Pages:
Author

Topic: Bitcoin-exchange.info - primul exchange romanesc - page 8. (Read 12737 times)

administrator
Activity: 3738
Merit: 2948
De asemenea, gasesti aici o lista: Lista Codurilor BIC si SWIFT Romania
sr. member
Activity: 308
Merit: 250
full member
Activity: 229
Merit: 100
La SWIFT Code ce trebuie sa pun? Eu am si cont in euro la Raiffaisen doar la asta mi-a dar acel cod swift la ron nu am, las gol acolo sau sun la ei sa intreb?
newbie
Activity: 23
Merit: 0
o optiune de vanzare/cumparare la un anumit prag nu se poate introduce? optiune care sa cuprinda si cantitatea cumparata/vanduta de btc
administrator
Activity: 3738
Merit: 2948
Eu am trecut pur si simplu sediul central din Romania al bancii respective.
full member
Activity: 229
Merit: 100
La Bank Address ce pun ? Am cont la Raiffeisen ?
administrator
Activity: 3738
Merit: 2948
Am retras cu succes banii, au ajuns in aceeasi zi, folosind Local Bank Transfer!
Multumesc!
member
Activity: 98
Merit: 10
Cand va fi gata LTC exchaenge? si unde il putem gasi?

Teoretic saptamana viitoare e gata. Va putea fi gasit la www.litecoin-exchange.info, iar interfata / sistemul este identic. Simplu de utilizat si rapid. Vom anunta pe forum oricum.
administrator
Activity: 3738
Merit: 2948
Parca citisem ca acel cont este de ING, ar fi mai ok daca as avea cont la Raiffaisen?

Au la Raiff dar la/spre ING transferul este fara...lag   Cheesy (indiferent de banca de la care pleaca banii).
In cadrul aceleiasi banci (cum este si Raiff-ul) transferul este/trebuie sa fie la fel de ...instant.

Deci aia cu ING si Raiff vad banii in secunda doi, ceilalti depind de angoasele sistemului bancar.


Frumos... si e bine de stiut Smiley
hero member
Activity: 541
Merit: 500
Parca citisem ca acel cont este de ING, ar fi mai ok daca as avea cont la Raiffaisen?

Au la Raiff dar la/spre ING transferul este fara...lag   Cheesy (indiferent de banca de la care pleaca banii).
In cadrul aceleiasi banci (cum este si Raiff-ul) transferul este/trebuie sa fie la fel de ...instant.

Deci aia cu ING si Raiff vad banii in secunda doi, ceilalti depind de angoasele sistemului bancar.
full member
Activity: 136
Merit: 100
Cand va fi gata LTC exchaenge? si unde il putem gasi?
administrator
Activity: 3738
Merit: 2948
Parca citisem ca acel cont este de ING, ar fi mai ok daca as avea cont la Raiffaisen?
member
Activity: 110
Merit: 10
In momentul de fata, avem un numar foarte mare de incepatori si toti vor sa cumpere BTC.

... sau o fi fost pretul la voi la BTC mult mai mic decat la alte exchangeuri (vezi 109 fata de 120) si niste baieti au facut niste bani? Smiley

Oricum, confirm si eu, am primit RON in cont curent la raiffeisen in aceeasi zi (lucratoare) in care am facut comanda de extragere.
administrator
Activity: 3738
Merit: 2948
Ar mai fi frumos un Refresh button pe pagina de la Market
member
Activity: 98
Merit: 10
f buna initiativa si o salut.

Sugestii:
- mai lucrati la graficul respectiv, cu evolutia pretului ... ar fi mai usor daca mi-as putea alege perioada pe care vreau sa o urmaresc si daca as avea acces si la ceva volume (daca se pot selecta optinuile astea ... nu stiu, eu am cautat si nu am gasit)
Ca exemplu, cele mai bune grafice le consider pe cele de pe bitcoincharts.com

- cum pot accesa contul de pe alt calc? seara lucrez de pe calc, iar in timpul zilei de pe tableta (cand sunt in deplasare)

Momentan tranzactionez pe bitstamp insa m-ar interesa trecerea pe ceva local.


Numai bine

Ar trebui sa fie gata in 4-5 zile. Problema a fost ca bitcoin-exchange.info este un site nou iar cursul este independent de alte exchange-uri. Nu am fi avut ce date sa furnizam graficului pentru ca istoria era de sub o luna.
member
Activity: 98
Merit: 10
Se pare ca au cam ramas fara BTC  Embarrassed - https://blockchain.info/address/1Hd4UFutBDzM536BhmMBwcFKiaADVphoNr

Bine ca am observat la timp, ca ramaneam cu bitcoinii blocati...
Cred ca au fost foarte multe retrageri in ultimul timp... Cam cat ar trebui sa asteptam pana la noi fonduri?

Legat de curs, mie mi s-a spus ca face toate conversiile valutare la pretul afisat de raiffeisen http://www.raiffeisen.ro/curs-valutar (cumparare/vanzare, in functie de caz)... Ar fi un lucru bun sa fie afisat si pe site...

In rest, toate cele bune... In continuare ii multumesc pt ajutorul acordat si asteptam BTC Smiley .

Folosim adrese diferite in functie de tara iar 90% din fonduri sunt tinute in adrese "cold". Ce vezi acolo este o adresa asociata Romaniei ("hot address"). Fiecare adresa "hot" are asociata o alta adresa "cold" din care sistemul muta banii in cazuri exceptionale.  

In cazul in care sistemul emite o alerta, ne realimentam cu BTC din alte locuri.

Oricum, pe viitor, deoarece sunt de 3 ori mai multe depozite decat retrageri este posibil sa ramanem TEMPORAR fara BTC dar cu multi USD. Mai rau ar fi invers....Smiley

In momentul de fata, avem un numar foarte mare de incepatori si toti vor sa cumpere BTC.
administrator
Activity: 3738
Merit: 2948
Ma bucur sa aud asta!
Pana una alta, am sa incerc si eu un transfer...
member
Activity: 98
Merit: 10
Bine ai venit si te asteptam cu detalii Smiley.

Pana una alta, ar fi frumos sa vedem cursul USD/RON pe site, din cate am vazut, nu apare pe nicaieri.

Este pe lista de urgente.
member
Activity: 98
Merit: 10
Am si eu urmatoarele intrebari:
1. Cum pot face sa accesez acelasi 'account' pe bitcoin-exchange de la calculatoare diferite
2. De ce cand dau click pe help, imi da o pagina cu 'Access denied', chiar daca sunt pe un calculator unde tocmai mi-am facut cont?
3. De ce nu primesc email cand dau click pe 'Send code' in pagina de mai sus.
4. E safe sa vand bitcoin la voi avand in vedere ca nu prea merge autentificarea?

1. Salvezi adresa URL si o folosesti pe alt calculator. Deoarece nu exista parola nu prea pare sigur sistemul, dar de fapt este pe dos. Parola generata si prezenta in url are 2 puncte tari : este imposibil de ghicit si nu este NICIODATA TASTATA ceea ce scoate din dicutie un keylogger.

2. S-a rezolvat.

3. S-a rezolvat.

4. Autentificarea merge. Platile se fac in aceasi zi si nici un scammer nu pune suport online pe site...Smiley Deci nu prea ai ce risca.

hero member
Activity: 541
Merit: 500
Salvezi adresa (cu tot ce are in coada) de pe calc-ul cu care ai facut adresa...asta daca nu muti bookmark-ul.  Grin
Pages:
Jump to: