Pages:
Author

Topic: 1 Bitcoin Zamanla 1 Milyon Dolar Olabilir mi? - page 18. (Read 4482 times)

sr. member
Activity: 546
Merit: 250
Valla bu piyasa öyle bir şey ki geçen sene 600 dolarken sorsaydık seneye 5kyı geçer mi diye çoğumuz imkansız derdik. Bu piyasada imkansız diye bir şey yok.

Hocam haklısınız çoğu kişi yine imkansız derdi zaten 600 dolarken sizin söylediğiniz 5bin dolar üstü durumuna olur diyenler almıştır alacağını o seviyede ama bir milyon dolar olması gerçekten zor sonuçta piyasada dolaşan bitcoin sayısına baktığımızda bu durum dahada belirginleşiyor.
full member
Activity: 224
Merit: 100
doların şuanki değeri ile o zamanki değeri aynı olmazsa alım gücü olarak, isterse 100 milyon dolar olsun birşey ifade etmez.
full member
Activity: 252
Merit: 105
Bitcoin zamanla 1 milyon dolar olabilir, olur tabi niye olmasın da kaba bir hesapla üstümüzden en az 2 nesil geçer, biz bu dünyadan göçer gideriz,  o zamanlarda Bitcoin  hala hala yaşıyorsa muhtemelen olur bence.  Şimdi mesela bireysel emeklilik satıyorlar,  efendim 10 yıl sonra şu kadar maaş alacaksınız, sunum çok cazip,  halbuki 10 yıl sonranın o  maaşı bir pazar çantasını zor dolduracak belki de  Roll Eyes Roll Eyes
hero member
Activity: 547
Merit: 500
Valla bu piyasa öyle bir şey ki geçen sene 600 dolarken sorsaydık seneye 5kyı geçer mi diye çoğumuz imkansız derdik. Bu piyasada imkansız diye bir şey yok.
sr. member
Activity: 770
Merit: 268
Helena Helena!
1 Bitcoin 1 milyon dolar olur mu? Olur, dolar değerini kaybederse bu kısa zamanda gerçekleşir. Yok dolar biraz daha değerini korursa, o zaman bir zaman alır ama olur. Ama illa ki doların değerini kaybetmesini bekleyemeyiz.
sr. member
Activity: 462
Merit: 306
Valla bitcoin i 100 tl ye satan da pişman 1000 tl ye satanda 10000 e satanda. Şuan 20000 e satanlarda pişman olacak😀 Sonu olmayan bir yolda gibiyiz😅
sr. member
Activity: 588
Merit: 251
Bir milyon dolar  çok uçuk  bir rakam gibi geliyor ama imkansız diye bir şey yok ben bitcoinle tanışali çok olmadı ama fiyata baktigimda 20 000 leri konusuyoruz bu bile inanilmazdi yarin 100 000 sonrasinda 1 milyon dolar neden olmasın.
sr. member
Activity: 378
Olamaz yani çok saçma o kadar para yok dünya da diye düşünüyorum. 1 milyn dolar olsa miktarı bile söylemek zor olur bir düşünsenize Bitcoin'in marketcapı ne seviyeye gelir. O yüzden pek hayali bir şey olur diye düşünüyorum.
sr. member
Activity: 454
Merit: 300
Bence olamaz, 1 milyon dolar olsa bile 1 milyon doalr olduğunda ki reel değeri yani hayata yansıtacğaı değer şuanki 1 milyon dolar ile eş olamaz yani hayat çok pahalı bir hale gelir diye düşünüyorum ben. 1 milyon dolar olacağını sanmıyourm ancak 100 bin dolar hiçte imkansız değil Bitcoin için.
full member
Activity: 700
Merit: 134
1 milyonu elbette görebilir ama bence bu iş zor. Olsa da 10 sene sonraki talebe göre olur.
Milyon dolara btc alınacak vakte geldiğimizde btcye alternatif şeyler de üretilmiş olacağı için o seviyeleri görmek mümkün olmayabilir
newbie
Activity: 33
Merit: 0
bence bi 500 bini görebilir.
full member
Activity: 616
Merit: 101
Bence 1 milyon dolar olmayabilir ama en az 50k bekliyorum önümüzdeki 3-4 sene içinde , 1 milyon dolar bence hayal çoğu altcoin yok olur ozaman 1 satoshi bile 1 cent doge coin piyasa değerini düşünemiyorum tabi kalırsa Cheesy
full member
Activity: 448
Merit: 124
duyduğum en yüksek tahminlerden birisi John McAfee nin 500.000 $ i görebileceğini söylemesiydi.
anu
legendary
Activity: 1218
Merit: 1001
RepuX - Enterprise Blockchain Protocol
1 milyon da olabilir 1 dolar da. Neyin ne olacağı hiç belli olmaz. 4300 dolarlık bitcoin bir anda 5900 dolar seviyelerini görebiliyor. Yada 2014 buhranında olduğu gibi 1100 dolar seviyesinden bir anda 175 dolara düşebiliyor. Yarın hop diye 20.000 dolara fırlasa fiyatı ne şaşırırım ne de satarım. Her şey mümkün bu piyasada.
sr. member
Activity: 420
Merit: 252
Bitcoin 20 sene kullanılırsa evet bir milyon dolar olur peki neden 20 sene kullanılsın? Bu soru şu anlama geliyor 20 sene öncesinin bilgisayarını kullanmak gibi. Ömrünün en fazla 10 sene olacağını varsaymak mümkün ben böyle düşünüyorum. Beş yıl sonrası bile benim için büyük risk demek. 

İşin bu noktası önemli işte. Bitcoin bir meşale yaktı ancak blockchaine dayanan daha mantıklı, sistemli, işlevsel dijital paralar gelirse tahtı alabilirler. Satoshi zaten 20 yıl sonra ya her şey ya da hiç bir şey olacak diyor btc için.
full member
Activity: 322
Merit: 102
neden olması tabiki olabilir sürekli artmakta olan ve talep gören birşey sonuçta imkansız değil ya
full member
Activity: 630
Merit: 104
Tüm dünyada 80trilyon dolar para var diyolarr 100milyar dolarda btc değeri geri kalanını var sen hesapla
sr. member
Activity: 560
1 milyon dolar falan bana bir yandan imkansız gibi geliyor ama 3 sene önce sorsan 5 bin dolar olur mu ona da imkansız derdim sanırım.
hero member
Activity: 896
Merit: 519
Hiçbir şey imkansız değildir büyük konuşmayacağım ama bir milyon dolar olmaz 500.000 dolarda olmaz bunlar büyük rakamlar, sadece kullanımının artması ilginin artması sınırlı sayıda bitcoin olması bunlar sebebiyle bitcoin neden çok büyük fiyatlara ulaşsın önce bana bunu açıklasınlar. Böyle tahminlerin arkasında sağlam dayanak yoktur söyleyenler sebebini belirtmezler sadece hayal kurdukları için böyle konuşuyorlar. 21 milyon bitcoin üretildi diyelim hesaplama yapamam şimdi çok uzun bir zaman sonra tamamı üretilmiş olacak ama toplamının üretildiğini varsayalım her biri bir milyon dolar olursa 21 trilyon dolar para yapıyor. Bu para ne demek biliyor musunuz. Paranın büyüklüğü tek başına bir kriter değil ama bitcoin nedir de bu kadar değerli olsun. Sınırlı evet peki sınırlı olması aynı işi gören bir başka kripto para olmayacağı anlamına gelir mi. Hardfork olması bile sınırlı denilmesine ters düşen bir gelişmedir. Olacak şey nedir onu söyleyeyim bitcoin belli bir seviyeye kadar gelişecektir sonrasında çekişmeler yaşanacaktır çıkar savaşları artacaktır fiyat arttıkça bu çatışmalar artar ve artışı durdurur. Bitcoin fiyatının 50.000 dolar olduğunu düşün kim alacak şimdi bile yatırım yapmaya çekinen kişilerin sayısı yatırım yapanların sayısından hayli fazla, 5000 dolarda aldın 4000 dolara düşer mi korkusu oluyor, 100.000 doları gördüğünde bu riske kimse girmez. Benim düşüncem şu şekilde fiyatın nereye kadar gidebileceğini düşünmek yerine bitcoin varlığını nereye kadar sürdürecek bunu düşünmeliyiz. Bitcoin 20 sene kullanılırsa evet bir milyon dolar olur peki neden 20 sene kullanılsın? Bu soru şu anlama geliyor 20 sene öncesinin bilgisayarını kullanmak gibi. Ömrünün en fazla 10 sene olacağını varsaymak mümkün ben böyle düşünüyorum. Beş yıl sonrası bile benim için büyük risk demek. 
legendary
Activity: 1036
Merit: 1001
Bizler görür müyüz bilemem . Ama illa ki gelişen piyasa pazarında daha ileri seviyeye taşıyacaklardır . Bir şekilde mihenk taşı gibi ilerliyor Bitcoin . Olmazsa olmazı .

Ben 1 milyon dolar olduğunu göreceğime ihtimal vermiyorum . Bakarsınız belki çocuklarımıza denk gelir . 3 - 5 bişey bırakmış olalım da en azından onlar nemalansın .
Pages:
Jump to: