Pages:
Author

Topic: Spekulacja na newsach alt/btc - page 5. (Read 1966 times)

legendary
Activity: 3122
Merit: 7618
Crypto Swap Exchange
May 21, 2019, 12:04:07 PM
#70
ja jestem z jednych uczestnikow co beda probowac uczestniczyc w Harmony ioe.
mojym zdaniem na 99% ze tez na ONE mozna bardzo duzy zysk zrobic  Wink
legendary
Activity: 2156
Merit: 1622
May 21, 2019, 11:39:24 AM
#69
Noo z tymi coinami binance to jest gruby temat. Od kilku dni wszystkie coiny z IEO binance zajmują top 5 najlepiej rosnących. Matic zrobił x11 w 11 dni. Ciekawoskta z tym Matic jest taka, że obrót na nim wynosi aż 50 000 BTC. Solidna akumulacja? Nic bardziej mylnego. Tylko wczoraj właściciela zmieniło 9,2 mld tokenów. Chwila chwila... ile? Przecież circulating supply jest równe 2 mld. Oznacza to, że statystycznie w ciągu jednego dnia każdy token, jaki istnieje zmienia właściciela prawie 5 krotnie.  

Mi udało się złapać FET.



Powoli realizuję zyski, jednak 30% pozycji wciąż trzymam. Miałem takie przemyślenia - Co bym zrobił jako wieloryb chcąc uzyskać jak największy hype na nadchodzącym IEO binance (Harmony) - np. będąc szefu binance dostając na dzień dobry zapewne z 10% wszystkich tokenów za wsparcie w postaci IEO w moim interesie byłoby otwarcie na poziomie co najmniej IEO x5. Spompowałbym wszystkie poprzednie IEO i zaczął pokazywać wszystkim jakie to one nie były cudowne.

Tak tez się stało. Wielka pompa na Matic, FET, BTT, CELER nawet GTO dziś skoczyło 50%. Został tylko BRD (który moim zdaniem tez dostaje jeszcze z 20% strzała)

Najpierw pompa a potem nakręcanie hypu:

https://twitter.com/cz_binance/status/1130113758704078848
19 maja. Gdy MATIC zrobil pompę x5 w kilka dni CZ może się w końcu pochwalić zwrotami z inwestycji w IEO Smiley


https://twitter.com/cz_binance/status/1130706916546555904


Co się wydarzy? Moim zdaniem dump jest nie na rękę binance (pokaże, że to pump and dump a nie świetne coiny). Pompowanie będzie kontynuowane z tym, że nastąpi zmiana lidera - Matic jest zbyt przegrzane. Wejdzie w konsolidację a CELER, FET lub BTT przejmie pałeczkę i przez kolejne kilka dni będzie liderem wzrostów. Potem może kolejna zmiana lidera? 2 dni przed IEO nastąpi zatrzymanie a po IEO solidne odreagowanie.
Co sądzicie? Teoria spiskowa pokroju płaskiej ziemi, czy prawdopodobna manipulacja?

W końcu efekt został osiągnięty i nawet doświadczeni inwestorzy krypto czekają z otwartym portfelem na harmony:

teraz za wszelka cene bedzie trzeba wbic w IEO Harmony ;>

hero member
Activity: 1246
Merit: 708
May 19, 2019, 06:45:54 PM
#68
Ah faktycznie, przecież mamy tutaj ten wątek (choć w temacie ma on zwrot "na newsach") aczkolwiek chyba nie ma tutaj na forum aktualnie osoby która opiera się stricte na analizie technicznej..
Ja próbuje sobie obecnie dać trochę na wstrzymanie z tradingiem po tym co się zadziało w ciągu ostatniego tygodnia, natomiast kuszą mnie takie coiny jak np.:
Enjin (ENJ)
Mithril (MITH)

Bardzo żałuję, że przegapiłem coiny, które były wprowadzone przez IEO na binacne (MATIC i CELER) a własciwie to nie przegapilem, tylko sprzedalem u zarania ich wzrostu  - teraz za wszelka cene bedzie trzeba wbic w IEO Harmony ;>
legendary
Activity: 2156
Merit: 1622
May 16, 2019, 02:50:56 AM
#67
No cały rynek przeleciał po inwestorach strasznie na tym rajdzie bitcoina. Zil odnotował 7 czerwonych tygodniowych świec pod rząd (co nie zdarzyło się do tej pory nigdy na tym tokenie). U mnie w okolicy 262 wypalił stoploss i mniej więcej na całej przygodzie byłem na 0. Teraz w okolicach 230 próbowałem łapać ale mnie wywalało. Ostatecznie za 225 chwyciłem znów.

Moim zdaniem altcoiny spadały za mocno (często -50% w miesiąc) co przypisuję silnym wzrostom bitcoina ale i dodatkowej przyczynie - wstrzymanie wpłat i wypłat z binance. Niedługo otwiera się handel/wpłaty i wypłaty i rynek wygląda jakby się na to przygotowywał... Tuż przed zamknięciem handlu wyraźne wzrosty na altach (w większości przypadków obserwowane są wtedy spadki, bo ludzie niepewni przebiegu prac dumpują coiny), bitcoin od 2 dni odpoczywa (przynajmniej tak dla mnie wygląda wykres uwzględniając otoczenie - zaakceptowanie BAKKT).

Według mnie powinniśmy zobaczyć teraz 2 zielone świeczki tygodniowe które wywiozą co najmniej na 290 sat (chyba, że nadmiernie się spompuje newsem o zakończonym mainnecie). Przy nierealizowaniu strategii wolałbym nie być na pozycji, bo przypisuję 5-10% szans na to, że bitcoin zatrzyma się dopiero przy 15k a alty do tego czasu zlecą o kolejne 50%. Nigdy nie można lekceważyć fali euforii (40% w tydzień ...).

Jest to zagranie pod prąd o dużym ryzyku. Jestem jednak na krypto od pęknięcia bańki więc non stop w bessie i czesto tylko takie zagrania były możliwe.

Edit: Właśnie sprawdziłem cenę na huobi i powiem wam, że większość altów puchnie pod nieobecność binance. Zil 240 sat (zamknięcie binance na 230 sat)

Kurczę napisałem ten post w zły wątku. Przeklejam tutaj cytat. Jak widać alty pięknie odbijają. Nie ma obecnie ani 1 coina na binance, który świeciłby się na czerwono.
hero member
Activity: 1246
Merit: 708
May 14, 2019, 05:04:36 PM
#66
Ja niestety nie miałem tyle "szczęścia" (a raczej wyczucia i umiejętności) a poczytałem trochę o tym projekcie i też się pokusiłem o niewielkie zakupy w okolicach Twojego wejścia i schodek niżej - niestety wypełniło mi całą siatkę , również dzięki "kochanemu bitkowi" Tongue Teraz jeszcze przeglądając agendę Consensusa 2019 dość zauważalnie zapowiadał się ich udział, ale coż wzrostów (nie mówię o lokalnych, bo te teraz jak tak patrzę to jakieś mikro są,  ale chociażby w rejon mojego wejścia ) jak nie było tak nie ma...
legendary
Activity: 2156
Merit: 1622
May 08, 2019, 03:32:00 AM
#65
No powiem ci, że zassało mi tego trejda pięknie. Nie dość, że złapałem falę praktycznie od samego początku, to jeszcze surfowało mi się na niej cudownie:

Jednak widzisz ... robię konkursy na memy... a największym memem jestem ja, bo przeziębiona żona poszła spać o 18 zostawiając mnie samego z niedopitą flaszką po grillu. Dużo tego nie było ale doszło zmęczenie i około 21 sobie przysnąłem z otwartym zleceniem kupna... Rano obudziłem się zdziwiony, że jestem ciągle w trejdzie a tu 4% urwało przez bitcoinowe swawole.
Zostawiłem więc to na razie. Dzięki tradowaniu na szczycie mam spory zapas i praktycznie mogę zamknąć po wybiciu nowego dołka wciąż będąc w zysku, a jak mówisz wciąż jest nadzieja na podwójne dno i odwrócenie trendu (kurs wyjątkowo wyprzedany, a news może być punktem zwrotnym). Newsa jeszcze nie było, bitcoin po wybiciu 6000$ dostał takiego strzała, że pewnie się długo będzie zbierał na kolejny rajd. Czekam na niewielkim zysku na rozwój wydarzeń ...
hero member
Activity: 1246
Merit: 708
May 07, 2019, 04:49:54 PM
#64
zapakowalem sie po 268 sat w zil.

Nie zachęcam do naśladowania. To zagranie dla nienawidzących swoich pieniędzy :p Ogromne ryzyko. Sam bedę uciekał jak tylko zacznie się dziać nieciekawie.

I jak się potoczył Twój trade? Udało Ci się zrealizować jakieś zyski przed zawrotką? Czy liczysz może na double bottom i wtedy większe odbicie przynajmniej pod ostatnie wsparcie (aktualnie oczywiście będące oporem)? Wolumen spadku jest w sumie malejący - ale cóż, to chyba trzeciorzędna kwestia w tego typu przypadkach?
legendary
Activity: 2156
Merit: 1622
May 06, 2019, 03:59:12 AM
#63
Miejcie mnie za wariata, kupca spadających noży ale dziś zapakowalem sie po 268 sat w zil. Od 22.04 nie można wypłacać tego coina z binance (prace nad swapem). Dziś najwyższa pora na zakończenie i news dla ludzi Smiley. Binance lubi łaczyć newsy. Może dodać nowe pary walutowe (zil/usdc zil/pax , bo zil/usdt juz jest - a z usdt wiadomo jak jest) lub konkurs na tradowanie. Wszystko to może zaowocowac pompą i krótkoterminowym odwróceniem trendu do przetestowania ostatnich dołków (350 sat).

Nie zachęcam do naśladowania. To zagranie dla nienawidzących swoich pieniędzy :p Ogromne ryzyko. Sam bedę uciekał jak tylko zacznie się dziać nieciekawie.
legendary
Activity: 3122
Merit: 7618
Crypto Swap Exchange
April 18, 2019, 03:45:02 AM
#62
news roku. Panowie Binance usuwa BCHSV. BCHABC wygrywa wojnę. Prawdopodobnie będzie wchłaniać cały kapitał z BCH SV przez najbliższy tydzień. Ja już się ustawiłem, choć wykres nie zachęca.

Co za news. Ja jestem w szoku. Binance usuwa coin z top 12 CMC.
Szykowałbym się również na pompę na bitcoinie. W końcu to są 3 strony rywalizujące o miano "prawdziwego bitcoina", a 1,5 mld kapitalizacji na BCH SV pewnie stopnieje do 0.5 mld w przeciągu tego tygodnia.

edit: Obawiam sie tylko tego szaleńca Craiga Wrighta. Czy nie zacznie dumpować BCH ABC i BTC by ratować SV skupując dump.
Edit2: https://twitter.com/krakenfx/status/1117828361269571586 Kraken kolejny w kolejce? 70% głosów na tak. Wygląda na to, że startuje akcja niszcząca BCH SV - kocham krypto community Smiley

A odgrażali się, że zniszczą bitcoina i bch abc


i nie tylko giełdy Binance i Kraken beda BCHSV usuwac. Kucoin tez nad tym mysli zeby usunac tego coina
hero member
Activity: 1246
Merit: 708
April 17, 2019, 03:08:23 AM
#61
Wydaje mi się ze te 12 miejsce w CMC to takie delikatnie mówiąc naciągane ... np. Można sobie spojrzeć tu: https://coinmarketbook.cc/
Poza tym w sumie jestem ciekawy ilu posiadaczy BCH claimowalo w ogóle tego SV, zresztą podejrzewam, ze większość nawet o tym nie słyszała - jednak wiele posiadaczy BCH kupiło go na bance i teraz tylko baghodluje i wątpię czy sprawdzają newsy ;-)
legendary
Activity: 2156
Merit: 1622
April 15, 2019, 10:36:34 AM
#60
news roku. Panowie Binance usuwa BCHSV. BCHABC wygrywa wojnę. Prawdopodobnie będzie wchłaniać cały kapitał z BCH SV przez najbliższy tydzień. Ja już się ustawiłem, choć wykres nie zachęca.

Co za news. Ja jestem w szoku. Binance usuwa coin z top 12 CMC.
Szykowałbym się również na pompę na bitcoinie. W końcu to są 3 strony rywalizujące o miano "prawdziwego bitcoina", a 1,5 mld kapitalizacji na BCH SV pewnie stopnieje do 0.5 mld w przeciągu tego tygodnia.

edit: Obawiam sie tylko tego szaleńca Craiga Wrighta. Czy nie zacznie dumpować BCH ABC i BTC by ratować SV skupując dump.
Edit2: https://twitter.com/krakenfx/status/1117828361269571586 Kraken kolejny w kolejce? 70% głosów na tak. Wygląda na to, że startuje akcja niszcząca BCH SV - kocham krypto community Smiley

A odgrażali się, że zniszczą bitcoina i bch abc
hero member
Activity: 1246
Merit: 708
April 06, 2019, 04:56:01 PM
#59
@cryptovigi z tymi kosztami (dla projektów) na korzyść ICO względem IEO to nie tak do końca jakby się wydawało, szczególnie te większe ICO ogromne środki ładowały w marketing (stawki w marketingu w branży krypto należały wręcz do najwyższych na świecie o kilka rzędów wielkości przewyższając średnią...)
Co do jakości dobieranych projektów do IEO to o ile o te z binance jestem względnie spokojny to już jeśli chodzi o inne giełdy taki kucoin zanotował np. dośc wyrazny zjazd ceny ich coina KCS (i tutaj szczerze mowiąc nie wgryzałem się jeszcze wybitnie dokładnie, ale biore pod uwage fakt ograniczonej wiary inwestorow w jakosc projektow przez kucoin wprowadzanych.
hero member
Activity: 714
Merit: 611
April 05, 2019, 09:06:14 PM
#58
No cóż to słabo, w takim razie, widzę natomiast ze inne gieldy  (na pewno kucoin) wprowadzają ten format IEO (tyle, że wiadomo  reputacja binance jest jednak conajmniej jeden rząd wielkości wyższa;-)
...

Porównując ICO i IEO teoretycznie ICO powinno wygrywać w 100%. Pełna swoboda dla autorów projektu, brak pośredników, którzy niewątpliwie zgarniają konkretną kasę od autorów projektu a przy okazji dodatkowo zapewniają zapotrzebowanie na własną walutę, minusów można by pewnie wymieniać wiele... Ale co z zaletami - mając na względzie ostatnie czasy i fakt, że grubo ponad 90% projektów startujących w formule ICO okazało się scamami lub nie miało wystarczająco siły żeby dotrzeć do etapu pozytywnego zakończenia ICO czyli zebrania chociaż softcapa formuła IEO wydaje mi się całkiem sensowna.
Przede wszystkim wzrasta bezpieczeństwo inwestorów - giełda zanim dopuści projekt do IEO niewątpliwie przeprowadza własny research, dzięki czemu niewątpliwie znaczna część scamów w ogóle nie podchodzi do tej formuły ewentualnie zostanie wykryta. Dodatkowo mamy praktycznie pewność, że projekt zostanie doprowadzony do etapu notowania na giełdzie, co również jest nie bez znaczenia. Dlatego o ile ICO wydaje mi się właściwszym rozwiązaniem, na dzisiejszym rynku do IEO podchodzę ze zdecydowanie większym zaufaniem i myślę że jest formą o wiele bezpieczniejszą (oczywiście nadal nie gwarantuje 100% bezpieczeństwa i szans na powodzenia projektu, niemniej jednak szanse że nie zostaniemy okradzeni już na wstępie są mniejsze Grin).

hero member
Activity: 1246
Merit: 708
April 05, 2019, 07:32:02 AM
#57
No cóż to słabo, w takim razie, widzę natomiast ze inne gieldy  (na pewno kucoin) wprowadzają ten format IEO (tyle, że wiadomo  reputacja binance jest jednak conajmniej jeden rząd wielkości wyższa;-)

Natomiast wracając do spekulacji - dzisiaj w kilku miejscach naganiają na zakup polecają sie przyjrzeć XRP - orientujecie się czy tam się szykują jakieś newsy czy to raczej chodzi o wzrosty wynikajace typowo z AT?
hero member
Activity: 714
Merit: 611
April 05, 2019, 07:16:12 AM
#56
...
względem tego to za "dzisiaj" już mi zabraknie do snapshota.. ale nie do końca rozumiem, czy jeśli kupie więcej to jakoś nadgonie  wymagane saldo? Orientuje się ktoś z Was?

Obawiam się, że nie w warunkach loterii wyraźnie napisali że będą robić snapshoty codziennie i musisz mieć minimalną ilość dni z minimalną ilością BNB - inaczej każdy mógły wpaść dzień wcześniej i kupić 20 x 50 BNB (atualny minimalny pziom) a wydaje mi się że im (czyli binance) chodzi o to żeby mieć jak najwięcej hodlerów napalonych na nowe projekty, którzy będą trzymać BNB tylko po to, żeby mieć dostęp do tokenów z launchpada i przyblokują sporą ilość BNB, dzięki czemu kurs BNB wzrośnie i będzie się trzymał na odpowiednio wysokim poziomie...


hero member
Activity: 1246
Merit: 708
April 05, 2019, 07:05:05 AM
#55
Przyszedł stary bitcoin i pozamiatał Smiley Jak mówilem zalednie 4 dni temu.
...

Szacun - ładnie to przewidziałeś!!!


...
Tym samym kończy się moim zdaniem spekulacja na newsach a zaczyna na emocjach.
...

Warto jeszcze zaznaczyć, że w pewnym sensie kończy się również "promowana" przez Ciebie spekulacja na tokenach wypuszczanych przez binance (przynajmniej na dotychczasowych warunkach). Do tej pory teoretycznie każdy mógł się wbić na binance na godzinkę czy kwadrans przed odpaleniem sprzedaży i zapisać na zakup nowych tokenów (całkiem inna sprawa czy mu się je udało kupić). Teraz binance zmieniło zasady i wprowadziło LOTERIĘ!!! na zakup nowych tokenów. Żeby wziąć w niej udział musisz przez określony czas np miesiąca hodlować własną walutę binance czyli BNB i jeśli spełnisz wymóg dotyczący wysokości hodlowania określony przez binance do poszczególnej sprzedaży tokenów będziesz mógł otrzymać LOS (lub LOSY), które wezmą udział w loterii. Dopiero wygrani w tej loterii będą mogli nabyć wypuszczany token (w zależności od zainteresowania szanse mogą być większe lub mniejsze).
Binance będzie codziennie robiło snapshoty salda tokenów/coinów BNB na kontach poszczególnych użytkowników i jeśli spełnią wymóg czyli np. 100 BNB hodlowanych przez miesiąc ktoś będzie mógł dostać 1 los, jeżeli będzie trzymał 300 BNB przez miesiąc dostanie 3 losy itp.

Pomysł mięli naprawdę niezły pod kątem utrzymywania/zwiększania zapotrzebowania na BNB a co za tym idzie chyba też wzrostu ich wartości (oczywiście mniej mi się to podoba z punktu widzenia użytkownika gdyż zmuszają mnie do zamrożenia np 2000 usd tylko po to żebym miał szansę wziąć udział w loterii, gdzie wygraną jest możliwość zakupu danego tokenu). Ale może warto rozważyć to pod kątem możliwości zwiększenia wartości BNB w najbliższym czasie....

link: https://www.binance.com/en/blog/316491046311071744/Update-to-the-Binance-Launchpad-Token-Sale-Format

przy okazji news o wypuszeniu nowego tokena - tym razem już na zasadach loterii
https://support.binance.com/hc/en-us/articles/360026114611-Introducing-the-Matic-Network-MATIC-Token-Sale-on-Binance-Launchpad




No to widzę, że trochę przespałem sprawę, bo coż przeoczyłem, że te BNB będzie trzeba trzymać aż 20 dni wcześniej (?) no i teraz nie wiem czy jest sens dzisiaj kupić:
Quote
2019/04/05 0:00 AM (UTC): User BNB balances are recorded at this time, and will continue to be recorded at 0:00 AM (UTC) each day for 20 days.
względem tego to za "dzisiaj" już mi zabraknie do snapshota.. ale nie do końca rozumiem, czy jeśli kupie więcej to jakoś nadgonie  wymagane saldo? Orientuje się ktoś z Was?
full member
Activity: 518
Merit: 106
April 03, 2019, 07:18:36 AM
#54
Ja osobiście już od dłuższego czasu siedzę zapakowany w Rebellious. Niedawno zakończyło się testowanie portfeli w testowym mainnecie. Czekam cały czas na odpalenie masternodów.
Pierwotnie miało to nastapić w Q4 '18, później wieszczyli Q1 '19 który właśnie dobiega końca, i nadal nic.
Projekt wydawał się ciekawy, słyszałeś o tym, masz zdanie?
$899 249 USD  marketcap. To na ile ci to spompować? x4 starczy ?Smiley zaraz przeleje jakieś drobniaki na giełdę i będzie x4 Smiley
Oczywiście żartuję. Co do coina to bałbym się w tak małe projekty inwestować. Ogromne ryzyko. Wcześniej o tym nie słyszałem więc zdania nie mam, ale z zasady więcej niż 50$ bym nie wsadził ze strachu. A ty mówisz, że jesteś "zapakowany". No cóż świat należy do odważnych Smiley
Faktycznie napisałem, że jestem zapakowany, ale bez przesady. Punkt widzenia zależy od punktu siedzenia Cheesy 3k$ w momencie zakupu(środek 2018), teraz 3kPLN Cheesy ale na dniach mają odpalić masternody więc poczekam. Trochę już nie mam wyjścia. Mam nadzieję że BTC pociągnie REBL za sobą i jakoś się wyrówna kiedyś Cheesy
legendary
Activity: 2156
Merit: 1622
April 02, 2019, 07:37:31 AM
#53
Z jednej strony to dobre rozwiązanie. Do tej pory było tak, że start ICO powodował, że padały serwery a po kilku sekundach tokenów nie było. Obecnie problem się rozwiąże. Nie podoba mi się jednak fakt, że binance po raz drugi (pierwszy opisałem w tym poście - puki co po angielsku - https://bitcointalksearch.org/topic/m.50307726) próbuje wynaleźć wynalezione już koło i w dziwny sposób rozwiązać problem, który już dawno został rozwiązany w bardziej uczciwy sposób.

Po co loteria (inwestowanie na zasadzie loterii brzmi niepoważnie) jak można zastosować system działający od wieków na giełdach światowych podczas IPO będący jednocześnie uczciwszy i lepszy dla użytkowników a mniej podatny na oszustwa organizatora. Czyli redukcja... Jak spółka wchodzi na giełdę i ogłasza IPO, to startują zapisy na akcje. Po określonym czasie podliczana jest ilość akcji, które mają kupca (np 10 mln) i porównywana jest z ilością dostępnych akcji (np 1mln) i następuje redukcja. Każdy dostaje 1/10 tego co zadeklarował, że chce kupić.  

Loteria... Na tokeny z ico o nieznanej, może nawet dużo mniejszej wartości niż inwestycja. Przecież to ICO organizowane przez binance to taka nowinka. Dlatego tak duże zainteresowanie i przebicie cenowe. Przecież jeszcze kilka takich ico i ludzie zauważa, że to jest zarobek tylko dla kupujących podczas ICO.
FET  -70% listing price
CELR  -90% listing price (-39 % pomijąjąc fake listing price).

Kto więc będzie kupował od ludzi z ICO skoro pewniakiem staje się dump chwile po ICO? A skoro zabraknie tych to z pewnością opłacalność ICO spadnie, a wtedy loteria przestanie istnieć bo nie będzie potrzebna.

hero member
Activity: 714
Merit: 611
April 02, 2019, 06:54:21 AM
#52
Przyszedł stary bitcoin i pozamiatał Smiley Jak mówilem zalednie 4 dni temu.
...

Szacun - ładnie to przewidziałeś!!!


...
Tym samym kończy się moim zdaniem spekulacja na newsach a zaczyna na emocjach.
...

Warto jeszcze zaznaczyć, że w pewnym sensie kończy się również "promowana" przez Ciebie spekulacja na tokenach wypuszczanych przez binance (przynajmniej na dotychczasowych warunkach). Do tej pory teoretycznie każdy mógł się wbić na binance na godzinkę czy kwadrans przed odpaleniem sprzedaży i zapisać na zakup nowych tokenów (całkiem inna sprawa czy mu się je udało kupić). Teraz binance zmieniło zasady i wprowadziło LOTERIĘ!!! na zakup nowych tokenów. Żeby wziąć w niej udział musisz przez określony czas np miesiąca hodlować własną walutę binance czyli BNB i jeśli spełnisz wymóg dotyczący wysokości hodlowania określony przez binance do poszczególnej sprzedaży tokenów będziesz mógł otrzymać LOS (lub LOSY), które wezmą udział w loterii. Dopiero wygrani w tej loterii będą mogli nabyć wypuszczany token (w zależności od zainteresowania szanse mogą być większe lub mniejsze).
Binance będzie codziennie robiło snapshoty salda tokenów/coinów BNB na kontach poszczególnych użytkowników i jeśli spełnią wymóg czyli np. 100 BNB hodlowanych przez miesiąc ktoś będzie mógł dostać 1 los, jeżeli będzie trzymał 300 BNB przez miesiąc dostanie 3 losy itp.

Pomysł mięli naprawdę niezły pod kątem utrzymywania/zwiększania zapotrzebowania na BNB a co za tym idzie chyba też wzrostu ich wartości (oczywiście mniej mi się to podoba z punktu widzenia użytkownika gdyż zmuszają mnie do zamrożenia np 2000 usd tylko po to żebym miał szansę wziąć udział w loterii, gdzie wygraną jest możliwość zakupu danego tokenu). Ale może warto rozważyć to pod kątem możliwości zwiększenia wartości BNB w najbliższym czasie....

link: https://www.binance.com/en/blog/316491046311071744/Update-to-the-Binance-Launchpad-Token-Sale-Format

przy okazji news o wypuszeniu nowego tokena - tym razem już na zasadach loterii
https://support.binance.com/hc/en-us/articles/360026114611-Introducing-the-Matic-Network-MATIC-Token-Sale-on-Binance-Launchpad


legendary
Activity: 2156
Merit: 1622
April 02, 2019, 06:23:21 AM
#51
Przyszedł stary bitcoin i pozamiatał Smiley Jak mówilem zalednie 4 dni temu.

Uważam jednak, że każdy trade obecnie wiąże się ze sporym ryzykiem. Bitcoin siedzi w konsolidacji od 4 miesięcy. Lada moment strzeli góra albo dołem. Oba kierunki będą zgubne dla altcoinów (jeśli chodzi o ALT/BTC). Alty lubią spokój na bitcoinie. Spadki na bitcoinie odstraszają od podejmowania ryzyka a szybkie wzrosty wysysają kasę z altów. Najlepsza dla altów jest nudna konsolidacja na bitcoinie.

Kończy się okres spokoju na bitcoinie (ponad 4 miesiące w konsolidacji 3200-4000). Tym samym kończy się moim zdaniem spekulacja na newsach a zaczyna na emocjach. Wszystkie moje pozycje wypadły na SL. Spekulacja na newsach moim zdaniem się kończy, bo o wiele silniejszym impulsem dla altcoinów jest zachowanie bitcoina niż jakiekolwiek wewnętrzne upgrady (przynajmniej na obecnym rynku). Gdy brakowało impulsów od bitcoina, to alty były zdane na siebie. Teraz wrócił przywódca i pokazuje kierunek.

Jak więc teraz gram? Biorę to, co pokazuje siłę, gdy większość jednogłośnie pokazuje słabość. Biorę po 5-10% zysku i skaczę dalej. Wszystko na stoplossach. Bitcoin równie dobrze może wystartować z drugą falą w kierunku 6000$ dumpując ponownie alty, lub zostać zduszony do 4200 dumpując jeszcze bardziej wprowadzając na rynek ogromny strach, więc wchodzenie pod interwał nawet kilkugodzinowy bez stoplossa to spore ryzyko. Oczywiście mówię o kursie ALT/BTC a nie ALT/$.
Pages:
Jump to: