Pages:
Author

Topic: Српски (Serbian) - page 10. (Read 3055279 times)

hero member
Activity: 812
Merit: 587
Space Lord
March 23, 2021, 04:32:58 AM
Nevezano za crypto, ali da li netko zna kakve su procedure za omoguceni duzi/stalni boravak u Srbiji za gradjanine Hrvatske. Da li se dozvola moze dobiti ako osoba dobije posao u Srbiji i treba relokaciju? I da li postoje kakvi drugi nacini?

imas opciju radne dozvole za strane drzavljane, mislim da nema nekih olaksica za gradjane Hrvatske, mada znam dosta ljudi iz Hrvatske koji rade i borave ovde, tako da ne bi trebalo da imas nikakav problem da dobijes radnu dozvolu ako imas ugovor sa firmom o zaposlenju

ok, hvala ti Smiley
legendary
Activity: 2156
Merit: 1151
Nil Satis Nisi Optimum
March 23, 2021, 03:21:49 AM
Nevezano za crypto, ali da li netko zna kakve su procedure za omoguceni duzi/stalni boravak u Srbiji za gradjanine Hrvatske. Da li se dozvola moze dobiti ako osoba dobije posao u Srbiji i treba relokaciju? I da li postoje kakvi drugi nacini?

imas opciju radne dozvole za strane drzavljane, mislim da nema nekih olaksica za gradjane Hrvatske, mada znam dosta ljudi iz Hrvatske koji rade i borave ovde, tako da ne bi trebalo da imas nikakav problem da dobijes radnu dozvolu ako imas ugovor sa firmom o zaposlenju
legendary
Activity: 2464
Merit: 1037
CEO @ Stake.com and Primedice.com
March 22, 2021, 03:55:08 PM
AIK banka nije prestala da radi sa VISA card, nego su potpisali neki ugovor sa Mastercard i samo nju forsiraju. To treba da zahvalimo nabedjenom direktoru za kartice koji pojima nema.
Inace mozes da trazis da ti umesto Mastercard izadju VISA card i da insistiras na tome. Meni su tako umesto Master izdali VISA.  Nemaju prava da uslovaljavaju i ogranicavaju korisnike.
Sto se SWIFT tice, od vise banaka am dobio odgovor da je SWIFT prema crypto menjacnicama zabranjen.
Ne znam da li je tako u praksi. Da li ima neko iskustva sa tim, kao i sa povlacenjem novca na racun SWIFTom ili mora VISA Card.



Pozdrav ljudi, nov sam na forumu...
Imam pitanje, ako moze pomoc...do skoro sam povlacio novac iz trade-inga na Visu u AIK Banci, sa cex-a, ali kako je banka prestala da radi sa Visom, presla je samo na Master, na cex-u problem sa masterom...i sad cekam da li ce da prodje SWIFT/IBAN transfer...

Pitanje je da li znate kako Intesa tretira devizne prilive na Visa kartice koje su vezane za devizni racun...da li neko ima iskustva u Srbiji sa ibandirect-ovom Visom ili sa crypterium-ovom Visom?

Hvala vam svima puno na odgovoru...

Veliki pozdrav


Hvala za odgovor, menjao sam karticu pre mozda 2 nedelje, i sluzbenica mi je rekla da samo sa MasterCard-om rade, ici cu u ponedeljak da proverim. Vezano za SWIFT, poslao sam sa cex-a, pre 4 dana jos nije proslo, sada su vec klirinzi gotovi, videcemo u ponedeljak, javicu ovde kako je proslo i sta sam dobio kao info, takodje cu otici da vidim da proverim i da pritisnem da mi izdaju VISU, posto je sa njom sve lepo radilo dok nije istekla.

Da nema neko validne informacije ili iskustva sa ibandirectom ili crypteriumom, sa njihovim VISA karticama?
 
Hvala jos jednom na odgovoru.


Rade dobro i jedna i druga ja ih koristim.
hero member
Activity: 812
Merit: 587
Space Lord
March 21, 2021, 05:08:53 AM
Nevezano za crypto, ali da li netko zna kakve su procedure za omoguceni duzi/stalni boravak u Srbiji za gradjanine Hrvatske. Da li se dozvola moze dobiti ako osoba dobije posao u Srbiji i treba relokaciju? I da li postoje kakvi drugi nacini?
newbie
Activity: 3
Merit: 0
March 19, 2021, 01:18:15 PM
AIK banka nije prestala da radi sa VISA card, nego su potpisali neki ugovor sa Mastercard i samo nju forsiraju. To treba da zahvalimo nabedjenom direktoru za kartice koji pojima nema.
Inace mozes da trazis da ti umesto Mastercard izadju VISA card i da insistiras na tome. Meni su tako umesto Master izdali VISA.  Nemaju prava da uslovaljavaju i ogranicavaju korisnike.
Sto se SWIFT tice, od vise banaka am dobio odgovor da je SWIFT prema crypto menjacnicama zabranjen.
Ne znam da li je tako u praksi. Da li ima neko iskustva sa tim, kao i sa povlacenjem novca na racun SWIFTom ili mora VISA Card.



Pozdrav ljudi, nov sam na forumu...
Imam pitanje, ako moze pomoc...do skoro sam povlacio novac iz trade-inga na Visu u AIK Banci, sa cex-a, ali kako je banka prestala da radi sa Visom, presla je samo na Master, na cex-u problem sa masterom...i sad cekam da li ce da prodje SWIFT/IBAN transfer...

Pitanje je da li znate kako Intesa tretira devizne prilive na Visa kartice koje su vezane za devizni racun...da li neko ima iskustva u Srbiji sa ibandirect-ovom Visom ili sa crypterium-ovom Visom?

Hvala vam svima puno na odgovoru...

Veliki pozdrav


Hvala za odgovor, menjao sam karticu pre mozda 2 nedelje, i sluzbenica mi je rekla da samo sa MasterCard-om rade, ici cu u ponedeljak da proverim. Vezano za SWIFT, poslao sam sa cex-a, pre 4 dana jos nije proslo, sada su vec klirinzi gotovi, videcemo u ponedeljak, javicu ovde kako je proslo i sta sam dobio kao info, takodje cu otici da vidim da proverim i da pritisnem da mi izdaju VISU, posto je sa njom sve lepo radilo dok nije istekla.

Da nema neko validne informacije ili iskustva sa ibandirectom ili crypteriumom, sa njihovim VISA karticama?
 
Hvala jos jednom na odgovoru.
newbie
Activity: 5
Merit: 0
March 18, 2021, 03:49:59 PM
AIK banka nije prestala da radi sa VISA card, nego su potpisali neki ugovor sa Mastercard i samo nju forsiraju. To treba da zahvalimo nabedjenom direktoru za kartice koji pojima nema.
Inace mozes da trazis da ti umesto Mastercard izadju VISA card i da insistiras na tome. Meni su tako umesto Master izdali VISA.  Nemaju prava da uslovaljavaju i ogranicavaju korisnike.
Sto se SWIFT tice, od vise banaka am dobio odgovor da je SWIFT prema crypto menjacnicama zabranjen.
Ne znam da li je tako u praksi. Da li ima neko iskustva sa tim, kao i sa povlacenjem novca na racun SWIFTom ili mora VISA Card.



Pozdrav ljudi, nov sam na forumu...
Imam pitanje, ako moze pomoc...do skoro sam povlacio novac iz trade-inga na Visu u AIK Banci, sa cex-a, ali kako je banka prestala da radi sa Visom, presla je samo na Master, na cex-u problem sa masterom...i sad cekam da li ce da prodje SWIFT/IBAN transfer...

Pitanje je da li znate kako Intesa tretira devizne prilive na Visa kartice koje su vezane za devizni racun...da li neko ima iskustva u Srbiji sa ibandirect-ovom Visom ili sa crypterium-ovom Visom?

Hvala vam svima puno na odgovoru...

Veliki pozdrav

newbie
Activity: 3
Merit: 0
March 17, 2021, 06:10:00 AM
Pozdrav ljudi, nov sam na forumu...
Imam pitanje, ako moze pomoc...do skoro sam povlacio novac iz trade-inga na Visu u AIK Banci, sa cex-a, ali kako je banka prestala da radi sa Visom, presla je samo na Master, na cex-u problem sa masterom...i sad cekam da li ce da prodje SWIFT/IBAN transfer...

Pitanje je da li znate kako Intesa tretira devizne prilive na Visa kartice koje su vezane za devizni racun...da li neko ima iskustva u Srbiji sa ibandirect-ovom Visom ili sa crypterium-ovom Visom?

Hvala vam svima puno na odgovoru...

Veliki pozdrav

Mobi banka najbolja za cex.


MOBI banci je karticar za devizne racune MasterCard, sa kojim je trenutno na cex-u sve blokirano vec vise od mesec dana.
legendary
Activity: 2464
Merit: 1037
CEO @ Stake.com and Primedice.com
March 16, 2021, 10:32:45 AM
Pozdrav ljudi, nov sam na forumu...
Imam pitanje, ako moze pomoc...do skoro sam povlacio novac iz trade-inga na Visu u AIK Banci, sa cex-a, ali kako je banka prestala da radi sa Visom, presla je samo na Master, na cex-u problem sa masterom...i sad cekam da li ce da prodje SWIFT/IBAN transfer...

Pitanje je da li znate kako Intesa tretira devizne prilive na Visa kartice koje su vezane za devizni racun...da li neko ima iskustva u Srbiji sa ibandirect-ovom Visom ili sa crypterium-ovom Visom?

Hvala vam svima puno na odgovoru...

Veliki pozdrav

Mobi banka najbolja za cex.
newbie
Activity: 3
Merit: 0
March 15, 2021, 09:03:23 AM
Pozdrav ljudi, nov sam na forumu...
Imam pitanje, ako moze pomoc...do skoro sam povlacio novac iz trade-inga na Visu u AIK Banci, sa cex-a, ali kako je banka prestala da radi sa Visom, presla je samo na Master, na cex-u problem sa masterom...i sad cekam da li ce da prodje SWIFT/IBAN transfer...

Pitanje je da li znate kako Intesa tretira devizne prilive na Visa kartice koje su vezane za devizni racun...da li neko ima iskustva u Srbiji sa ibandirect-ovom Visom ili sa crypterium-ovom Visom?

Hvala vam svima puno na odgovoru...

Veliki pozdrav
legendary
Activity: 3122
Merit: 1171
March 08, 2021, 09:03:40 AM
[...] Inace sta se pije ovih dana kada je Bitcoin na $50k? Jel se otvaraju neke skupe flase, ili se cepa klasika...? Smiley [...]

"Klasika"  Grin



Lepo izgleda! Probao sam tu i tamo neki porto po nekim degustacijama... vuce nekako na slatkasto, ja vise volim suva , jaka...
Kako ne znam nista o ovom vinu, a boca izgleda interesantno morao sam da proguglam malo... Ima ga u vinoteci u BG-u, 3200 din. ... 3-4 god. odlezavanje u bariku, tip slatko-likersko... Savet sa sajta:
Quote
Idealno uz jake sireve i kolace od cokolade i oraha!

Ja uglavnom (skoro uvek) preskacem te kolace i zezancije... Smiley
legendary
Activity: 2730
Merit: 1192
I don't believe in denial.
March 08, 2021, 03:25:57 AM
[...] Inace sta se pije ovih dana kada je Bitcoin na $50k? Jel se otvaraju neke skupe flase, ili se cepa klasika...? Smiley [...]

"Klasika"  Grin

legendary
Activity: 3122
Merit: 1171
March 06, 2021, 03:11:00 PM
Pozdrav ljudi, da li je neko od vas čuo za pekarsko brojilo (predložili su mi iz EPS-a da uvedem ovo brojilo)? Da li neko ima neke informacije za ovo brojilo i da li možete nešto da preporučite za struju za malo veću potrošnju (merna grupa, brojilo i nešto slično)?

Ako se ne varam to se brojilo postavlja za struju preko 25A koje mora da meri i reaktivnu snagu. Nemam vise informacija jer imam stari prikljucak i 25A mi je posve dovoljno.  Wink

Nista dok ne odes kod njih direktno.... ne na salter, trazi odmah nekog glavnog iz smene i da sa njim porazgovaras o pogodnostima, ako ih uopste ima! To kazem da kakvu god informaciju dobio ovde to tebi ne vredi nista... ovo je Srbija... i dok neke stvari u nekim gradovima prolaze, u nekim to isto ne prolazi!
Koliko ja znam postoje merne grupe za velike potrosace koji bi svakako ulazili u crvenu zonu da idu redovnim putem, potpisuju neki ugovor za fiksnu mesecnu pretplatu, za odredjeni broj kW naravno, ako predju taj odredjni broj doplacuju dodatno...
_______________________________________________________________________________ _____________

Inace sta se pije ovih dana kada je Bitcoin na $50k? Jel se otvaraju neke skupe flase, ili se cepa klasika...? Smiley



full member
Activity: 165
Merit: 149
March 05, 2021, 03:15:00 PM
Ja idem sa Microm na ovu temu, kome sta odgovara!
Naravno kako ti je suma koju cuvas veca, mozda ces i vise obracati paznje na sigurnost (bar bi tako trebalo)!

Ja sam mom kumu napravio Coinomi na telefonu! Ja ga imam na racunaru, odlican! Imam i atomic wallet, i on je odlican! Mozes da se zezas sa njima, da stejkujes neke coine, ne moras da imas za svaki coin poseban novcanik...

Skoro sam kupio trezor T... i on je odlican! Blockchain wallete sam imao nekada, napustio sam ih, i oni su odlicni (moja zena koristi taj jedan godinama) bez ikakvih problema! I glupi XAPO je bio dobar (jedan od mojih prvih novcanik) ali su se nekako pokvarili sa KYC i drugim glupostima (davno je bilo kada sam ga napustio, pa se i ne secam bas dobro svega).

Na kraju novcanik ko novcanik... moze da bude i kozni a i od pamuka... ako natrcis na pogresnog baju (ili on natrci na tebe), a ti nemas nacina da se sacuvas... ode to sto imas!
_______________________________________________________________________________ ____________________________________

Dokle cemo da padnemo? Jel ima neka insajderska informacija? A? Ako mozemo da kupimo taj deep jednom u zivotu! Smiley

To je to u principu.

XAPO je bio odlican njihova kartica je bila najbolja dok nisu ukinuli Srbiju.


Sto se tice pada ja msm da je to bilo to. Danas krece da raste i msm da ce da nastavi.

Imao sam xapo ukinuli su ga 2017
Imas sad Crypterium isto su jako dobri imaju i virtuelnu i fizicku Visa karticu
Imas vise info o tome ovde
Obavezno ukucajte kod scwm9 ako budete otvarali racun dobijate 5 USD

https://www.kriptovalute.net/debitna-kripto-kartica/
legendary
Activity: 1484
Merit: 1355
March 03, 2021, 08:41:43 AM
Pozdrav ljudi, da li je neko od vas čuo za pekarsko brojilo (predložili su mi iz EPS-a da uvedem ovo brojilo)? Da li neko ima neke informacije za ovo brojilo i da li možete nešto da preporučite za struju za malo veću potrošnju (merna grupa, brojilo i nešto slično)?

Ako se ne varam to se brojilo postavlja za struju preko 25A koje mora da meri i reaktivnu snagu. Nemam vise informacija jer imam stari prikljucak i 25A mi je posve dovoljno.  Wink
newbie
Activity: 1
Merit: 0
March 02, 2021, 02:39:10 PM
Pozdrav ljudi, da li je neko od vas čuo za pekarsko brojilo (predložili su mi iz EPS-a da uvedem ovo brojilo)? Da li neko ima neke informacije za ovo brojilo i da li možete nešto da preporučite za struju za malo veću potrošnju (merna grupa, brojilo i nešto slično)?
legendary
Activity: 3612
Merit: 1023
Cashback 15%
March 01, 2021, 07:05:44 PM
Ja idem sa Microm na ovu temu, kome sta odgovara!
Naravno kako ti je suma koju cuvas veca, mozda ces i vise obracati paznje na sigurnost (bar bi tako trebalo)!

Ja sam mom kumu napravio Coinomi na telefonu! Ja ga imam na racunaru, odlican! Imam i atomic wallet, i on je odlican! Mozes da se zezas sa njima, da stejkujes neke coine, ne moras da imas za svaki coin poseban novcanik...

Skoro sam kupio trezor T... i on je odlican! Blockchain wallete sam imao nekada, napustio sam ih, i oni su odlicni (moja zena koristi taj jedan godinama) bez ikakvih problema! I glupi XAPO je bio dobar (jedan od mojih prvih novcanik) ali su se nekako pokvarili sa KYC i drugim glupostima (davno je bilo kada sam ga napustio, pa se i ne secam bas dobro svega).

Na kraju novcanik ko novcanik... moze da bude i kozni a i od pamuka... ako natrcis na pogresnog baju (ili on natrci na tebe), a ti nemas nacina da se sacuvas... ode to sto imas!
_______________________________________________________________________________ ____________________________________

Dokle cemo da padnemo? Jel ima neka insajderska informacija? A? Ako mozemo da kupimo taj deep jednom u zivotu! Smiley

To je to u principu.

XAPO je bio odlican njihova kartica je bila najbolja dok nisu ukinuli Srbiju.


Sto se tice pada ja msm da je to bilo to. Danas krece da raste i msm da ce da nastavi.

I ja se slazem mislim da ce bitcoin eth i ostale valute krenuti da rastu,ovaj pad je malo bio jaci udarac ali uvek posle ovakvih padova uzme i skoci vise nego pre,tako da bez brige.
legendary
Activity: 2464
Merit: 1037
CEO @ Stake.com and Primedice.com
March 01, 2021, 07:32:11 AM
Ja idem sa Microm na ovu temu, kome sta odgovara!
Naravno kako ti je suma koju cuvas veca, mozda ces i vise obracati paznje na sigurnost (bar bi tako trebalo)!

Ja sam mom kumu napravio Coinomi na telefonu! Ja ga imam na racunaru, odlican! Imam i atomic wallet, i on je odlican! Mozes da se zezas sa njima, da stejkujes neke coine, ne moras da imas za svaki coin poseban novcanik...

Skoro sam kupio trezor T... i on je odlican! Blockchain wallete sam imao nekada, napustio sam ih, i oni su odlicni (moja zena koristi taj jedan godinama) bez ikakvih problema! I glupi XAPO je bio dobar (jedan od mojih prvih novcanik) ali su se nekako pokvarili sa KYC i drugim glupostima (davno je bilo kada sam ga napustio, pa se i ne secam bas dobro svega).

Na kraju novcanik ko novcanik... moze da bude i kozni a i od pamuka... ako natrcis na pogresnog baju (ili on natrci na tebe), a ti nemas nacina da se sacuvas... ode to sto imas!
_______________________________________________________________________________ ____________________________________

Dokle cemo da padnemo? Jel ima neka insajderska informacija? A? Ako mozemo da kupimo taj deep jednom u zivotu! Smiley

To je to u principu.

XAPO je bio odlican njihova kartica je bila najbolja dok nisu ukinuli Srbiju.


Sto se tice pada ja msm da je to bilo to. Danas krece da raste i msm da ce da nastavi.
legendary
Activity: 3122
Merit: 1171
February 28, 2021, 04:01:19 PM
Ja idem sa Microm na ovu temu, kome sta odgovara!
Naravno kako ti je suma koju cuvas veca, mozda ces i vise obracati paznje na sigurnost (bar bi tako trebalo)!

Ja sam mom kumu napravio Coinomi na telefonu! Ja ga imam na racunaru, odlican! Imam i atomic wallet, i on je odlican! Mozes da se zezas sa njima, da stejkujes neke coine, ne moras da imas za svaki coin poseban novcanik...

Skoro sam kupio trezor T... i on je odlican! Blockchain wallete sam imao nekada, napustio sam ih, i oni su odlicni (moja zena koristi taj jedan godinama) bez ikakvih problema! I glupi XAPO je bio dobar (jedan od mojih prvih novcanik) ali su se nekako pokvarili sa KYC i drugim glupostima (davno je bilo kada sam ga napustio, pa se i ne secam bas dobro svega).

Na kraju novcanik ko novcanik... moze da bude i kozni a i od pamuka... ako natrcis na pogresnog baju (ili on natrci na tebe), a ti nemas nacina da se sacuvas... ode to sto imas!
_______________________________________________________________________________ ____________________________________

Dokle cemo da padnemo? Jel ima neka insajderska informacija? A? Ako mozemo da kupimo taj deep jednom u zivotu! Smiley
legendary
Activity: 2730
Merit: 1192
I don't believe in denial.
February 25, 2021, 05:54:15 PM
[...] napravi pravi HD wallet za koji se sačuva mnemonic phrase od 24 reči i isto možeš da čuvaš na papiru, a izbegao si ove dve mane. Samo unapred pripremi jedno 20 ili 50 adresa iz tog wallet-a, koliko misliš da će ti biti potrebno, i to je to.

Vec u 2015.   (za mene jedino "pravo" koriscenjne)... Grin

A da, za tu metodu (HW wallet) nemam bas pre vise razumijevanje (osim za to poslovno koriscenje sto je Micro opisao ili za nekog ko barem prizna da mu je gust u gadzetu).
newbie
Activity: 23
Merit: 2
February 25, 2021, 05:02:16 PM
gomila postova u kojima ovaj član ohrabruje korišćenje paper wallet-a i podsmeva se drugim metodama
Edukacija: https://en.bitcoin.it/wiki/Paper_wallet

1. nigde ne "podsmevajam" bilo sta, molim ne stavljaj reci u mojim ustama.

Izvoli citat:
Kada vec uporedujete hardverski novcanik i papirni novcanik, treba napomenuti da je prilikom kreiranja hardverskog novcanika potrebno zapisati seed frazu na papir za arhivsku kopiju. A sta smo tada dobili? Papirni novcanik! Cheesy

😂🤣😂🤣😂🤣

Znaci ne samo da nije "obavezno" nego sebi pravis dupli posao i jos placas za tu privilegiju...?

2. sta je? Ne mozes sam da slozis recenicu i misljenje pa samo ti je dovoljan link?

Kao prvo, paper wallet uopšte nije wallet, nego samo jedna adresa - jedan javni ključ i jedan privatni ključ. Privatnost 0, sve akumuliraš na istu adresu, dok kog pravog wallet-a za svaku transakciju ide nova adresa. Zatim, jedva čekam kad budeš jednog dana hteo da potrošiš novac odatle, pa ne pošalješ ceo iznos, već samo deo, a kusur ode na generisanu change address, pa kad ugasiš i obrišeš wallet koji si iskoristio za transfer, možeš da se pozdraviš sa svim što si imao. Smiley Ljudi misle da i dalje imaju balans na onom papiru, a u stvari treba da se baci i pravi novi. Samo zbog ove dve stvari bih predložio da se umesto klasičnog paper "wallet-a" napravi pravi HD wallet za koji se sačuva mnemonic phrase od 24 reči i isto možeš da čuvaš na papiru, a izbegao si ove dve mane. Samo unapred pripremi jedno 20 ili 50 adresa iz tog wallet-a, koliko misliš da će ti biti potrebno, i to je to.
Pages:
Jump to: