Pages:
Author

Topic: Српски (Serbian) - page 7. (Read 3055279 times)

legendary
Activity: 1484
Merit: 1355
March 11, 2022, 11:46:09 AM
Kako mogu da zaradim merite? Da li moze neko da mi pomogne?

Niko ti ne moze pomoci ako ne sudelujes aktivno u ovoj zajednici. 99% tvojih postova je na istu temu.

Posto je ovo internet forum, trebalo bi da aktivno sudelujes i da pises vise. Tvoji postovi bi trebalo da dodaju vrednost diskusijama. Trebas postavljati pitanja, odgovarati, donositi zakljucke, davati ideje i predlagati resenja. Nemoj objavljivati samo da bi promovisao svoj posao. Pogledaj sta drugi clanovi foruma rade i za koje postove dobijaju merite.
legendary
Activity: 3248
Merit: 3098
March 11, 2022, 10:15:12 AM
Kako mogu da zaradim merite? Da li moze neko da mi pomogne?

Prvo moras malo da izadjes iz okvira pisanja samo "predictions". Takvi postovi nisu za merit. Morao bi se malo aktivnije ukljuciti u diskusiju.
Ako imas neki post da je vredan paznje, podeli ga u temi https://bitcointalk.org/index.php?topic=4265795.2240 verovatno ces dobiti koji merit. npr. casperBGD je odlicno napredovao uz tu pomoc
u Beginners & Help sekciji je bilo nekoliko "merit giveaways" gde se moze zaraditi merit ako potpises BTC adresu ili slicno. Svakako tamo je mozda i najjednostavnije za pocetnike da dobiju neki merit. Prati taj deo foruma.
Ako imas neki post koji vredi paznje, slobodno ga podeli i ovde, mozda se nadje neka dobra dusa  Cheesy
jr. member
Activity: 771
Merit: 1
March 11, 2022, 10:01:49 AM
Kako mogu da zaradim merite? Da li moze neko da mi pomogne?
member
Activity: 134
Merit: 52
March 08, 2022, 04:57:06 AM
Ako je neko zainteresovan da uspostavi bitcoin-only meetup/zajednicu u BG-u, neka mi pise u dm.
legendary
Activity: 2156
Merit: 1151
Nil Satis Nisi Optimum
March 02, 2022, 09:01:39 AM
~snip
Imam ja jedno bezazleno pitanje, ili dva... pre neki dan sam video ovo:

Jel neko ide mozda? Koliko zaista vredi platiti da prisustvujes?!

bacio sam pogled, deluje mi prilicno neozbiljno
imaju tri govornika, 24 pratioca na twitter-u, a najavljuju prisustvo 2500 ljudi koji ce platiti kartu (nisam uspeo da nadjem koliko je karta)

a uz to, najavili su co-founder-a Tether-a, koji vise nije deo tima, kao osnivaca, sto svakako nije dobar pristup, i da je to najveca NFT konferencija u Evropi, sto svakako nije tacno (ni blizu tacnog, da budemo iskreni)
legendary
Activity: 3122
Merit: 1171
March 01, 2022, 02:36:54 PM
Jel moguce da smo poptuno odustali od ovog threada? 7 januar zadnji post  Huh
Niko nista, cak ni neka bezazlena pitanja?


I to bas moj! U medjuvremenu se nista nije desilo, bar nista javno da svi cujemo... kao i obicno sve je u redu pred izbore, posle toga ocekujemo neku frku! Smiley

Imam ja jedno bezazleno pitanje, ili dva... pre neki dan sam video ovo:


Jel neko ide mozda? Koliko zaista vredi platiti da prisustvujes?!
legendary
Activity: 3248
Merit: 3098
February 22, 2022, 01:10:41 PM
Jel moguce da smo poptuno odustali od ovog threada? 7 januar zadnji post  Huh
Niko nista, cak ni neka bezazlena pitanja?
legendary
Activity: 3122
Merit: 1171
January 07, 2022, 03:46:52 PM
Sta mislite o ovome? Mozda sam previse sumnjicav, ali kad je ova drzava radila nesto zbog koristi gradjana. Uglavnom je to namestanje posla lojalnim "biznismenima".
Necu biti iznenadjen ako nam onemoguce koriscenje stranih menjacnica, jer boze moj imamo domace.

Quote
Министар финансија Синиша Мали рекао је да су у овом тренутку у обради три лиценце за крипто мењачнице и да су четири издаваоца токена платила захтев за издавање лиценци.

https://www.rts.rs/page/stories/ci/story/5/ekonomija/4637472/kripto-menjacnice-licence-sinisa-mali.html

Da su videli kintu jesu sigurno, da su te licence za neke njihove ljude jesu sigurno... sve je jasno! Nece oni da stopiraju koriscenje stranih menjacnica, to sto mi "obicni smrtnici" radimo to ce i da prolazi, ali firme i sva pravna lica ce morati da koriste njih, a tu je i prava kinta... samo na veliko! Smiley

By the way, cuo sam da je Mali pun bitcoina... neka glupa prica iz drustva, kao da je u tome odavno, da se kopa, prave se biznisi itd! Ko zna da li je moguce, svakako ne zvuci nemoguce!

Srecna nova godina drugari! I svi ovi Bozicni praznici... ima ih! Smiley Neka je zdravlja, sve ostalo moze da se "nabavi"! Smiley
legendary
Activity: 2156
Merit: 1151
Nil Satis Nisi Optimum
December 27, 2021, 07:59:50 AM
Sta mislite o ovome? Mozda sam previse sumnjicav, ali kad je ova drzava radila nesto zbog koristi gradjana. Uglavnom je to namestanje posla lojalnim "biznismenima".
Necu biti iznenadjen ako nam onemoguce koriscenje stranih menjacnica, jer boze moj imamo domace.

~snip

ne znam koliko mogu da nam onemoguce koriscenje stranih menjacnica? imamo i kladionice, ali mozemo koristiti strane?
drzava ocigledno ima nameru da uzme svoj deo kolaca od kripto trgovine, videcemo kako ce to ici


Nadje li ti resenje za ovo, ili je kripto za nase klnjigovodje i dalje misterija?


nisam jos nasao pravo i pametno resenje, ali ima pomaka u odnosu na nulu
legendary
Activity: 3248
Merit: 3098
December 27, 2021, 06:46:45 AM
Sta mislite o ovome? Mozda sam previse sumnjicav, ali kad je ova drzava radila nesto zbog koristi gradjana. Uglavnom je to namestanje posla lojalnim "biznismenima".
Necu biti iznenadjen ako nam onemoguce koriscenje stranih menjacnica, jer boze moj imamo domace.

Quote
Министар финансија Синиша Мали рекао је да су у овом тренутку у обради три лиценце за крипто мењачнице и да су четири издаваоца токена платила захтев за издавање лиценци.

https://www.rts.rs/page/stories/ci/story/5/ekonomija/4637472/kripto-menjacnice-licence-sinisa-mali.html
sr. member
Activity: 686
Merit: 251
I'm investigating Crypto Projects
December 21, 2021, 04:05:39 PM
da li neko ima iskustva sa uplatom kripto sredstava na firmu, koja je pausalno oporezovana?
kako se realizuje faktura, odnosno koji je osnov za uplatu dinara (jer to mora biti nacin za uplatu) koji se dobiju kad se razmeni kripto koji bi trebao biti placen na racun firme?

postoji li neki dobar knjigovodja koji se time bavi?

Nadje li ti resenje za ovo, ili je kripto za nase klnjigovodje i dalje misterija?

nego, da li je moguce da ovde nema bas ni trunke zivota, a secam se trazili smo lokalni board za nas.

Mislim da su Hrvati skocili prvi i dobili board i vecina nas je preslo tamo tako da za nas je kasno. Ovaj bard ovakam nema smisla onaj sto Hravati imaju je super ako nemozemo da dobijemo tako nesto djabe ovaj jer je sve strpano bez veze. Moje misljenje mozda nije istina videcemo.
legendary
Activity: 3248
Merit: 3098
December 21, 2021, 03:36:41 PM
da li neko ima iskustva sa uplatom kripto sredstava na firmu, koja je pausalno oporezovana?
kako se realizuje faktura, odnosno koji je osnov za uplatu dinara (jer to mora biti nacin za uplatu) koji se dobiju kad se razmeni kripto koji bi trebao biti placen na racun firme?

postoji li neki dobar knjigovodja koji se time bavi?

Nadje li ti resenje za ovo, ili je kripto za nase klnjigovodje i dalje misterija?

nego, da li je moguce da ovde nema bas ni trunke zivota, a secam se trazili smo lokalni board za nas.
legendary
Activity: 2156
Merit: 1151
Nil Satis Nisi Optimum
December 12, 2021, 12:54:34 PM
da li neko ima iskustva sa uplatom kripto sredstava na firmu, koja je pausalno oporezovana?
kako se realizuje faktura, odnosno koji je osnov za uplatu dinara (jer to mora biti nacin za uplatu) koji se dobiju kad se razmeni kripto koji bi trebao biti placen na racun firme?

postoji li neki dobar knjigovodja koji se time bavi?

dodatno, pokrenuli smo https://banklessadriadao.substack.com/ bilten, mozda nekom bude interesantno
member
Activity: 69
Merit: 15
https://t.me/btc_bez_provizije
November 11, 2021, 06:25:35 AM
Kada: Nedelja u 20h
Gde: "KRIPTO BEZ PROVIZIJE Community" Telegram grupa
Sta: Prezentacija Espana Metod dApp za trustless razmenu kripto/kes sa 0% provizije
newbie
Activity: 9
Merit: 2
September 24, 2021, 06:21:49 AM
Pozdrav svima.

Ukoliko niste do sada upoznati sa https://www.multiverse.ai/, toplo preporučujem da pogledate.

Ukratko, reč je decentralizovanoj AI/ML blokčejn platformi na kojoj je moguće razvijati različite aplikacije od strane bilo koga (bez znanja kodiranja, sa ograničenim resursima...).

Recimo neka varijanta kickstartera ali uz AI/ML ispomoć. Naravno, priča je mnogo ozbiljnija i komplikovanija.

Videćete koje VC firme su već uložile u njih.

Relativno je od skoro na menjačnici (trenutno samo KuCoin), ali već ima 'working products' (između ostalog i sentiment AI bot koji koristi Huobi recimo).

Pogledajte i prosudite.

Link za discord  https://discord.gg/uY3eS54PKv

Bas danas je i AMA sa njihovom BD koja će odgovarati.

Pozdrav.
newbie
Activity: 1
Merit: 0
September 15, 2021, 10:09:41 AM
Ako nekom treba manja kolicina, prodajem BTC, ETH ili bilo koju kriptovalutu. Mozda najbolje XRP jer je najbrza. Bez provizije, drugarski. Moze i na mejl [email protected] .
legendary
Activity: 3122
Merit: 1171
September 11, 2021, 09:14:27 AM
Svi smo strastveni u doprinosu prema nasim drzavama.  Cheesy
Necu jos nista da platim poreza. Prodajem nesto sitno tu i tamo ali mislim da je to premalo da bi iko mogao da me goni zbog toga. Mozda gresim ali mislim da nasa drzava još uvek nema dovoljno strucan kadar koji bi ovo mogao da prati.


Pa nego sta nego smo strastveni, kada nam je drzava toliko pruzila moramo to da joj uzvratimo istom merom! Smiley

Strucan kadar u pm! Ali kad treba da naplate umeju da budu vrlo agilni... vise puta smo se svi uverili u to, naravno uvek zavisi kome se naplacuje!

Jel citate nesto o ovim hakerima iz Nisa? Pustli ih iz pritvora i njih troje vec smugnulo, nema ih vise od mesec dana... Verovatno je bilo "aj cao Srbijo"!
legendary
Activity: 1484
Merit: 1355
September 07, 2021, 08:50:10 AM
Svi smo strastveni u doprinosu prema nasim drzavama.  Cheesy
Necu jos nista da platim poreza. Prodajem nesto sitno tu i tamo ali mislim da je to premalo da bi iko mogao da me goni zbog toga. Mozda gresim ali mislim da nasa drzava još uvek nema dovoljno strucan kadar koji bi ovo mogao da prati.
jr. member
Activity: 66
Merit: 2
September 07, 2021, 04:53:33 AM
Ja cu probati da platim porez tamo negde u decembru kad prodam neki deo portfolija. Mada ne svidja mi se koliki je procenat.
legendary
Activity: 3248
Merit: 3098
September 05, 2021, 06:51:38 PM
Nesto smo se mnogo usporili ovde....

@Micro jesi li platio neke poreze do sada? Kako to ide kod tebe?

Da li se neko odavde uopste cimao da popuni neki formular, plati neki porez...?

Moji prijatelji citaju novine, i sve cesce neke vesti o ovome... i oni meni salju te clanke o oporezivanju, zezaju me... a nemaju pojma sta je "mixer" i trezor wallet... bilo je smesno i pre, ali postaje sve smesnije iz mog ugla! Smiley

Kako kod vas?! Smiley

Niko nece da prica javno. Zasto bi otkrivali alternativne rute...  Cheesy
Sto vise drzava pokusava da zahvati, stvara se veci otpor. Ipak "digitalni frikovi" uz to sto su kreativni, imaju mnogo vise mogucnosti i manje su zavisni nego npr. paori, koje drzava redovno dribla kroz subvencije, cene nafte, uvoz, otkupne cene i sta vec sve rade s njima.
Pages:
Jump to: