Pages:
Author

Topic: İtalya Serie A 2022-23 sezonu - page 11. (Read 2024 times)

legendary
Activity: 2184
Merit: 1131
November 01, 2022, 01:11:03 AM
dün roma ve verona arasında oynanan maçı izleme fırsatı buldum. roma maç boyunca oyunun kontrolünü elinde bulundurdu ama etkili hücum organizasyonları gerçekleştirmenin çok uzağında bir tempoda futbol oynadı. oyuna sonradan giren ve sahada mücadele eden futbolculara göre daha dinç olan nemanja matic maçın 88. dakikasında verona savunmasının yerleşim hatası yaptığını görerek (kafasını kaldırarak, bakarak ve görerek) harika bir asist yaptı ve roma'nın maçı kazanmasını sağlayan golün mimarı oldu. son dakikalarda gelen baskı roma için elbette önemli bir göstergeydi ama uzun bir maratona sahip olan ligi kazanmak için daha fazlasına ihtiyaçları var ve rakipleri buna fazlasıyla sahip... demek istediğim zımbırtı: bu adamların şampiyon olma ihtimalleri çok zayıf, ben sahada böyle bir takım göremedim.
sr. member
Activity: 1344
Merit: 373
October 31, 2022, 04:07:21 PM
Napoli 12 maçta 10 galibiyet ve 0 mağlubiyet ile yoluna devam ediyor. Milan gibi şampiyonluğun en büyük adaylarından birisini bile deplasmanda yenmeyi başarmışlardı. Böyle bir sezon geçirirken onları durdurmak gerçekten zor olacak kesinlikle. Büyük maçlarda bile böyle sağlam oynarken ben tam olarak nerede takılacaklarını merak ediyorum. En son Serie A şampiyonluklarının üzerinden 32 sene gibi bir süre geçmiş. Ligde tarihlerinde sadece 2 şampiyonlukları mevcut. Görünüşe bakılırsa bu sezon o sezon onlar için.

Atalanta ve Milan genel olarak Napoli'nin hemen ardından gelen en büyük şampiyonluk adayları denilebilir. Atalanta'ya çok da güvenmemek lazım aslında çünkü geçen sezon da iyi gidip sonlara doğru kötü sonuçlar almaya başladılar. Milan ise son şampiyon ama bu unvanı korumak bu sezon gerçekten zor olacak gibi görünüyor.

Atalanta ve Milan çok fazla şampiyonluk iddiasında olamayacaklar bence ilerleyen günlerde şekillenen tabloya göre, benim tahminime göre Napoli bu sene tek başına götürecek o kupayı yarışta, Juventus deseniz acınası durumdalar, İnter iyi değil, Napoli bu yılı 32 sene bekledi bu sene sonunda alırlar artık kupayı,
sr. member
Activity: 1666
Merit: 300
October 31, 2022, 02:45:04 PM
Napoli 12 maçta 10 galibiyet ve 0 mağlubiyet ile yoluna devam ediyor. Milan gibi şampiyonluğun en büyük adaylarından birisini bile deplasmanda yenmeyi başarmışlardı. Böyle bir sezon geçirirken onları durdurmak gerçekten zor olacak kesinlikle. Büyük maçlarda bile böyle sağlam oynarken ben tam olarak nerede takılacaklarını merak ediyorum. En son Serie A şampiyonluklarının üzerinden 32 sene gibi bir süre geçmiş. Ligde tarihlerinde sadece 2 şampiyonlukları mevcut. Görünüşe bakılırsa bu sezon o sezon onlar için.

Atalanta ve Milan genel olarak Napoli'nin hemen ardından gelen en büyük şampiyonluk adayları denilebilir. Atalanta'ya çok da güvenmemek lazım aslında çünkü geçen sezon da iyi gidip sonlara doğru kötü sonuçlar almaya başladılar. Milan ise son şampiyon ama bu unvanı korumak bu sezon gerçekten zor olacak gibi görünüyor.
copper member
Activity: 644
Merit: 269
October 31, 2022, 02:07:28 PM
Lazio’nun ne yapacağı belli değil hocam, pimi çekilmiş bomba gibiler, bazen çok iyi bazen çok kötüler, Fiorentina’yı 4-0 yendiler, İnter’i yendiler, Avrupa liginde gittiler Midtjylland’a 5-1 yenildiler, Sturm Graz ile iki maçta da berabere kaldılar, yani bu sizi yanıltmasın, ligde bir anda tepe taklak olabilirler,

Lazio bugün evinde öne geçtiği halde Salernitana'ya yenildi. Puan durumunda iyice geriye düşecekler.
Napoli ve Atalanta ise dolu dizgin devam ediyor. İki takımın maçına da biraz baktım bunların bu ligde yenilmesi çok zor.
Juventus Lecce karşısında zar zor kazandı bu sezon hiç güven vermiyorlar. Milan da şu sıralar devam eden maçta Torino'ya yeniliyor. Puan farkı iyice açılmaya başladı bence şu aşamada seri galibiyet alamayan takımın bu sezon şansı yok. Napoli alıp götürecek gibi (hadi inşallah) ligi böyle giderse.

Milan ikinci yenilgisini aldı Torino’da. Diğer Torino takımı Juventus ise bu sene gerçekten çok kötü. Bu sene Napoli’nin senesi olacak belli ki. Büyük takımlar ile oynamalarına rağmen hala yollarına sorunsuz devam ediyorlar. Ligde yenilmediler daha. Bir de Arda Güler ile ilgilendiklerini okudum. Son yıllarda çok iyi transferler yapıyor bu takım. Boşuna lider olmadılar.
Büyük takımların senesi değil hocam bu sene. Verona şu an Roma’yı 1-0 yeniyor ve maçta da baskın olan takım olarak daha fazla atağa sahipler. Mourinho ile Roma hala tam bir dikiş tutturamadı. Kadrosu da fena değil ama hala istenilen o üst sıralarda kalıcı olmayı uzak görüyorlar kendilerinde.
hero member
Activity: 1036
Merit: 619
October 31, 2022, 01:20:43 PM
Lazio’nun ne yapacağı belli değil hocam, pimi çekilmiş bomba gibiler, bazen çok iyi bazen çok kötüler, Fiorentina’yı 4-0 yendiler, İnter’i yendiler, Avrupa liginde gittiler Midtjylland’a 5-1 yenildiler, Sturm Graz ile iki maçta da berabere kaldılar, yani bu sizi yanıltmasın, ligde bir anda tepe taklak olabilirler,

Lazio bugün evinde öne geçtiği halde Salernitana'ya yenildi. Puan durumunda iyice geriye düşecekler.
Napoli ve Atalanta ise dolu dizgin devam ediyor. İki takımın maçına da biraz baktım bunların bu ligde yenilmesi çok zor.
Juventus Lecce karşısında zar zor kazandı bu sezon hiç güven vermiyorlar. Milan da şu sıralar devam eden maçta Torino'ya yeniliyor. Puan farkı iyice açılmaya başladı bence şu aşamada seri galibiyet alamayan takımın bu sezon şansı yok. Napoli alıp götürecek gibi (hadi inşallah) ligi böyle giderse.

Milan ikinci yenilgisini aldı Torino’da. Diğer Torino takımı Juventus ise bu sene gerçekten çok kötü. Bu sene Napoli’nin senesi olacak belli ki. Büyük takımlar ile oynamalarına rağmen hala yollarına sorunsuz devam ediyorlar. Ligde yenilmediler daha. Bir de Arda Güler ile ilgilendiklerini okudum. Son yıllarda çok iyi transferler yapıyor bu takım. Boşuna lider olmadılar.
legendary
Activity: 2520
Merit: 1510
October 30, 2022, 04:59:19 PM

sr. member
October 25, 2022, 12:40:13 PM
Herkes Napoli diyor da arkadaşlar Lazio mükemmel geliyor. Şu ana kadar Serie a’nın en az gol yiyen takımı Lazio. Sadece 5 gol yemişler 11 maçta. Defans hatları çok iyi. Hücumda da çok iyiler. Şampiyonluk adaylarından birisi Lazio. Bu hafta da Atalanta’yı deplasmanda 2-0 yendiler. Napoli sekse arkadan Lazio geliyor.

hero member
Activity: 1036
Merit: 619
October 25, 2022, 12:29:18 PM
Herkes Napoli diyor da arkadaşlar Lazio mükemmel geliyor. Şu ana kadar Serie a’nın en az gol yiyen takımı Lazio. Sadece 5 gol yemişler 11 maçta. Defans hatları çok iyi. Hücumda da çok iyiler. Şampiyonluk adaylarından birisi Lazio. Bu hafta da Atalanta’yı deplasmanda 2-0 yendiler. Napoli sekse arkadan Lazio geliyor.
copper member
Activity: 1190
Merit: 925
October 25, 2022, 11:57:50 AM
Napoli efsanevi yürüyüşüne devam ediyor puan kaybı yaşamadan liderliğe devam ediyorlar. En yakın takipçileri Milan son maçlarında mağlubiyet yaşadılar. Napoli galibiyet serisini devam ettirebilecek mi, şuan için kağıt üzerinde her şey olumlu bir şekilde gidiyor. Osimhen, Smallingin yaptığı hatayı affetmedi, inanılmaz bir gol vuruşuyla bitirdi. Roma'da bile puan kaybı yaşamadan döndüler.

Milan, Monza’yı 4-1 yendi, kayıpsız gidiyor.Napoli bu maçta çok zorlanacak diyordum ancak izlediğim kadarıyla çok zorlanmadı aksine Roma kendi sahasında savunma yapmak zorunda kaldı.Osimhen bireysel yetenekleriyle harika bir gol attı adeta golü yoktan var etti.Şimdi çok önemli bir avantajı elde ettiler zor bir deplasmandan 3 puanla döndüler.
legendary
Activity: 2184
Merit: 1131
October 25, 2022, 11:48:06 AM
Napoli ile ilgili son zamanlarda transfer dedikoduları dönmeye başladı. Cristiano Ronaldo ile hala ilgilendikleri ve ocak ayında bir transfer girişimlerinin olabileceği söyleniyor.

...

roma'nın (daha doğrusu morinho'nun) da ronaldo ile ilgilendiğine dair söylentiler var ama ronaldo hakkında o kadar çok söylenti çıktı ki artık çıkan haberleri "evde kalmış kızı birine gagalamak istiyorlarmış" gözüyle okumaya başladım. :) ronaldo gibi bir efsaneye yazık oluyor yemin ederim, böyle giderse en sonunda sakatlandım diye yalan söyleyerek futbola veda edecek...

not: örneğin iğrenç olduğunun farkındayım (allah affetsin), bu saatte daha iyi bir espri yapamadım. :)

ben italya'da atalanta'yı destekliyorum, onların şampiyon olma ihtimallerinin rakiplerine göre daha düşük olduğunu biliyorum ama merih nedeniyle atalanta'yı destekliyorum. bunun içinde hem bir miktar hamasi milliyetçilik duyguları var, hem de merih'in oyun stilini beğeniyorum. konuyu dağıtmamak gerekir ama çağlar'ın oyun stilini merih'in oyun stilinden daha çok beğeniyorum ve bazen milli takımda alınan başarısız sonuçlardan sonra bu iki futbolcuya beeeeeyleeee dümdüz yazık olduğunu düşünüyorum.
sr. member
Activity: 2058
Merit: 398
October 25, 2022, 09:12:33 AM
Napoli ile ilgili son zamanlarda transfer dedikoduları dönmeye başladı. Cristiano Ronaldo ile hala ilgilendikleri ve ocak ayında bir transfer girişimlerinin olabileceği söyleniyor.

Fakat şöyle de bir şey var ki Napoli tarafından daha önce bu söylentiler ile ilgili bir açıklama gelmişti. En sonki transfer döneminin son günlerinde gelen açıklamada Ronaldo ile ilgilenmediklerinin altını çizmişlerdi. Zaten ellerinde Osimhen gibi çok yetenekli ve genç bir forvet var. Ronaldo sanıyorum ki ilk 11'de oynamak isteyecektir ama Osimhen'den formayı alması oldukça zor. Sırf Şampiyonlar Ligi'ndeler diye yedekte beklemeye de razı olmaz diye düşünüyorum. Ronaldo'ya özel çift forvetli bir taktiğe de geçmezler çünkü mantığı yok. Mevcut sistem ile hem ligde hem de Şampiyonlar Ligi'nde harika iş çıkartıyorlar.
legendary
Activity: 2114
Merit: 1042
October 25, 2022, 04:10:51 AM
Napoli bu sene coştu Kim Min Jae’nin oyununu gördükten sonra keşke satmasaydık diyorum çocuk orada kendini buldu Serie A’ya kendini ispatladı yakında Premier Lig’de göreceğiz bizim çekik gözlü çocuğu bu arada Fenerbahçe italya’ya çok oyuncu gönderiyoruz Türkiye ligini yakından takip etmeye başladılar Merih Zeki Hakan Emirhan bir sürü Türk oyuncu var İtalya’da
hero member
Activity: 1162
Merit: 719
October 24, 2022, 02:33:54 PM
Napoli efsanevi yürüyüşüne devam ediyor puan kaybı yaşamadan liderliğe devam ediyorlar. En yakın takipçileri Milan son maçlarında mağlubiyet yaşadılar. Napoli galibiyet serisini devam ettirebilecek mi, şuan için kağıt üzerinde her şey olumlu bir şekilde gidiyor. Osimhen, Smallingin yaptığı hatayı affetmedi, inanılmaz bir gol vuruşuyla bitirdi. Roma'da bile puan kaybı yaşamadan döndüler.

Maradona'nın forma giydiği takım olması mı bilmiyom. Bu kulübe hayranlığım benim de yüksek. İtalyanlar İnter, Milan, Juventus şampiyonluğundan sıkılırsa Napoli'nin şampiyonluğunu izleriz belki bu yıl. Cheesy Çünkü en yakın rakibi geçen yılın şampiyonu Milan'a 3 puan, 3. sıradaki Lazio'ya 5 puan fark attılar şimdiden. Şampiyonlar Liginde sırasıyla Rangers, Liverpool maçları var. Şampiyonlar Liginde morallerini yükseltmeye devam edecekler bence. Bu yüksek moral lige de yansır bu performansla. Etki tepki olayı devam eder Napoli'de.

Osimhen çok harika bi gol attı dar açıdan bu hafta Roma'ya. Napoli Roma'ya karşı çok etkili oynadı ayrıca. Jose Mourinho'nun takımını deplasmanda abluka altına almak kolay değildir çünkü. Napoli her şeyden önce bunu başardı. Ama en önemlisi şampiyonluğun favorisi bi takım efsane bi kadro yaratıyo bu yıl. Ve o kadronun içinde olan futbolculardan biri geçen sene Türkiye'de oynayan Kim Min-jae. Napoli her yönüyle ilgimi çekmeyi başarıyor. Benim de şampiyonluk favorim onlar.
hero member
Activity: 2002
Merit: 670
October 24, 2022, 12:07:35 PM
sr. member
October 24, 2022, 09:38:33 AM
Bugün Juventus - Empoli maçı vardı bir Cuma maçına göre oldukça eğlenceli bir maç oldu. Juventus maçın başından sonuna kadar üstün taraftı ve Moise Kean ile erken bir gol buldular. Empoli'nin birkaç atağı oldu ama genel olarak zayıf kaldılar. İkinci yarıda Juve vites artırdı ve goller arka arkaya geldi. Bu sezon ilk kez 4 gol birden attılar. Ligde geride kalan Juve için galibiyet serisi yapmak önemliydi ve bu sezon ilk kez üst üste iki galibiyet aldılar. Haftaya Lecce maçını da kazanırlarsa güzel bir seri yapmış olacaklar.

Diğer taraftan Napoli koptu gidiyor. Henüz yenilgisi olmayan bir diğer takım Atalanta onları takip ediyor ve olağan şüphelilerden Milan bir puan geriden geliyor. Uzun zaman sonra Milan-Inter-Juventus dışında yeni bir şampiyon görürsek çok güzel olacak. Bu sezon Napoli ve Atalanta'yı destekliyorum. Grin
Ben de Napoli ve Atalanta'yı destekliyorum. Dediğiniz gibi Milan-Inter-Juventus ve hatta Roma dışında takımları şampiyonluk yarışında görmek çok iyi, bence Premier Lig'den sonra en zevkli lig yapıyor Serie A'yı. Napoli özellikle acayip komple bir takım olmuş. Şampiyonlar liginde de çok iyi gidiyorlar. Orada ne kadar ilerleyebilecekler merak ediyorum. Şimdiye kadarki performansları CL'de bile iyi işler yapabileceklerini gösteriyor. Her oyuncunun alternatifi de var neredeyse.

Bu arada Fiorentina - Inter maçı da süperdi özetten görebildiğim kadarıyla. Ssport'un Serie A'yı vermesi çok iyi oldu.

İnter maçı efsane oldu hocam, 2-0 öne geçtiklerinde farka gidecekler diyordum, Fiorentina bu sene zor zamanlar geçiriyor çünkü ama çok iyi oynadılar ve 3-3’ü yakaladılar, uzatmalarda yıkılmasalardı 1 puana bile sevineceklerdi öyle bir maç gerideydi çünkü, laurato martinez harika bir oyuncu ondan da bahsetmemek olmaz aslında, adam üst seviye oynuyor,
hero member
Activity: 1078
Merit: 638
October 24, 2022, 07:35:34 AM
Bugün Juventus - Empoli maçı vardı bir Cuma maçına göre oldukça eğlenceli bir maç oldu. Juventus maçın başından sonuna kadar üstün taraftı ve Moise Kean ile erken bir gol buldular. Empoli'nin birkaç atağı oldu ama genel olarak zayıf kaldılar. İkinci yarıda Juve vites artırdı ve goller arka arkaya geldi. Bu sezon ilk kez 4 gol birden attılar. Ligde geride kalan Juve için galibiyet serisi yapmak önemliydi ve bu sezon ilk kez üst üste iki galibiyet aldılar. Haftaya Lecce maçını da kazanırlarsa güzel bir seri yapmış olacaklar.

Diğer taraftan Napoli koptu gidiyor. Henüz yenilgisi olmayan bir diğer takım Atalanta onları takip ediyor ve olağan şüphelilerden Milan bir puan geriden geliyor. Uzun zaman sonra Milan-Inter-Juventus dışında yeni bir şampiyon görürsek çok güzel olacak. Bu sezon Napoli ve Atalanta'yı destekliyorum. Grin
Ben de Napoli ve Atalanta'yı destekliyorum. Dediğiniz gibi Milan-Inter-Juventus ve hatta Roma dışında takımları şampiyonluk yarışında görmek çok iyi, bence Premier Lig'den sonra en zevkli lig yapıyor Serie A'yı. Napoli özellikle acayip komple bir takım olmuş. Şampiyonlar liginde de çok iyi gidiyorlar. Orada ne kadar ilerleyebilecekler merak ediyorum. Şimdiye kadarki performansları CL'de bile iyi işler yapabileceklerini gösteriyor. Her oyuncunun alternatifi de var neredeyse.

Bu arada Fiorentina - Inter maçı da süperdi özetten görebildiğim kadarıyla. Ssport'un Serie A'yı vermesi çok iyi oldu.
copper member
Activity: 644
Merit: 269
October 24, 2022, 05:04:05 AM
Fiorentina - Inter maçı son zamanların en keyifli ve en çok rekabet içeren maçlarından birisi oldu.

Inter maçta tamı tamına 3 kere öne geçerek nihayet 4-3 gibi bir skorla kazanmasını bildi. Aslında 2-0'ı yakaladıklarında maçı kopardıklarını düşünmüştüm ama Fiorentina oyuncuları gerçek bir karakter ortaya koydular. Aslında Inter bu sezon defansif anlamda büyük sıkıntılar çektiği için Fiorentina puan alabilirdi de. 90. dakikada skoru 3-3'e getirseler de Mkhitaryan 90+5'de Inter'e 3 puanı kazandıran golü atmayı başardı. Inter'in bu sezon şampiyonluk yarışında olup olmayacağını kestirmek hala zor tabi. Eğer daha iyi savunma yapmayı başarabilirlerse ancak böyle yarışın içinde sonuna kadar kalabilirler.

Gelen gol acıtmıştır Fiorentina’yı çünkü onlar da son dakikalarda beraberlik golünü atmışlardı. İnter için ise mükemmel oldu bu gol. 4-3’lük maç çok iyiydi. Özetini izledim özeti bile keyifliydi. Bu hafta temsilcimiz Başakşehir Fiorentina deplasmanına gidiyor. Umalım ki İnter tarifesini Başakşehir’de uygulasın.
sr. member
Activity: 1666
Merit: 300
October 23, 2022, 08:23:53 AM
Fiorentina - Inter maçı son zamanların en keyifli ve en çok rekabet içeren maçlarından birisi oldu.

Inter maçta tamı tamına 3 kere öne geçerek nihayet 4-3 gibi bir skorla kazanmasını bildi. Aslında 2-0'ı yakaladıklarında maçı kopardıklarını düşünmüştüm ama Fiorentina oyuncuları gerçek bir karakter ortaya koydular. Aslında Inter bu sezon defansif anlamda büyük sıkıntılar çektiği için Fiorentina puan alabilirdi de. 90. dakikada skoru 3-3'e getirseler de Mkhitaryan 90+5'de Inter'e 3 puanı kazandıran golü atmayı başardı. Inter'in bu sezon şampiyonluk yarışında olup olmayacağını kestirmek hala zor tabi. Eğer daha iyi savunma yapmayı başarabilirlerse ancak böyle yarışın içinde sonuna kadar kalabilirler.
sr. member
October 23, 2022, 07:44:38 AM
Dün ki İnter maçı mükemmel bir maç olmuş, aramızda bu maça 7 gol üstü oynayan yoktur herhalde, maç son dakikalarda 2 gole sahne oldu ve 4-3 bitti, her maç bu kadar güzel geçse keşke, İtalya liginde bol gollü maçlara alışkın değilim şaşırdım ve hoşuma gitti Smiley
legendary
Activity: 2562
Merit: 1482
October 22, 2022, 11:13:08 AM
Geçen yıl son haftalara kadar heyecan devam eden Serie A’da bu sene de benzer bir manzara göreceğiz gibi geliyor. Atalanta’nın performansına şaşırmamak elde değil, Napoli de aynı şekilde çok iyi ilerliyor. Bir ligde Milan, Inter, Juventus gibi takımlar varken başka takımların daha önde olması bence çok heyecan verici, ligin kalitesinin ne kadar yükseldiğini göstermiş oluyor. Sadece dev takımlar değil, orta halli diye bilinen takımlar da çok güzel bir futbol sergilemeyi başarıyor Smiley
Pages:
Jump to: