Pages:
Author

Topic: 2021-2022 Türkiye Süper Ligi Ana Konu - page 5. (Read 23073 times)

hero member
Activity: 1162
Merit: 719
Özel güvenliklerin yaptığı ilk müdahaleyle ilgili bir görüntü paylaşır mısınız?

Bu neyi değiştirirki. Diyelim sen haklısın. Özel güvenlikler ilk müdahaleyi yapamadı. Geç kaldılar. Peki sen bana Osayi'nin, Ooterwolde'nin güvenlik güçlerince etkisiz hale getirilmiş kişileri tekmelemesini nasıl bi şekil açıklayacaksın. Yerde savunmasız bi şekil yatan bi kişiye vurdular. Güvenlik güçleri geç müdahale etse bile etkisiz hale getirmişti hepsini. Olayların şiddetini tırmandırdı bu futbolcular.

Son haftalarda yaşanan olaylar bana suni bi takım olaylar gibi geliyor. Fenerbahçe şampiyon olamayacağını anladığından saha dışında bi kaos peşinde olabilir. Galatasarayımız şampiyonluğa gidiyor adım adım. Bana kalırsa buna odaklanmalıyız. Kaos arayan takımların şampiyonluğumuzu engellemesini engellemeliyiz.
sr. member
Activity: 2030
Merit: 402
Play Bitcoin PVP Prediction Game
Süper Lig 2 Nisan itibariyle kaldığı yerden devam edecek. Fenerbahçe - Trabzonspor maçının sevklerinin seçim sonrasına atılması çok saçma bir hareketti. Büyük olayların gerçekleştiği bir maçın cezalarının hızlıca belirlenmesi gerekirdi. Maçlara gelecek olursak Galatasaray evinde Hatayspor'u ağırlarken Fenerbahçe de Adana Demirspor'u konuk ediyor. Şampiyonluk mücadelesi veren iki takımın da sahadan galibiyetle ayrılacağını düşünüyorum.

Bu maçlardan sadece birkaç gün sonra da Süper Kupa maçı oynanacak. Şanlıurfa yerine daha iyi bir yer seçilebilirdi aslında ama önemli olan bu maçta da saçma sapan olaylara şahit olmamak. Umarım Galatasaray kupayı alır.
hero member
Activity: 882
Merit: 879
Fred'in sakatlandığına dair haberler çıktı bugün. Fakat kulüpten yapılan hiçbir açıklama yok. Haber yalan bir haber. Sezon sonuna doğru Fenerbahçe'yi yalan haberlerle yıpratmaya çalışıyorlar. Fred'in bizim için ne kadar önemli bir futbolcu olduğunu biliyoruz. Bu tür haberlerle Fenerbahçe taraftarlarını yıpratmaya çalışıyorlar ama bu yaptıklarıyla Fenerbahçe camiasını daha çok kenetlendirdiklerinin farkında değiller. Ali Koç ile Aziz Yıldırım'ın bu hafta sonu bir araya gelebileceği konuşuluyor. Aziz Yıldırım Fenerbahçe'nin hakkını kimseye yedirmez. Onun gibi birine ihtiyacımız var.
Aziz Yıldırım Fenerbahçe başkanıyken kimse istemiyordu ancak görüyoruz ki asıl hakkını savunanlardan birisi o. Yani Fenerbahçe, Fenerbahçeyse eğer topyekün birlikte karar alarak Fenerbahçe olacak. Futbol branşının dışında tüm spor dallarında önemli rekorlara ve oyunculara sahip Fenerbahçe. Böyle haberlerin yıpratma niteliği pek yok bence. Kulüp çıkar der ki sakat değil. Veya bir şey demez ama maçta oynatınca yalan olduğu ortaya çıkar.
sr. member
Activity: 588
Merit: 365
Life is so short but wonderful.
Fred'in sakatlandığına dair haberler çıktı bugün. Fakat kulüpten yapılan hiçbir açıklama yok. Haber yalan bir haber. Sezon sonuna doğru Fenerbahçe'yi yalan haberlerle yıpratmaya çalışıyorlar. Fred'in bizim için ne kadar önemli bir futbolcu olduğunu biliyoruz. Bu tür haberlerle Fenerbahçe taraftarlarını yıpratmaya çalışıyorlar ama bu yaptıklarıyla Fenerbahçe camiasını daha çok kenetlendirdiklerinin farkında değiller. Ali Koç ile Aziz Yıldırım'ın bu hafta sonu bir araya gelebileceği konuşuluyor. Aziz Yıldırım Fenerbahçe'nin hakkını kimseye yedirmez. Onun gibi birine ihtiyacımız var.
legendary
Activity: 1722
Merit: 1630

Görüntüdeki kişiler özel güvenlik. Polis diiil. Her maça 20 bin polis gönderilse. Maç bileti gelirinden fazla harcama olur.

Her maça polis gönderilsin demiyorum ama yüksek risk teşkil eden maçlar var bunlara sayıca fazla polis gönderilmesi gerekir 20 bin filan değil tabii.

Özel güvenlikler ilk müdahaleyi yapıyor. Polisler daha sonra dahil oluyor olaylara.

Özel güvenliklerin yaptığı ilk müdahaleyle ilgili bir görüntü paylaşır mısınız?

Ben adaletten yanayım. Haktan yanayım. Hukuktan yanayım. Eşitlikten yanayım. Sahaya giren kişi ömür boyu statlara alınmamalı. Yerde yatan, etkisiz hale getirilmiş bi kişiye yumruk atan Osayi Samuel hapis cezasıyla yargılanmalı. Yerde yatan etkisiz hale getirilmiş bi kişiye tekme attı Oosterwolde. Hiç biri kendini savunma diiildi o esnada. Kanunların uygulandığı bi yerde hapis cezası ile yargılanır bu insanlar.

Fenerbahçe takım otobüsüne silahlı saldırı olduğunu ve faillerin bulunamadığını ve oyuncuların bunun bilince olduğunu ve hareketlerini bu şekilde değerlendirmemiz gerektiğini düşünüyorum.Hapis cezası filan oldukça komik zaten Adalet Bakanı bile direkt R yaptı ama seçimden sonra ne olacağı belli olmaz.  Cheesy Oyunculara verilecek maç men cezası konusunda bence ceza verilmemeli ama bu ülkede Josef'e ceza verildiyse bu oyunculara da özellikle Osayi,Oosterwolde ve Batshuayi ceza verilirse kimsenin ağlamaya hakkı yok yıllar önce Josef'i savunacaktınız.
sr. member
Activity: 1610
Merit: 329
Bu ülkede futbolun düzelmesi için en başta 2 şey şart gibi gözüküyor artık.

1. Yabancı hakemler ile anlaşmayı ciddi bir şekilde gündeme getirmek ve bu konuda aksiyon almak
2. Federasyonun başına ne yaptığının farkında olan, Türk futboluna fayda sağlayacak düzgün insanlar getirmek

Bunların biri bile gerçekleşmezse benim düzeleceğimize dair umudum yok. Kaç sene geçmiş hala aynı konuları konuşuyoruz maalesef. Ayrıca sadece bu değişiklikler de değil, stadların maç sırasındaki güvenliğini de ciddi şekilde artırmak lazım. İşler iyice çığrından çıkmaya başladı yani bundan sonra umarım bu olaylar çok daha ciddi sonuçlar doğurmaz.  Sad
hero member
Activity: 994
Merit: 607
Bu sezonun da şikeli olduğunu maçları izleyen herkes biliyordu şimdi bunun kanıtları ortaya çıkmaya başlıyor. İtiraflar ve içeriden bilgiler geliyor. ADS başkanlığını apar topar bırakan Murat Sancak bu gece skandalı ortaya koyan açıklamalarda bulundu. Şampiyonun ve küme düşeceklerin masa başında belirlendiğini ve futbolun içindeki fetö ve benzer terör ve çete yapılarının hala nasıl etkin olduğunu anlattı.
Sezon sonunda açıklamalar yapacağını söylemişti ama sezon bitmeden dökülmeye başladı. Daha neler neler çıkacak göreceksiniz. Yaptığınız şikelerin çaldığınız paraların üstü kapalı kalacağını mı sandınız. Her hafta futbol liginde ayrı bir skandal olurken gerçeklerin ortaya çıkmayacağını mı düşündünüz.
Futbol Türkiye’de maalesef çetecilik oyunları gibi işliyor. Ben bu sezon ile birlikte son 5-6 sezonun incelenmesi gerektiğini düşünüyorum. Hakemler bariz hata yapamazlar. VAR’a gidip hata yapar mı bir hakem ? 5-6 kere pozisyon inceleyip yanlış karar veriyorlar. Sanki birileri kaybederken başka birileri tüm tuşlara basıp maçı karşı takıma vermeye çalışıyor gibi. Kasımpaşa GS maçında da buna benzer şeyler oldu ve Anadolu takımlarının puanları resmen gasp ediliyor.
legendary
Activity: 2520
Merit: 1510
Bu sezonun da şikeli olduğunu maçları izleyen herkes biliyordu şimdi bunun kanıtları ortaya çıkmaya başlıyor. İtiraflar ve içeriden bilgiler geliyor. ADS başkanlığını apar topar bırakan Murat Sancak bu gece skandalı ortaya koyan açıklamalarda bulundu. Şampiyonun ve küme düşeceklerin masa başında belirlendiğini ve futbolun içindeki fetö ve benzer terör ve çete yapılarının hala nasıl etkin olduğunu anlattı.
Sezon sonunda açıklamalar yapacağını söylemişti ama sezon bitmeden dökülmeye başladı. Daha neler neler çıkacak göreceksiniz. Yaptığınız şikelerin çaldığınız paraların üstü kapalı kalacağını mı sandınız. Her hafta futbol liginde ayrı bir skandal olurken gerçeklerin ortaya çıkmayacağını mı düşündünüz.
sr. member
Activity: 2030
Merit: 402
Play Bitcoin PVP Prediction Game
Fenerbahçe'nin ligden çekileceğini sanmıyorum ve umarım çekilme kararı almazlar da. Bir Galatasaraylı olarak Fenerbahçe gibi bir takımın ligden düşmesini asla istemem. Ligin zaten kalite düzeyi ortada ki onu da bu noktada tutan büyük takımların Avrupa'daki başarıları oluyor. Fenerbahçe de bu sezon şu ana kadar ülke puanına çok ciddi bir katkı yaptı ve umarım yapmaya da devam eder.

Trabzonspor maçında yaşanan olaylar ligimize kara bir leke oldu. Bu olayda suçu olan herkesin ceza almasını isterim ama bakalım ne kadar adil bir değerlendirme yapılacak. TFF'nin işini düzgün yapmasını umuyorum.
hero member
Süper ligde Fenerbahçe ligden çekilme oylaması yapacak 2 nisanda. Bundan sonra ligin şekillenmesi gerçekleşecek. Fenerbahçe ligden çekilirse şampiyon belli olacak diyebiliriz. Fenerbahçe alt lige düşebilir. Düşerse Fenerbahçe için ölü geçen bir sezon olacak. Bilmiyorum doğru karar mı olur ligden çekilmesi.

Eğer bu bir blöfse blöfün yapıldığı mercilerden karşılık bulmadı. Türk futbolunda çok uzun süredir bir şeylerin değişmesi gerekiyor ama nedense toplu bir protesto yapılamıyor. Bunun en büyük nedenini futbolla siyasetin iç içe geçmesi olarak görüyorum. Kulüpler ne daha çok gelir elde etmek için yayın ihalesine müdahale edebiliyorlar, ne daha adil maçlar görmek için hakemlere. Kulüp başkanları zaman zaman sivri açıklamalar yapsa da bunlar birkaç güne unutuluyor.
Kurumlarda çok büyük bir temizlik yapılmadıkça Türkiye'deki futbolun olumlu bir havaya dönmesini beklemek hayalcilik olur. Fenerbahçe ligden çekilme kararı alsa bile bu hiçbir şeyi değiştirmez, aksine onlar için daha kötü bir durum olur. Karşı tarafta kulakları her şeye kapalı bir yönetim var.
Futbol değil her şey siyasetle iç içe. Cami hocaları bile ülkede siyaset yapar oldular ki siyasete en son katılacak kişiler askerler, imamlar vs gibi devlet görevlileri bana göre. Kendilerine dokunulduğu müddetçe tepkileri elbette olmalı ama futbolda siyasetin işi olmamalı. Bu bir spor dalı ve insanları burada bile kutuplaştıracak söylemleri ancak iki ayrı kutup oluşturmaktan başka bir şeye yaramaz.
legendary
Activity: 2968
Merit: 1478
Rollbit.com Crypto Futures
Süper ligde Fenerbahçe ligden çekilme oylaması yapacak 2 nisanda. Bundan sonra ligin şekillenmesi gerçekleşecek. Fenerbahçe ligden çekilirse şampiyon belli olacak diyebiliriz. Fenerbahçe alt lige düşebilir. Düşerse Fenerbahçe için ölü geçen bir sezon olacak. Bilmiyorum doğru karar mı olur ligden çekilmesi.

Eğer bu bir blöfse blöfün yapıldığı mercilerden karşılık bulmadı. Türk futbolunda çok uzun süredir bir şeylerin değişmesi gerekiyor ama nedense toplu bir protesto yapılamıyor. Bunun en büyük nedenini futbolla siyasetin iç içe geçmesi olarak görüyorum. Kulüpler ne daha çok gelir elde etmek için yayın ihalesine müdahale edebiliyorlar, ne daha adil maçlar görmek için hakemlere. Kulüp başkanları zaman zaman sivri açıklamalar yapsa da bunlar birkaç güne unutuluyor.
Kurumlarda çok büyük bir temizlik yapılmadıkça Türkiye'deki futbolun olumlu bir havaya dönmesini beklemek hayalcilik olur. Fenerbahçe ligden çekilme kararı alsa bile bu hiçbir şeyi değiştirmez, aksine onlar için daha kötü bir durum olur. Karşı tarafta kulakları her şeye kapalı bir yönetim var.
sr. member
Activity: 504
Merit: 324
hero member

Görüntüdeki kişiler özel güvenlik. Polis diiil. Her maça 20 bin polis gönderilse. Maç bileti gelirinden fazla harcama olur. Özel güvenlikler ilk müdahaleyi yapıyor. Polisler daha sonra dahil oluyor olaylara. Bütün liglerde güvenlik bu şekil. Bana kalırsa anormal bişi yok. Ayrıca sahaya girme olayları dünyanın her yerinde oluyor istemesek de.

Ben adaletten yanayım. Haktan yanayım. Hukuktan yanayım. Eşitlikten yanayım. Sahaya giren kişi ömür boyu statlara alınmamalı. Yerde yatan, etkisiz hale getirilmiş bi kişiye yumruk atan Osayi Samuel hapis cezasıyla yargılanmalı. Yerde yatan etkisiz hale getirilmiş bi kişiye tekme attı Oosterwolde. Hiç biri kendini savunma diiildi o esnada. Kanunların uygulandığı bi yerde hapis cezası ile yargılanır bu insanlar.
sr. member
Activity: 1610
Merit: 329
U21 milli takım Gürcistan'ı 2-1 yenerken golleri Semih Kılıçsoy ve penaltıdan Bertuğ Yıldırım attı. Semih Süper Lig'in en formda forvetiyken A milli takıma alınmak yerine yine U21'e alındı. A milli takım ise Macaristan'a yeniliyor. Elimizdeki büyük potansiyelleri bazılarının siyasi çıkarları uğruna harcadığımızı görmek ülkemiz adına çok üzücü.
Geçen sezon Getafe'de iyi işler yapan ama bu sezon yokları oynayan ve hem La Liga'da hem kiralık gittiği Premier Lig'de süre bile alamayan Enes Ünal sahada 60 dakika kalabildi. Takımda başka da forvet yok. Bu taktik anlayışıyla gol atmakta zorlanmaları çok doğal. Oysa ki forvette Semih oynasa bugün milli takım hücumda çok daha etkili olurdu.

Milli takımda cidden uzun zamandır bir forvet sıkıntısı bulunuyor. Uzun bir dönem boyunca Burak Yılmaz'ın eline bakan bir takım görüntüsü verildi. Sonra o milli takımdan emekli olunca bir türlü onun yerine bir forvet oturtamadık. Elimizde çok yetenekli genç forvetler varken aslında onlara daha fazla şans vermemiz lazım. Semih Kılıçsoy, Bertuğ Yıldırım, Enes Ünal gibi oyuncular milli takımın geleceği niteliğindeler. Euro 2024'e Montella umarım güzel bir kadro seçimi ile gider.
legendary
Activity: 2968
Merit: 1478
Rollbit.com Crypto Futures
U21 milli takım Gürcistan'ı 2-1 yenerken golleri Semih Kılıçsoy ve penaltıdan Bertuğ Yıldırım attı. Semih Süper Lig'in en formda forvetiyken A milli takıma alınmak yerine yine U21'e alındı. A milli takım ise Macaristan'a yeniliyor. Elimizdeki büyük potansiyelleri bazılarının siyasi çıkarları uğruna harcadığımızı görmek ülkemiz adına çok üzücü.
Geçen sezon Getafe'de iyi işler yapan ama bu sezon yokları oynayan ve hem La Liga'da hem kiralık gittiği Premier Lig'de süre bile alamayan Enes Ünal sahada 60 dakika kalabildi. Takımda başka da forvet yok. Bu taktik anlayışıyla gol atmakta zorlanmaları çok doğal. Oysa ki forvette Semih oynasa bugün milli takım hücumda çok daha etkili olurdu.
legendary
Osayi Samuel'in yaptığı vahşice bişi bana göre. Sahaya atlayan taraftar kadar suçlu. Bi kişi sahaya atlamışsa. Güvenlik güçleri onu durdurur. Hemen durduramazsa sonra yakalar. Mahkeme cezasını verir. Başka bişi olamaz. Osayi Samuel yumruk atmış sahaya atlayan kişiye. Yoldan geçen birine yumruk atmakla bi farkı yok. Aynı şey bana göre. Güvenlik güçlerinin bile yumruk atma hakkı yoktur. Adil bi yargılamada 6 ay hapis cezası alması gerekir. Bakalım önümüzdeki maçta ilk 11 oynayacak mı?

Hocam eksik yazmışsınız aslında Osayi değil tüm Fenerbahçe takımının sahanın ortasında bekleyip sahaya atlayan Trabzonspor taraftarlarını alkışlaması lazımdı sizde iyi oynadınız gelecek sefer belki kazanırsınız diye teselli etmesi lazımdı.

Futbolcular zaten adrenalin yüklü oluyorlar maç sonrası ve üstüne sana doğru koşan maskeli taraftar var güvenlik güçleri işe yarasaydı zaten başta yakalardı hayatım boyunca çok fazla maça gittim risk teşkil etmeyen takımlarla oynadığımız maçlarda bile çok fazla polis gücü olurken bu maçta olay çıkacağı belliyken o polis neredeydi.

Güvenlik güçleri onu durdurur.

https://x.com/EmrErdem53/status/1769737771105546610
hero member
Osayi Samuel'in yaptığı vahşice bişi bana göre. Sahaya atlayan taraftar kadar suçlu. Bi kişi sahaya atlamışsa. Güvenlik güçleri onu durdurur. Hemen durduramazsa sonra yakalar. Mahkeme cezasını verir. Başka bişi olamaz. Osayi Samuel yumruk atmış sahaya atlayan kişiye. Yoldan geçen birine yumruk atmakla bi farkı yok. Aynı şey bana göre. Güvenlik güçlerinin bile yumruk atma hakkı yoktur. Adil bi yargılamada 6 ay hapis cezası alması gerekir. Bakalım önümüzdeki maçta ilk 11 oynayacak mı?
hero member
Ali Koç başkanlık hakkında bir açıklama da yaptı. Eğer olur da ligden çekilme kararı alırlarsa takımı yeniden Süper Lig'e çıkarana kadar görevi bırakmayacağını açıkladı. Sadettin Saran da bu arada resmi olarak başkanlığa aday olacağını belirtmiş diye duydum. Başkanlık durumları ne olur bilmiyorum ama Fenerbahçe eğer ligden çekilme kararı alırsa bu son zamanların en büyük olaylarından birisi olur. Eğer bu gerçekleşirse ülkemizde futbolun kötü yönetilmesinin getirdiği sonuçlardan birisi olacak.
Şampiyonluk yarışı devam ederken ligden çekilme kararı alacak kadar büyük ve cesaretli bir karar alırsa Fenerbahçe başkanını tebrik ederim. Bir sene alt ligde mücadele ederler ama onuruyla devam ederler diye düşünüyorum. Galatasaray taraftarı tabi çekirdek çitleyerek olayı seyrediyor şu an en rahatı onlar. Ben 2 Nisandaki kongrede böyle bir karar alınacağını düşünmüyorum açıkçası.
legendary
Ali Koç başkanlık hakkında bir açıklama da yaptı. Eğer olur da ligden çekilme kararı alırlarsa takımı yeniden Süper Lig'e çıkarana kadar görevi bırakmayacağını açıkladı. Sadettin Saran da bu arada resmi olarak başkanlığa aday olacağını belirtmiş diye duydum. Başkanlık durumları ne olur bilmiyorum ama Fenerbahçe eğer ligden çekilme kararı alırsa bu son zamanların en büyük olaylarından birisi olur. Eğer bu gerçekleşirse ülkemizde futbolun kötü yönetilmesinin getirdiği sonuçlardan birisi olacak.
legendary
Activity: 1386
Merit: 1231
Fenerbahçe ligden çekilme konusunda net adımlar atabilir.Bu hem ligin gidişatı hem de türkiye'nin uefa sıralamasında gerilemesi demek olur eğer böyle bir şey olursa.2 Nisan'da yapılacak olan Genel olağan toplantı sonrası büyük ihtimalle ligden çekilme kararı alınacak.Bütün fenerbahçeliler bunun için artık ne olacaksa olsun kafasındalar.Ali koç'un da kesin kararı var ve çıkacak oylamayı merakla bekliyor olacağım.Türkiye liginden komple mi çekilirler bilemiyorum fakat küme düşmesi de söz konusu olabilir.Fenerbahçe'nin şuan da yayın gelirlerinin çoğunun da sahibi olduğunu söylemek gerekir.
Pages:
Jump to: