Pages:
Author

Topic: Bitcoin-exchange.info - primul exchange romanesc - page 2. (Read 12737 times)

full member
Activity: 411
Merit: 101
Din cate am inteles, toate exchange-urile au fost efectuate si toate petitiile ( tickets ) au primit raspuns inainte de a se lua decizia de a nu mai colabora cu romanii. Daca asa s-a intamplat, rezulta ca nu e teapa, ci decizia lor de a nu colabora cu romanii, ceea ce, pana la urma, e corect. Atat fee-urile, cat si modul de depunere/retragere sunt stabilite de detinatorii site-ului din moment ce e afacerea lor, deci nu au facut nimic ilegal sau imoral.

Am o propunere pentru detinatorii site-ului. E mult mai normal sa se procedeze cum voi descrie mai jos decat sa se suspende serviciul

Propunerea e urmatoare: banati userii dupa nume+prenume si/sau dupa adresa de IP. Astfel, cei care au fost vinovati si v-au amenintat nu mai au acces la serviciile voastre, in timp ce noi ceilalti, care n-am gresit cu nimic fata de bitcoin-exchange, putem sa schimbam in continuare, intr-un mod avantajos, cryptocurrency folosind site-ul vostru. Eu n-am avut nevoie sa folosesc site-ul, dar din cate citesc pe forum sunt cativa useri care au nevoie de serviciile voastre, multi dintre ei neavand nicio vina ca alte persoane v-au amenintat.

Ce spuneti, e corecta propunerea ?
member
Activity: 92
Merit: 10
deci e teapa site-ul sa inteleg?.. au primit amenintari de la compatrioti.. da?.. de ce ? daca se laudau ca e un site beton si vor sa intre pe piata cu bataie lunga.. si bla bla bla...
newbie
Activity: 58
Merit: 0
au renuntat la Romania pentru ca au primit amenintari...noi romani nu ne comparam cu strainii din punctul lor de vedere. Oare de aia 99% din tzepe le musca strainii?

La cati au venit si au plecat luand banii oamenilor e doar vina voastra ca nu ati pus pe site un mesaj: Modificam, Ne mutam, Fugim, revenim in 24/72/100 h.
newbie
Activity: 4
Merit: 0
totusi un cont de RO pentru persoanele din RO care depun la ghiseu ar fi OK. adika macar un avantaj pentru ca avem un exchanger romanesc sa pentru a  avea bani in cont intr-o zi.

edit: chiar si cu limita la o anumita suma
full member
Activity: 229
Merit: 100
O alta solutie pt. a scoate banii care ar fi? Pe btc-e.com nu sunt solutii prea convenabile,singura pt. mine ar fi pe OKpay dar nu inteleg cum fac sa primesc banii acolo.
Nu ar strica un tutorial cum sa scoatem banii.
newbie
Activity: 20
Merit: 0
Unexpected error. fara https
newbie
Activity: 56
Merit: 0
cum imi fac si eu cont acolo?

Scrie aici https://www.loyalbank.com/eng/account_open_pers cum iti deschizi cont.
Dar la ce taxe au nu stiu la ce ar ajuta un astfel de cont:
Ex:
- taxa deschidere: 150 USD
- taxa administrate: 20 USD / luna

Toate cele bune !
member
Activity: 116
Merit: 11
Vezi ce oferte au aici si vorbeste cu ei, raspund rapid la support: https://www.loyalbank.com/eng/prod_account. Insa trebuie sa aiba un sens pentru care sa iti deschizi cont acolo, ca altfel daca alimentezi contul din romania prin depuneri swift, nu are nici un rost.
newbie
Activity: 4
Merit: 0
Buna decizia cu LoyalBank, cum am mai zis pe termen lung solutia cu ING nu era cea mai buna. Am un cont la loyal bank, banuiesc ca e ok daca fac transferul de acolo direct (trebuie sa vb. si cu cei de la banca sa vad daca pot face)?

Dar 500 de EUR minim e prea mult pentru prima tranzactie. Daca fac plata tot din loyal nu se poate o limita mai mica. De exemplu 100 EUR.

cum imi fac si eu cont acolo?
newbie
Activity: 4
Merit: 0
si doar ce am vazut, plata din Ro pe cont de Ro nu se mai poate face, sau WU/MG?
newbie
Activity: 4
Merit: 0
Am si eu o intrebare, si inca nu am folost situl si nu stiu daca sa o fac sau nu.
daca intru pe sit si mie se face un cont de BT care e: xxxvh9whXWg2QkLf3d3W5R6bS7vLxxxx (am inlocuit o parte din el, desi nu o sa il folosesc), nu pot downloda clientul bitcoin si sa am adresa aia, practic sa ma loghez cu ea? asta in caz ca mai pica situ.

mentionez ca nici clientu bitcoin nu a fost dowlodat.
multumesc anticipat
newbie
Activity: 23
Merit: 0
mda, m-am saturat sa astept.
la tichete vad ca nu raspunde nimeni, acces la cont nu am (aceeasi vesnica eroare)

mai este si altcineva in aceeasi situatie? sau mi-am luat singur teapa?


Am raspuns la tichet. Ai intrat de pe fosta ta adresa se pare. Ultimul portofel este intact cu toti banii in el.

Doamne, vad lumina Smiley

Tocmai voiam sa-ti trimit un raspuns cu naduf cand am primit raspunsul pt pm.

Merci si am sa-ti aprind o lumanare la biserica ...
newbie
Activity: 6
Merit: 0
Confirm ca plata s-a facut.

Imi pare sincer rau de decizia pe care a-ti luat-o si sper sa va razganditi.

member
Activity: 98
Merit: 10
Da.. urata situatie...
Eu de aproape 10 zile nu am primit banii in cont, aseara mi-au raspuns la ticket si mi-au spus ca iban ul pe care l-am dat nu este valid, desi nu am avut probleme cu el pana acum, astazi le-am dat alt cont de ING , acum astept...
Nu cred, totusi, ca solutia este o sesizare la politie, ar fi bine sa mai astepti (am vazut ca seara raspund la tichete si aici pe forum)

Plata a fost facuta. Am trimis confirmarea pe email.
member
Activity: 98
Merit: 10
mda, m-am saturat sa astept.
la tichete vad ca nu raspunde nimeni, acces la cont nu am (aceeasi vesnica eroare)

mai este si altcineva in aceeasi situatie? sau mi-am luat singur teapa?

maine am de gand sa fac o sesizare la politie, sa vad macar ei ce parere au ... poate au sa fie mai prompti si au sa-mi raspunda macar ei mai repede.

Am raspuns la tichet. Ai intrat de pe fosta ta adresa se pare. Ultimul portofel este intact cu toti banii in el.
member
Activity: 98
Merit: 10
Problema cu trimiterea de btc a fost rezolvata. Problema SSL apare intermitent si tine de CloudFlare. Asteptam un raspuns la tichetul postat catre ei. Pana atunci puteti folosi fara probleme http:// in fata adresei asa cum era inainte.
newbie
Activity: 42
Merit: 0
Este Ok acum, vad ca ati rezolvat si problema cu logarea pe de alt pc , acum primesc acel cod pe mail.
Transaction Fee
2.00%
Inainte era 0.50% .

Este vorba de cerere si oferta. Nu uitati ca bitcoin-exchange.info este singurul exchange in care ordinele sunt executate INSTANT. Nici MtGox, nici Bitstamp nu beneficiaza de acest avantaj....Smiley)



nu vreau sa fiu carcotas, dar daca la 0.50% treaba mergea instant, la 2.00% ar trebui sa mearga unsa si sa avem contact functional (inca din luna mai).
am de retras niste BTC in portofelul personal si am eroare inexplicabila, sesizata pe mai multe cai dar parca nu as vrea sa mi se rezolve problema doar seara dupa ora 12 am.

ps: vreau sa mai cumpar niste BTC azi/maine cel tarziu, dar nu vreau sa-i am in portofel dupa 4-5 zile in romania.



newbie
Activity: 6
Merit: 0
Da.. urata situatie...
Eu de aproape 10 zile nu am primit banii in cont, aseara mi-au raspuns la ticket si mi-au spus ca iban ul pe care l-am dat nu este valid, desi nu am avut probleme cu el pana acum, astazi le-am dat alt cont de ING , acum astept...
Nu cred, totusi, ca solutia este o sesizare la politie, ar fi bine sa mai astepti (am vazut ca seara raspund la tichete si aici pe forum)
newbie
Activity: 23
Merit: 0
mda, m-am saturat sa astept.
la tichete vad ca nu raspunde nimeni, acces la cont nu am (aceeasi vesnica eroare)

mai este si altcineva in aceeasi situatie?
member
Activity: 116
Merit: 11
welcome back.

1. poate rezolvati si https
2. comunicati mai mult. Nimanui nu ii place sa se apuce sa isi ceara scuze, dar ar fi fost ok un post cat de scrut aici (sau un mesaj pe site) in care sa informati oamenii ce se intampla, ar fi valoarat mai mult decat 2-3 h de development.
Pages:
Jump to: