Pages:
Author

Topic: Spekulacja na newsach alt/btc - page 4. (Read 1966 times)

legendary
Activity: 2156
Merit: 1622
June 02, 2019, 12:00:38 PM
#90
Dzisiejszy dzień to ciągły wysyp. Kurs zrobił od szczytu już -30%. Brak jakiejkolwiek siły. Kurs wali po półkach w dół po czym czeka aż się zrobią nowe, po czym kolejny strzał na zwiększonym wolumenie. Obserwacja niskich interwałów przypomina mi coiny, które spadały jeszcze kolejne 50%. Mam nadzieję, że się mylę i za chwile wejdzie duży gracz, ale jakbym ja był dużym graczem chcącym wejść to z pewnością nie zrobiłbym tego dziś, tylko za tydzień 30% niżej. Cena dotarła już do strefy natężonego handlu z pierwszych 3 godzin.
hero member
Activity: 1246
Merit: 708
June 01, 2019, 07:20:55 PM
#89
Takie sytuacje to chyba w krypto na porządku dziennym - rośnie akurat chwile po tym,, kiedy wywaliliśmy długo hodowaną pozycję Tongue
Ja zdecydowałem się zaryzykować z tym Harmony z niewielką częścią kapitału przed chwilą.
W sumie ciekawe jest to, że tokeny Harmony można nabyć na OpenToken (a przynajmniej jesli ktos byl wczesniej white-listowany), tyle ze.. z rocznym lockiem (i cena byla bodajze 2x wyzsza niz w IEO na binance)...
legendary
Activity: 2156
Merit: 1622
June 01, 2019, 03:57:11 PM
#88
BTT od wejścia na giełdę urosło x3 po czym spadło do ceny wejścia teraz odbija. Ok 50% nad wodą w stosunku do średniej z pierwszych 3 dni.

FET pierwszego dnia miał najlepszą cenę. Od tamtej pory oddał ponad 90%. Teraz odbija, ale wciąż pod wodą ok. 80%.

CELR pierwszego dnia najlepsza cena. Potem spadł o blisko 80%. Teraz odbija, wciąż pod wodą 60%

Matic pierwszego dnia najlepsza cena. Potem spadek o 50% i dopiero odbicie na ogromnej, spektakularnej pompie x10 - obecnie cena wejścia x2.5.

w 3 z 4 przypadkach dało się odkupić od 2x więcej do 10 razy więcej na dołku po odreagowaniu po pierwszym dniu. Ja bym brał co mam i uciekał i ewentualnie zaczął odbierać po pewnym czasie jak spadnie. Jak nie to zostawił w BNB by mieć więcej kuponów na los na kolejne IEO. No chyba, że znasz ten projekt i jest faktycznie dobry. Bo historycznie jest 75% szans na to, że od razu runie o 70% skąd może odbije znacząco (matic) a może nieznacząco (fet).
Historycznie w 100% przypadków dało się odkupić po cenie wejścia na giełdę w przyszłości, ale tylko w 25% przypadkach dało się sprzedać po cenie z pierwszego dnia w przyszłości.

AHA...Najważniejsze   Mówię o cenie ALT/BTC.

Ale gratuluję sukcesu i skoro trzymasz, to życzę kolejnych wzrostów Smiley

Swoją drogą, to możecie mnie nazywać królem zmarnowanych okazji, bo zapakowałem się grubo w BTT po 10 sat... po czym sprzedałem bo uznałem, że gdzie indziej będę miał lepszy zwrot. Dziś, po 2 tyg, 20 sat Sad
hero member
Activity: 1246
Merit: 708
June 01, 2019, 02:56:56 PM
#87
Możliwość pewnie i jest niemniej jak dla mnie to ryzyko jest zbyt duże - albo inaczej ryzyko jest nieobliczalne w tym momencie (czy lepiej użyć zwrotu niewyliczalne) - więc ja osobiście poczekam na ewentualną korektę, albo trochę więcej danych, żeby można było cokolwiek sensownego wywróżyć -  niemniej wszystkim życzę wysokich zysków.

a Ty @cygan masz ustawiony SL w razie gdyby się okazało, że jednak nie wzrośnie?
legendary
Activity: 3122
Merit: 7618
Crypto Swap Exchange
June 01, 2019, 02:04:19 AM
#86
dzisiaj sie zacza handel ONE na obydwuch binance exchanges. i w tym momemncie juz mozna zrobic x6 od ioe ceny.
mysle ze jest mozliwoc na jeszcze wiecej zysku - dlatego czekam i jeszcze niesprzedaje mojich ONE
hero member
Activity: 1246
Merit: 708
May 28, 2019, 07:13:39 PM
#85
@cygan - żeby przejść 1000km trzeba najpierw zrobić jeden krok Tongue Od czegoś ten spadek się musi zacząć, ale chyba się udało - spadek zatrzymał się na drugim wsparciu od góry...  chociaż też Ci przy okazji powiem, że miałem trochę takich sytuacji, gdzie olewałem jak coś spadło 5%, potem 10% potem 15% ("to tylko korekta") "zarobilem 1000% to jak strace połowe z tego to i tak bedzie dobrze" no i potem sie konczylo ze zostawalo mi 5% wartosci liczac od ATH albo jeszcze gorzej :/

Gratuluję ONE - mi się nie udało, zresztą po raz kolejny - a poza Binance próbowałem też na kucoin i huobi Sad
legendary
Activity: 3122
Merit: 7618
Crypto Swap Exchange
May 28, 2019, 09:36:57 AM
#84
jak juz wiecie, zrobilem najlepsza inwestycje na rynku kryptowalut w BNB, ktora moglem zrobic.
juz od ponad 2 lat trzymam BNB i juz bylo mi stac na calkiem sporo (urlop, nowy samochod, ...)  Wink
ale takze gdy weszlem na altcoin trading, zainwestowalem w jeden projekt, w ktorym mam tym czasowo wiecej niz 4BTC straty...  Undecided
ale tutaj staram sie zachowac spokoj i bede dalej trzymal wszystkie monety tego projektu
podsumowujac, moj handel altcoinami przyniosl mi duzo wiecej zyskow niz strat i mysle, ze podjalem 90% dobrych decyzji w tym wszystkim, ktore do dzisiaj nie zaluje

moj nastepny plan jest, wygrac kilka ONE w nastepnym binance launchpad i je puzniej przynajmniej z 6x zyskiem w BNB zamienic

Nie martwisz się tym wczorajszym zjazdem (widziałem nawet -13% chwilowo) na BNB? Procentowo patrząc to dość okrutny spadek jakby nie było...

snip

wogule sie o BNB nie martwie.
te -13% lub niech bedzie nawed -20% jest dla mnie do poruwnania z ponad +1300% nic  Cool

apropos w dzisiejszym ONE ioe wygralem jednym z 5 tickets ponad 90000 ONE - koszt jednego wygrajacego biletu byl miedzy 8-9 BNB  Smiley
hero member
Activity: 1246
Merit: 708
May 27, 2019, 04:02:37 PM
#83
jak juz wiecie, zrobilem najlepsza inwestycje na rynku kryptowalut w BNB, ktora moglem zrobic.
juz od ponad 2 lat trzymam BNB i juz bylo mi stac na calkiem sporo (urlop, nowy samochod, ...)  Wink
ale takze gdy weszlem na altcoin trading, zainwestowalem w jeden projekt, w ktorym mam tym czasowo wiecej niz 4BTC straty...  Undecided
ale tutaj staram sie zachowac spokoj i bede dalej trzymal wszystkie monety tego projektu
podsumowujac, moj handel altcoinami przyniosl mi duzo wiecej zyskow niz strat i mysle, ze podjalem 90% dobrych decyzji w tym wszystkim, ktore do dzisiaj nie zaluje

moj nastepny plan jest, wygrac kilka ONE w nastepnym binance launchpad i je puzniej przynajmniej z 6x zyskiem w BNB zamienic

Nie martwisz się tym wczorajszym zjazdem (widziałem nawet -13% chwilowo) na BNB? Procentowo patrząc to dość okrutny spadek jakby nie było...

Wiem, że wątek ma w tytule spekulacje na newsach, ale pozwolę sobie wrzucić tutaj takie 2 wykresy:

Kapitalizacja rynku (crypto market cap) vs kurs Bitcoina

Kapitalizacja altów (rynek z wyłączeniem kapitalizacji btc) vs kurs Bitcoina

Z tych wykresów mi wynikło, że inwestycja w alty teraz powinna dać wg ostrożnych szacunków średnio od 20-30% - a możnaby linie też przeprowadzić w 3super optymistycznym wariancie wg którego alty powinny odbić ponad 75% (!)

Wykresy raczej w charakterze poglądowym - niestety z powodu kłopotów technicznych nie byłem w stanie ich lepiej dopracować Sad
legendary
Activity: 3122
Merit: 7618
Crypto Swap Exchange
May 26, 2019, 02:42:07 AM
#82
jak juz wiecie, zrobilem najlepsza inwestycje na rynku kryptowalut w BNB, ktora moglem zrobic.
juz od ponad 2 lat trzymam BNB i juz bylo mi stac na calkiem sporo (urlop, nowy samochod, ...)  Wink
ale takze gdy weszlem na altcoin trading, zainwestowalem w jeden projekt, w ktorym mam tym czasowo wiecej niz 4BTC straty...  Undecided
ale tutaj staram sie zachowac spokoj i bede dalej trzymal wszystkie monety tego projektu
podsumowujac, moj handel altcoinami przyniosl mi duzo wiecej zyskow niz strat i mysle, ze podjalem 90% dobrych decyzji w tym wszystkim, ktore do dzisiaj nie zaluje

moj nastepny plan jest, wygrac kilka ONE w nastepnym binance launchpad i je puzniej przynajmniej z 6x zyskiem w BNB zamienic
legendary
Activity: 2744
Merit: 1708
First 100% Liquid Stablecoin Backed by Gold
May 25, 2019, 01:56:40 PM
#81
...Choć teraz zaluje, ze zamiast pakowac BNB to ja stwierdzilem , ze sobie poszukam"tansze odpowiedniki" i osobiscie utopilem troche kapitalu w KCS...

Nie będę taki i nie będę cytował sam siebie, kiedy jakiś czas temu pisałem, chyba nawet w tym wątku, żeby kupować, kiedy BNB było po 13$.

Naprawdę, widzę u siebie dużą poprawę w skuteczności czytania wykresów, niż jeszcze dwa lata temu.

Mam też inne pdejście do pieniędzy. Zawsze tek jest, kiedy ich nie masz, zainwestujesz ostatni grosz, to się pocisz, panikujesz i podejmujesz, tylko złe decyzje.

Często było tak, że rynek robił dokładnie odwrotnie, niż moje przewidywania, co doprowadzało mnie do rozpaczy i już miałem przestać ale gdzieś, to było silniejsze i dalej włączałem wykresy i obserwowałem kursy, przy pokazji ćwicząc AT i analizę wolumenową (takie nowe podejście do tematu).

Dopiero teraz widzę, jakie błędy robiłem pod wpływem presji pieniądza i braku doświadczenia. Dzisiaj nigdy bym w takiego trejda nie wszedł albo z niego nie wyszedł tak wcześnie.
hero member
Activity: 1246
Merit: 708
May 25, 2019, 01:53:40 PM
#80
Tak podejrzewałem, cóż na przyszłość trzeba jednak pogłębić rozeznanie, bo wrzuciłem nawet kasy w theta - co skończyło się póki co małym bagholdem Sad a tutaj taka niespodzianka z TFUEL zamiast mi THETA'e spompować to na TFUEL się przerzucili :<
legendary
Activity: 2156
Merit: 1622
May 25, 2019, 12:48:28 PM
#79
Ciekawa sprawa z tymi coinami Binance Cheesy A od wczoraj pompują TFUEL (BTW czy ktoś się orientuje czy ten coin ma coś wspólnego z walutą THETA?)

Tak THETA i TFUEL to jedna firma. To jest na tej samej zasadzie co VET i VTHO lub NEO i GAS. Czyli Tfuel jest to utility token służący do używania platwormy THETA (do opłat). Coś jakby ETH miał osobny token którym byś płacił za transakcje... Troche to pomieszane.

"TFUEL is used as the “gas” of the Theta protocol, and is used to pay for transactions and (in the future) smart contract deployment and operations."
https://info.binance.com/en/research/THETA-2019-03-11.html

W ogóle binance to robi te raporty zaj..cie
hero member
Activity: 1246
Merit: 708
May 25, 2019, 11:07:18 AM
#78
Ciekawa sprawa z tymi coinami Binance Cheesy A od wczoraj pompują TFUEL (BTW czy ktoś się orientuje czy ten coin ma coś wspólnego z walutą THETA?)

Poza tym dzisiaj niestety alty słabo - a niektóre wręcz bardzo słabo (np. taki AMB wygląda prawie jak pump&dump - orientuje się ktoś z Was może czy był jakiś news który mógł się do tego przyczynić? - btw P'n'D na jutro jedna z planuje pompę (a mają w swojej histori juz takie po kilkaset %)


W zeszłym roku Bitfinex i Tether, a w tym Binance i nowy rodzaj ICO. Zauważ, że jak na razie na przełomie 2018 i 2019 roku, tylko te 5 ICO przeprowadzone na Binance skoczyły o 10 czy 20X, podobnie jak ICO z 2017 roku.

Tamci robili co chcieli z ceną BTC używając Tether i przejmując większość wolumenu. To samo robi Binance z altami i ICO, są aktualnie giełdą z najwyższym wolumenem. To oni rozdają karty w 2019 roku i nie bez podstaw ludzie mówią, że omijają prawo, bo tak jest.

Na takim Huobi też IEO się otwierały co najmniej x2 , no ale czas pokaże czy po okresie akumulacji nastąpią dalsze wzrosty...  SAM HT już ładnie urósł  (aktualnie 3,2usd a w szczycie pod 3,5 podchodziło - a miałem wchodzić przy 2,5...)
Choć teraz zaluje, ze zamiast pakowac BNB to ja stwierdzilem , ze sobie poszukam"tansze odpowiedniki" i osobiscie utopilem troche kapitalu w KCS...
legendary
Activity: 2744
Merit: 1708
First 100% Liquid Stablecoin Backed by Gold
May 22, 2019, 08:27:03 AM
#77
...była prowadzona na ten temat i nawet się tam udzielałeś   https://bitcointalksearch.org/topic/system-kreacji-pienidza-czy-dotyczy-to-rownie-bitcoina-5094172..

Zgadza się przypomniałem sobie, dzięki.

...By to wykryć musiałbyś wprowadzić spis posiadaczy coina na giełdzie (zapytać wszystkich użytkowników ile coinów posiadają) i porównać z wielkością portfela konkretnej giełdy...

Lub wprowadzić regulacje do tych giełd i kontrolę. Jak by musieli trzymać wszystkie order, trade, deposit, withdraw i inne księgi, dodatkowo będąc narażonym na niespodziewaną kontrolę, to nie byloby, już aż takie łatwe, jak teraz, kiedy faktycznie robią co chcą, kompletnie bez żadnej kontroli i regulacji, co do dokumentów z giełdy, itd.

W zeszłym roku Bitfinex i Tether, a w tym Binance i nowy rodzaj ICO. Zauważ, że jak na razie na przełomie 2018 i 2019 roku, tylko te 5 ICO przeprowadzone na Binance skoczyły o 10 czy 20X, podobnie jak ICO z 2017 roku.

Tamci robili co chcieli z ceną BTC używając Tether i przejmując większość wolumenu. To samo robi Binance z altami i ICO, są aktualnie giełdą z najwyższym wolumenem. To oni rozdają karty w 2019 roku i nie bez podstaw ludzie mówią, że omijają prawo, bo tak jest.
legendary
Activity: 2156
Merit: 1622
May 22, 2019, 07:10:35 AM
#76
...Czyżby binance wykreował dodatkowe kilka mld tokenów i spuścił w użytkowników? Od kiedy odkryłem ryzyko kreacji coinów przez giełdy, to mój umysł podciąga pod to wiele zagrań...

Jeżeli już gdzieś o tym pisałeś to proszę o link a spprawa wydaję się bardzo ciekawa.

Sugerujesz, że dodrukowują tokeny, tak jak banki kasę? Ale jak? Nie będzie śladu na blockchainie czy w smart kontraktach?

No przecież cala dyskusja była prowadzona na ten temat i nawet się tam udzielałeś   https://bitcointalksearch.org/topic/system-kreacji-pienidza-czy-dotyczy-to-rownie-bitcoina-5094172
Mam na myśli kreację w swoich księgach i sprzedaż użytkownikom przy użyciu systemu rezerwy cząstkowej (no przecież wszyscy na raz nie wypłacą). Wykreowane coiny nie mają możliwości opuszczenia giełdy więc nigdy nie będzie po nich śladu. By to wykryć musiałbyś wprowadzić spis posiadaczy coina na giełdzie (zapytać wszystkich użytkowników ile coinów posiadają) i porównać z wielkością portfela konkretnej giełdy lub zmobilizować wszystkich (większość) użytkowników do wypłaty środków. Oba przypadki sa niemożliwe. Kolejną możliwością są audyty, ale jak widać niewiele giełd sie na nie decyduje. Kraken podobno je przechodzi (https://www.kraken.com/proof-of-reserves-audit)
legendary
Activity: 2744
Merit: 1708
First 100% Liquid Stablecoin Backed by Gold
May 22, 2019, 06:31:10 AM
#75
...Czyżby binance wykreował dodatkowe kilka mld tokenów i spuścił w użytkowników? Od kiedy odkryłem ryzyko kreacji coinów przez giełdy, to mój umysł podciąga pod to wiele zagrań...

Jeżeli już gdzieś o tym pisałeś to proszę o link a spprawa wydaję się bardzo ciekawa.

Sugerujesz, że dodrukowują tokeny, tak jak banki kasę? Ale jak? Nie będzie śladu na blockchainie czy w smart kontraktach?
legendary
Activity: 2156
Merit: 1622
May 22, 2019, 05:14:51 AM
#74
Jestem pewien, że Binance, też macza paluchy i robi co może, żeby tak manipulować ceną, żeby zarobić jak najwięcej.

Może, to chwilowy spadek (tak też może być) i odbije, a wszyscy "panic sellers" zostaną z ręka w nocniku. Tylko trochę dziwne, że akurat te monety wszystkie w tym samym czasie zaczęły tak spadać. Tu może być uskuteczniany jakiś nowy trik, którego jeszcze nie znamy.

Miałeś Stop Loss?  Wink

No właśnie. Te 4 coiny przez ostatnie 2 tyg zachowywały się jakby były 1 coinem. A są to zupełnie inne projekty z zupełnie innych sektorów, które łączy jedynie binance. Ewidentna manipulacja. Teraz dochodzi kwestia tego - jak zdumpować o blisko 50% coin o wolumenie dziennym 11 mld tokenów (alt/btc) i 7 mld tokenów (alt/usd) razem 18 mld tokenów przy użyciu maksymalnie 2 mld tokenów (bo tyle istnieje) w ciągu jednego dnia. Wydaje mi się to mało prawdopodobne i ekonomicznie nieopłacalne w kontekście wychodzenia dużego gracza lub grupy inwestorów. Czyżby binance wykreował dodatkowe kilka mld tokenów i spuścił w użytkowników? Od kiedy odkryłem ryzyko kreacji coinów przez giełdy, to mój umysł podciąga pod to wiele zagrań...

Co do stop-lossa to nie miałem. Zostało mi tam tylko 30% pozycji, a jak zauważysz, to 70% wejścia sprzedawałem na zysku 30-120%. Wyciągnąłem więc więcej niż wsadziłem a jeszcze zostało. To co zostało postanowiłem więc zostawić pod spełnienie opisanego scenariusza (wzrosty aż do IEO).

legendary
Activity: 2744
Merit: 1708
First 100% Liquid Stablecoin Backed by Gold
May 21, 2019, 04:04:41 PM
#73
W porę napisałem ten post. Chwilę później rynek postanowil mnie ośmieszyć dumpując wszystkie wymieniony coiny o ponad 30%. A trzeba było się wstrzymać z wypisywaniem głupot Smiley Poszła ogromna siła. Nie wiem, czy coiny te zdołają się podnieść. Jeśli tak, to pompa powinna się zakończyć na 2-3 dni przed IEO.

Ja właśnie jestem na Binance i oczom nie wierzę.

Z drugiej strony zawsze po pierwszej pompie każdego ICO był spadek, bez wyjątku. Później dopiero cena się dźwiga spowrotem do góry, a to przecież oczywiste, bo nie ma, aż tylu inwestorów. Dodatkowo, jak juz jest 10x, to raczej każdy wieloryb wypłaci zyski (cena spadnie) i dokupi później tą samą ilość za połowę (lub mniej) aktualnej ceny . Na koniec zostanie z ładnym zyskiem i tą samą ilością kryptowaluty.

Jestem pewien, że Binance, też macza paluchy i robi co może, żeby tak manipulować ceną, żeby zarobić jak najwięcej.

Może, to chwilowy spadek (tak też może być) i odbije, a wszyscy "panic sellers" zostaną z ręka w nocniku. Tylko trochę dziwne, że akurat te monety wszystkie w tym samym czasie zaczęły tak spadać. Tu może być uskuteczniany jakiś nowy trik, którego jeszcze nie znamy.

Jeżeli cena skoryguje się naprwdę mocno, to będzie okazja, żeby kupić. 100x lub 500x takich zysków powinniśmy się spodziewać po tych projektach.

Miałeś Stop Loss?  Wink
legendary
Activity: 2156
Merit: 1622
May 21, 2019, 03:58:38 PM
#72
...Moim zdaniem dump jest nie na rękę binance (pokaże, że to pump and dump a nie świetne coiny). Pompowanie będzie kontynuowane z tym, że nastąpi zmiana lidera...

Gdybyś jeszcze dopisał jak wysoko pompa sie skończy, to bym wiedział czy warto jeszcze kupić?

Jak wiesz ja już od dawna trzymam Binance i mam ten sam dylemat.

Po Twoim poście myślę, że oni dobrze wiedzą co się dzieje i masz zupełną rację pompa będzie kontynuoowana. Oczywiście jakieś lekkie swingi będą ale ogólnie lecimy w kosmos.

Nie lubię takich momentów, bo żeby wejść muszę coś sprzedać ale co?

W porę napisałem ten post. Chwilę później rynek postanowil mnie ośmieszyć dumpując wszystkie wymieniony coiny o ponad 30%. A trzeba było się wstrzymać z wypisywaniem głupot Smiley Poszła ogromna siła. Nie wiem, czy coiny te zdołają się podnieść. Jeśli tak, to pompa powinna się zakończyć na 2-3 dni przed IEO.
legendary
Activity: 2744
Merit: 1708
First 100% Liquid Stablecoin Backed by Gold
May 21, 2019, 03:51:32 PM
#71
...Moim zdaniem dump jest nie na rękę binance (pokaże, że to pump and dump a nie świetne coiny). Pompowanie będzie kontynuowane z tym, że nastąpi zmiana lidera...

Gdybyś jeszcze dopisał jak wysoko pompa sie skończy, to bym wiedział czy warto jeszcze kupić?

Jak wiesz ja już od dawna trzymam Binance i mam ten sam dylemat.

Po Twoim poście myślę, że oni dobrze wiedzą co się dzieje i masz zupełną rację pompa będzie kontynuowana. Oczywiście jakieś lekkie swingi będą ale ogólnie lecimy w kosmos.

Nie lubię takich momentów, bo żeby wejść muszę coś sprzedać ale co?
Pages:
Jump to: