Pages:
Author

Topic: Bitcoin-exchange.info - primul exchange romanesc - page 10. (Read 12737 times)

full member
Activity: 135
Merit: 100
Succes Bitcoin-Exchange.info !
newbie
Activity: 16
Merit: 0
Felicitari! Aveti planuri sa adaugati si alte crypto monede?
administrator
Activity: 3738
Merit: 2948
Salut, bine ati venit si succes!
Loc in piata exista, sper doar sa treceti peste hop-urile de inceput si sa primiti increderea pe care o meritati.

M-am uitat peste site, avand in vedere ca inca nu este terminat, are potential sa devina mai 'fluid', intr-un cuvant.
Va asteptam cu mai multe detalii si update la thread-ul vostru Smiley.
A se vedea Wincoin, care cu ajutorul comunitatii noastre au pus la punct ceva aspecte legate pool-ul lor.


Cat despre prima intalnirea din Buc., aici. Suntem doar cativa insi momentan si oricine este binevenit!
member
Activity: 71
Merit: 10
Nu cred ca advertising'ul e lucrul care va genera incredere.
Mai bine ai incepe cu informatii mai amanuntite despre tine/cei care lucreaza, ce masuri de securitate sunt folosite.... (cat mai detaliat)
Poti incepe prezentandu-te la viitoarea intalnire a celor din bucuresti(27 aprilie?)
member
Activity: 98
Merit: 10
@sedric398 : noi trebuie sa devenim "de incredere"...Smiley
member
Activity: 98
Merit: 10
Dupa instawallet, bitfloor si bitcoin-24 va fi nevoie de multe luni de munca pentru a castiga increderea utilizatorilor. Din fericire stim asta iar planul nostru de afaceri are bataie lunga.

Deocamdata trebuia ca cineva sa acopere golul lasat de Instawallet si tot cineva trebuia sa faca primul exchange in care ordinele sunt executate in aceeasi secunda. Exact asta am facut.

Peste 3-4 luni si mult advertising probabil putem vorbi de primii traderi care au incredere in bitcoin-exchange.info...
hero member
Activity: 541
Merit: 500
Oh...e minunata initiativa.
Insa imi permiti, initiator, sa ma joc de-a avocatul diavolului si sa fiu circumspect....sper.

Nu "bifez" postarile domniei tale anterioare dar tare m-a surprins ca postarea #2 este facuta de un proaspat coleg taman in continuarea anuntului facut.

Nu uit ca ai mentionat ca demersul este la inceput dar impresia navigarii mele pe pagina este de ...glamour menit sa fure ochii.
Lipseste parca exact ..ce conteaza. Nu stiu, un sentiment de marketing imi genereaza doar.

In fine, ajunge cu neincrederea mea.  Grin
O sa urmaresc, o sa observ daca alti colegi veterani (deci cu increderea ras-verificata) de aici au fost multumiti si o sa palpez si eu intai modest apoi mai ...vartos.

In incheiere: nu va supere neincrederea, perseverati cu onestitate. Domeniul este inca un Terra Incognita.
member
Activity: 71
Merit: 10
interesant sunt dispus sa incerc cu o suma mica pentru inceput. Puteti accepta sa folosim pe cineva cu reputatie ca escrow?
legendary
Activity: 1974
Merit: 1003
"primul exchange romanesc" dar e full in engleza  Cheesy
newbie
Activity: 1
Merit: 0
Foarte buna ideea Smiley

Am gasit cateva chestii uitandu-ma pe site.

1. Pe frontpage la Easy to use corectati anyoane Smiley
2. Link-urile din FAQ te trimit la inceputul paginii in loc sa trimita la subiectul respectiv
3. Ar trebui sa formulati un ToS si Privacy policy calumea pentru a scapa de diverse plangeri din cauza diverselor probleme ce pot aparea (de exemplu Mt.Gox spune clar in ToS ca nu pot fi considerati raspunzatori de intreruperea serviciului din orice motiv)

member
Activity: 98
Merit: 10
Am placerea sa anunt primul exchange facut de o exchipa de romani. Este vorba de bitcoin-exchange.info care pe langa simplitate aduce si alte noutati.

Cea mai mare inovatie o reprezinta garantarea lichiditatii. In general intr-un exchange obisnuit, vinzi si cumperi de la alti traderi. Aici vinzi si cumperi btc de la sistem asa ca toate ordinele sunt executate pe loc. Doar ca dupa fiecare btc cumparat / vandut pretul creste / scade cu 0.25 USD

Este un sietm care garanteaza executarea instanta a oricarui ordin. Puteti sa incarcati / retrageti bani direct in RON pe langa lte metode.

Nu este necesara deschiderea unui cont, exista suport tehnic zilnic, asa ca astptam sugestiile voastre. Taxele sunt de 0.25% / tranzactie.

Site-ul este in versiune beta asa ca postati aici problemele gasite (veti gasi sigur o gramada).

In versiune beta, retragerile / depunerile sunt asigurate de echipa de dezvoltatori din bucuresti, dupa care din May o noua echipa de suport va prelua finantele si intretinerea.
Pages:
Jump to: