Ну це ж різні речі взагалі...
Та де ж різні? Там усе правильно написано. Ти ж повністю прочитай абзаци і українською, і англійською. І там і там йдеться про адопшен криптовалюти в Україні. Що вона (Україна) в топі з поширення криптовалюти серед населення (про бізнес я не кажу).
Це означає, що наша країна у топі лідерів за рівнем поширення використання криптоактивів у бізнесі та серед населення.
This time, Ukraine took third place out of 146 countries due to grassroots cryptocurrency adoption.
Це різні речі, бо для початку adoption - це аж ніяк не поширення. По-друге, навіть якщо винести інформацію про бізнес за дужки, то залишається момент про використання криптовалюти населенням. Так от якщо знайти і почитати методологію розрахунку цього індексу, то стане зрозуміло, що дослідники аналізують, який відсоток населення вкладає найбільшу частину своїх коштів у крипту. А не який відсоток населення в принципі криптою володіють і користуються. В опитуванні це навіть питання по-різному будуть сформульовані.
1. Чи маєте Ви у володінні криптовалюти? (Або ж "Чи використовуєте Ви криптовалюти?")
2. Який відсоток своїх коштів Ви вкладаєте у криптовалюти?
Так от на перше питання можуть ствердно відповісти, наприклад, 60% респондентів з якоїсь країни. Це означатиме, що у цій країні такий-то відсоток населення володіє або використовує криптовалюти. От тут якраз доречно використати слово "поширення" ("spread").
Тоді як відповідь на друге питання демонструє скоріше те, наскільки населення у конкретній країні готово взяти на себе ризики крипто інвестицій. Це питання більше про довіру (теж не про адопшен, до речі, і точно не про поширення) до криптовалюти як способу збереження власних грошей. Бо користуватися, робити транзакції - це ще не цілеспрямовано купувати крипту за значний відсоток власних коштів. І відсоток цих людей може бути на позір не значним, наприклад, 15%. Але ці 15% населення вкладають більше половини своїх коштів у крипту. І ось це вже цікаво.
І от саме за цим показником Україна і опинилася на 3-му місці. Це аж ніяк не свідчить про те, що у нас тут більше людей стали користуватися криптовалютами або взагалі якось свої знання про цю тему поповнили. Це означає, що серед тих, хто вже визнав для себе криптовалюту, значний відсоток демонструє до неї доволі високий рівень довіри, настільки, що вкладають у неї свої зароблені кошти.
Як на мене, інформація про ці компанії більше свідчить про те, наскільки талановиті, інноваційні і просунуті люди є серед українців, ніж про те, що у нас тут створюються можливості для активного розвитку криптопроектів. Врешті решт, більшість перспективних стартапів реєструються закордоном, і на це є причини.
Я так і думав, що мова зайде про це
Так далеко не всі проєкти зареєстровані в Україні. Але той факт, що вони розроблені за участю українських хлопців, говорить багато про що. У нас немає ще залізного законодавства з цього приводу, куди ж реєструватися. Нехай ухвалять хоч якісь мало-мальськи закони з регулювання криптовалют, ось тоді й можна буде говорити про реєстрації тощо.
Це те, про що я і написала. Це говорить про рівень обізнаності, конкурентоспроможності і актуальності знань окремих українців. Які мають змогу себе реалізувати і бути затребуваними у сучасному світі. Тільки от це не в Україні здебільшого.