Pages:
Author

Topic: Bitcoin-exchange.info - primul exchange romanesc - page 7. (Read 12737 times)

full member
Activity: 229
Merit: 100
Si eu tot asa am salvat tot linkul cu acel pass, am incercat si cu mailu deschis dar nu merge.
Edit: ce naiba am intrat acum si a mers cu yahoo deschis in alt tab Smiley) asta e tare, dupa ce am dat refresh la pagina.
hero member
Activity: 541
Merit: 500
Orvo: de vineri seara am si eu a doua vanzare care asteapta sa se incarce in cont.

Ce am observat fata de prima vanzare este ca difera adresa de varsamant pentru BTC insa de intrat vad ca intru in cont.
newbie
Activity: 56
Merit: 0
La mine nu merge treaba cu instanta de browser pe contrul de mail.
Ca sa nu ma plictisesc, am un cont pe PC-ul de acasa si unul pe PC-ul de la munca, ambele cu autentificare pe adrese diferite de mail.
Pe niciunul nu-l pot accesa de pe celalalt PC, indiferent de instantele de mail in browser deschise.
Am bookmark-urile de la ambele salvate, cu tot "carnatul" respectiv in coada.
hero member
Activity: 541
Merit: 500
Eu am salvat adresa initiala (cu tot carnatul de cifre si litere de la sfarsit) si ma pot loga (de pe alt computer) doar daca am o instanta de browser deschisa la casuta respectiva de mail.

Habar nu am de ce. Roll Eyes
full member
Activity: 229
Merit: 100
Eu am ramas fara cont.Cum il pot recupera ca aveam bani in el ? Aveam activat two-factor authentication, cand dau Send Code nu se intampla nimic, nu primesc mail.
newbie
Activity: 56
Merit: 0
Ca urmare a sfatului de aici am facut si eu azi un transfer bancar in Lei.
Azi fiind Sambata probabil ca doar Luni se va confirma plata.
Revin cu feedback dupa ce se alimenteaza portofelul.
administrator
Activity: 3738
Merit: 2948
Da, pe transfer bancar local, asa cum folosim noi.. se poate un pic mai repede. Totusi pe site scrie ca dureaza 1 zi, iar mie mi s-a intamplat sa primesc si in aceeasi zi.
Comparat cu alte exchange-uri, eu zic ca aici putem baga/scoate bani din 'sistem' mult mai repede, iar asta e un mare plus.

Dar mai este de lucrat la site, pe ici pe colo.
newbie
Activity: 20
Merit: 0
Parca citisem ca acel cont este de ING, ar fi mai ok daca as avea cont la Raiffaisen?

Au la Raiff dar la/spre ING transferul este fara...lag   Cheesy (indiferent de banca de la care pleaca banii).
In cadrul aceleiasi banci (cum este si Raiff-ul) transferul este/trebuie sa fie la fel de ...instant.

Deci aia cu ING si Raiff vad banii in secunda doi, ceilalti depind de angoasele sistemului bancar.


Teoretic da, daca se face tranzactia pana-n ora 12 sau daca e aceeasi banca, pana-n ora 5. Dar mie mi-a facut-o la 17,30. Deci i-am vaz a2a zii.
Sper k adminu sa-si dea mai mult interes. Sunt in pending de 2 zile si sincer nu mi se pare normal. Btc`u a crescut ff mult in ultimele zile. Banii nu i-am vaz inca.
Totusi recomand pt cei ce au sume mici de schimbat. Cursul e mai mic decat pe gox si mai mare decat btc-e.


sr. member
Activity: 391
Merit: 250
Cheesy La mine e liniste si pace, nici o briza macar.






[edited by Cyrus: resized image]
hero member
Activity: 541
Merit: 500
 Cheesy La mine e liniste si pace, nici o briza macar.

I-am sugerat, chiar frumos, ca uneori ajuta si o re-spiratie dupa prea multa inspire.

Raspunsul, cum banuiam, pe masura metehnelor.  Cheesy

administrator
Activity: 3738
Merit: 2948
Nu este cazul sa se tulbure apele pe aici.

Cred totusi ca post-ul de prezentare ar trebui updatat cu niste 'current issues' ca sa nu mai fie nevoie sa se intrebe/rasfoiasca de fiecare data.
full member
Activity: 229
Merit: 100
Ma bucur, daca ai venit sa faci flame esti invitat sa iesi de aici.
hero member
Activity: 541
Merit: 500
Dar tu vezi ca topicul asta are 3 pagini?

Nu e chiar un roman clasic rusesc sa zici ca 500 de pagini e numai descrierea unei incaperi.
Pana acum 90% din ce ai intrebat avea raspunsul deja prin postari.  Cheesy
full member
Activity: 229
Merit: 100
Am observat unele probleme la site, nu ma pot loga de pe alt pc/ browser, imi apare mesajul cu " Unrecognized Device
 
This account is protected by two factor authentication protocol. The computer you are using is not recognized. Click the button and we will send an email to the supplied email address containing a code. You will need to provide the code in order to authorize this computer for future use.

 If you do not receive the confirmation message within a few minutes, please check your Junk E-mail folder just in case the confirmation email got delivered there instead of your inbox. 

 Send Code 
 
 " apas pe send code si nu se intampla nimic si nici mail nu primesc, iar alta problema la tranzactii cand apas pe Proof apare doar alb nu afiseaza nimic.
administrator
Activity: 3738
Merit: 2948
Acolo scrie in RON dar se calculeaza in USD. Ar trebui schimbat cat de curand ca si pe mine m-a derutat prima data. Sa inteleg ca inca se lucreaza la asta, nu-i asa bitcoincraps Tongue?
full member
Activity: 229
Merit: 100
Acolo scria sa trec suma in RON (Amount in RON), acum am inteles.Multumesc.Am trecut 30.Daca dau delete se anuleaza tranzactia?Ca am gresit cateva tranzactii si am dat delete .
member
Activity: 98
Merit: 10
Am 30$ cum ii scot in RON? ca zice fonduri insuficiente daca pun 100ron .
Nu ma lasa sa scot decat 30ron , nu mai zice fonduri insuficiente, daca pun 31ron nu merge , nu ma lasa decat suma care e scrisa in dolari , nu inteleg cum sa scot banii.

Suma ceruta este in USD nu in RON. Pune 30 si vom plati 30 USD echivalentul in RON.
full member
Activity: 229
Merit: 100
Am 30$ cum ii scot in RON? ca zice fonduri insuficiente daca pun 100ron .
Nu ma lasa sa scot decat 30ron , nu mai zice fonduri insuficiente, daca pun 31ron nu merge , nu ma lasa decat suma care e scrisa in dolari , nu inteleg cum sa scot banii.
administrator
Activity: 3738
Merit: 2948
Codurile SWIFT sunt specifice bancilor/sucursalelor. Nu au treaba cu conturile.
full member
Activity: 229
Merit: 100
Am crezut ca e doar pt contul in EURO codul SWIFT.Multumesc.
Pages:
Jump to: