Pages:
Author

Topic: Bitcoin-exchange.info - primul exchange romanesc - page 9. (Read 12737 times)

administrator
Activity: 3738
Merit: 2948
cum pot accesa contul de pe alt calc? seara lucrez de pe calc, iar in timpul zilei de pe tableta (cand sunt in deplasare)

Din cate am inteles de pe aici, inca se lucreaza la asta.
newbie
Activity: 23
Merit: 0
f buna initiativa si o salut.

Sugestii:
- mai lucrati la graficul respectiv, cu evolutia pretului ... ar fi mai usor daca mi-as putea alege perioada pe care vreau sa o urmaresc si daca as avea acces si la ceva volume (daca se pot selecta optinuile astea ... nu stiu, eu am cautat si nu am gasit)
Ca exemplu, cele mai bune grafice le consider pe cele de pe bitcoincharts.com

- cum pot accesa contul de pe alt calc? seara lucrez de pe calc, iar in timpul zilei de pe tableta (cand sunt in deplasare)

Momentan tranzactionez pe bitstamp insa m-ar interesa trecerea pe ceva local.


Numai bine
sr. member
Activity: 363
Merit: 250
BTC will change the world
Se pare ca au cam ramas fara BTC  Embarrassed - https://blockchain.info/address/1Hd4UFutBDzM536BhmMBwcFKiaADVphoNr

Bine ca am observat la timp, ca ramaneam cu bitcoinii blocati...
Cred ca au fost foarte multe retrageri in ultimul timp... Cam cat ar trebui sa asteptam pana la noi fonduri?

Legat de curs, mie mi s-a spus ca face toate conversiile valutare la pretul afisat de raiffeisen http://www.raiffeisen.ro/curs-valutar (cumparare/vanzare, in functie de caz)... Ar fi un lucru bun sa fie afisat si pe site...

In rest, toate cele bune... In continuare ii multumesc pt ajutorul acordat si asteptam BTC Smiley .
administrator
Activity: 3738
Merit: 2948
Bine ai venit si te asteptam cu detalii Smiley.

Pana una alta, ar fi frumos sa vedem cursul USD/RON pe site, din cate am vazut, nu apare pe nicaieri.
sr. member
Activity: 363
Merit: 250
BTC will change the world
Desi aici am gasit site-ul pentru prima data, nu m-am sinchisit sa dau vreun 'reply'..

Sunt membru de cam 2 saptamani si pot sa spun ca am tot respectul pt detinator, am discutat mai multe si pe chat si prin e-mail si a fost foarte comunicativ si deschis.
Intr-adevar, mai sunt lucruri la care se poate lucra, cum ar fi unele erori/bugs , inca ceva corecturi pe ici pe colo, dar per total este OK sistemul.
Astept sa se rezolve si problema cu Two-Factor, fiindca momentan doar de pe PC-ul de acasa pot intra, nu functioneaza butonul de 'send code' de pe alte pc-uri..

Momentan am o suma destul de maricica pe site, sunt curios cum pot scoate sa ies cel mai bine. Din ce mi s-a spus, prin RON ar trebui sa ii retrag, cu toate ca cei de la Raiffeisen (unde face el conversia) au printre cele mai mici cursuri USD la 'vanzare' ..

Voi intra mai des pe forum, va tin la curent. Pot sa spun ca pana acum sunt foarte multumit si ma bucur ca avem si noi romanii un astfel de serviciu Cheesy .

member
Activity: 110
Merit: 10
OK... Asteptam sa intre bitcoincraps sa ne lamureasca. Eu is nerabdator sa-i dau bitcoinii mei Smiley .
administrator
Activity: 3738
Merit: 2948
Eu doar ce mi-am facut 'cont'.
Am intrat aici:
Code:
Activate two-factor authentication. This means that if someone tries to make transactions using your account she / he will need to have access to your email address, also.

Am bagat emailul, am primit codul care ulterior l-am bagat pe site si acum:
Code:
Two factor authentication is active. The system will require you to enter a code we send to your email address whenever someone tries to make a transaction from a new computer.

Cam asta am facut momentan.
member
Activity: 110
Merit: 10
1. Aia e o solutie data de tine acuma pe loc, sau ai testat-o? Eu am facut deja sign-up de 2 ori cu acelasi email deci e clar ca n-am cum sa testez Smiley
administrator
Activity: 3738
Merit: 2948
1. Bagi emailul, iei codul si il bagi pe site si cred ca ar trebui sa ai balanta existenta asociata emailului respectiv. Deci atata timp cat ai acces la acel email, ai acces si la balanta. Cam asta am inteles eu.
2. Presupun ca inca se lucreaza la sectiunea Help.
3. Ca la 2.
4. Am sa fac si eu un withdraw astazi sau maine si am sa anunt aici ce am rezolvat Smiley.

Acum, din cate am vazut, este free transferul local in RON, ceea ce ma incanta nespus Cheesy, plus ca nu ar avea de sa dureze prea mult(pe site scrie 1 day, desi cred ca este o estimare conservatoare poate).
Chiar sunt curios cat dureaza si daca intr-adevar este free.
member
Activity: 110
Merit: 10
Am si eu urmatoarele intrebari:
1. Cum pot face sa accesez acelasi 'account' pe bitcoin-exchange de la calculatoare diferite
2. De ce cand dau click pe help, imi da o pagina cu 'Access denied', chiar daca sunt pe un calculator unde tocmai mi-am facut cont?
3. De ce nu primesc email cand dau click pe 'Send code' in pagina de mai sus.
4. E safe sa vand bitcoin la voi avand in vedere ca nu prea merge autentificarea?
sr. member
Activity: 350
Merit: 250
Cat e fee-ul pt Western Union? Apare check fee dar nu are nici un hyperlink in spate.
hero member
Activity: 837
Merit: 1000
SEPA in UE aveti ?

sr. member
Activity: 308
Merit: 250
Mult succes in business - sunteti mai mult decat bineveniti  Cheesy
member
Activity: 98
Merit: 10
In ultimul timp am format o baza de clienti (cca. 120 traderi activi zilnic) iar sistemul care garanteaza lichiditatea functioneaza si a fost bine primit. Deocamdata 90% din traderi sunt straini dar speram sa atragem cat mai multi romani mai ales ca este singurul exchange care accepta RON.
legendary
Activity: 1974
Merit: 1003
tare, bravo !
hero member
Activity: 700
Merit: 500
Bun, mersi de info.
Asta e chiar tare, sa avem o bursa colea, dupa colt.
hero member
Activity: 541
Merit: 500
 Smiley
In regula, azi au intrat banii.

Sa fac un rezumat:
-am vandut o cantitate sub-unitara de BTC.

-contul se face oarecum diferit, nu cu user/parola (doar o dubla verificare cu adresa de mail, asta daca vrei). Ca-sa intri dupa alt computer ai nevoie de adresa salvata sau bookmark-ul paginii lor (acum eu nu ma pricep sa stiu daca e mai bine sau mai rau asa)

-cursul variaza dupa descrierea de aici din topic (avantaj sau dezavantaj, depinde de fiecare) Pe mine m-a avantajat ca am dat ordinul la 130$/BTC.
Pentru a prinde curs bun trebuie sa ai banii in portofel ca altfel pana vin confirmarile (parca 6 a fost in cazul meu) cursul se poate modifica.

-lucreaza (pana acum) doar cu BTC <->$, dar ceea ce este foarte important (ma rog, pentru mine) poti transfera banii si in lei intr-un banal cont romanesc.
Aici am gresit eu, la operatiunea din casa ->transfer (tastam ca prostul valoarea in lei si trebuia cea de dolari  Cheesy)...aproape ma "panicasem" insa noroc cu chat-ul ca am putut discuta si m-au lamurit.

Acum am banii in cont, corect, exact cum trebuie.

Concluzie: ce sa zic?
M-am vazut cu banii si nu pot decat sa fiu multumit.
Personal voi reveni ...ramane sa am si cu ce, dar asta e alta problema.  Cheesy

Daca imi sfatuiesc colegii sa intre? Da.
Banuiesc ca nu avem BTC-uri cat pentru un camp de sonde in Dubai sa zici ca riscam amarnic de mult.

Una peste alta nu stiu daca am fost eu primul user din comunitatea romana de aici care am testat aceasta intreprindere romaneasca insa macar sunt primul care o recunoaste si este multumit.

Daca sunt intrebari (chiar si suspiciuni ca as fi mana in mana cu dansii  Cheesy) o sa raspund cu placerea unuia care s-a vazut "cu sacii in caruta".
hero member
Activity: 541
Merit: 500
Am facut prima vanzare la dansii.
Micuta, anemica, un deget bagat in apa.

Ar urma sa intre ceva lei. Sa vad...maine e 1 mai, liber, etc.

Legat de sistemul lor cu pret care variaza dupa vanzare/cumparare...nu e chiar o idee rea tinand cont ca ei cumpara/vand, nu asteapta intalnirea ofertei cu cererea (cata putere financiara sa aiba daca ar fi pretul fix ?)

Dupa un val de vanzari (sa zicem) pretul devine foarte atractiv pentru cumparatori si ei isi refac capitalul...si tot asa.
Insa ramane, la o adica, un mod rapid de a face cash pentru minerul obidit ba chiar un obstacol pentru jucatorii la/pe curs.

Cum zic ca fac plata si in lei (pe cont ING cica chiar in timp real) ce sa mai ceri?  Grin

Din pacate eu nu am ING... Sad
member
Activity: 98
Merit: 10
Toata lumea din biroul asta stie ca vor urma luni bune de munca fara prea multe rezultate vizibile. Din fericire nu este prima noastra afacere online. Stim exact cum si in cat timp se castiga increderea pietei pe domeniul financiar. Mai ales ca bitcoin este un domeniu plin de scammeri la ora actuala.

@pmihairo : Este exact cum ai spus. Dupa fiecare BTC cumparat pretul creste cu 0.25, la actuala volatilitate. Pe viitor, aproape sigur vom cobora volatilitatea. Schimbarea permanenta de pret este un lucru neplacut pentru cei care vor sa cumpere la pret fix dar este o oportunitate pentru cei care speculeaza.

member
Activity: 110
Merit: 10
Cum vine chestia asta cu "Doar ca dupa fiecare btc cumparat / vandut pretul creste / scade cu 0.25 USD",

Daca schimb 10 btc, intr-un singur order la $150/1BTC iau de fapt 150+149.75+149.50+...+147.5?
Daca pun cate 1 btc la order? cati usd iau daca e 150$/1btc?


Mersi
Pages:
Jump to: