Pages:
Author

Topic: Српски (Serbian) - page 5. (Read 3056699 times)

legendary
Activity: 3122
Merit: 1171
June 16, 2022, 04:58:35 PM
Sta se desava drugari?! Jel smo poceli da kupujemo ili cemo da cekamo da cena jos malo padne?!

Crveni se svuda, bar vecina je crveno i tek tu i tamo po nesto zeleno! Verovatno neki nisu ocekivali ovako nesto, a neki od nas i jesu... ja mislim da ce ici jos malo dole, mozda ne ovih dana, ali u sledecih par meseci, godinu... vrlo verovatno!

Sta se desava u medjuvremenu? Jel se ulaze u nesto novo i zanimljivo? Jel mozemo da probudimo ovaj nas mali deo foruma?
legendary
Activity: 2156
Merit: 1151
Nil Satis Nisi Optimum
June 09, 2022, 02:05:51 PM
evo jedna vest za programere, ali i druge koji zele da se ukljuce u kripto zajednicu

Solana je uvrstila Beograd u svoj hakaton program, tako da ce Belgrade Hacker House da bude odrzan pocetkom jula, od 2. do 6.
uz hakaton bice i promocija kripto partnera, ali i ostalih stvari koje prate jedan takav dogadjaj, prezentacija servisa, sa osvrtom na DeFi i NFT na Solana mrezi i slicno
legendary
Activity: 3122
Merit: 1171
June 07, 2022, 03:33:44 PM
...
...
uvek navedes broj tiketa/poruka/cega vec god, pod cim ti je zavedena primedba, i pitas sta se desava, samo kulturno, ali budi dosadan

Ne moze dugacije! Kako se ono kaze, ne jebe lep nego uporan! Pojasnjenje vec opisano, uporan na kulturan i lep nacin! Smiley

I sta se na kraju desilo Miki? Jel ima nekog odgovora, da li se nesto uopste desava? Jos malo i cela nedelja od tvog posta, a ja bih voleo da cujem neko objasnjenje za tvoju situaciju, da li je do tebe, do njih... gde je uopste zapelo, sta se tu desilo?!
_______________________________________________________________________________ _____________________________________


U medjuvremenu za one koje vole da vrte slotove: GOSU $1000 Anniversary Slots Contest at WOLF.BET – Share your favorite wins and win a prize

Ako se vec igrate i ako ubodete neki lep multi eto dodatne nagrade! Srecno onima koji se igraju! Smiley
legendary
Activity: 2156
Merit: 1151
Nil Satis Nisi Optimum
June 01, 2022, 03:30:58 PM
~snip
Posle ovoga ne zelim da reaktiviram njihov blockchain, ja sam im jos 20.05. odgovorio na mail poslavsi im adrese ltc i btc, i nakon toga nema ni odgovora ni poslatog novca..

ne znam o kakvim sumama se radi, i koliko si bio aktivan, odnosno koliko ti taj novac znaci
ali ako ti znaci, salji im mailove svaki dan, vise puta dnevno, pokusaj na razlicitim kanalima, nemoj samo da cekas da odgovore

uvek navedes broj tiketa/poruka/cega vec god, pod cim ti je zavedena primedba, i pitas sta se desava, samo kulturno, ali budi dosadan
jr. member
Activity: 771
Merit: 1
May 31, 2022, 08:00:07 PM
Nije mi jasan taj new kyc koji su stavili u naslov maila. Ja ne mogu nista da uradim sa novcem, ne mogu da ga prebacim ni sa trading na private, pise “over your limit” a dole ispod pise crvenim slovima da je limit 0$ godisnje. Tako da, mozda sam ja glup pa ne umem konkrento da vam odgovorim na pitanje, ali sve u svemu ne mogu nista da radim.. a kao sto vidite u mejlu, dobio sam i da im dostavim moje adrese na koje ce oni poslati novac.. stvarno nisam pametan

Meni je takodje sve ovde konfuzno. Plus sto mi je neralno da ti oni cak ni ne navedu razlog zasto ti je wallet suspendovan.
Mozes li da otkrijes njihovu email adresu sa koje ti je stigao taj odgovor od supporta? Inace u naslovu maila, imas "Re: new kyc", sto znaci da je to samo neki njihov odgovor na tvoj prethodni mail sa takvim subjectom.
Limiti ti mogu zavisiti od toga da li si verifikovan ili ne, ali za samu upotrebu walleta, koliko znam nema limita. Opet moguce da je 0 limit na suspendovane acc, nisam se sa tim sretao kod njih.

Svakako bih an tvom mestu poslao te LTC i BTC adrese i insistirao da ti posalju sredstva, a posle gledaj hoces pokusavati da reaktiviras nalog ili ne.
Posle ovoga ne zelim da reaktiviram njihov blockchain, ja sam im jos 20.05. odgovorio na mail poslavsi im adrese ltc i btc, i nakon toga nema ni odgovora ni poslatog novca..
legendary
Activity: 3248
Merit: 3098
May 31, 2022, 07:23:56 PM
Nije mi jasan taj new kyc koji su stavili u naslov maila. Ja ne mogu nista da uradim sa novcem, ne mogu da ga prebacim ni sa trading na private, pise “over your limit” a dole ispod pise crvenim slovima da je limit 0$ godisnje. Tako da, mozda sam ja glup pa ne umem konkrento da vam odgovorim na pitanje, ali sve u svemu ne mogu nista da radim.. a kao sto vidite u mejlu, dobio sam i da im dostavim moje adrese na koje ce oni poslati novac.. stvarno nisam pametan

Meni je takodje sve ovde konfuzno. Plus sto mi je neralno da ti oni cak ni ne navedu razlog zasto ti je wallet suspendovan.
Mozes li da otkrijes njihovu email adresu sa koje ti je stigao taj odgovor od supporta? Inace u naslovu maila, imas "Re: new kyc", sto znaci da je to samo neki njihov odgovor na tvoj prethodni mail sa takvim subjectom.
Limiti ti mogu zavisiti od toga da li si verifikovan ili ne, ali za samu upotrebu walleta, koliko znam nema limita. Opet moguce da je 0 limit na suspendovane acc, nisam se sa tim sretao kod njih.

Svakako bih an tvom mestu poslao te LTC i BTC adrese i insistirao da ti posalju sredstva, a posle gledaj hoces pokusavati da reaktiviras nalog ili ne.
jr. member
Activity: 771
Merit: 1
May 31, 2022, 06:34:39 PM
Nije mi jasan taj new kyc koji su stavili u naslov maila. Ja ne mogu nista da uradim sa novcem, ne mogu da ga prebacim ni sa trading na private, pise “over your limit” a dole ispod pise crvenim slovima da je limit 0$ godisnje. Tako da, mozda sam ja glup pa ne umem konkrento da vam odgovorim na pitanje, ali sve u svemu ne mogu nista da radim.. a kao sto vidite u mejlu, dobio sam i da im dostavim moje adrese na koje ce oni poslati novac.. stvarno nisam pametan
legendary
Activity: 3122
Merit: 1171
May 31, 2022, 05:31:40 PM
https://ibb.co/DgxhhN9

Kao sto se vidi, new kyc sam dobio sa kojim ne znam sta d.. 20.05 sam dobio ovaj mail da dostavim adrese i od tada nisam dobio niti odgovor a kamoli novac..

Hvala ti, apsolutno si u pravu, ima private i trading wallet, meni je novac bio na tom trading walletu.. i pri bilo kakvom pokusaju, samo pise failed.. tako da, i ja sam negde ubedjen da nema drugog resenja osim da cekam, ali mi oni ne odgovaraju vec skoro nedelju dana na mail.. hvala ti jos jednom na odgovoru..

Znaci ti ne mozes da prebacis sumu iz trading walleta u main?! I kada to uradis pise ti failed?! Jesi li pitao support konkretno o tome zasto ne mozes da prebacis sumu iz trading u main?!

Sve mi se cini da ti imas losu komunikaciju sa njima... ne umes ni nama da objasnis sta se tacno ovde desava... ili sam ja mozda lud?!
jr. member
Activity: 771
Merit: 1
May 31, 2022, 04:02:19 PM
https://ibb.co/DgxhhN9

Kao sto se vidi, new kyc sam dobio sa kojim ne znam sta da radim jer mi je wallet skroz zakljucan u smislu da mogu da se ulogujem i da vidim novac i sve, ali ne mogu da ga saljem.. 20.05 sam dobio ovaj mail da dostavim adrese i od tada nisam dobio niti odgovor a kamoli novac..
jr. member
Activity: 771
Merit: 1
May 29, 2022, 02:37:29 PM
~
stoji failed, ne moze da se pokusa da se opet verifikuje bilo sta, ali imam potpuni pristup walletu


Ako se ne varam, blockchain.com ima dve vrste novcanika (slicno kao Coinbase), jedan je custodial (Exchange) i drugi non-custodial (Main Wallet) gde mozete da vidite svoje privatne kljuceve.

Ako su tvoji novcici u "Exchange" walletu (jos se naziva i "Trading" wallet) i ne mozes da ih prebacis u svoj main wallet, nemas drugog izbora nego da sacekas odgovor njihove korisnicke podrske. Ako su novcici u tvojem main walletu, onda mozes da uvezes wallet u drugi softver (kao Electrum, na primer), kako je napisao CasperBGD. Napravi screenshot ako mozes, samo zacrni sve svoje privatne podatke, pa ce nam svima biti jasnije i bolje cemo ti moci objasniti.

Ovde imate video sa opsirnim objasnjenjem razlike izmedju trading i main walleta:
https://www.youtube.com/watch?v=XYOCK4uF7XA

Hvala ti, apsolutno si u pravu, ima private i trading wallet, meni je novac bio na tom trading walletu.. i pri bilo kakvom pokusaju, samo pise failed.. tako da, i ja sam negde ubedjen da nema drugog resenja osim da cekam, ali mi oni ne odgovaraju vec skoro nedelju dana na mail.. hvala ti jos jednom na odgovoru..


legendary
Activity: 1484
Merit: 1355
May 29, 2022, 11:30:24 AM
~
stoji failed, ne moze da se pokusa da se opet verifikuje bilo sta, ali imam potpuni pristup walletu


Ako se ne varam, blockchain.com ima dve vrste novcanika (slicno kao Coinbase), jedan je custodial (Exchange) i drugi non-custodial (Main Wallet) gde mozete da vidite svoje privatne kljuceve.

Ako su tvoji novcici u "Exchange" walletu (jos se naziva i "Trading" wallet) i ne mozes da ih prebacis u svoj main wallet, nemas drugog izbora nego da sacekas odgovor njihove korisnicke podrske. Ako su novcici u tvojem main walletu, onda mozes da uvezes wallet u drugi softver (kao Electrum, na primer), kako je napisao CasperBGD. Napravi screenshot ako mozes, samo zacrni sve svoje privatne podatke, pa ce nam svima biti jasnije i bolje cemo ti moci objasniti.

Ovde imate video sa opsirnim objasnjenjem razlike izmedju trading i main walleta:
https://www.youtube.com/watch?v=XYOCK4uF7XA


legendary
Activity: 2156
Merit: 1151
Nil Satis Nisi Optimum
May 29, 2022, 09:58:21 AM
~snip
stoji failed, ne moze da se pokusa da se opet verifikuje bilo sta, ali imam potpuni pristup walletu


sto ne uzmes private key iz novcanika, i onda prebacis u neki drugi softverski novcanik?
npr. Electrum ili slican, koji koristi isti tip Bitcoin adresa

nisam nikad koristio blockchain.com, pa ne znam kakav tip privatnog kljuca koristi, ali sigurno postoji kompatibilan softverski novcanik koji mozes iskoristiti za pristup adresi na kojoj drzis sredstva
jr. member
Activity: 771
Merit: 1
May 29, 2022, 07:52:09 AM
Ne koristim blockchain wallet vec 3-4 godine, mozda i duze! Jbg, ona stara uvek vazi "not your keys not your coins"!

Ako se dobro secam, moguce je preneti svoje "private keys" sa blockchain.com/info platforme

Vrlo moguce, ne moze bas sve da se zapamti!

Samo sto ja nisam uopste u mogucnosti da verifikujem bilo sta, jednostavno mi pise crveno failed, zakljucan wallet, bukvalno ne mogu nista da uradim. Sada sedim i cekam njihov mail, jer su mi prethodno napisali da im dostavim crypto adrese da mi vrate moj preostali novac u cripto..

Pa jel imas kljuceve? Jel mozes da ih izvuces? Jesi li probao?! To bi ti lagano resilo problem ja mislim!

Cudan neki slucaj imas... neverovatno da ne pise razlog zasto je "failed"! A te "pending transactions" sto ih imas jel se vide na exploreru?

Novac mi je na trading akauntu, sad se vise ne vide transakcije na pendingu, vracene su mi u wallet, ali mi je wallet zakljucan, samo sam dobio mail od njih da im dostavim adrese na koje ce mi oni vratiti moj novac, taj mail su mi poslali 20.05. i evo jos nista nisu poslali… ja sam im dostavio adrese sa binansa.. ne znam da li spada keys u te? Nije mi to jasno, kako bih mogao da izvucem.. ili da sacekam jos koji dan da vidim da li ce mi oni poslati novac na adrese koje sam im dostavio..

Koje tacno valute imas ako nije tajna (nije bitno iznos), da li samo Bitcoin ili  jos nesto uz?

Kazes da je wallet zakljucan, ali ipak mozes da vidis coine na njemu. Imas li pristup walletu uopste? Mozes li da ides kroz meni ili sl?
npr. ako mozes da dodjes do svih koriscenih adresa (kada kliknes na "my account" u gornjem desnom uglu), opcija "Wallets & adressess", tu mozes da dodjes do private keys od svake adrese.


Naravno da nije tajna, bitcoin i litecoin. Fakticki mogu sve da radim “osim da koristim novac” ako me razumes.. stoji failed, ne moze da se pokusa da se opet verifikuje bilo sta, ali imam potpuni pristup walletu, od setings do bilo cega.. “samo” ne mogu novac uopste da koristim.. oni su mi pre nedelju dana poslali mail, gde u naslovu stoji new kyc:_______ sad tu kao ide koja je adresa novog kyc i zatim u nastavku maila traze da im dostavim ltc i btc adrese kako bi mi oni prebacili novac, jer je meni onemoguceno da ga koristim. Nakon toga sam im ja na to odgovorio par mejlova, i oni mi vise nisu odgovarali..
legendary
Activity: 3248
Merit: 3098
May 26, 2022, 06:26:20 PM
Ne koristim blockchain wallet vec 3-4 godine, mozda i duze! Jbg, ona stara uvek vazi "not your keys not your coins"!

Ako se dobro secam, moguce je preneti svoje "private keys" sa blockchain.com/info platforme

Vrlo moguce, ne moze bas sve da se zapamti!

Samo sto ja nisam uopste u mogucnosti da verifikujem bilo sta, jednostavno mi pise crveno failed, zakljucan wallet, bukvalno ne mogu nista da uradim. Sada sedim i cekam njihov mail, jer su mi prethodno napisali da im dostavim crypto adrese da mi vrate moj preostali novac u cripto..

Pa jel imas kljuceve? Jel mozes da ih izvuces? Jesi li probao?! To bi ti lagano resilo problem ja mislim!

Cudan neki slucaj imas... neverovatno da ne pise razlog zasto je "failed"! A te "pending transactions" sto ih imas jel se vide na exploreru?

Novac mi je na trading akauntu, sad se vise ne vide transakcije na pendingu, vracene su mi u wallet, ali mi je wallet zakljucan, samo sam dobio mail od njih da im dostavim adrese na koje ce mi oni vratiti moj novac, taj mail su mi poslali 20.05. i evo jos nista nisu poslali… ja sam im dostavio adrese sa binansa.. ne znam da li spada keys u te? Nije mi to jasno, kako bih mogao da izvucem.. ili da sacekam jos koji dan da vidim da li ce mi oni poslati novac na adrese koje sam im dostavio..

Koje tacno valute imas ako nije tajna (nije bitno iznos), da li samo Bitcoin ili  jos nesto uz?

Kazes da je wallet zakljucan, ali ipak mozes da vidis coine na njemu. Imas li pristup walletu uopste? Mozes li da ides kroz meni ili sl?
npr. ako mozes da dodjes do svih koriscenih adresa (kada kliknes na "my account" u gornjem desnom uglu), opcija "Wallets & adressess", tu mozes da dodjes do private keys od svake adrese.

jr. member
Activity: 771
Merit: 1
May 26, 2022, 06:16:15 PM
Ne koristim blockchain wallet vec 3-4 godine, mozda i duze! Jbg, ona stara uvek vazi "not your keys not your coins"!

Ako se dobro secam, moguce je preneti svoje "private keys" sa blockchain.com/info platforme

Vrlo moguce, ne moze bas sve da se zapamti!

Samo sto ja nisam uopste u mogucnosti da verifikujem bilo sta, jednostavno mi pise crveno failed, zakljucan wallet, bukvalno ne mogu nista da uradim. Sada sedim i cekam njihov mail, jer su mi prethodno napisali da im dostavim crypto adrese da mi vrate moj preostali novac u cripto..

Pa jel imas kljuceve? Jel mozes da ih izvuces? Jesi li probao?! To bi ti lagano resilo problem ja mislim!

Cudan neki slucaj imas... neverovatno da ne pise razlog zasto je "failed"! A te "pending transactions" sto ih imas jel se vide na exploreru?

Novac mi je na trading akauntu, sad se vise ne vide transakcije na pendingu, vracene su mi u wallet, ali mi je wallet zakljucan, samo sam dobio mail od njih da im dostavim adrese na koje ce mi oni vratiti moj novac, taj mail su mi poslali 20.05. i evo jos nista nisu poslali… ja sam im dostavio adrese sa binansa.. ne znam da li spada keys u te? Nije mi to jasno, kako bih mogao da izvucem.. ili da sacekam jos koji dan da vidim da li ce mi oni poslati novac na adrese koje sam im dostavio..
legendary
Activity: 3122
Merit: 1171
May 26, 2022, 02:02:11 PM
Ne koristim blockchain wallet vec 3-4 godine, mozda i duze! Jbg, ona stara uvek vazi "not your keys not your coins"!

Ako se dobro secam, moguce je preneti svoje "private keys" sa blockchain.com/info platforme

Vrlo moguce, ne moze bas sve da se zapamti!

Samo sto ja nisam uopste u mogucnosti da verifikujem bilo sta, jednostavno mi pise crveno failed, zakljucan wallet, bukvalno ne mogu nista da uradim. Sada sedim i cekam njihov mail, jer su mi prethodno napisali da im dostavim crypto adrese da mi vrate moj preostali novac u cripto..

Pa jel imas kljuceve? Jel mozes da ih izvuces? Jesi li probao?! To bi ti lagano resilo problem ja mislim!

Cudan neki slucaj imas... neverovatno da ne pise razlog zasto je "failed"! A te "pending transactions" sto ih imas jel se vide na exploreru?
jr. member
Activity: 771
Merit: 1
May 25, 2022, 03:41:17 AM
Dobio sam mail da je moj wallet blokiran, ne zele da mi kazu razlog, i traze da im dostavim adrese na koje ce da mi posalju preostale kripto valute posto ja ne mogu jer je wallet blokiran. Takodje sam u naslovu maila dobio “new Kyc” i ne znam sta to znaci?

"new kyc" mi zvuci kao da je potrebno ponovo da prodjes kroz verifikaciju. Moze da se desi ako ti je u medjuvremenu istekla vaznost dokumenta s kojim si ranije verifikovao nalog.
Moguce da su i oni poput nekih zabranili transakcije sa gambling sajtovima, pa je to razlog blokiranja. Bar se meni to cini jedinim logicnim.
Poslaji im druge adrese i povuci sredstva odatle. Bar danas postoji gomila slicnih servisa, ne moras da zavisis od njih.

Ne znam sta je phishing sajt?

Stranica koja poptuno identicno izgleda poput one koju ti zelis da posetis. A sluzi samo da se pokupe tvoji podaci za logovanje. Cesto domen vrlo slicno zvuci, zameni se samo jedan karakter (npr umesto l ubaci se veliko slovo I).

Samo sto ja nisam uopste u mogucnosti da verifikujem bilo sta, jednostavno mi pise crveno failed, zakljucan wallet, bukvalno ne mogu nista da uradim. Sada sedim i cekam njihov mail, jer su mi prethodno napisali da im dostavim crypto adrese da mi vrate moj preostali novac u cripto..
legendary
Activity: 3248
Merit: 3098
May 24, 2022, 04:07:23 AM
Dobio sam mail da je moj wallet blokiran, ne zele da mi kazu razlog, i traze da im dostavim adrese na koje ce da mi posalju preostale kripto valute posto ja ne mogu jer je wallet blokiran. Takodje sam u naslovu maila dobio “new Kyc” i ne znam sta to znaci?

"new kyc" mi zvuci kao da je potrebno ponovo da prodjes kroz verifikaciju. Moze da se desi ako ti je u medjuvremenu istekla vaznost dokumenta s kojim si ranije verifikovao nalog.
Moguce da su i oni poput nekih zabranili transakcije sa gambling sajtovima, pa je to razlog blokiranja. Bar se meni to cini jedinim logicnim.
Poslaji im druge adrese i povuci sredstva odatle. Bar danas postoji gomila slicnih servisa, ne moras da zavisis od njih.

Ne znam sta je phishing sajt?

Stranica koja poptuno identicno izgleda poput one koju ti zelis da posetis. A sluzi samo da se pokupe tvoji podaci za logovanje. Cesto domen vrlo slicno zvuci, zameni se samo jedan karakter (npr umesto l ubaci se veliko slovo I).
jr. member
Activity: 771
Merit: 1
May 24, 2022, 03:12:04 AM
Ne zele da mi napisu pod kakvom istragom, pise samo da je kao under review i da se strpim, da njihov tim to trenutno prati i da ce se brzo resiti, i naravno kulturno mi napisu kao hvala vam na vasem strpljenju.. uradio sam taj KYC, koristim Blockchain vec 3 godine, nikada nije bio nikakav problem, cak sam pre toga par dana vrsio transakcije.. saljem im mejlove konstantno, na njihov jedan odgovor ja posaljem 2 mejla, sada ne odgovaraju dan i po, dva.. live support nemaju, kao ni broj na koji bih mogao da ih kontaktiram, jedini nacin je putem mejla..hvala ti svakako na tvom odgovoru, samo me je zanimalo da li je jos neko imao ovakvo iskustvo..

Kakav tacno novac si im poslao? Kripto ili fiat? Ako si slao fiat, moguce da su nase banke zakomplikovale.
Sto se kriptovaluta tice, znam da su znali da proveravaju ako je u pitanju veci iznos ili ako dolazi sa nekih "sumnjivih" adresa.
Takodje, nadam se da se nisi zakacio sa nekog phishing sajta, ima ih bas dosta.

Ne koristim blockchain wallet vec 3-4 godine, mozda i duze! Jbg, ona stara uvek vazi "not your keys not your coins"!

Ako se dobro secam, moguce je preneti svoje "private keys" sa blockchain.com/info platforme

Ne znam sta je phishing sajt? Meni su sve transakcije na pending (sending) i takodje mi stoji preostali novac na walletu normalno, samo verovatno ne mogu ni sa njim nista da radim.. to su transakcije od 100-300 dolara, na sportsbet kladionicu, na neko placanje za neke skinove, i tako, nikakva problematika sa moje strane.. ti transferi nisu ni stigli do banke..

To ne bi trebalo da je moguce na blockchain walletu.

Proveri da li se transakcija vidi na bitcoin blockchainu da nije mozda otisla sa mnogo malim fee pa samo ne moze da se potvrdi pre mi deluje da je tako nesto.

A ovo under review moze da znaci da je samo taj tvoj case koji si otvorio under review. Koliko znam za wallet oni nemaju nikakva pravila itd ti si vlasnik kljuceva mozes da ih export itd. Wallet nema veze sa menjacnicom.

Dobio sam mail da je moj wallet blokiran, ne zele da mi kazu razlog, i traze da im dostavim adrese na koje ce da mi posalju preostale kripto valute posto ja ne mogu jer je wallet blokiran. Takodje sam u naslovu maila dobio “new Kyc” i ne znam sta to znaci?
newbie
Activity: 28
Merit: 2
May 20, 2022, 07:41:14 PM
Postovanje svima,

Ovaj post pisem iz licnog iskustva oporezivanja crypto valuta u Srbiji.
U skladu sa zakonom mi je receno da nisam u obavezi da placam porez zbog naredno navednih stavki.

Kada sam prebacivao novac sa CEXa direktno na racun tek nakon donosenja zakona o oporezivanju receno mi je da podnesem zahtev za oporezivanje novca stecenim prodajom crypto valuata. Naravno uz raznorazne gluposti kao entry price, exit price, dokaz o poreklu crypta, i ostale gluposti. Elem, kako sam igrom slucaja otvorio posredni bankovani racun preko firme TransferWise (Sada poznatijom pod imenom Wise) i od kako direktno sa CEXa saljem novac na taj racun a kasnije sa tog racuna na svoj licni bankovni nisam u obavezi da placam porez jer se racun u firmi Wise vodi na clana porodice. Te se u banci poreklo novca vodi kao poslato od strane porodice a ne prodajom crypta na CEXu. Primer " https://prnt.sc/kB_fs7I68VpY ". Payward ltd je firma Kraken menjacnice. Ovu metodu koristim evo od 28. Avgusta prosle godine i do sada jos uvek nisam imao problema. Da napomenem da me fijevi ukupno kostaju 5-8 evra (Sa CExa na posredni racun i sa posrednog na moj racun). Takodje, ovo nije savet vec moje licno iskustvo!

Ako imate bilo kakva pitanja mozete ih postaviti ovde.
Pozdrav.
Pages:
Jump to: