Pages:
Author

Topic: Bitcoin'i USD olarak bozup çekmek? - Varlık Barışı - page 13. (Read 17305 times)

jr. member
Activity: 59
Merit: 34
12.11.2021 - 09:25 de FTX üzerinden, Yapı Kredi hesabıma 150k$ çekim talebi oluşturmuştum, 13.11.2021 - 02:43 de hesabıma geçti. 146+7 dolar işlem ücreti kesilmiş. Binancedan oluşturduğum talep 2 gün bekleyip failed olmuştu FTX çok iyi geldi bana.

Cumartesi günü (13.11.2021) FTX üzerinden tekrar Yapı Kredi hesabıma 170k$ daha çekim talebi oluşturmuştum. Araya hafta sonu girdiği için cumartesi ve pazar çekim talebim onay aşamasına gelmemişti. Pazartesi geceden onaylandı ve 15.11.2021 - 19:00 gibi hesabıma geldi para. Varlık barışı için doldurduğum formdaki miktara ulaştım. Umarım parayı kullanma aşamasına geldiğimizde bir sorun çıkarmazlar..

Sorun çıkmaz. Ben getirdiğim tüm parayı kullandım bile. Zaten kullanmadan hemen önce getirmiştim. Para senin paran, kullanabilirsin. En fazla Masak nerden buldun der sende BTC dersin. Mevzuatta aksi bir durum yok.
newbie
Activity: 14
Merit: 2
12.11.2021 - 09:25 de FTX üzerinden, Yapı Kredi hesabıma 150k$ çekim talebi oluşturmuştum, 13.11.2021 - 02:43 de hesabıma geçti. 146+7 dolar işlem ücreti kesilmiş. Binancedan oluşturduğum talep 2 gün bekleyip failed olmuştu FTX çok iyi geldi bana.

Cumartesi günü (13.11.2021) FTX üzerinden tekrar Yapı Kredi hesabıma 170k$ daha çekim talebi oluşturmuştum. Araya hafta sonu girdiği için cumartesi ve pazar çekim talebim onay aşamasına gelmemişti. Pazartesi geceden onaylandı ve 15.11.2021 - 19:00 gibi hesabıma geldi para. Varlık barışı için doldurduğum formdaki miktara ulaştım. Umarım parayı kullanma aşamasına geldiğimizde bir sorun çıkarmazlar..
jr. member
arkadaşlar ben de cuma sabahı çekimi başlattım ancak halen gelen giden yok.

FTX ziraat ile çeken var mı? Binance Ziraat ile FTX Ziraat arasında fark var mı sizce?

Teşekkürler.

geriki sayfalarda ziraat şubelerinin bazılarının sorun çıkarıp can sıktığı yazıyor. ben ziraat ile getirecektim fakat vazgeçtim. özel bir banka ile getireceğim.

Daha önceki yorumlarda bir arkadaşımızın parasını banka kabul etmeyip, geri göndermişti. Bankaya gidip konuşmanız en mantıklısı.
member
Activity: 755
Merit: 39

FTX ziraat ile çeken var mı? Binance Ziraat ile FTX Ziraat arasında fark var mı sizce?

Teşekkürler.

geriki sayfalarda ziraat şubelerinin bazılarının sorun çıkarıp can sıktığı yazıyor. ben ziraat ile getirecektim fakat vazgeçtim. özel bir banka ile getireceğim.
newbie
Activity: 2
Merit: 0

Teşekkürler.
jr. member
Activity: 52
Merit: 14
aklıma bir şey takıldı . başvurudan sonra 3 ay içinde getirilmesi diye bir madde okudum. ben aralık 20 de başvurdum mesela . mart ayına kadar getirme hakkım mı oluyor ? ben oluyor gibi anladım.

Kesinlikle doğru okumuş ve anlamışsınız hocam. Başvurunuz 3 ay süre kazandırıyor.
member
Activity: 755
Merit: 39
aklıma bir şey takıldı . başvurudan sonra 3 ay içinde getirilmesi diye bir madde okudum. ben aralık 20 de başvurdum mesela . mart ayına kadar getirme hakkım mı oluyor ? ben oluyor gibi anladım.
newbie

Intermediary(aracı) banka girdiniz mi hocam yoksa girmediniz mi? Muhtemelen girmemişsinizdir diye düşünüyorum emin olmak istedim, doğru yol o gibi duruyor.

Hayır girmedim.
jr. member

Intermediary(aracı) banka girdiniz mi hocam yoksa girmediniz mi? Muhtemelen girmemişsinizdir diye düşünüyorum emin olmak istedim, doğru yol o gibi duruyor.
newbie
jr. member
Neden böyle oldu bilmiyorum. Bende parayı FTX borsasına gönderdim. Tek seferde 100k$ lık cekim işlemi yaptım, çarşamba akşamı 18:00 itibariyle. Bakalım geceçek mi? Geçerse ne zaman geçecek.

o yuzden sordum hocam bende.aynı borsadan 7 farklı emir vermek nedir,dalga gecer gibi olmuş.
hepsi birbirne karışır diye insan cekinir yine yapmaz oyle birşey.
ftx den geçince bilgilndirin hocam.

10 Kasım 2021 tarihinde saat 18:00 da FTX borsasından gönderdiğim 100k $,  Yapı kredi Bankasına 11 Kasım 2021 tarihinde saat 10:23'de hesaba geçti. Yine Binance borsasına göre daha hızlı bir işlem yapıldı.

Borsa 15$, banka 150$ ücret kesti. Bir kurtulamadık bankalardan.

Bilgilendirme için çok teşekkürler, çok faydalı oldu.

Merit yolladım Wink
legendary
Activity: 1820
Merit: 1123
Binance çekimlerinde para nereden geliyor konusunu biraz araştırdım. Varlık Barışı yaparken sohbet esnasında bankalar sorabiliyor sonuçta; hangi ülkeden ve hangi bankadan gelecek diye. Sormasalar bile bilmekte fayda var Wink
Forumdan birkaç arkadaşla konuştuğumda, dekontlarında sadece firma adı olarak "Key Vision" göründüğünü ve başka bir ayrıntı olmadığını söylemişlerdi.

Ben de Binance destek ile konuştuğumda bana şu bilgileri verdiler:

Şirket Adı: Key Vision Development Limited
Adresi: Office N 22 Alpha Centre Providence Mahe, Seychelles

Banka Adı: Signature Bank
Adresi: 565 Fifth Avenue New York, NY 10017

Bu bilgiler USD çekim ekranında görünmüyor. Sadece USD deposit yaparken çıkıyor. Ben de pek çok kişi gibi deposit için bir banka hesabı tanımlamadığımdan bu bilgileri görememiştim.

Meritleyen elleriniz dert görmesin:)
newbie

Personelin acemi olması normal. Çok sık yapılan işlem değil. Ama öğrenmeye meyilliler, işinizi-işimizi halletmek için gerekeni yapıyorlar.
Gerekli işlemleri yapmışsınız. Ben 2 nüsha yapmadım fotokopisini aldım. Fark etmez.
Evrakları sisteme yüklüyorlarmış, benim müsteri temsilcinde aynı şeyi söyledi.

Önce başvuru yapılacak, sonra para getirilecek. Para geldikten sonra bankaya gitmenize gerek yok. Güle güle harcayın.

Teşekkür ederim yanıtınız için. FTX swift işlemi kaldı o halde geriye. Hesabımıza bloke yemezsek güle güle harcarız umarım Smiley Siz de güle güle harcayın.
jr. member

Merhaba. FTX borsasından paranızı yapı kredi bankasına çektiniz sanırım. Ben de bugün YKB ye gittim, çalışanlar varlık barışı hakkında bilgi sahibi değillerdi. Biraz ben anlattım, biraz da onlar sistemden rehber yazılara baktılar ve işlemi gerçekleştirdik. Fakat ben acemi oldukları için işlemin doğruluğundan emin olamadım. Sizden teyit etmek istiyorum.

Önce döviz hesabı açtık,
Ek.1 formundan 2 adet ıslak imzalı şekilde doldurduk.
Formun birisi bende kaldı diğeri bankada kaldı.

Bankacıya bu formu genel merkezinize vs.. bir yerlere mail atıyor musunuz bankanın nasıl haberi oluyor bundan diye sordum, o da emin olmamakla beraber şöyle söyledi "hayır mail atmıyoruz, şimdi sisteme yüklüyorum işlemimiz bitiyormuş" dedi.

Yaptığınız farklı bir adım oldu mu ? ve para geldikten sonra bankaya falan gitmeniz gerekiyor mu ? Teşekkür ederim.
[/quote]

Personelin acemi olması normal. Çok sık yapılan işlem değil. Ama öğrenmeye meyilliler, işinizi-işimizi halletmek için gerekeni yapıyorlar.
Gerekli işlemleri yapmışsınız. Ben 2 nüsha yapmadım fotokopisini aldım. Fark etmez.
Evrakları sisteme yüklüyorlarmış, benim müsteri temsilcinde aynı şeyi söyledi.

Önce başvuru yapılacak, sonra para getirilecek. Para geldikten sonra bankaya gitmenize gerek yok. Güle güle harcayın.
newbie
Neden böyle oldu bilmiyorum. Bende parayı FTX borsasına gönderdim. Tek seferde 100k$ lık cekim işlemi yaptım, çarşamba akşamı 18:00 itibariyle. Bakalım geceçek mi? Geçerse ne zaman geçecek.

o yuzden sordum hocam bende.aynı borsadan 7 farklı emir vermek nedir,dalga gecer gibi olmuş.

10 Kasım 2021 tarihinde saat 18:00 da FTX borsasından gönderdiğim 100k $,  Yapı kredi Bankasına 11 Kasım 2021 tarihinde saat 10:23'de hesaba geçti. Yine Binance borsasına göre daha hızlı bir işlem yapıldı.

Merhaba. FTX borsasından paranızı yapı kredi bankasına çektiniz sanırım. Ben de bugün YKB ye gittim, çalışanlar varlık barışı hakkında bilgi sahibi değillerdi. Biraz ben anlattım, biraz da onlar sistemden rehber yazılara baktılar ve işlemi gerçekleştirdik. Fakat ben acemi oldukları için işlemin doğruluğundan emin olamadım. Sizden teyit etmek istiyorum.

Önce döviz hesabı açtık,
Ek.1 formundan 2 adet ıslak imzalı şekilde doldurduk.
Formun birisi bende kaldı diğeri bankada kaldı.

Bankacıya bu formu genel merkezinize vs.. bir yerlere mail atıyor musunuz bankanın nasıl haberi oluyor bundan diye sordum, o da emin olmamakla beraber şöyle söyledi "hayır mail atmıyoruz, şimdi sisteme yüklüyorum işlemimiz bitiyormuş" dedi.

Yaptığınız farklı bir adım oldu mu ? ve para geldikten sonra bankaya falan gitmeniz gerekiyor mu ? Teşekkür ederim.
jr. member

10 Kasım 2021 tarihinde saat 18:00 da FTX borsasından gönderdiğim 100k $,  Yapı kredi Bankasına 11 Kasım 2021 tarihinde saat 10:23'de hesaba geçti. Yine Binance borsasına göre daha hızlı bir işlem yapıldı.

sr. member
Activity: 2100
Merit: 418
ne yazık ki bu donem varlık barışının son oldugunu dusunuyorum.
gri listede olma sebeperimizden biride buymuş zaten.
bir 6 ay 1 yıl daha devam etseydi gercekten muhtesem olacaktı.
bakalım bundan sonra para nasıl getirecegiz yoksa biz mi gideceğiz Huh
jr. member
Bugün toplamda 7 işlemle yaklaşık 134k$ çekim işlemi yaptım. Binance borsasından bankaya. bakalım ne olacak, ne zaman olacak.

bir seferde cekilebileek bir miktarı neden 7seferde cektiniz    ?

Valla bende bilmiyorum. Aslında 2 ye bölüp yarısını Binance yarısını Ftx den yapacaktım ama üşendim sanırım. Binance ta 2 hesabımız vardı. Biri eşimin üzerine benim hesapta 20k vardı yaklaşık. Önce göndereyim onu dedim. Sonra eşimin hesabından satış yaptıkça kendi hesabıma BUSD olarak gönderdim. Toplam 134k göndermem gerekiyordu. Arada incelemeler, neyi satayım hesapları, ne kadarını satayım hesapları derken satış yaptıkca kendi hesabıma gönderdim. Çok geç kalmadan işlemi yapmam gerekiyordu. Hesaba geçen parayı gönderdim. Çarşamba benim hesabıma geçip oradan tekrar yurtdışına göndermem gerekiyor. Pazartesi son gün yurtdışındaki hesapta olması gerekiyor paranın. Yurtdışındaki hesap benim değil bu arada, oradan alış-veriş işlemi yaptık. Sözleşmeye göre pazartesi onların hesabında olması lazım.

En fazla biraz fazla fee öderiz dedim çok da dert etmedim. Başka sebebi yok.

Pazartesi sabah saat 9.20 ile 10.10 arasında 7 adet çekim işlemi yapmıştım. Salı yı çarşamba ya bağlayan gece yarısı saat 00.40 da 2 adet işlemim onaylanmış gözüküyordu Binance borsasında. Paranın YKB hesabıma geçmesi öğlen saatlerini buldu. Diğer 5 işlemde ha şimdi ha birazdan geçer diye beklerken, çarşamba akşam saat 17:00 çivarında "failed" durumuna geçti. Failed durumundaki işlemlerdeki para da binance hesabımda gözüküyordu.

Hocam çok yanlış bir iş yapmışsınız gün içinde 7 çekim talimatı vererek. Muhtemelen şüpheli işlem muamelesi gördü. Doğru olan günde tercihen tek transferdir. Sizi korumak için fail e almış olabilirler sizden video vs isteyebilirler.

Bende öyle düşünmüştüm. Şüpheli işlem muamelesi görür diye. B planım hazırdı. Uzun vadeli  (hodl) hesabımdan tamamlarım diye düşünüyordum. Ama Binance borsasından gönderdiğim ve "failed" olarak görülen işlemlerin karşılığı olan meblağ binance hesabımda gözüküyordu. Bence bu olumlu bir durum. gönderme işlemi başarısız ama paranız hesabınızda demek. O parayı (busd) direk FTX gönderdim. Demek ki bloke falan olmamış. Binance borsasından 7 seferde gönderdiğim miktarı FTX borsasına atıp tek seferde gönderdim. Bakalım ne olacak.

Böyle bir çekim yapmak isteyen arkadaşlara yol göstersin diye detaylıca anlatmak istedim. Yaşadığımız sorunlar aynı işlemi yapmak isteyen dostlarımıza yol göstersin.

Türkiye "kara para aklamaya" konusunda gri listeye düştü. Önümüzdeki sene "varlık barışı" olur mu bilinmez. Ben kendime göre yüklü bir miktar getirdiğim için bu yola başvurmuştum. Yoksa aylık ihtiyacım olan parayı borsalar (trbinance) üzerinden getiriyorum.
jr. member
Bugün toplamda 7 işlemle yaklaşık 134k$ çekim işlemi yaptım. Binance borsasından bankaya. bakalım ne olacak, ne zaman olacak.

bir seferde cekilebileek bir miktarı neden 7seferde cektiniz    ?

Valla bende bilmiyorum. Aslında 2 ye bölüp yarısını Binance yarısını Ftx den yapacaktım ama üşendim sanırım. Binance ta 2 hesabımız vardı. Biri eşimin üzerine benim hesapta 20k vardı yaklaşık. Önce göndereyim onu dedim. Sonra eşimin hesabından satış yaptıkça kendi hesabıma BUSD olarak gönderdim. Toplam 134k göndermem gerekiyordu. Arada incelemeler, neyi satayım hesapları, ne kadarını satayım hesapları derken satış yaptıkca kendi hesabıma gönderdim. Çok geç kalmadan işlemi yapmam gerekiyordu. Hesaba geçen parayı gönderdim. Çarşamba benim hesabıma geçip oradan tekrar yurtdışına göndermem gerekiyor. Pazartesi son gün yurtdışındaki hesapta olması gerekiyor paranın. Yurtdışındaki hesap benim değil bu arada, oradan alış-veriş işlemi yaptık. Sözleşmeye göre pazartesi onların hesabında olması lazım.

En fazla biraz fazla fee öderiz dedim çok da dert etmedim. Başka sebebi yok.

Pazartesi sabah saat 9.20 ile 10.10 arasında 7 adet çekim işlemi yapmıştım. Salı yı çarşamba ya bağlayan gece yarısı saat 00.40 da 2 adet işlemim onaylanmış gözüküyordu Binance borsasında. Paranın YKB hesabıma geçmesi öğlen saatlerini buldu. Diğer 5 işlemde ha şimdi ha birazdan geçer diye beklerken, çarşamba akşam saat 17:00 çivarında "failed" durumuna geçti. Failed durumundaki işlemlerdeki para da binance hesabımda gözüküyordu.

Hocam çok yanlış bir iş yapmışsınız gün içinde 7 çekim talimatı vererek. Muhtemelen şüpheli işlem muamelesi gördü. Doğru olan günde tercihen tek transferdir. Sizi korumak için fail e almış olabilirler sizden video vs isteyebilirler.
sr. member
Activity: 2100
Merit: 418

Pages:
Jump to: