Pages:
Author

Topic: 2021-2022 Süper Lig Transfer Spekülasyonları ve Haberleri - page 5. (Read 6645 times)

sr. member
Activity: 1344
Merit: 373
Diğer konuya yazmıştım buraya da yazayım kara fırtınalar, bordo mavililer Michy Batshuayi transferini bitirmeye çalışıyormuş, bununla birlikte Trevoh Chalobah’ı da takıma kazandırmak için çalıştıkları üzerine haberler çıkmaya başladı, yerli oyunculardan da Umut Bozok’u almayı düşünüyorlar, geçen senenin şampiyonu transfer fazla sessizdi bunlar biraz hareketlendirdi,

Batshuayi Beşiktaş ile geçen sezon fena olmayan bir sezon geçirdi. 14 gol atması yine iyiydi ama çok kaçırdı da. Trabzonspor'a gitmesi halinde acaba yeni bir sistem altında daha iyi oynayabilir mi merak ediyorum. Chelsea'nin onu satma konusunda pek bir sıkıntı çıkaracağını da sanmam çünkü zaten planlarında ona pek bir yer yok. Chalobah baya güzel transfer olur bu arada ama Chelsea onu bırakmayabilir. Çünkü fırsat bulduğunda güzel işler yaptı şu ana kadar.

Batshuayi şu an süper ligde tüm takımlarda rahatça oynayacak bir oyuncu, bay direk diyordum ben ona Hamit Altıntop’tan sonra herhalde en fazla direğe atan adamdır Smiley o şutları da gol olsaydı rahatlıkla 20 gol üzerini geçerdi, lig kalitesinin üstünde bir oyuncu Trabzonspor’a gelirse çok iş yapar,
sr. member
Activity: 1624
Merit: 304
kycfree
Diğer konuya yazmıştım buraya da yazayım kara fırtınalar, bordo mavililer Michy Batshuayi transferini bitirmeye çalışıyormuş, bununla birlikte Trevoh Chalobah’ı da takıma kazandırmak için çalıştıkları üzerine haberler çıkmaya başladı, yerli oyunculardan da Umut Bozok’u almayı düşünüyorlar, geçen senenin şampiyonu transfer fazla sessizdi bunlar biraz hareketlendirdi,

Batshuayi Beşiktaş ile geçen sezon fena olmayan bir sezon geçirdi. 14 gol atması yine iyiydi ama çok kaçırdı da. Trabzonspor'a gitmesi halinde acaba yeni bir sistem altında daha iyi oynayabilir mi merak ediyorum. Chelsea'nin onu satma konusunda pek bir sıkıntı çıkaracağını da sanmam çünkü zaten planlarında ona pek bir yer yok. Chalobah baya güzel transfer olur bu arada ama Chelsea onu bırakmayabilir. Çünkü fırsat bulduğunda güzel işler yaptı şu ana kadar.
sr. member
sr. member
Activity: 714
Merit: 335
Fenerbahçe dün 2 transfer birden açıklamış. gustavo henrique ve luan peres transferleri yapıldı. bu transferler jesus transferleri mi bilmiyorum umarım faydalı olurlar. bu oyunculara fenerbahçe efsanesi alex de souza da başarı dileklerini ilettiğini instagram sayfasından duyurmuş. Fenerbahçe’ye başarılı olurlar umarım.
hero member
Activity: 994
Merit: 607
★Bitvest.io★ Play Plinko or Invest!
Eskiden olduğu gibi gerçekten sağlam futbolcuları getirdiğimizi pek görmüyorum artık ben de. Ne oyuncular geldi geçti zamanında ama artık getirilen oyuncu kalitesi gitgide düşmeye başladı. Kaç yaşına gelmiş ve aslında doğru düzgün bir performans gösterip göstermeyeceği şüpheli olan adamlara dünyanın parası ödeniyor. Kulüplerin de gitgide mali durumları daha da kötüye gittiği için daha kaliteli oyuncuları artık ligimizde göremiyoruz. Takımların kalitesi düştükçe Avrupa'da başarı gelmesi de zorlaşıyor.

İyi oyuncular neden Türkiye ligini tercih ediyorlar? Tabii ki para ana etken. Hala dünyada Türkiye’yi Arap ülkesi sanan kıt coğrafya bilgisine sahip ülkeler var. Türkiye’de çöl, deve, Arap etkin bir ırk var zannediyorlar. ( Suriyelileri saymıyorum onlar var tabi) Ülkenin albenisi ölmüş durumda. Türkiye’nin bu coğrafyasını bilen futbolcular olsa tabii ki gelir. Bunun dışında ekonomik olarak sıkışmış bir toplumun Avrupa’da futbolcuya verilen para kadar para verememesi de etken. Bir de son yıllarda olan Avrupa turnuvalarında alınan başarısız sonuçlar bir araya gelince Türk futbolunun bu seviyesi kaçınılmaz son olarak karşımıza çıktı.
sr. member
Activity: 1610
Merit: 329
Eskiden olduğu gibi gerçekten sağlam futbolcuları getirdiğimizi pek görmüyorum artık ben de. Ne oyuncular geldi geçti zamanında ama artık getirilen oyuncu kalitesi gitgide düşmeye başladı. Kaç yaşına gelmiş ve aslında doğru düzgün bir performans gösterip göstermeyeceği şüpheli olan adamlara dünyanın parası ödeniyor. Kulüplerin de gitgide mali durumları daha da kötüye gittiği için daha kaliteli oyuncuları artık ligimizde göremiyoruz. Takımların kalitesi düştükçe Avrupa'da başarı gelmesi de zorlaşıyor.
hero member
Activity: 728
Merit: 698
Jeremain Lens Fransa 3. Ligine transfer olmuş. Kaç paraya anlaşmış göremedim. Türkiye'de milyon dolarlar alıyorlar Avrupa'da Türkiye'ye göre bedava oynuyorlar nerdeyse. Türkiye'deki sözleşmelerini fesh etmiyorlar bundan dolayı kolay kolay. Babel de Galatasarayımızda sözleşmesinin sonuna kadar kalmıştı. Parasını tıkıe tıkır almıştı. Şimdi o da Eyüpspora transfer oldu. Takımlarımız ders çıkarmıyor bu hatalarından hiç. Her sene aynı hatayı tekrarlıyorlar.

Bizim takımlarımızın kronikleşmiş bir sorunu bu zaten. Aslında istedikleri oyuncunun kalite düzeyi çok büyük olmuyor mesela fakat yeter ki onu almış olalım diye her türlü maaş talebini karşılamaya hazır oluyorlar. Çok saçma maaşlar verildi böyle oyunculara şu ana kadar. Babel ile Feghouli de mesela güzel örnekler. Kaç yaşına gelmiş ve doğru düzgün katkı veremeyen oyunculardan bir an önce kurtulmanız gerekir. Takıma boşuna yük oluyorlar. Tabi böyle oyuncular artık alıştığı için hep talebi yüksek tutmaya başladılar. İlerde umarım bu durum değişir.

Böyle oyuncuları ilk başta medyada şişirip sanki futbol dönemlerinin en iyi hallerindeymiş gibi yansıttıkları için bizimkiler sürekli tuzağa düşüyor. Aslında tuzak mı yoksa menajerlerin para tırtıklama yöntemi mi belli değil. Bizden gidip 2. lig 3. lig seviyesinde top oynuyorlar sonra biz de kendimizi avutup bu futbolculardan bir katkı bekliyoruz. Çok nadir oluyor süper ligi basamak olarak gören futbolcu. Mesela Kim Min gibi topçu daha ne zaman gelecek ligimizi avrupaya gitmek için basamak olarak gören. Özellikle belirli bir yaşın üstünde futbolcu alımını yasaklasalar en azından kazık yemezler. Neymiş marka isimmiş yıldız topçuymuş. 10 tane getiriyorlar 1 tanesi oyun oynuyor anca o da denk gelirse.
sr. member
Activity: 2030
Merit: 402
Play Bitcoin PVP Prediction Game
Jeremain Lens Fransa 3. Ligine transfer olmuş. Kaç paraya anlaşmış göremedim. Türkiye'de milyon dolarlar alıyorlar Avrupa'da Türkiye'ye göre bedava oynuyorlar nerdeyse. Türkiye'deki sözleşmelerini fesh etmiyorlar bundan dolayı kolay kolay. Babel de Galatasarayımızda sözleşmesinin sonuna kadar kalmıştı. Parasını tıkıe tıkır almıştı. Şimdi o da Eyüpspora transfer oldu. Takımlarımız ders çıkarmıyor bu hatalarından hiç. Her sene aynı hatayı tekrarlıyorlar.

Bizim takımlarımızın kronikleşmiş bir sorunu bu zaten. Aslında istedikleri oyuncunun kalite düzeyi çok büyük olmuyor mesela fakat yeter ki onu almış olalım diye her türlü maaş talebini karşılamaya hazır oluyorlar. Çok saçma maaşlar verildi böyle oyunculara şu ana kadar. Babel ile Feghouli de mesela güzel örnekler. Kaç yaşına gelmiş ve doğru düzgün katkı veremeyen oyunculardan bir an önce kurtulmanız gerekir. Takıma boşuna yük oluyorlar. Tabi böyle oyuncular artık alıştığı için hep talebi yüksek tutmaya başladılar. İlerde umarım bu durum değişir.
sr. member

Adam Fransa’ya turistik amaçlı transfer oluyor, zaten Türkiye’de Beşiktaş ve Fenerbahçe’nin milyon dolarlarını çarptığı için alacağı ücret sembolik olsa da onun için fark etmiyor, Fenerbahçe’de yine karşılığını verdi de Beşiktaş’ta çok kötüydü ya, boş yere paralar saçıldı, keşke su saçma stratejiden vazgeçseler,
hero member
Activity: 1162
Merit: 719
sr. member
Activity: 1442
Merit: 256
Ya biz anlamıyoruz ya da Ali Koç ve yönetimi anlamıyor. Abi kaç yıldır sağlam bir forvet yok. Bizim lig için atan ve tutanın iyi olsun yeter. Tutan tamam zaten, al bir atan şampiyon olalım.  Bu vakit oldu hâlâ forvet yok. Git baş parayı suarezi al getir Cavani de olur. Ver aq 5-6 milyon Euro adam atsın leblebi gibi. Ne veriyorsun 3-5 değişik adama o kadar parayı.
Sanki altcoin sepetimi yapıyoruz.
hero member
Activity: 994
Merit: 607
★Bitvest.io★ Play Plinko or Invest!
Mostafa Mohamed Nantes'a transfer oldu bir yıllığına. Tam uyum sağlayamamıştı bize. Avrupa'dan teklifleri varken satın almasız kiralık verildi. Hoş beğenirlerse alırlar bence. Yetenekli futbolcu çünkü. Aslında Galatasarayımızın kadrosu kötüyken transfer oldu bize. Avrupa'da bulduğu fırsatı değerlendirir. Kariyeri yükselişe geçer tekrar Mısırlının.

Aslında ilk senesi fena değildi de şimdi biraz kötüleşti. Kiralanması iyi oldu acaba satın alma opsiyonu koymuşlar mı kiralık sözleşmesine. Mostafa yaşı da genç aslında bakalım ne yapacak Fransa liginde. Kendini gösterirse güzel bir satış fiyatına satılabilir.
hero member
Activity: 1162
Merit: 719
Kim Min-Jae resmen Napoli'ye transfer olmuş. 18 milyon Euro ödeyeceklermiş Fenerbahçe'ye. Daha çok ederdi Kim Min-Jae sanki. Onun klasındaki futbolculara çok yüksek bonservis ücretleri ödeniyor dünyada çünkü. Hoş 18 milyon Euro da iyi para. Fenerbahçe İtalya'ya futbolcu satmasını biliyor. Elif, Muriqi, Kim Min-Jae hepsini 15 milyon, 18 milyon ortalamadan sattı. Üçünden 50 milyon Eurodan fazla para kazandı. Transfer işini en iyi yapan takım Fenerbahçe son dönemde. Ezeli rekabet ebedi dostluk gereği tebrik etmek düşer bize de.
sr. member
Activity: 1064
Merit: 350
Wolverhampton maçının özetini 1 dk izleyip kapatmıştım, bugün küme düşmüş Alavez maçının canlısını 45 saniye izleyip kapattım,

Ekonomik iflasla toplumsal iflas paralel gidiyor,

Avrupa'nın sıradan takımlarında bile dikiş tutturamamış futbolcular ve teknik adamlar artık TR'ye yıldız diye transfer ediliyor, bu adamları arap ligleri bile almaz, ki zaten araplar kral olmuş durumda "yeni" Türkiye Cumhuriyetinde...

Mario Gomez'den  ----->  Wout Weghorst'a (Weghorst kim arkadaş, Beşiktaş bu adamın peşinden 3 ay koştu)

Kulüpten tarihi bir hata yapılarak kovulan şampiyonlar şampiyonu Del Bosque'den -----> Valerian Ishmael gibi stajyer antrenörlere...

Bu nasıl bir çöküş dönemidir bro (birader Roll Eyes)...

Artık o dönemler geride kaldı malesef hocam. Takımlar gitgide daha büyük sıkıntıya girmeye başladı ve ülke ekonomisi de iyice tuz biber ekiyor bu duruma. Eskiden örneğin Galatasaray'dan da Sneijderler, Drogbalar geldi geçti. Şimdiki kadrolarına bakıyorsunuz o kalitede doğru düzgün kimse yok. Bu durum da Süper Lig'in kalitesini iyice düşürüyor. Eski yılların zevki bir başkaydı benim için de. Umarım ki gelecekte bugünleri geride bırakırız ve sağlam yıldızların buraya gelmeye yeniden başladığını görürüz.
legendary
Activity: 2114
Merit: 1040
Fenerbahçe'de Luiz Gustavo Al Nassr kulübü ile prensip anlaşmasına varmış. Sağlık kontrolleri ve sürecin tamamlanması için oyuncuya izin verilmiş. Bu resmi açıklamaydı. Bir de bir spor yorumcusundan bütün alacaklarından vazgeçtiğine yönelik bir açıklama duydum eğer böyleyse helal olsun Gustavo'ya.
Gustavoyu gönderebildik şükür ya katkısı çok kısır diğer oyuncular gibi bir de yaşı var ve alacağı çoktu bu yüzden takımdan gönderilmesini çok iyi bir şekilde karşıladım diğer oyunculara da sıra gelsin ve düzgün bir takım olalım artık
legendary
Activity: 2016
Merit: 1598
Wolverhampton maçının özetini 1 dk izleyip kapatmıştım, bugün küme düşmüş Alavez maçının canlısını 45 saniye izleyip kapattım,

Ekonomik iflasla toplumsal iflas paralel gidiyor,

Avrupa'nın sıradan takımlarında bile dikiş tutturamamış futbolcular ve teknik adamlar artık TR'ye yıldız diye transfer ediliyor, bu adamları arap ligleri bile almaz, ki zaten araplar kral olmuş durumda "yeni" Türkiye Cumhuriyetinde...

Mario Gomez'den  ----->  Wout Weghorst'a (Weghorst kim arkadaş, Beşiktaş bu adamın peşinden 3 ay koştu)

Kulüpten tarihi bir hata yapılarak kovulan şampiyonlar şampiyonu Del Bosque'den -----> Valerian Ishmael gibi stajyer antrenörlere...

Bu nasıl bir çöküş dönemidir bro (birader Roll Eyes)...

hero member
Fenerbahçe'de Luiz Gustavo Al Nassr kulübü ile prensip anlaşmasına varmış. Sağlık kontrolleri ve sürecin tamamlanması için oyuncuya izin verilmiş. Bu resmi açıklamaydı. Bir de bir spor yorumcusundan bütün alacaklarından vazgeçtiğine yönelik bir açıklama duydum eğer böyleyse helal olsun Gustavo'ya.
hero member
Rennes Fenerbahçe'den Kim Min-Jae'yi 19.5 milyon euro karşılığında kadrosuna kattı. Sözleşme 4 yıllık. Bir Fenerbahçe taraftarı olarak her ne kadar şampiyonluk parolasıyla lige başlamayı düşünsek ve en önemli oyuncumuzu göndermek istemesem de transfer parası çok iyi o yüzden söylenecek söz yok. Yolu açık olsun Rennes takımından daha üst bir takıma da gideceğini düşünüyorum. Bu paranın belirli bir kısmı yanlış hatırlamıyorsam %20 olması lazım önceki takımına verilecek.

Kim reis bize fake attı Rennes'e transfer oldu diye yazmıştım ama Napoli işi bitirmiş deniyor. Alacağı ücret yıllık 2 milyon euro maaş ve performans bonusuna ek olarak 1,5 milyon euro’luk teklifi Güney Koreli savunmacının kabul ettiği belirtildi. Kulüpler anlaştığı takdirde Kim'in performans bonusunun ise toplam 800 bin Euro olduğu ve Güney Koreli yıldızın yıllık 2.8 milyon Euro kazanabileceği aktarıldı.

Kim Min-Jae'nin serbest kalma bedeli 18 ya da 20 milyon euro olarak haberlerde geçiyor. Hatta dün Kim'le beraber Altay'a toplamda 35 milyon euro verebilecekleri haberleri yayıldı. Bakalım bi Fenerbahçe resmi olarak açıklasın neler olacak. Bugün Kim veda tweeti attı.
copper member
Activity: 1190
Merit: 925
Bugün Beşiktaş bir yerli stoper transfer etti, bedeli 2 milyon euro. Allah aşkına koskoca Beşiktaş’sın yüzbinlerce genç altyapında oynamak için nelerini vermez sen oradan 2 tane topçu çıkaramıyo musun? Gelen futbolcu Serdar Saatçı’dan, Berkay Vardar’dan, Erdoğan Kaya’dan çok çok daha üstün mü olacak birlikte göreceğiz ama bence cevap çok net. Kulüplerimiz israfa devam etsinler ne de olsa vergi yükü sefil millette, bunlar her türlü mali yükümlülükten muaf!

Beşiktaş, altyapı tesisleri olarakta Türkiye’nin her yerinde futbol okulu açan bir takım.İşte yıllardır bahsettiğimiz sorun tam olarak bu zaten.Altyapıya önem veren bir takım göremiyorum.Eskiden Gençlerbirliği, şimdilerde Altınordu başka bir takım yok altyapıya önem veren.Altınordu’ya bakın artık altyapı oyuncularını Premier lig takımları takip eder olmuş.Gençlerinden dünya kadar gelir elde etmeye başladılar.Bunu futbolcu yetiştir sat mantığında da düşünebiliriz.Fenerbahçe, Beşiktaş, Trabzonspor ve Galatasaray en iyi takımlar olarak altyapıyı en güçlü hale getirebilecek takımlar olabilirler.
full member
Activity: 1302
Merit: 115
Pepemo.vip
Bugün Beşiktaş bir yerli stoper transfer etti, bedeli 2 milyon euro. Allah aşkına koskoca Beşiktaş’sın yüzbinlerce genç altyapında oynamak için nelerini vermez sen oradan 2 tane topçu çıkaramıyo musun? Gelen futbolcu Serdar Saatçı’dan, Berkay Vardar’dan, Erdoğan Kaya’dan çok çok daha üstün mü olacak birlikte göreceğiz ama bence cevap çok net. Kulüplerimiz israfa devam etsinler ne de olsa vergi yükü sefil millette, bunlar her türlü mali yükümlülükten muaf!
Pages:
Jump to: