Pages:
Author

Topic: İtalya Serie A 2022-23 sezonu - page 7. (Read 2001 times)

legendary
Activity: 2506
Merit: 1505
May 04, 2023, 04:54:25 PM
Son 4 maçta üçüncü kez berabere kalan Napoli sonunda şampiyonluğu matematiksel olarak garantiledi ve 33 yıl sonra yeniden İtalya Ligi şampiyonu oldu.
Bu sene kusursuza yakın oynadılar ve daha ligin başında ciddi bir puan farkı yarattılar. Şüphesiz 22 gol atan Osimhen ve 12 gol 10 asist ile İtalya debutunu yapan Kvaratskhelia bu şampiyonluğun en büyük mimarları oldular. Şampiyonlar Ligi'nde işler istedikleri gibi gitmese de Serie A'da mükemmel bir sezon geçirdiler ve yıllarca süren hasret sona erdi. Tebrikler Partenopei!

https://twitter.com/mackolik/status/1654223780120502277
hero member
Activity: 1162
Merit: 719
March 07, 2023, 12:57:56 PM

Napoli maçında aldıkları üç puana ilk başta inanamadım tekrar baktım skora. Maçı izleyemedim çünkü beklemiyordum böyle bir skor. Üst biter ve Napoli alır diyordum ama yine tahminde tutturamamışım. İkincilikte bir favorim yok sadece Napoli'nin şampiyonluğunu istiyorum. Hem ellerine geçen para ile de Fenerbahçe'deki diğer topçularımızı da alacaklar. Ne de olsa alt takımı gibi bir şey olduk. Arda ve Ferdi'yi istediklerini duymuştum umarım böyle bir şey yoktur. Bir yanım da diyor gitsinler kendilerini kurtarsınlar.

Napoli bu sezon ikinci mağlubiyetini aldı. Hiç kaybetmeden şampiyon olamazlardı bana kalırsa. Bu sezon çok iyiler. Ama efsanevi bi sezon geçirecek kadar iyi değiller. Lazio da kaybedebilecekleri kadar iyi bi takımdı. Ligi kazandılar. Bazı maçlarda konsantrasyon problemi yaşayabilirler. Çok bi normal bana kalırsa. İtalya Liginde önemli olan ikincilik konusu oldu epeydir. Çekişme burada yaşanıyor. Milan, deplasmanda Fiorentina'ya yenildi bu hafta. İkincilik yarışında geri düştüler biraz. Juventus puan silme cezasına rağmen yine bi yükselişteydi. Onlar da Roma'ya yenildiler.
hero member
Activity: 994
Merit: 607
March 07, 2023, 07:20:11 AM
Sizce kim ikinci olur. Milan, Inter arasında bi favoriniz var mı?

İkincilik için favorim Inter. Çünkü Milan biraz daha tutarsız bir forma sahipti son zamanlarda ve yeni yeni kendilerine gelmeye başladılar. Inter bence ikincilik için daha potansiyelli duruyor.
Milan Serie-a da fazla güven vermiyor ikincilik için Inter yada Lazio takımlarından birine gider benim tahminim Lazio adamlar iki kez Napoliyi yenmeyi başardılar. Haftalar önce Milan'a tam dört gol atmışlardı. İkincilik için puanlar çok yakın görünse de oyun olarak içlerinde düşüşe geçmiş takımlar var ikincilik için en uzak takım Milan. Napoli geçtiğimiz gün Lazioya yenilse de artık şampiyonluğa giden yolda alınan ufak tefek puan kayıplarının pek bir önemi kalmadı.

Lazio'nun da hakkını yemek istemem tabi. Napoli deplasmanında böyle bir sezonda galibiyet almak her takımın harcı değil. Aslında Napoli beklenildiği gibi dominant bir performans sergiledi ama yine de bir türlü aradığı golü bulamadı. Lazio şanslarını çok daha iyi kullanarak skora gitti. Fakat yine de genel olarak Inter kadar güvenilir bir görüntü vermediler.

Bence Inter oyununda bu kadar gelişme kaydetmişken ikinciliği kolay kolay Lazio'ya bırakmayacaktır.

Lazio kara kutu gibidir, bir bakarsanız Napoli’yi yenen nadir takımlardan birisi olur, bir bakarsın alt seviyelerde takımlarla karşı yenilgi alır, Napoli maçında bir şekilde 3 puanı kazanmayı başardılar, tebrik ederim kendilerini, Napoli’den bu sene 3 puan almak mucize demektir,

Napoli maçında aldıkları üç puana ilk başta inanamadım tekrar baktım skora. Maçı izleyemedim çünkü beklemiyordum böyle bir skor. Üst biter ve Napoli alır diyordum ama yine tahminde tutturamamışım. İkincilikte bir favorim yok sadece Napoli'nin şampiyonluğunu istiyorum. Hem ellerine geçen para ile de Fenerbahçe'deki diğer topçularımızı da alacaklar. Ne de olsa alt takımı gibi bir şey olduk. Arda ve Ferdi'yi istediklerini duymuştum umarım böyle bir şey yoktur. Bir yanım da diyor gitsinler kendilerini kurtarsınlar.

Fenerbahçe’de ne oyuncular varmış haberimiz yokmuş. Kim Min Jae Napoli’de başarılı oynuyor. Eljif Elmas desen o da çok iyi oynuyor. Genç üstelik. Şimdi Arda Güler için en ciddi takımlardan birisi Napoli. Ferdi için Bayern Münih ismi bile çıkmaya başladı. Performansı üst düzey olmaya başladı. Arda ile birlikte gelecekte en başarılı oyuncularımızdan olacak.
legendary
Activity: 2506
Merit: 1505
March 06, 2023, 05:05:49 PM

Takımda bir rahatlık var nasılsa puan farkı çok açıldı şampiyonluk geldi diye. Bu saatten sonra 15 puan fark kapanmaz zaten alt sıradaki takımlar onları yakalayacak kadar iyi oynamıyor. Napoli bundan sonra yeni bir galibiyet serisi yapar arada böyle silkelenmek gerekiyor. Lazio için önemli bir galibiyet oldu ikincilik iddiaları var. Golü atan Vecino Inter'de oynarken hiç dikkatimi çekmemişti Lazio'da kendini gösterdi. Oynadığı konum itibariyle daha çok gol asist katkısı yapabilir aslında.
hero member
Activity: 756
Merit: 701
March 06, 2023, 04:25:17 PM

İkincilik için favorim Inter. Çünkü Milan biraz daha tutarsız bir forma sahipti son zamanlarda ve yeni yeni kendilerine gelmeye başladılar. Inter bence ikincilik için daha potansiyelli duruyor.
Milan Serie-a da fazla güven vermiyor ikincilik için Inter yada Lazio takımlarından birine gider benim tahminim Lazio adamlar iki kez Napoliyi yenmeyi başardılar. Haftalar önce Milan'a tam dört gol atmışlardı. İkincilik için puanlar çok yakın görünse de oyun olarak içlerinde düşüşe geçmiş takımlar var ikincilik için en uzak takım Milan. Napoli geçtiğimiz gün Lazioya yenilse de artık şampiyonluğa giden yolda alınan ufak tefek puan kayıplarının pek bir önemi kalmadı.

Lazio'nun da hakkını yemek istemem tabi. Napoli deplasmanında böyle bir sezonda galibiyet almak her takımın harcı değil. Aslında Napoli beklenildiği gibi dominant bir performans sergiledi ama yine de bir türlü aradığı golü bulamadı. Lazio şanslarını çok daha iyi kullanarak skora gitti. Fakat yine de genel olarak Inter kadar güvenilir bir görüntü vermediler.

Bence Inter oyununda bu kadar gelişme kaydetmişken ikinciliği kolay kolay Lazio'ya bırakmayacaktır.

Lazio kara kutu gibidir, bir bakarsanız Napoli’yi yenen nadir takımlardan birisi olur, bir bakarsın alt seviyelerde takımlarla karşı yenilgi alır, Napoli maçında bir şekilde 3 puanı kazanmayı başardılar, tebrik ederim kendilerini, Napoli’den bu sene 3 puan almak mucize demektir,

sr. member
Activity: 1344
Merit: 373
March 06, 2023, 02:10:00 PM

sr. member
Activity: 1666
Merit: 300
March 06, 2023, 01:42:36 PM

hero member
Activity: 994
Merit: 607
March 06, 2023, 03:37:10 AM

Bence İnter hocam, Lazio’dan daha fazla tutarlı, istikrarlı sonuçlar alıyorlar. Bu aldığı istikrarlı sonuçlar ile birlikte İnter daha iyi bir görüntü çiziyor. Milan’ın şansı artık çok düşük. Juventus’un 5 maçlık galibiyet serisi de dün Roma karşısında sona erdi. Moise Kean 40 saniyede kırmızı kart görerek rekor kırdı herhalde.
hero member
Activity: 2002
Merit: 670
March 04, 2023, 05:22:41 PM

legendary
Activity: 2114
Merit: 1040
March 04, 2023, 05:10:22 PM
Ve Napoli yenildi ikinci yenilgisini Lazio’dan aldılar kendi sahalarında yenildiler çok fazla şansları devam ediyor bu kayıp Napoli’yi etkilemedi bile dersek yerinde olur şu anda devam eden maçta Fiorentina Milan’ı 1-0 yeniyor ve bu böyle devam ederse Milan da şampiyonlar ligi sıralamasını riske atıyor olacak
sr. member
March 03, 2023, 05:30:08 PM
Napoli şu sıralarda en verimsiz maçlarından birisini oynuyor desem yalan olmaz. Lazio'ya karşı her ne kadar üstün bir oyun sergilese de şutlar konusunda oldukça zayıf bir performans gösteriyor. 13 şut girişiminin sadece 2'si kaleyi buldu ve henüz golle buluşamadılar. Lazio ise bu durumu lehine çevirmeye doğru adım adım ilerliyor. Çünkü atamayana atarlar mantığını bu maçta gördük ve Lazio 1-0 önde.

Az ve öz gelerek bu maçı Lazio kazanırsa gerçekten büyük bir iş çıkarmış olacaklar. Napoli her türlü ligde rahat bir konumda tabi ama bu kadar oyunu domine edip maçı kaybetmek çok üzücü olur onlar için.

hero member
March 02, 2023, 11:13:16 AM
Milan şu an Atalanta'ya karşı beklediğimden daha baskın bir performans gösteriyor. Atalanta'nın son 20 dakika içerisinde olmamıza rağmen sadece 2 şutu var ve hiçbiri kaleye isabetli değil. Maç topla oynama düzeyinde dengeli geçse de Atalanta hücum anlamında en etkisiz oyunlarından birisini oynuyor. Skorun hala 1-0 olması Milan'ı rahatlatacak bir durum değil aslında.

Milan uzun zamandır hem defansta sıkıntı çekti hem de üretkenlikte. Hazır gol daha az gol yemeye başlamışken skor üretkenliğini artırma üzerinde çalışırsa iyi olur. İlk 4 için çok önemli maçlar bunlar artık.

Milan maçı 2-0 kazandı. Inter'in puan kaybettiği hafta kazandı. İkincilik yarışı onların arasında olacak sanırsam. Napoli'ni şampiyonluğu kesin İtalya'da. Heyecan arayan ikincilik yarışına bakıyor bu ligde. Sizce kim ikinci olur. Milan, Inter arasında bi favoriniz var mı?

Ayrıca İbrahimovic oynadı bu maçta. Çok bi uzun sakatlık döneminden sonra döndü takıma. Hoş 74. dakikada girdi oyuna. Çok bi süre alamadı. Ama 41 yaşında sakatlıklardan dönüp oynadı Milan'da. Bu yaşında oynaması bi mucize. Sakatlıktan dönüp oynaması daha bi enteresan mucize. Ronaldo daha bi genç olduğu halde Suud Liginde. Bana kalırsa İbrahimoviç'in başarısı büyük bi başarı.
sr. member
February 26, 2023, 05:18:56 PM
Milan şu an Atalanta'ya karşı beklediğimden daha baskın bir performans gösteriyor. Atalanta'nın son 20 dakika içerisinde olmamıza rağmen sadece 2 şutu var ve hiçbiri kaleye isabetli değil. Maç topla oynama düzeyinde dengeli geçse de Atalanta hücum anlamında en etkisiz oyunlarından birisini oynuyor. Skorun hala 1-0 olması Milan'ı rahatlatacak bir durum değil aslında.

Milan uzun zamandır hem defansta sıkıntı çekti hem de üretkenlikte. Hazır gol daha az gol yemeye başlamışken skor üretkenliğini artırma üzerinde çalışırsa iyi olur. İlk 4 için çok önemli maçlar bunlar artık.
sr. member
Activity: 1344
Merit: 373
February 26, 2023, 06:59:37 AM
Napoli hala doludizgin ilerlemeye devam ediyor. Bugün de Empoli'yi deplasmanda 2-0'lık skor ile geçtiler. Maçın son 20 dakika civarını 10 kişi oynasalar da gol yemeden maçı bitirebildiler. Empoli zaten ikinci yarıda çok etkisizdi de. Napoli'yi durdurabilecek bir takım olarak da görmüyordum onları zaten. Napoli büyük maçlarda bile harika işler çıkarttı şu ana kadar.

Inter'e yenilseler de bu formlarını kötü yönde etkilememişti. Tarihlerindeki en hakedilmiş şampiyonluğa doğru koşar adam ilerliyorlar. Onca sene sonra unutamayacakları bir sezon olacak gerçekten de.

Napoli’yi tutabilen takım yok, inanılmaz bir oyun sergiliyorlar, Empoli karşısında eksildiler ama sahada bunu hissettirmediler, oyuncuların hepsi çok iyi oynuyorlar, üstelik daha yaşları da genç, gelecek sene bir kaç takviyeyle dünyanın en iyi takımlarından birisi olurlar, işte Napoli transfer ve gözlemci ile böyle muazzam bir takım oldu, helal olsun adamlara,
sr. member
Activity: 2030
Merit: 402
Play Bitcoin PVP Prediction Game
February 25, 2023, 04:49:31 PM
Napoli hala doludizgin ilerlemeye devam ediyor. Bugün de Empoli'yi deplasmanda 2-0'lık skor ile geçtiler. Maçın son 20 dakika civarını 10 kişi oynasalar da gol yemeden maçı bitirebildiler. Empoli zaten ikinci yarıda çok etkisizdi de. Napoli'yi durdurabilecek bir takım olarak da görmüyordum onları zaten. Napoli büyük maçlarda bile harika işler çıkarttı şu ana kadar.

Inter'e yenilseler de bu formlarını kötü yönde etkilememişti. Tarihlerindeki en hakedilmiş şampiyonluğa doğru koşar adam ilerliyorlar. Onca sene sonra unutamayacakları bir sezon olacak gerçekten de.
hero member
Activity: 2002
Merit: 670
February 25, 2023, 04:18:02 PM
İtalya Serie-A liginde şuanda herhangi bir takımın Napoliyi bu oyunuyla yenmesi o kadar imkansız ki hatta zorlayamazlar bile o seviyedeler. Empoli maçında kolay bir galibiyet bekleniliyordu öyle de oldu, Napoli oynadığı maçlarda genelde devrelerin sonlarına doğru baskıyı yapar ardına golleri atardı bugün öyle olmadı açılışlar erken oldu. Empoli maçında başında sıklıkla faul yaptı, köşe vuruşu verdi. Napoli çok fazla duran top kullandı kullandığı duran topların ikisinde gole çevirdiler. Her yerde kazanmaya devam ediyor Napoli.
hero member
Activity: 756
Merit: 701
February 22, 2023, 02:15:02 PM
Lukaku'nun ben artık eski formuna dönebileceğini pek sanmıyorum. Belki de önümüzdeki sezon onu farklı bir takımda izleriz.

Lukaku ve Pierre-Emerick Aubameyang Avrupa'nın üst düzey liglerinde daha fazla tutunamayabilirler artık. Her ikisini de ülkemizde görmeyi çok isterdim. Yıllık ücretlerini karşılamak kolay olmayabilir ama bonservisleri uygun olabilir bu iki futbolcunun. Gereksiz transferlerin yerine bir tane iyi transfer yapmak takım içi dengeleri bozmasa birisinin Galatasaray'a gelmesini çok isterdim.

İnter, Milan, Lazio, Atalanta alt basamak takımları bu sezon İtalya'da. Hangisi sezonu ikinci tamamlar. Tahmininiz var mı? İnter daha bi iyi taktiğe sahip bana kalırsa. Simone Inzaghi futbolculuğundan daha bi başarılı teknik direktör. Benim favorim onlar.

Jose Mourinho savunma ağırlıklı bir futbol oynattığı için sık sık eleştiriliyor ama her gittiği takıma seviye atlatıyor. Roma ile geçen sene UEFA Avrupa Konferans Ligi kupasını kazandı. Bu sene ligde Napoli fırtınası var. Eğer Napoli olmasaydı şu anda takımı şampiyonluğa oynatıyor olabilirdi. Roma ve Jose Mourinho'yu başarılı buluyorum.

Aubameyang'ın maçlarını izlediğimde o kadar çok pozisyon kaçırıyordu ki bu takımlarda nasıl oynuyor şaşırmıştım. Lukaku son dünya kupasında kaçırdığı pozisyonlardan sonra artık üst düzey oynayabileceğini sanmam. Zaten uzun bir süredir de bunu gerçekleştiremiyor. Ben bu ikisinin de ülkemizde oynamasını istemiyorum. Gözden düşmüş eski yıldız forvetlerden verim almak çok zor. Arada iyi tutturanlar oluyor onlar ayrı.

Roma'da gözle görülür bir fark var. En azından kupasız geçmedi Mourinho dönemi. Napoli ligi geçtim şampiyonlar liginde bile kupaya uzanırsa şaşırmam o derece iyi oynuyorlar. Sayılan takımlar arasında ikinci olarak bir tahminim yok çünkü aşağı yukarı aynılar bu sezon. Tüm gözler Napoli'de olduğu için oraya pek fokus atamadım izleme konusunda.
hero member
Activity: 2170
Merit: 640
Undeads.com - P2E Runner Game
February 22, 2023, 02:00:52 PM
Lukaku'nun ben artık eski formuna dönebileceğini pek sanmıyorum. Belki de önümüzdeki sezon onu farklı bir takımda izleriz.

Lukaku ve Pierre-Emerick Aubameyang Avrupa'nın üst düzey liglerinde daha fazla tutunamayabilirler artık. Her ikisini de ülkemizde görmeyi çok isterdim. Yıllık ücretlerini karşılamak kolay olmayabilir ama bonservisleri uygun olabilir bu iki futbolcunun. Gereksiz transferlerin yerine bir tane iyi transfer yapmak takım içi dengeleri bozmasa birisinin Galatasaray'a gelmesini çok isterdim.

İnter, Milan, Lazio, Atalanta alt basamak takımları bu sezon İtalya'da. Hangisi sezonu ikinci tamamlar. Tahmininiz var mı? İnter daha bi iyi taktiğe sahip bana kalırsa. Simone Inzaghi futbolculuğundan daha bi başarılı teknik direktör. Benim favorim onlar.

Jose Mourinho savunma ağırlıklı bir futbol oynattığı için sık sık eleştiriliyor ama her gittiği takıma seviye atlatıyor. Roma ile geçen sene UEFA Avrupa Konferans Ligi kupasını kazandı. Bu sene ligde Napoli fırtınası var. Eğer Napoli olmasaydı şu anda takımı şampiyonluğa oynatıyor olabilirdi. Roma ve Jose Mourinho'yu başarılı buluyorum.
hero member
February 21, 2023, 02:21:23 PM
İtalya Serie A'da da üst üste galibiyetler alan bi takım var. Napoli, Sassuolo'yu 2-0 yendi. Ligdeki üst üste galibiyet sayısını 7'ye çıkardı. Ligde 62 puanla liderler. Avrupa'da lider takımlar üst üste galibiyetler alıyorlar bu dönem. İspanya'da Barcelona, İtalya'da Napoli. Birinci sıraya tesadüfen gelmediklerini kanıtlıyor bu istatistikler bana göre. Galatasarayımız da Türkiye'de üst üste galibiyetler alıyor. Bence önemli bi istatistik.

sr. member
Activity: 1610
Merit: 329
February 14, 2023, 03:48:44 PM
Inter artık şampiyonluğa gidemeyeceğini iyi bildiği için biraz daha kafası rahat bir şekilde oynuyor. Aslında Sampdoria'ya karşı çok sağlam bir ofansif oyun sergilediler ama yine de bir gol bile atamadılar. Lukaku'nun elinde bir şans vardı ama onu da kullanamadı. Normalde böyle maçlarda mutlaka gol atmasını beklediğimiz bir oyuncuydu. Uzun dönem sakatlık sonrası ve aslında özellikle Chelsea'ye gitmesinin ardından performansında ciddi bir düşüş gerçekleşti.

Pages:
Jump to: