pamietam jakis czas temu, tweet Muska zachwalajacy Ethereum, po ktorym kurs  Eth  dosc znacznie spadl, wiec tak to wg mnie wyglada:p
Jesli liczymy na wzrosty to wazne; zeby kurs utrzymal sie ponad 35‐36.5k usd, bo to bedzie oznaczac z dużym prawdopodobieństwem realizacje byczej flagi w najblizszym czasie(!)

Pamiętasz kiedy to było? Z moich niedokumentowanych obserwacji wychodzi, że zwykle tweety Elona pozytywnie wpływają na kurs tego o czym tweetuje lub czegoś co zdaje się daną rzecz przypominać.

https://finance.yahoo.com/news/mixed-signals-elon-musk-tweet-195230586.html

Czy ten o Cyberpunku, który podbił cenę CD Projekt.

Bardziej mnie ciekawią długoterminowe wpływy.
Pages:
Jump to: