Author

Topic: WAVES - En Gelişmiş Kripto-kıymet ve Kitle-fonlama Platformu - page 296. (Read 335898 times)

sr. member
Activity: 560
Merit: 256
Siteye locin olmaya çalıştıgımda Error 523 hatası veriyor giremiyorum yani sizdede böyle bir sorun varmı?
legendary
Activity: 952
Merit: 1000
Borsalarda işlem göreceği ikl  haftaya yönelik tahmininiz nedir.
Maliyetin ne kadar üzerinde bir değerle işlem görür, hemen bir düşüş görür müyüz.

Çıkış yaptığı anda düşeceğini hiç sanmıyorum, kimse 2 ay önceden yatırım yaptığı bir emtiayı zararına satmaz. Ethereum'da 100x'ten fazla yapanlar oldu. Yeterince beklenirse bunda da güzel kârlar sağlanabilir. Biraz sabretmek gerekiyor sadece. Yatırım yapacaksanız %5 bonus ayın 15'ine kadar sürüyor.
sr. member
Activity: 409
Merit: 250
Bir günde 219 ve  diger gün 918 btc lik yatırım olmus.

Borsalarda işlem göreceği ikl  haftaya yönelik tahmininiz nedir.
Maliyetin ne kadar üzerinde bir değerle işlem görür, hemen bir düşüş görür müyüz.
Waves e ne zaman yatırım yapmalı, ico  aşamasında mı yoksa işlem görmeye başladıktan sonra düşüşü mü beklemeliyiz.

Bunlar herkesin merak ettiği sorular fakat eldeki veriler bu soruları cevaplamak için maalesef yetersiz kalıyor. Garanticiyseniz bekleyin, ama fırsatı kaçırmak istemiyorsanız da bir miktar yatırın derim. Bunu söyleyerek aslında hiçbir şey söylemediğimin de farkındayım ancak hem ICO'nun son haftasında hem de ICO'dan hemen sonra ne olacağı çok belirsiz. Uzun dönemde (2 sene üzeri) tatmin edici getiriler verecek bir proje, ancak önümüzdeki birkaç ay tamamen kaotik olacaktır kanımca.
%100 garantici değilim. Ancak çok tecrübem yok. Her zaman kendimiz tecrübe edip hatalardan ders almak bir seçenek ancak başkalarının hatalarından ders almak daha doğru sanki. Ben ilk gün bir miktar yatırım yaptım. Şimdi işlem gördüğulü ilk haftayı merak ediyorum. Mesela ethereum en düşük olduğu zaman bile, maliyeti olan 2000 ethereum =1 btc nin altına hic inmedi diye biliyorum.
Waves de slock.it de ve yatırım yapmadığım lisk de ne olur diye merak ediyorum
hero member
Activity: 602
Merit: 500
Bir günde 219 ve  diger gün 918 btc lik yatırım olmus.

Waves e ne zaman yatırım yapmalı, ico  aşamasında mı yoksa işlem görmeye başladıktan sonra düşüşü mü beklemeliyiz.

Bunlar herkesin merak ettiği sorular fakat eldeki veriler bu soruları cevaplamak için maalesef yetersiz kalıyor. Garanticiyseniz bekleyin, ama fırsatı kaçırmak istemiyorsanız da bir miktar yatırın derim. Bunu söyleyerek aslında hiçbir şey söylemediğimin de farkındayım ancak hem ICO'nun son haftasında hem de ICO'dan hemen sonra ne olacağı çok belirsiz. Uzun dönemde (2 sene üzeri) tatmin edici getiriler verecek bir proje, ancak önümüzdeki birkaç ay tamamen kaotik olacaktır kanımca.
sr. member
Bir günde 219 ve  diger gün 918 btc lik yatırım olmus.

Waves e ne zaman yatırım yapmalı, ico  aşamasında mı yoksa işlem görmeye başladıktan sonra düşüşü mü beklemeliyiz.
legendary
Activity: 1301
📌 peerguess.com 📌
https://blockchain.info/tx/94f00df93d616b96de3423e15e62b4331ab37723b843a0180efe982de6984836

8 mayıs'taki bu giriş çok yüklü gerçekten.. bu tip girişler olursa 10k btc'yi çok rahat geçer..

1.1M TL'yi yatırmak için sanırım 100M TL'lik biri olması gerekir diye düşünüyorum.
hero member
0.50 slock.it atmıştım 0.50 buna attık peki bu 5% nasıl alıcaz onlar direk eklemişmidir sonradanmı ekliyecekler?

ICO sitesinde gördüğünüz Waves miktarı bonus eklenmiş hali. Direkt bonusla birlikte yazıyor.
sr. member
Activity: 560
Merit: 256
0.50 slock.it atmıştım 0.50 buna attık peki bu 5% nasıl alıcaz onlar direk eklemişmidir sonradanmı ekliyecekler?
hero member
Activity: 629
Merit: 508
Bende 1 btc kadar yatırım yaptım. Ancak forumdaki imza kampanyasına katılamıyorum galiba activity olayından dolayı. Facebook ve twitter kampanyası için beğeni-takip vs. yaptım. Başka yapmam gereken bişey yok heralde şimdilik ?
hero member
Bu sizsiniz sanırım yoksa yanılıyor muyum. Son gelişmeler nelerdir.
https://twitter.com/coremedia_info/status/729014764928704513

Evet fotoğraf Cumartesi günkü Ankara etkinliğinden.
hero member
Activity: 896
Merit: 519
Peki bu imza kampanyasından ortalama 1 pay a ne kadarlık waves ödemesi yapabilirler?  Yazdığımız 50 post a değse bari.

300 bin / imza paylarının toplamı = 1 imza payına düşecek Waves koin sayısı

Son 2 günde epey bir para girişi olmuş.

https://docs.google.com/spreadsheets/d/1-G1LMDjAX9roVJDuhVewGG_pykSLIprWAElwO-6TcRA/edit?pref=2&pli=1#gid=0

https://wavesplatform.com/contract_stat

Bu sizsiniz sanırım yoksa yanılıyor muyum. Son gelişmeler nelerdir.
https://twitter.com/coremedia_info/status/729014764928704513
sr. member
Yanlış hesaplamadıysam başlangıç fiyatı 1 WAVES = 4 sent olduğu sürece zarar etmiyoruz. Onun üstü tamamen kâr oluyor.
Yatırımlar bittiğinde yaklaşık 1 BTC = 10.000 WAVES edecek. O da 1 WAVES = 14 kuruşa denk geliyor.

Son anda sürpriz yatırımlar eklenebilir diye bir tahmin yürütüyorum. Belkide şuan bilmediğimiz bir yatırım varsa yansıtmıyor olamazlar mı. Bakalım ne olacak, vaat ettiklerini gerçekleştirebilecekler mi. Konu İngilizce bölümde 300 sayfayı geçmiş pek ilgi görmedi gibi burada, konuya yazmayanların da yatırım yaptığını ve ilgi gösterdiğini düşünüyorum.
Son hafta bir hareket olabilir.
Lisk e yatırım yapanların bir bölümü, Lisk işlem görmeye başlayınca ellerindeki Lisk in bir bölümünü satıp Waves e yatırım yapabilir diye konuşuldu bu başlık altında.
Slock.it e aşırı bir talep var. Waves e gelecek sürpriz yatırımlar sonrasi, Slock.it in ilk bir kaç günü kadar yatırım gelmeyecek gibi.
hero member
Activity: 896
Merit: 519
Yanlış hesaplamadıysam başlangıç fiyatı 1 WAVES = 4 sent olduğu sürece zarar etmiyoruz. Onun üstü tamamen kâr oluyor.
Yatırımlar bittiğinde yaklaşık 1 BTC = 10.000 WAVES edecek. O da 1 WAVES = 14 kuruşa denk geliyor.

Son anda sürpriz yatırımlar eklenebilir diye bir tahmin yürütüyorum. Belkide şuan bilmediğimiz bir yatırım varsa yansıtmıyor olamazlar mı. Bakalım ne olacak, vaat ettiklerini gerçekleştirebilecekler mi. Konu İngilizce bölümde 300 sayfayı geçmiş pek ilgi görmedi gibi burada, konuya yazmayanların da yatırım yaptığını ve ilgi gösterdiğini düşünüyorum.
hero member
Peki bu imza kampanyasından ortalama 1 pay a ne kadarlık waves ödemesi yapabilirler?  Yazdığımız 50 post a değse bari.

300 bin / imza paylarının toplamı = 1 imza payına düşecek Waves koin sayısı
sr. member
Activity: 672
Merit: 251

Peki bu imza kampanyasından ortalama 1 pay a ne kadarlık waves ödemesi yapabilirler?  Yazdığımız 50 post a değse bari.
hero member
Activity: 739
hero member
WAVES arayüzü şöyle bir şey olacakmış: http://supereth.github.io/WavesUI
hero member
@coaex,

Henüz "PoS'un gerçek potansiyeli" dediğim şeyi gösterebilen bir koin hayatta olmadığı için, bekleyip görmek durumundayız. Yakında, önümüzdeki senelerde, bunu göreceğimizi umuyorum.

"Blockchain > Bitcoin" kesinlikle! Peki bu blokzinciri teknolojisinin bitcoin'i aşan kısmı nedir, NASDAQ'ın bu teknolojinin peşinden koşmasının sebebi nedir? Yeni bir koin yaratmak mı? Tabii ki hayır. Bitcoin'i aşan kısım, blokzinciri üzerinde sadece kriptoparaların değil menkul kıymetlerin de işlem görme potansiyelidir. Bu potansiyel, Bitkapital'in bir borsa olarak ortaya çıkmasına, Waves platformunun Kickstarter tarzı bir kitle fonlama ortamı sunmasına, blokzinciri üzerinde yatırım fonlarının tanımlanmasına vs. olanak veren şey.

İşte bu potansiyel, blokzincirinin ana koininin bir değer taşıma amacı gütmesi değil, tam tersine, yalnızca sistemin işlerliğini sağlayan bir "yakıt" vazifesi görmesi ile mümkündür. Bu da PoS konsensüsünün temel felsefesi. Öte yandan, değer taşıma vazifesi Waves platformunda da temel olarak fiat paralar ve Bitcoin ile gerçekleştirilecek.

Nxt ya da NuShares gibi diğer ikinci nesil kriptoparalarda da durum böyle, fakat o platformlarda "asset-to-asset" işlemlere izin verilmiyor. Bu da her türlü işlemin öncelikle blokzincirinin ana koini aracılığıyla yapılmasını gerektiriyor. Yani mesela TL ile BTC alacaksanız, parayı öncelikle Nxt'e dönüştürmeniz gerekiyor. Burada geliştirici ekibin kendi çıkarları söz konusu. Mesela Nxt için konuşalım, bu durum Nxt'in bir değer taşıma aracı olarak da kullanılması demek oluyor. Elinde bol miktarda Nxt tutan geliştiricilerden başkasının çıkarı yok bunda.

Ama Waves öyle de değil! Waves koin, bütün bu işlemlere olanak verirken kendisi aradan olabildiğince çekilmek üzere tasarlanmış. Her işlem için ödenecek olan ağ ücreti Waves koin ile ödenecek, hepsi bu.
legendary
Activity: 1301
📌 peerguess.com 📌
POW'u POS'u bırakalım doğruları konuşalım. Bitcoin dışındaki tüm girişimlerin sonu aynıdır, uzun vadede hepsi ölmeye mahkumdur. Buna girenler para kazanmak için girecek, bir Ethereum örneği var önümüzde. İnsanlar 80-100x yaptılar. Bunun bir benzerini yakalamak için yatırım yapılıyor bunlara, arkasında müthiş bir teknoloji barındırdığı için değil. Allah herkese istediği kârları yapmayı nasip etsin.

çok doğru söze ne denir..
ben bu işi hanımları günü gibi görüyorum.. Erkekler aramızda gün yapıyoruz işte.. bugün o coinde yarın diğer coinde fln fln.. amaç aynı.
hero member
Activity: 616
Merit: 503
@coaex - LBMA certified Gold & Silver
Ben de sizin tam tersinize, PoS'un blokzinciri teknolojisinin asıl potansiyelini ortaya çıkaracağını düşünüyorum. PoS'un güvenliğiyle ilgili olarak, borsaların merkezileşmiş yapısının bir tehdit oluşturacağını söylemişsiniz. Sizin de hemen arkasından söylediğiniz gibi, bu durum, belki merkezsizleşmiş borsa imkanı sunmayan PoS koinler için geçerli olabilir. Bu durumda dahi bu güvenlik eksikliğinin ne büyüklükte bir eksiklik olduğu tartışılır. Her PoS birbirinin aynı değil, ve bazı implementasyonlarda %51 atağının ancak ağın %80'ini elinde bulunduran bir kullanıcı tarafından gerçekleştirebilmesi söz konusu. Yani teorik olarak bu uygulamayla merkezi bir borsa bütün Waves koinlerin %80'ini elinde bulundurmadığı sürece bir güvenlik tehdidi oluşturmaz.

Benim yukarıda PoS ile ilgili dikkat çekmeye çalıştığım şey, güvenlik açıklarından ziyade finansal kusurlar. Bir borsanın %80'ini elinde bulundurması PoS için güvenlik açığı, kabul. Ancak farzedelim ki, bir borsa PoS coinin %25'ini elinde bulundursa (yüksek olasılıklı durum) ve bunu da kendi çıkarı için kullansa (orta derece olasılıklı durum) bu, PoS'un kusurlu bir teknoloji olduğunu gösterir. Bunu yapmayacağının garantisini veren borsalar vardı, buna da okey. Ama hepimiz biliyoruz ki, crypto dünyasında hiçbir şeyin garantisi olmaz. Şüpheci yaklaşımlar genel itibariyle iyidir.

Waves'de ise merkezsizleşmiş borsa diğer PoS koinlerin hiç ulaşamadığı düzeyde etkin olacak, bunun da nedeni Waves'in temel prensiplerinden birinin fiat para entegrasyonu olması. Mesela Nxt'in merkezsiz borsasını ele alın. Burada her bir kripto-kıymetin yalnızca Nxt ile alım-satımı mümkün. Öte yandan Waves'in borsasında BTC-USD ticareti, ya da EUR-ETH ticareti gibi, her türlü kriptopara, kripto-kıymet ve fiat paraların birbirleriyle takası mümkün olacak. Bu durumun, merkezi borsaların Waves koinlerin çoğunu elinde bulundurup bir güvenlik tehdidi oluşturmasının tam tersine, bu borsalarda hacmin düşüp yerlerini Waves'in borsasına bırakmalarıyla sonuçlanması çok daha muhtemeldir.

Mesela Bitkapital'i ele alın. Biz Bitkapital olarak kullanıcıların Waves platformuna TL aktarabilmelerini sağlayacağız. Dolayısıyla Bitkapital, BTCTürk'e olan talebi azaltacak. Örnek üzerinden gidersek, Bitkapital'in neden BTCTürk'ten daha çok tercih edileceğinin üç nedenini sayabilirim.

1. BTCTürk'te ödenen işlem ücretleri Waves'in merkezsiz borsasında yok.
2. BTCTürk'te yalnızca BTC var fakat Waves'de birçok kriptopara olacak.
3. BTCTürk yalnızca Türkiye'den kullanıcılarla sınırlı olduğu için hacmi düşük, Waves global olacağından günlük işlem hacimleri yüksek olacak.

Güzel, rekabeti desteklerim. Umarım başarılı olur.
Bir ilave; Her ne kadar BTCTürk, Türkiye'de Bitcoin'in durumuyla ile ilgili rakiplerine dair bir tutum şimdiye dek yansıtmasa da (rakibi olmadığı için olsa gerek), ben BTCTürk'ü işletmecilerinin geçmişinden dolayı "rekabeti destekleyen taraf" olarak görüyorum ya da buna inanmak istiyorum. Eğer agresif bir pazarlama stratejisi izlerseniz (-ki ilk izlenimlerim çok agresif olmadığınız yönünde), üzülürsünüz. Üzülmeyin, gayret gösterin. Biz de destekleyelim. Geçmişte bu şekilde yola çıkıp, çeşitli imkansızlıklarla sorunlar yaşayanlar oldu. Koinim, Takascoin gibi.. Takascoin hepten gitti, Koinim'de ise ne hacim var, ne teknik destek var, ek olarak problem yaşatan kodu var. Örneğin, Koinim'den BTC çekme talebi verdiğinizde alınan 3 TL'ye varan komisyonları kimsenin farkettiğini sanmıyorum ama en son geçen ay çekim taleplerimdeki durum buydu. Hesaba 10 TL bonus yüklemişler sağolsunlar alınan fazla komisyon ücretlerinden dolayı, ama sorunu çözememişlerdi vs vs..

Bu tarz, mesela borsa yerine geçebilecek bir uygulamayı yapmanıza olanak sağlayan şey PoS'tur.
Bu cümlenizden hiçbir şey anlamadım, açmanız gerekebilir.
Zira bilgilerimi sınıyorum, mantıklı bir açıklama getiremedim bu cümleye ama PoS yerine Blockchain olursa mantıklı durabilir.
PoS; cüzdanınızı açık tuttuğunuz sürece elinizde tuttuğunuz coin sayısına göre belli bir yüzdeyle getiri elde ettiğiniz bir üretim sistemi, üzerinde uygulama geliştireceğiniz şey ise Blockchain'dir benim bildiğim.

Ne yazık ki PoS konseptiyle PoW konsepti birbiriyle karıştığında ortaya çıkan şey dediğiniz gibi "fail". Sözünü ettiğiniz "fail" projeler de PoS mantığıyla, yine dediğiniz gibi, kısa yoldan zengin olalım anlayışını destekliyor. PoS bu anlamda Ponzi açısından PoW'dan bile daha dolandırıcı bir sistem. Ama dediğim gibi, bu PoS'un asıl işlevini anlamamaktan ileri geliyor.
Umarız PoS'u doğru anlatabilecek ve uygulayabilecek birileri çıkar da görürüz. Dediğim gibi PoW ve PoS rekabetini, hatta farklı algoritmaların (sha256, scrypt, ethash, x11, quark, lyra2re vb.) rekabetlerini de destekliyorum. Çünkü farklı modellerin piyasalarda sonuçlarını görmek cezbedici.

Son olarak NASDAQ, Barclays ve Overstock gibi dev firmaların blokzincirine yaptığı yatırımlara bakmanızı tavsiye etmek istiyorum. Bu firmaların hepsi blokzinciri teknolojisinde büyük bir gelecek görüyorlar. Nedir bu gelecek? Blokzincirini, şirket hisseleri, yatırım fonları vs. menkul kıymetlerin aktarımı için kullanmayı düşünüyorlar. Finans dünyasında asıl devrimi yapacak olan şey budur. Bu tarz menkul kıymetlerin blokzinciri üzerinde işlem görmesi için de, o blokzincirinin "yerel" bir koininin olması gerekiyor. O koinin tek amacı, sistemi ayakta tutmak, kendisi bir değer ifade etmek değil. İşte Waves koinlerin de işlevi bu olacak. Waves koinlerin değerini ise, bir bütün olarak platforma gösterilen talep belirleyecek.

Hehe sizin de dediğiniz gibi Blockchain'de görüyorlar o geleceği.
PoW'da, PoS'ta ya da herhangi bir üretim sisteminde değil. Oldukça makul..
Benim kendi crypto dünyamdaki önem sıralamam gibi: Blockchain > Bitcoin
Jump to: