Pages:
Author

Topic: 2021-2022 Süper Lig Transfer Spekülasyonları ve Haberleri - page 6. (Read 6645 times)

hero member
Activity: 1162
Merit: 719
Mostafa Mohamed Nantes'a transfer oldu bir yıllığına. Tam uyum sağlayamamıştı bize. Avrupa'dan teklifleri varken satın almasız kiralık verildi. Hoş beğenirlerse alırlar bence. Yetenekli futbolcu çünkü. Aslında Galatasarayımızın kadrosu kötüyken transfer oldu bize. Avrupa'da bulduğu fırsatı değerlendirir. Kariyeri yükselişe geçer tekrar Mısırlının.
hero member
Activity: 994
Merit: 607
★Bitvest.io★ Play Plinko or Invest!
Aynı mevkiiye sürekli oyuncu alıyoruz ben anlamıyorum bu takımı.

Nette bulduğum muhtemel dizilimimiz Cheesy

https://www.hizliresim.com/bpdtr6u

Bu grafik tam olarak Fenerbahçe transfer politikasının özeti olmuş. Bunun üstüne hala Firmino gibi astronomik haberler çıkartıyorlar. Sayısal olarak oldukça yanlış bir planlama var, geçen sene de benzer problemler vardı. Oyuncuların alternatifleri olmayınca veya düşük seviyede olunca as oyuncuların da performansı düşüyor. Örneğin geçen sezon Rosier'de yaşanan tam olarak buydu. Kerem Kalafat Beşiktaş'ta oynayacak düzeyde değildi, nitekim bu sezon da kiralık olarak gönderildi. Kenan Karaman o bölgede denendi ama onunla tüm sezonun geçmeyeceği belli. Altyapıdan daha kaliteli oyuncuların çıkması gerekiyor. Ülkede ciddi bir savunmacı ve bek açığı var.

Aslında milli takımlar olarak fazla bir savunmacı eksiğimiz yok. Merih Demiral, Çağlar Söyüncü, Ozan Kabak iyi stoperlerimiz. Milli takımda da olmak üzere bek sorunlarımız var. Ferdi’yi 10 numara alıp sağ beke çeviren Fenerbahçe bu açığı biraz kendince kapattı ama ülkede Gökhan Gönül’den sonra sağ bek çıkmadı doğru düzgün. Tespitiniz çok doğru. Yerli bek ve hücumcu eksiğimiz var.
legendary
Activity: 2968
Merit: 1478
Rollbit.com Crypto Futures

https://www.hizliresim.com/bpdtr6u

Bu grafik tam olarak Fenerbahçe transfer politikasının özeti olmuş. Bunun üstüne hala Firmino gibi astronomik haberler çıkartıyorlar. Sayısal olarak oldukça yanlış bir planlama var, geçen sene de benzer problemler vardı. Oyuncuların alternatifleri olmayınca veya düşük seviyede olunca as oyuncuların da performansı düşüyor. Örneğin geçen sezon Rosier'de yaşanan tam olarak buydu. Kerem Kalafat Beşiktaş'ta oynayacak düzeyde değildi, nitekim bu sezon da kiralık olarak gönderildi. Kenan Karaman o bölgede denendi ama onunla tüm sezonun geçmeyeceği belli. Altyapıdan daha kaliteli oyuncuların çıkması gerekiyor. Ülkede ciddi bir savunmacı ve bek açığı var.
sr. member
Activity: 1344
Merit: 373
Size kısa bir fıkra. Ben Fenerbahçe’ye yatmak için gelmedim diyip dünyanın en iyi oyuncusuymuş gibi medyaya pompalanan Mesut Özil Başakşehir’e gitmiş. Fıkra bu kadar Cheesy

Bilmiyorum elbette bu oyuncuyu beğenen vardır ama ben hiçbir zaman ısınamadım. Performansı tartışılır, geçmişinde başarılar olabilir ama Türkiye’ye bence hiç gelmemeliydi Smiley

Fenerbahçe’ye hiç katkı sağlayamadı diyebiliriz aslında Mesut için, içinde bulunduğu Arsenal kadro dışı durumunu da göz önüne alırsak aslında Fenerbahçe’ye de yeterli olarak gelmemişti, Fenerbahçe’de biraz tolerans sağlamış, biraz beklemişti ama bir katkı sağlayamadı, 17 yaşındaki arda ondan daha fazla katkı sağladı Fenerbahçe’ye, ben olsam bende sözleşme feshettirirdim,
legendary
Activity: 2254
Merit: 1446
Cashback 15%
düşünün 18-20 milyon dolar karşılığında bir adam takımdan ayrıldığı için taraftar üzülüyor. hem de bu koca kafa sadece ama sadece 1 sene takımın formasını giyebildi.
umarım napoli yerine rennes takımına gider çünkü iyi bu takımdan iyi bir sıçrama yapabilir. gerçi iki takımın da mevcut stoper kadrosu hakkında bilgim yok. en çok nerede oynayabilecekse oraya gitsin kim kardeş.
sr. member
Activity: 2030
Merit: 396
Napoli'nin son anda Kim Min-jae için araya girip nakit 20 milyon euro teklif ettiği söyleniyor. Şimdilik Rennes'in teklifi askıya alınmış gibi duruyor. Oyuncunun takımdan ayrılacağı net bir şekilde belli oldu artık zaten de herhalde Napoli Rennes'in elinden anlaşmayı çalacak gibi gözüküyor. Fenerbahçe bu anlaşmadan çok iyi para kazanacak ona şüphe yok. Defansta da bir yandan zayıflama olacak tabi ne yazık ki. Bu transferden gelecek para ile güzel bir stoper transferi de gelir diye tahmin ediyorum.
legendary
Activity: 2562
Merit: 1481
Rennes Fenerbahçe'den Kim Min-Jae'yi 19.5 milyon euro karşılığında kadrosuna kattı. Sözleşme 4 yıllık. Bir Fenerbahçe taraftarı olarak her ne kadar şampiyonluk parolasıyla lige başlamayı düşünsek ve en önemli oyuncumuzu göndermek istemesem de transfer parası çok iyi o yüzden söylenecek söz yok. Yolu açık olsun Rennes takımından daha üst bir takıma da gideceğini düşünüyorum. Bu paranın belirli bir kısmı yanlış hatırlamıyorsam %20 olması lazım önceki takımına verilecek.

Bence başarılı bir transfer hamlesi. Oyuncu iyi bir oyuncuydu ama para da iyi para. Bu paraya daha uzun yıllar kullanılabilecek genç yetenekler alınabilir.
Galatasaray da Marcao'yu çok paraya sattık diye kendini avutsun, 10 milyon içerdeler en az Cheesy
Bu sene ligde ilginç transferler görüyoruz, sorsanız herkes çok iyi oyuncular alıyor ama yarısı patlayacak yine. Merakla bekliyorum bomba 1-2 transfer haberini daha
hero member
Activity: 728
Merit: 698

sr. member
Activity: 1666
Merit: 300
Rennes Fenerbahçe'den Kim Min-Jae'yi 19.5 milyon euro karşılığında kadrosuna kattı. Sözleşme 4 yıllık. Bir Fenerbahçe taraftarı olarak her ne kadar şampiyonluk parolasıyla lige başlamayı düşünsek ve en önemli oyuncumuzu göndermek istemesem de transfer parası çok iyi o yüzden söylenecek söz yok. Yolu açık olsun Rennes takımından daha üst bir takıma da gideceğini düşünüyorum. Bu paranın belirli bir kısmı yanlış hatırlamıyorsam %20 olması lazım önceki takımına verilecek.

Gerçekten iyi paraya gitmiş ona şüphe yok. Henüz tam olarak resmi olmadı galiba bu transfer ama yakın zamanda yansır. Acaba bir sezon daha kalsa daha da yüksek bir paraya satılabilir miydi diye de düşünüyor insan. Ama serbest kalma maddesi olduğu için Fenerbahçe'nin yapabileceği bir şey yoktu. Gelecek olan bu para ile birlikte Fenerbahçe belki daha önce de bahsettiğim Firmino transferi gibi bir bomba patlatabilir. Tabi çok fazla santrfor yığılması da oldu takımda o yüzden bakalım ne yapacaklar.
hero member
legendary
Activity: 2506
Merit: 1505
Fenerbahçe'de Kim Min Jae, Luiz Gustavo, Marcel Tisserand, Steven Caulker, Mauricio Lemos, Nazım Sangare ve Max Meyer UEFA listesine yazılmamış demek ki bu oyuncular kesin gönderilecek. Yabancı sınırı ve yeni gelen transferler düşünülünce bunların gitmesi normal. Kim iyi para eder ama diğerlerinden bonservis gelmez. Sadece maaştan kurtulmuş olacaklar.
Firmino konusu her yaz çıkan goygoy transfer dedikodularından biri, geleceğini sanmıyorum. Ali Koç böyle büyük bir harcama yapmaz herhalde geçmişteki hatalardan ders çıkarmıştır.
sr. member
Merit: 402
Play Bitcoin PVP Prediction Game
Mesut Özil'in bu saatten sonra kariyerini canlandırması çok zor görünüyor. Zaten gelmiş 33 yaşına ve Başakşehir'e transfer olmuş. Bu saatten sonra emekli olmadan önce en fazla yapacağı şey ABD ya da belki Katar gibi ülkelerde jübile yapmak olur. Keşke Arsenal'de kariyeri bir anda hiç olmasaydı da şimdi daha sağlam bir şekilde oynarken izleseydik. Fenerbahçe'nin Joao Pedro transferini de bitirdiği söyleniyor bu arada. Takımda aşırı fazla forvet olmadı mı? Ayrıca Joao Pedro'nun ne kadar iyi oynayacağı konusunda şüphelerim de var.
legendary
Size kısa bir fıkra. Ben Fenerbahçe’ye yatmak için gelmedim diyip dünyanın en iyi oyuncusuymuş gibi medyaya pompalanan Mesut Özil Başakşehir’e gitmiş. Fıkra bu kadar Cheesy

Bilmiyorum elbette bu oyuncuyu beğenen vardır ama ben hiçbir zaman ısınamadım. Performansı tartışılır, geçmişinde başarılar olabilir ama Türkiye’ye bence hiç gelmemeliydi Smiley

Fıkra ama gerçek yata yata belki de Başakşehir takımında da bir,iki sezon geçirme planları var, yatarken ne yapabilir yeni reklam anlaşmaları yeni iş anlaşmaları ve Türkiye'de çiçek gibi yaşamak keyfini çıkarıyor haksızda değil. Bence Mesut'un futboll kariyeri aynı ivmeyle düşüşe devam edeceğine inanıyorum, o eski hırsını isteğini çoktan yitirmiş gibi maçlarda, Başakşehirlilerin çok fazla bir beklentisi olmasın gerçi Fenerbahçenin ödediği miktara göre çok az bir miktarla anlaşmışlar, ufak tefek katkıları olursa gene iyidir kulüp için.

Başakşehir'den sonra gideceği yer Survivor adası muhabbetleri çok fazla var. Bence Acun ile bir anlaşma yapıp önce Hull City'de oynayıp sonra adaya bile gidebilir gerçekten.
Zamanında dünyanın konuştuğu kalitede futbolcular böyle değişik kararlar verince insanın garibine gidiyor. Bunca yıl deli gibi para kazanıp neden Türkiye'ye dönersin ya da neden burada bir şeyler kovalamaya çalışırsın anlamıyorum. Ölene kadar seni mi konuşalım istiyorsun ne gerek var Cheesy
hero member
Activity: 2002
Merit: 670

Fıkra ama gerçek yata yata belki de Başakşehir takımında da bir,iki sezon geçirme planları var, yatarken ne yapabilir yeni reklam anlaşmaları yeni iş anlaşmaları ve Türkiye'de çiçek gibi yaşamak keyfini çıkarıyor haksızda değil. Bence Mesut'un futboll kariyeri aynı ivmeyle düşüşe devam edeceğine inanıyorum, o eski hırsını isteğini çoktan yitirmiş gibi maçlarda, Başakşehirlilerin çok fazla bir beklentisi olmasın gerçi Fenerbahçenin ödediği miktara göre çok az bir miktarla anlaşmışlar, ufak tefek katkıları olursa gene iyidir kulüp için.
hero member

Aslında Mesut Özil eskiden çok iyi oyunculardan birisiydi. Real Madrid zamanı en parlak dönemlerinden birisiydi ama Arsenal'e geldikten sonra işler pek de yolunda gitmemeye başladı. Futboldan sanıyorum 1.5-2 sene gibi bir süre uzak da kalmıştı kadro dışı kaldıktan sonra. Böyle bir aralıktan sonra dönünce de artık eski Mesut Özil yoktu zaten. O yüzden bence Fenerbahçe en baştan hiç teklif yapmasaymış daha iyiymiş. Çok bir verim alamadılar çünkü. Ayrıca Başakşehir'den yıllık 1-1.5 milyon euro arası bir şey alacakmış galiba. Fenerbahçe'den aldığı paraya kıyasla baya az.

Mesut’un Fenerbahçe’ye kazandırdığı şey sadece itibar ve dünya spor gündeminde geçici bir süre de olsa haberleşmesi oldu onun dışında Fenerbahçede oyuncuya fırsat tanımadı ki başkanla biraz ters düştüler herhalde fırsatı değerlendiren Emre Belözoğlu kadrosuna kattı muhtemelen eşi İstanbul dışına çıkmak istemedi kendi de artık burada kalmak için bu teklifi değerlendirdi yoksa bu paradan kat kat fazlasını en basitinden MLS takımları verirdi

İstanbul takımlarının da sayısı her sene artıyor zaten o yüzden takımdan ziyade İstanbul odaklı futbolcuları daha çok göreceğiz. Mesut Özil'le yönetim ters düştü ama durup dururken değil çünkü sahada Mesut Özil'i görünce ulan adama top gelmesin der olmuştum ve futbol dışında uğraştığı işler konusunda yönetim bu işleri bırakmasını söylemişti. Bırakmak değil de fokusunun futbol olması yönünde serzenişte bulunmuşlardı. Ama olmadı. Biz Mesut Özil diyince çok üst seviyeler aklımıza geldiği için şimdiki futbolunu beğenmedik. Her yaşında o futbolu oynayamayabilir bu konuda da çok eleştirel yaklaşmak istemiyorum. Yarım kalan bir rüya oldu bizim için.
legendary
Activity: 2114
Merit: 1040

Aslında Mesut Özil eskiden çok iyi oyunculardan birisiydi. Real Madrid zamanı en parlak dönemlerinden birisiydi ama Arsenal'e geldikten sonra işler pek de yolunda gitmemeye başladı. Futboldan sanıyorum 1.5-2 sene gibi bir süre uzak da kalmıştı kadro dışı kaldıktan sonra. Böyle bir aralıktan sonra dönünce de artık eski Mesut Özil yoktu zaten. O yüzden bence Fenerbahçe en baştan hiç teklif yapmasaymış daha iyiymiş. Çok bir verim alamadılar çünkü. Ayrıca Başakşehir'den yıllık 1-1.5 milyon euro arası bir şey alacakmış galiba. Fenerbahçe'den aldığı paraya kıyasla baya az.

Mesut’un Fenerbahçe’ye kazandırdığı şey sadece itibar ve dünya spor gündeminde geçici bir süre de olsa haberleşmesi oldu onun dışında Fenerbahçede oyuncuya fırsat tanımadı ki başkanla biraz ters düştüler herhalde fırsatı değerlendiren Emre Belözoğlu kadrosuna kattı muhtemelen eşi İstanbul dışına çıkmak istemedi kendi de artık burada kalmak için bu teklifi değerlendirdi yoksa bu paradan kat kat fazlasını en basitinden MLS takımları verirdi
sr. member
Merit: 396

legendary

hero member
Activity: 1260
Merit: 957
Şimdiye kadar yapılan transferlere bakınca Fenerbahçe'nin hızlı olduğunu söyleyebiliriz. Yine kadroda büyük değişiklikler yapıyorlar ve birçok oyuncu giderken birçoğu geliyor. Beşiktaş ise daha hedef odaklı, as kadroya takviyeler yapıyor. Ancak rotasyonun yine daraldığını görüyoruz. İlk on biri neredeyse sayılacak duruma gelmiş kadroda yedek oyuncular konusunda hem sayısal hem yeterlilik açısından eksikler var. Oyuncuların kamp dönemine yetişmesi önemli bir durum. Bu sezon da birçok takım bu konuda sınıfta kaldı diyebiliriz.

Senelerin değişmeyen mentali hocam her sene bir önceki senenin başarısızlığını yeni transferler ile çözüm yoluna gidilmeye çalışması. Evet belki sorunun çözümü yeni transferlerde olabilir ancak her sene aynı döngüyü yaşıyorsak eğer burada sıkıntıyı oyunculardan çok geri kalan kısımda aramak gerekiyor diye düşünüyorum. Bana kalırsa en büyük sorunu yöneticiler oluşturuyor. Doğru düzgün yönetmeyen, yaptığı eylemlerden sorumlu tutulmayan yöneticiler yüzünden takımların kayıpları daha da büyüyor bir çığ gibi. 10 liralık oyuncu satıp 50 liralık oyuncu transfer ediyorlar. Bu sadece bonservis için değil yaptıkları 2-3 senelik sözleşmenin detayları. Genellikle çok düşük bir ihtimalle oyuncuya harcanan paradan daha fazlasını kazanıp gönderiyorlar. Keza altyapıdan tam verim alınamıyor. Altyapıya ne veriliyor ki ne alınsın? Zaten avrupaya gidenlerde çok nadir başarı elde edebiliyor. Bir bakıyorsun adam premier lige çıkmış bizim şampiyonun kazandığının katlarcasını alıyor bi üst lige çıktı diye. O yüzden bizim süper lig aslında hababam sınıfı gibi habire sınıfta kalıyor....
legendary
Activity: 2968
Merit: 1478
Rollbit.com Crypto Futures
Şimdiye kadar yapılan transferlere bakınca Fenerbahçe'nin hızlı olduğunu söyleyebiliriz. Yine kadroda büyük değişiklikler yapıyorlar ve birçok oyuncu giderken birçoğu geliyor. Beşiktaş ise daha hedef odaklı, as kadroya takviyeler yapıyor. Ancak rotasyonun yine daraldığını görüyoruz. İlk on biri neredeyse sayılacak duruma gelmiş kadroda yedek oyuncular konusunda hem sayısal hem yeterlilik açısından eksikler var. Oyuncuların kamp dönemine yetişmesi önemli bir durum. Bu sezon da birçok takım bu konuda sınıfta kaldı diyebiliriz.
Pages:
Jump to: