Pages:
Author

Topic: 1 Bitcoin Zamanla 1 Milyon Dolar Olabilir mi? - page 16. (Read 4482 times)

full member
Activity: 1358
Merit: 193
Bir milyon yada fazlasıda olabilir ama bir dolar olma ihtimalinide hesaplamalı yatırımdan önce
member
Activity: 135
Merit: 10
Decentralized Transportation Solution
Olmaması için bir sebep göremiyorum talep bu oranla arttığı sürece bu değere ulaşacaktır bence. Fakat bunun için fazlasıyla zamana ihtiyaç var bana göre..
Ömrümüz yeter mi bilinmez Smiley
legendary
Activity: 1848
Merit: 1727
Be A Hope
Limitli olan ve talebi çok yüksek olan bir şey 10 milyon dolarda olabilir. İşin esası fiyat bir noktaya çıktıktan sonra, elinde btc bulunduranlar ortak bir karar yada yönelim ile isterlerse 1 milyon doların altında btc satmayabilir. Bu durumda hedefimiz gerçekleşmiş olur.
member
Activity: 364
Merit: 20
100 bin dolar zor değil ulaşacaktır muhtemelen. Ama 1 milyon dolar çok zor ki insanlar napacak o zaman bitcoini ?
member
Activity: 308
Çok zor gibi ya 1 milyon dolar veripte alan olur mu bilmiyorum.
newbie
Activity: 5
Merit: 0
Doğrusu mantıklı yazmışsınız fakat ABD doları ile kıyaslamak doğru değil diye düşünüyorum. Dünyada sadece USD basılmıyor. Yuan, yen, Euro ve GBP yi de ekleyip tekrar yapın analizinizi.

Birincisi, yerel/bölgesel kur ile trade ederken dönüp dolaşıp referans alınacak veya tekrardan saklanılması(referans alma veya daha üst/kuvvetli bi birim olarak görülmek adına) dönüşürülmesi istenecek yer sonunda daha büyük bi birim olur,ki yine dolar o da(altcoinlerle btc'ye göre trade ederken sonunda yine doların kapısını çalmak da buna benziyor).

İkincisi, diğer para birimlerinin kendi içlerinde,yatırımcılar,referans alınma,ticarette kullanılma vs açısından yine dönüp dolaşıp kapısında beklediği yer tekrardan dolar.

Bunu, uzun zamandır dolar sıkışıklığının olmasından ve artmasından, bankaların/büyük işlem yapan aracıların vs'lerin dönüp dolaşıp dolar'a olan ihtiyaçlarından daha yüksek faize razı olmalarından da görebilirz (bugün swap faizleri rekor seviyede ve önceki krizlerde anca buralara gelmişti mesela.Tilki-kürkçü dükkanı meselesi gibi).

Zaten mesele dolar hegemonyası da değil.

Trilyon $'a  ulaşmadan çok önce bişeyler yapılmaya çalışılacaktır.Çünkü artık adına ne denirse, coinization mı denir sistemik risk mi denir, dünyayı yiyecek aman kaçalım mı denir bilinmez, dev olacağından şüphe götürmeyecek şeklde emin olduklarında serbest merbest kimse takmaz. Nereye kadar bişey yapılabilir, engellemeye mi çalışırlar, asarız keseriz mi yaparlar, UN'ye götürür terörist araç mı ilan ederler(nasıl olacaksa artık), distopik hikayelerdeki gibi kontrole mi evrilir bilmiyoruz. Cin şişeden çıktı bi kere, belli yere kadar insanların da gözü açıldı, birileri bişeylerin tadına da vardı(öyle ağzına bi parmak bal çalındı,hayatının gelirini elde etti kimileri, tekrar gevrek gevrek herşeyi eski haliyle kabul edecekler daha da az artık ). Kimse için kolay olmayacak gibi düşündürttürüyor.
member
Activity: 308
Doğrusu mantıklı yazmışsınız fakat ABD doları ile kıyaslamak doğru değil diye düşünüyorum. Dünyada sadece USD basılmıyor. Yuan, yen, Euro ve GBP yi de ekleyip tekrar yapın analizinizi.
newbie
Activity: 5
Yapıcı eleştiri olarak kabul edin, daha çok okuyun araştırın öğrenin. Üzerinde olduğunuz yolun görünen görünmeyen başka saçaklarıyla alakalı yanlarını falan da araştırın(ekonomi-finans vs den tutun politika-siyaset  insan davranışları psikoloji'ye kadar. bilgisayar bilimleriyle alakalı teknik şeyleri zaten takip etmeye çalışyorsnzdr ).

Kabaca 1 milyon $'ı 17 milyon coin ile görecek deseniz 17 trilyon $ yapar. ABD M2 para tabanı 13 trilyon $ . Bundan çok çok önce birileri bi şekilde savaş açıp bişeylere müdahele etmeyi deniyecektir. Bu, komplocu kafayla yaparlar ederler izin vermezler abü bakışı değil.Kontrolleri denetimleri dışında kalacak yapının bu kadar büyümesine izin vermemek için çok şeyi deneyeceklerdir. Neler olabilir nereye evrilir bilmiyoruz,kimse bilemez.

İlla net bi nedeni olmadan insan davranışları değişim de gösterebilir ve bu kitlesel akımlara da evrilebilir. Günün birinde LTC'nin 50 bin olamayacağını da kimsenin söyleyememesi gibi(exchange'de sıkşıanların vs'lerin LTC'ye yönelmesi gibi illaki zorunlu bişey olması da gerekmiyor).
hero member
Activity: 1624
Merit: 624
Talep arttıkça neden olmasın? Kripto para piyasasında her şey mümkün. Ayrıca bir rivayete göre de Bitcoin 100.000 USD olduğu zaman Satoshi Nakamato dünyanın en zengin insanı olacakmış. 1.000.000 USD olursa artık ne duruma gelir düşünemedim doğrusu Cheesy
full member
Activity: 686
Merit: 101
Bitcoin artık hedef fiyatlar konusunda herhangi bir tahminin çok ötesinde. Gidiyor fiyat ve nereye kadar tahmine gerek yok artık. Piyasaya az çok belli doğru coini tutup silkelenmemek lazım.
full member
Activity: 336
Merit: 100
Bitcoin katladıkça buradaki tahminlemelerde iyice abartıya kaçmaya başlıyor yavaş yavaş. Dünyadaki bütün para rezervlerini bitcoine aktaracak gibi duruyoruz Smiley
newbie
Activity: 45
Bunu öngörmek çok zor ama benim fikrime göre uzun vadede imkansız değil. 21 milyon limiti olan bir oluşum yeni altın olarak görülüyor. Neden olmasın?
member
Activity: 182
ARIZN - Tokenised Crowdfunding Platform
Bence bu kadar güvensiz bir ortam varken çok daha dazla yükselemez
İllaki bu yasal düzenlemelerle bir gün sonu gelir diye düşünüyorum
sr. member
Activity: 980
Merit: 276
Bana çok olası gelmiyor. Son 24 saatlik bitcoin işlem hacmi 830 bin adet. Bitcoinin zamanla 1 milyon dolar olacağını farzedersek günlük hacim 830 milyar dolar olacak. Bu paranın dönmesi, özellikle fiata geçişler için yeterli altyapının sağlanması çok zor gibi duruyor.
full member
Activity: 434
Merit: 111
Hydax Global Bounty Program
Ben olmasını mümkün görmüyorum FEE ler akıl almaz boyutlara ulaşacaktır, o zaman çok daha büyük problemlerle karşılaşılır. bir üst sınır gibi düşünebilirsiniz.
full member
Activity: 546
Gündelik hayatta bitcoinin bir ödeme sistemi olacağını düşünüyorum. Altın ile aynı mantık da bakıyorum. Zaten transfer durumu da çok sıkıntılı yığılma oluyor.
member
Activity: 154
Merit: 15
gündelik hayata entegre olursa ve regüle edilirse ulaşabileceği en yüksek miktarın 1 milyon dolar olacagını düşünüyorum. kuruş sistemine uyumlu olması için 100 parçaya bölünebilmesi gerek. 1 btc de 100.000.000 satoshi var. 100.000.000/100=1.000.000
RTE
full member
Activity: 294
Merit: 103
Ben 1 milyondan çok 100 bin dolar olacağı yönende tahmin ediorum ama ondan sonraki yıllarda 2030 lı yıllara doğru belki ama o bile zor.

sr. member
Activity: 346
Merit: 250
bence böyle bir şey hiçbri zaman olamaz gerçekleşme ihtimali bile çok ütopik geliyor tamam 100k-200k dolar neyse de 1000k dolar nedir abi ya
full member
Activity: 392
bitcoinin 1 milyon dolar olması çok zor bence eğer böyle bir durum gerçekleşirse ekonomi de ciddi değişimler olur mesela artık doların esamesi okunmayabilir çünkü toplam bitcoinlerin parasal değeri gerçekten çok fazla olmuş oluyor.

1 milyon dolar elbet olacaktır BTC bu kadar çok kullanılmaya devam ederse ve kullanımı günden güne artarsa. Ama bu kaç yıl sonra olur tabi orasını bilemem. Kullanımına engel olunmazsa 1 milyon dolar kaçınılmaz.
Pages:
Jump to: