Pages:
Author

Topic: İtalya Serie A 2022-23 sezonu - page 10. (Read 2001 times)

sr. member
Activity: 1064
Merit: 350
January 13, 2023, 05:32:37 PM
Ben Napoli karşısında formda olan Juventus'un en azından bir puanla döneceğini düşünüyordum ancak maçın son bölümüne Napoli 5-1 gibi bir üstünlükle girerek adeta bu yıl Serie A benim mesajını verdi.Napoli'nin 5. golünü de eski Fenerbahçeli E.Elmas'ın atmasına sevindim.
sr. member
Activity: 2030
Merit: 402
Play Bitcoin PVP Prediction Game
January 13, 2023, 04:15:13 PM
Napoli şu an aşırı baskın bir oyun sergiliyor. Daha 14. dakikada Osimhen ile öne geçtiler ve ciddi bir psikolojik avantajı da ele geçirmiş oldular. İstatistiksel olarak da hem topla oynama hem de gol denemesi anlamında ciddi bir üstünlükleri mevcut. Napoli şüphesiz ki bu kadar maçın kontrolünü elinde tutabiliyorken 2. gol için saldırmaya devam edecektir. Bence bu golü bulmaları da çok zor olmayabilir.

Juventus sakatları olsa da bu kadar çabuk gol yemez diye umuyordum. Ancak erken gelen gol şüphesiz planlarını bozmuş oldu. Vlahovic gibi etkili isimlerinden yoksunken gol yükü Milik'in üstünde şu an ve bakalım takımını kurtarabilecek mi.
legendary
Activity: 2968
Merit: 1478
Rollbit.com Crypto Futures
January 13, 2023, 01:40:50 PM
Şampiyonluk mücadelesinde sezonun en önemli maçlarından biri bu gece oynanacak. Lider Napoli evinde ikinci Juventus'u konuk ediyor. Juve bu maçı alırsa puan farkı dörde inecek ama kaybederse ona çıkacak ve muhtemelen Juve'nin şampiyonluk hesapları suya düşecek. Onları çok yakından takip eden Milan için de bu maçın sonucu çok önemli.
Sekiz maçlık galibiyet serisi yakalayan Juve genelde tek gol atıp kazanıyor. Savunmaları çok güçlü. Bu seride hiç gol yemediler. Napoli ise Inter'e yenildiği maç öncesinde çok uzun bir galibiyet serisi yapmıştı.
Ligin en iyi iki ekibi karşılaşacak ve tam bir taktik savaşı olacak. Ben Napoli'yi bir adım önde görüyorum. Özellikle bir gol atarlarsa Juve'nin savunma düzeni bozulacaktır. Aksi halde beraberliğe kilitlenecek bir maç da izleyebiliriz. Takımların kazanmak için ne kadar risk alacağını göreceğiz.
hero member
Activity: 2002
Merit: 670
January 07, 2023, 06:06:15 PM
Cok keyifli bir monza performansi izledik, son dakika golüyle bir puan koparabilmeyi başardılar, hak ettiler de. Inter büyük firsati kacirmis oldu. Merkez orta saha da cok zayif bir inter vardi macin genelinde. Juventus kazanmaya devam ederek zirveye yaklasiyor. Juventus beşte beş yaptı, dünya kupasından döndükten sonra en iyi görünen takım diyebilirim. Pazar günü Napolinin kolay bir maçı var, Sampdoria karşısında her türlü üç puan almak zorundalar.
sr. member
January 07, 2023, 04:19:49 PM
Juventus çok iyi bir galibiyet serisine sahip durumda. Udinese karşısında kazanarak seriyi 8 maça çıkarmış oldular. Geçici olarak Milan'dan da ikinci sırayı aldılar. Juventus hala sakatlıklarla uğraşan bir takım olsa da bir şekilde ligde kazanmaya devam ediyor. Ciddi şekilde bitiricilik sıkıntıları çekiyorlar tabi. Örneğin bugün Kean birçok fırsatı cömertçe harcadı.

Milan yarın San Siro'da Roma'yı ağırlayacak. Açıkçası eğer Mourinho korkak bir oyun tarzı benimserse Milan maçı domine ederek rahat bir galibiyet alabilir. Aslında Roma'nın büyük maçlarda daha ofansif oynaması lazım ama Mourinho kolay kolay kendi bildiğinin dışına çıkmaz.  Smiley
hero member
Activity: 994
Merit: 607
January 07, 2023, 02:07:39 AM
Napoli eğer tutarlı serisini bozar ve birkaç hafta boyunca kötü bir form tutturursa işler bir anda ilginç bir noktaya gidebilir. Inter, onların nasıl mağlup edilebileceğini canlı canlı bizlere göstermiş oldu. Özellikle ligin büyük takımlarının Napoli'ye karşı çekinmeden oynayarak planlarını bozmaları gerekiyor ki onlara karşı kazanma şansları olsun.

Mesela Roma Napoli'ye karşı çok korkak bir oyun sergilemişti ve Napoli de bunu avantaja çevirerek rahat kazanmıştı. Mourinho'nun taktik anlayışının kurbanı olmuştu Roma.

Aslında herkes gibi Napoli’de 11 oyuncudan kurulu bir takım. Takımların çekinmesini anlıyorum ancak kendi gücünü göstermek için sahada olmak zorundalar. Roma örneği çok güzel bir örnek olmuş. Inter kendi oyununu sahaya yansıtınca nasıl oynatmadılar Napoli’yi. Napoli ise bu maçtan acı tecrübelerle ayrılmak zorunda kaldılar. Şu ana kadar yenilgi almamışlardı ve bu sene yenilmeyiz diyen taraftarlı görmüştüm. Böylece Inter onlara bu konuda yanıldıklarını gösterdi.
sr. member
January 06, 2023, 04:15:14 PM
Napoli eğer tutarlı serisini bozar ve birkaç hafta boyunca kötü bir form tutturursa işler bir anda ilginç bir noktaya gidebilir. Inter, onların nasıl mağlup edilebileceğini canlı canlı bizlere göstermiş oldu. Özellikle ligin büyük takımlarının Napoli'ye karşı çekinmeden oynayarak planlarını bozmaları gerekiyor ki onlara karşı kazanma şansları olsun.

Mesela Roma Napoli'ye karşı çok korkak bir oyun sergilemişti ve Napoli de bunu avantaja çevirerek rahat kazanmıştı. Mourinho'nun taktik anlayışının kurbanı olmuştu Roma.
hero member
Activity: 868
Merit: 878
January 06, 2023, 01:50:18 AM
Bu senenin mutlak favorisi Napoli. Diğer takımlar çabalasalar da gerek oynadıkları oyun, gerek kadro kalitesi açısından Serie A’yı zirvede büyük ihtimalle Napoli bitirecek. Scudetto’yu almak için ne zamandır çabaladıklarını biliyoruz. Şampiyon olurlarsa belki Trabzonspor’un geçen seneki kutlamaları gölgede bile kalabilir. Mükemmel bir takımla mükemmel genç oyuncularla birlikte bu sene kupaya uzanırlar.
legendary
Activity: 2114
Merit: 1040
January 06, 2023, 01:13:11 AM
Sanki Napoli yine ikinci devre saçmalayacak gibi duruyor. Dün Inter'e 1-0 kaybetti. Hadi Inter büyük takım olduğu için bu maç tolere edilebilir ama devamında neler olacak ben merak ediyorum. Juve yine sessiz sessiz geliyor geriden. Sezona kötü başladı ama daha lig çok uzun ve son 5 maçta galip geldi.
Milan , Salernitana'yi yenmeyi başardı ve takibini sürdürdü. İtalya ligi kalite olarak 90'lı yıllarda ki kaliteye dönecek gibi duruyor. Rekabet eden 4-5 takım var ve futbol kalitesi yükseliyor.

Milan 15 dk da 2 gol atınca dedim aha fark geliyor herhalde ama maç 2-1 bitti böyle maçlar kötü oluyor ya uzun zamandır bol gollü maçları göremiyoruz Premier lig dışında İtalya’da da böyle 5-6 gollü maçları özledik artık baksanıza şampiyonluk yarışındaki Milan Salernetinayı 2-1 ancak yendi Napoli bir daha yenilirse yarış baya kızışır
sr. member
Activity: 1610
Merit: 329
January 05, 2023, 05:18:07 PM
Serie A ligin ikinci yarısında bence daha keyifli geçecek. Şampiyonluk yarışının iyice alevleneceğini düşünüyorum. Napoli bu mağlubiyet sonrasında biraz sarsılabilir ve beklenmedik maçlarda puan kayıpları gelmeye başlayabilir. Açıkçası ben Napoli'nin bu sezon şampiyon olmasını istiyorum. Ama bu şampiyonluk çok kolay gelmesin ki güzel bir şampiyonluk mücadelesi izleyebilelim yine.  Grin

Napoli'nin yakın bir zamanda bir de Juventus maçı var. Bu maç her ne kadar sahasında olsa da Napoli'nin işi bence kolay olmayacak. Çünkü Juventus çok sağlam bir galibiyet serisine sahip durumda.
sr. member
Activity: 1442
Merit: 256
January 05, 2023, 02:21:51 AM
Sanki Napoli yine ikinci devre saçmalayacak gibi duruyor. Dün Inter'e 1-0 kaybetti. Hadi Inter büyük takım olduğu için bu maç tolere edilebilir ama devamında neler olacak ben merak ediyorum. Juve yine sessiz sessiz geliyor geriden. Sezona kötü başladı ama daha lig çok uzun ve son 5 maçta galip geldi.
Milan , Salernitana'yi yenmeyi başardı ve takibini sürdürdü. İtalya ligi kalite olarak 90'lı yıllarda ki kaliteye dönecek gibi duruyor. Rekabet eden 4-5 takım var ve futbol kalitesi yükseliyor.
legendary
January 05, 2023, 01:50:39 AM
Inter tek golle Napolinin galibiyet serisini bozdu. Cok agir bir yara acti inter napolide. Ocak ayinda zor mac fikstiru var. once juve sonra romayla. Bu mactan sonra serie a da kartlar tekrar dagitiliyor diyebiliriz. Maçta top oynama yüzdesi oldukça yüksekti Napolinin buna rağmen istedikleri atakları yapamadılar Osimhen bir kere topla buluştuğunu hatırlıyorum ceza sahası içerisinde topu kontrol etti sonra kaptırdı. Inter topla az oynasa da istedikleri pozisyonları, kontraları oyunda buldular sonuç galibiyet oldu.

Artık bir yerde duracaklardı ve onları durduran da inter oldu inter de öyle basit bir takım değil kendilerine göre bir rakibe puan kaybettiler sürpriz bir yenilgi olmadı en azından bu açıdan biraz daha iyi oldu sürpriz yenilgiler daha büyük yaralar açıyor hocam interi de tebrik ederim çok önemli bir 3 puan kazandılar napoliden bu puanı almak hiç kolay değil zaten ligde daha önce napoliden 3 puan alan olmamıştı
hero member
Activity: 2002
Merit: 670
January 04, 2023, 06:09:00 PM
Inter tek golle Napolinin galibiyet serisini bozdu. Cok agir bir yara acti inter napolide. Ocak ayinda zor mac fikstiru var. once juve sonra romayla. Bu mactan sonra serie a da kartlar tekrar dagitiliyor diyebiliriz. Maçta top oynama yüzdesi oldukça yüksekti Napolinin buna rağmen istedikleri atakları yapamadılar Osimhen bir kere topla buluştuğunu hatırlıyorum ceza sahası içerisinde topu kontrol etti sonra kaptırdı. Inter topla az oynasa da istedikleri pozisyonları, kontraları oyunda buldular sonuç galibiyet oldu.
legendary
Activity: 2968
Merit: 1478
Rollbit.com Crypto Futures
January 04, 2023, 05:59:08 PM
Lider Napoli'nin 11 maçlık galibiyet serisi sona erdi ve ligdeki namağlup ünvanı gitti. Milan ile puan farkı beşe düştü. Lige biraz daha heyecan geldi.
Inter maç boyu Napoli'yi kilitledi ve hem iyi savunma hem de iyi kontratak yaparak maçı kazanmayı başardı. Inzaghi çok doğru bir oyun planı ortaya koydu. İlk yarıda doğru savunma yaparak Napoli'nin hücum direncini kırdı. İkinci yarının başındaysa Džeko'nun kontratakta bomboş kalmasıyla attığı golle beraber üstünlüğü aldı. Napoli'de ne Osimhen ne Kvaratskhelia ne de Politano bir şey yapabildi.

Napoli hala bu ligin favorisi ancak rakipleri onların da maç kaybedebileceğini görmüş oldu.
sr. member
January 04, 2023, 12:52:10 PM
Bugün 10 maçla birlikte İtalya Serie A Dünya Kupası arasından geri döndü.Kuşkusuz bu kadar sürenin ardından her taraftar kendi takımını bekliyordur ancak haftanın maçı İnter-Napoli arasında oynanacak.İnter olası bir puan kaybında şampıyonluk ihtimalini tamamen çöpe atacaktır.İnter'in golcüleri dünya kupasında çok formsuz bir tablo çizdiler bakalım kendilerini toparlamayı başarabilmişler mi Huh
hero member
Activity: 1162
Merit: 719
January 04, 2023, 06:39:11 AM
İtalya Ligi Dünya Kupası arasından sonra tekrar başlıyor bu hafta. Milan'ın Salernitana deplasman maçıyla başlayacak lig bir saat içinde. Napoli ligde baya bi puan farkı oluşturdu. Milan, Napoli'yi takip etmek istiyorsa altlardaki takımlarla oynarken hata yapmamalı. Bu maç onlar için önemli olacak bu yüzden bana kalırsa. Maçı izleyemiyeceğim benim için uygun bi vakitte değil çünkü. Ama Milan'ın bu maçı kazanacağını düşünüyorum. Olivier Giroud Dünya Kupasında harika bi performans gösterdi. Ibrahimovic, Origi sonradan oyuna girebilecek elit futbolcular. Çok iyi forvetleri var. Giroud gününde olmasa İbrahimovic var. İbrahimovic olmasa Origi var. Bir parantez Ballo-Toure için var. Omzundan sakatlık geçirmişti. Sahalara geri dönmesinin en az 1 ayı bulacağı konuşuluyordu. Ama savunmada yokluğunu aramazlar bana kalırsa. Milan Salernitana'dan her koşulda üstün bi takım çünkü.
legendary
Activity: 2562
Merit: 1482
November 08, 2022, 08:32:57 AM
Bence Atalanta çok zor bir maçtı ama ondan da galip çıkmayı başardılar. Bundan sonra Juventus ve Inter gibi çok güçlü takımlar sırada, buraları da kazanabileceklerini düşünüyorum. En azından beraberliği çıkartabilirler.
Bizde olsa böyle performans gösteren takımlar sezona iyi başlar ama ortalara doğru dağılır gider. İtalyada durum farklı, sene boyu sağlam oynamak gerekiyor yoksa emekler boşa gidiyor Smiley
sr. member
Activity: 1344
Merit: 373
November 08, 2022, 08:19:27 AM
Napoli bu sene Sampaoli yönetiminde gerçekten büyük işler yapmaya devam ediyor.Bu hafta ligde Sassuolu'yu 4-0 gibi net bir skorla geçmeyi başardılar Şampıyonlar Ligi'nde Liverpool'a Anfield'da 2-0 kaybetmelerine rağmen grubunu lider olarak tamamlayarak son 16 turuna kaldılar.Juventus'un durumuna bakıyorum bu yıl hiçbir kupada şansları yok.İnter,Milan ve Napoli arasında Napoliyi bir adım önde görüyorum.

Napoli zor maçta Atalanta’yı da 2-1 yendi, üstelik deplasmanda bunu başardı, bu önemli bir başarı bana kalırsa şampiyon olacak en güçlü takımlardan birisi Napoli, bu sene transferler takıma cuk oturdu, bu arada Fenerbahçe’den giden Kim Min Jae üst üste ikinci kez ayın futbolcusu seçilmiş Napoli’de, Fenerbahçe’de bir zamanlarda Kim Min Jae oynadı diyeceğiz herhalde,
legendary
November 02, 2022, 12:15:15 PM
Napoli bu sene Sampaoli yönetiminde gerçekten büyük işler yapmaya devam ediyor.Bu hafta ligde Sassuolu'yu 4-0 gibi net bir skorla geçmeyi başardılar Şampıyonlar Ligi'nde Liverpool'a Anfield'da 2-0 kaybetmelerine rağmen grubunu lider olarak tamamlayarak son 16 turuna kaldılar.Juventus'un durumuna bakıyorum bu yıl hiçbir kupada şansları yok.İnter,Milan ve Napoli arasında Napoliyi bir adım önde görüyorum.

Napoli bu sene efsane döneminden sonraki bir dönemi yaşıyor hücumcuları çok iyi defans hattı çok iyi Liverpool’a son dakikalara kadar da direndiler zaten ikinci golü de gol aramak yüzünden buldular diyebilirim Liverpool ikinci tamamlayarak zorlu bir eşleşmeye girebilir diğer grupların birincileri ile eşleşecek diye biliyorum çünkü
sr. member
November 02, 2022, 12:07:54 PM
Pages:
Jump to: