Pages:
Author

Topic: Bitkapital.com - page 15. (Read 32596 times)

sr. member
Activity: 300
Merit: 250
December 21, 2016, 03:27:14 PM
full member
Activity: 218
Merit: 100
December 21, 2016, 01:14:50 PM
Ben deneme amacli islem yapmak istiyorum. Fakat ara yuze baktigimda gercekten neyin ne oldugu hakkinda zerre kadar fikrim yok.
"Most common use cases" olarak bi demo video yapsaniz.

Mesela ben bir kullanici olarak:

- TL yukleyip, BTC satin alip, baska bir borsadaki cuzdanima cekmek istiyorum. Nasil yaparim video ile tutorial.
- BTC yukleyip, TL'ye cevirip, TR'deki banka hesabima cekmek istiyorum. Nasil yaparim video ile tutorial.

Boyle birsey olsa, bence bircok kullanici denemek icin islem yapmaya baslar.

Ben su an siteyi her actigimda offff diyip geri kapatiyorum cunku hicbirsey anlamiyorum.

Bir de, TL cekimlerinde odeme hesaba ne zaman geciyor?
80-100bin TL'lik cekim emri mesela ne kadar surer hesaba gecmesi?

Video şu anda hazırlanıyor, bir iki güne hazır olacak. Kaygıları anlayabiliyorum, ilk bakışta zor gibi geliyor, ama girip bir işlem yaptığınızda aslında sistemin çok da zor olmadığını göreceksiniz.

TL çekimleri aynı gün hesaba gönderiliyor.
Levent bey'in de belirttiği gibi, aslında işlemler çok kolay. ilk bakışta arayüz farklı gibi geliyor ancak her şey açık ve net.globalde çok zor olup ama insanlar bilhassa tercih ettikleri siteler var. aslında bitfinex bunlar arasında. Levent bey şunu belirtmem gerekiyor: Sitenin api bağlantı sorunu ne zaman düzeltilecek. sıklıkla bağlantı yok uyarısı almaktayım. Ayrıca, siteye yaptığımız tl yatırma işlemlerinden kesinti olması kötü bir durum. 3000 tl yatıran bir kişi 2994 tl kapital almış oluyor. üzerine alış satışta kesintiler üzerine btc çekme işleminde kesinti olunca yüklü bir miktarda kesinti alınmış oluyor. bu yüzden de tercih edilmeme durumu var.
bununla birlikte bir kişi diyelimki satışta 2500kapitallik satış emri vermiş olsun, ancak listeye girdiğinde 2499 olarak gözükmekte. bu hatanın da düzeltilmesi gerekmekte.
Tl yatırma ve çekme işlemlerinin yavaşlığı ise başka bir sorun. gün içerisinde tl yatırma emir verdim, yatırma saatim saat 9 iken hesabıma geçme saati 12.00dan sonra oldu. "Yanlış anlaşılmaması üzere" Sitenizde henüz trader sayısı çok az ancak buna rağmen yatırma ve çekme işleri çok gecikiyor. Garanti bankasının bazı durumlarda eft işlemlerini geciktirdiğini az çok duyuyorum. Bu konuda gerekirse banka değiştirmenizi öneririm. finansbank veya enpara.com gibi siteleri kullanmak ise hem sizin hem kullanıcıların avantajına olacaktır.

Katkılarınız için teşekkürler. Sorularınızın cevaplarını sırayla aşağıda vermeye çalışacağım.

1- Siteye bir kaç işlemden sonra ancak alışılabiliyor, bu durum geleneksel borsalardan daha farklı işlemesinden kaynaklanıyor, örneğin bir emir girildiğinde o emir için bir txid yaratılmak zorundadır.  Aynı zamanda bu işlem blockchain'e de kaydediliyor.

2- Bağlantı yok uyarısı aldığınızda yeniden deneye tıklandığında sorun düzeliyor, çünkü bu uygulama bir site altyapısıyla çalışmıyor, cüzdanınız direkt olarak blockchain'e bağlı ve senkronize olmak zorunda. Yeniden dene denildiğinde aslında blockchain'e bağlanıyor, bunu bir sorun olarak görmüyorum açıkcası.

3- Siteye TL yatırdığınızda size kapital satılıyor, yani burada aslında bir takas söz konusu, bu nedenle ücretlendirilmek zorunda. Buradaki oran ise binde 2. Bir de kapital i BTC'ye çevirdiğinizde kesilen binde 2'lik bir kesinti söz konusu, yani toplamda binde 4'lük bir kesinti oluyor. Bu da iki tane farklı takas için çok büyük bir oran değil, şu anda zaten TR piyasasında binde 3 veya 4 uygulanıyor (örneğin 5000 TL'yi Bitcoin'e çevirmek istediğinizde ödeyeceğiniz komisyon toplamda binde 4, yani 20 TL olacaktır). BTC çekimde ise sadece miner fee var onun dışında ücret uygulanmıyor. TL çekimine gelince, zaten alınan komisyonun büyük bir kısmı EFT ücretine gidiyor, EFT ücreti alınan komisyondan karşılanıyor ve ayrıca ücretlendirilmiyor.

4- Dediğiniz şey çok doğru fakat geleneksel borsa mantığıyla düşündüğünüzde doğru.. Normal merkezi borsalarda bu rakamlar hep yuvarlatılır ve bu küsuratlar siz farketmeden borsanın cebine, çok ufak da olsa gider. Borsamızda merkezi bir otorite olmadığı için yuvarlanamayan rakamlar oluyor, yani yuvarlansa o küçük miktarın gidebileceği bir yer yok Smiley bu nedenle bazen emir girdiğinizde tam rakam göremeyebilirsiniz, bu küsurat aslında emir girerken sizin bakiyenizin tam tamına kullanıldığını gösteriyor. Yani kullanıcı lehine bir durum bu küsurat olayı..

5- TL yatırma ve çekme işlemleri için operasyonel tarafta geliştirmelerimiz sürüyor, en hızlı ve kolay çözümler geliştiriyoruz. Hatta ziraat bakası ile yapılan işlemlerde hafta sonu TL çekme ve yatırma seçeneğini de ekledik. Bu işlerin tam içinden gelen kişiler olarak Türkiye'de hafta sonu borsalara para giriş çıkışı olmamasının büyük bir sorun olduğunu biliyoruz, bu nedenle Ziraat hesabına sahip kullanıcılarımız için hafta sonu TL yatırma ve çekme seçeneği ekledik.

Umarım cevaplarım yardımcı olmuştur.

sr. member
December 21, 2016, 11:19:21 AM
Ben deneme amacli islem yapmak istiyorum. Fakat ara yuze baktigimda gercekten neyin ne oldugu hakkinda zerre kadar fikrim yok.

- TL yukleyip, BTC satin alip, baska bir borsadaki cuzdanima cekmek istiyorum. Nasil yaparim video ile tutorial.
- BTC yukleyip, TL'ye cevirip, TR'deki banka hesabima cekmek istiyorum. Nasil yaparim video ile tutorial.

Ben su an siteyi her actigimda offff diyip geri kapatiyorum cunku hicbirsey anlamiyorum.

Video şu anda hazırlanıyor, bir iki güne hazır olacak. Kaygıları anlayabiliyorum, ilk bakışta zor gibi geliyor, ama girip bir işlem yaptığınızda aslında sistemin çok da zor olmadığını göreceksiniz.

Levent bey'in de belirttiği gibi, aslında işlemler çok kolay. ilk bakışta arayüz farklı gibi geliyor ancak her şey açık ve net.globalde çok zor olup ama insanlar bilhassa tercih ettikleri siteler var. aslında bitfinex bunlar arasında. Levent bey şunu belirtmem gerekiyor: Sitenin api bağlantı sorunu ne zaman düzeltilecek. sıklıkla bağlantı yok uyarısı almaktayım. Ayrıca, siteye yaptığımız tl yatırma işlemlerinden kesinti olması kötü bir durum. 3000 tl yatıran bir kişi 2994 tl kapital almış oluyor. üzerine alış satışta kesintiler üzerine btc çekme işleminde kesinti olunca yüklü bir miktarda kesinti alınmış oluyor. bu yüzden de tercih edilmeme durumu var.
bununla birlikte bir kişi diyelimki satışta 2500kapitallik satış emri vermiş olsun, ancak listeye girdiğinde 2499 olarak gözükmekte. bu hatanın da düzeltilmesi gerekmekte.
Tl yatırma ve çekme işlemlerinin yavaşlığı ise başka bir sorun. gün içerisinde tl yatırma emir verdim, yatırma saatim saat 9 iken hesabıma geçme saati 12.00dan sonra oldu. "Yanlış anlaşılmaması üzere" Sitenizde henüz trader sayısı çok az ancak buna rağmen yatırma ve çekme işleri çok gecikiyor. Garanti bankasının bazı durumlarda eft işlemlerini geciktirdiğini az çok duyuyorum. Bu konuda gerekirse banka değiştirmenizi öneririm. finansbank veya enpara.com gibi siteleri kullanmak ise hem sizin hem kullanıcıların avantajına olacaktır.
full member
December 21, 2016, 06:21:09 AM

sr. member
Activity: 421
Merit: 263
December 21, 2016, 05:26:32 AM

full member
December 21, 2016, 03:38:14 AM
Arkadaşlar bildiğiniz gibi şu anda beta test aşamasındayız, sorun gördükçe düzeltmeye çalışıyoruz. Bir çok sorunun giderildiği yeni cüzdanımızı dün gece yükledik, önceden hesap açmış kullanıcılar tarayıcılarından cüzdan sayfasını hard refresh yapıp, yedek dosyaları veya TekAnahtarlarıyla yeniden giriş yapabilirler. Politikalarımız gereği olabildiğince şirket odaklı değil, kullanıcı odaklı olmaya çalışıyoruz. Sizden gelen öneriler ve eleştiriler bizim için çok önemli, lütfen hem forumdan hemde destek sayfamızdan bize ulaşın, elimizden geldiğince her kesimin ihtiyaçlarına cevap veren bir sistem yaratmaya çalışıyoruz.

Şu anda cüzdan ve takas sistemi tüm açılardan tam faaliyette çalışmaktadır, girip deneme yapabilirsiniz.
sr. member
December 20, 2016, 09:44:37 AM
Şu anda Bitkapital açık ve işlem yapılabiliyor. İnsanlar neden koinime muhtaç hissediyor kendini merak ediyorum. Bitkapital ilk anda garip geliyor ama aslında kullanım açısından sıkıntısı yok ve arayüzde güzel ve anlaşılır. sadece terimlerde kafa karışıklığı var ama o da basit: kapital=tl, open.btc = btc. umarım kullanım oranı artar. cünkü, alternatif açılsın,açılsın diye umutlanıyordu insanlar ama hala bitkapitalin kullanım oranı düşük. sanırım bağlantı problemlerini de giderdiler gibi, bugun bağlanamama veya api hatası almadım. umarım kalan konularda en kısa zamanda çözüme ulaşır.
hero member
Activity: 1064
Merit: 522
Proof-of-Stake Blockchain Network
December 16, 2016, 07:13:07 PM
Bitkapital iş yapacaktır arkadaşlar. Destek olmak lazım.
sr. member
December 16, 2016, 01:06:42 PM
AsyaYarba siz bitkapitali temsil ediyorsunuz.
yada bir bağınız varmı, resmi dil dil kullanıyorsunuzda
yoksa tanıdık eski bir üye yeni bir başlangıç mı yaptı

Asya Hanım, Bitkapital Destek Ekibi'nden.

Uzun süredir aktif olmayan Jolly online olmuş. Hemde asya hanım ın kim olduğunu açıklamak için
Şüpheli hareketler Grin

@goraset,

Senin de belirttiğin gibi, Asya Hanım'ın kim olduğunu açıklamak için online oldum : )

Saygılar

Bitkapitali takip ediyorum. Ancak henuz stabil bir düzeyde değil.
1.bağlantı problemleri, sayfa yenilemede farklı bir trade sayfasına düşme.
2. kullanıcı sayısı düşük olmasına rağmen tl yatırma ve çekme işlemlerindeki gecikme.
3. "fiyat miktar" alanlarının değiştirilmesine rağmen "Toplam" alanına mudahale edilememesi. (Buranında kişi tarafında değiştirilebilir olması gerek. çünkü kişi, tüm kapitali ile değilde elindekinin bir kısmı ile almak istediği zaman "toplam" alanına belirleyeceği kapital miktarı ile open.btc hesaplanabilinmeli alım alım yapılabilinmeli.)
hero member
Activity: 602
Merit: 500
December 16, 2016, 12:51:47 PM

Uzun süredir aktif olmayan Jolly online olmuş. Hemde asya hanım ın kim olduğunu açıklamak için
Şüpheli hareketler Grin

@goraset,

Senin de belirttiğin gibi, Asya Hanım'ın kim olduğunu açıklamak için online oldum : )

Saygılar
legendary
Activity: 2338
Merit: 1070
December 16, 2016, 12:38:57 PM

Şüpheli hareketler Grin
hero member
Activity: 602
Merit: 500
December 16, 2016, 12:13:53 PM

newbie
Activity: 12
Merit: 0
December 16, 2016, 12:11:02 PM
sitede bazı durumlarda ise hata mesajları veriyor
http://prntscr.com/dk7hhy
1. çekme emri vereceğimiz sayıyı illa elle yazmak zorundayız. tümünü çekme emrini tek tıkla girebileceğimiz bir yapı olması gerek.
2. tümünü emir verdiğimiz durumlarda sistem otomatik olarak fee'leri hesap edip tutar üzerinden düşmesi gerek.iki saat fee hesabı yapmak zorunda kalıyorum.

Bitkapital kullanıcıları için yazılan özel Bitshares cüzdanı arayüzü Bitshares'in ana geliştirileri tarafından sürekli olarak geliştirilip güncellenmektedir. Ekran görüntüsündeki hata dediğiniz gibi gönderi ücreti hesabından kaynaklanıyor. Bir sonraki cüzdan sürümünde bu noktaların da düzeltilmesini bekliyoruz.

BTC çekme işlemiyle ilgili problem giderilmiştir, an itibarı ile BTC yatırma-çekme talepleri işler durumdadır.
legendary
Activity: 2338
Merit: 1070
December 16, 2016, 11:48:55 AM
Merhaba,

Bildiğiniz gibi Bitkapital, Bitshares sistemini kullanan bir TL geçidi. Bitshares üzerinde TL ile alıp satabileceğiniz KAPITAL işlemleriyle Bitkapital ilgilenirken, BTC ve diğer kripto para giriş çıkışlarıyla OpenLedger ilgilenmektedir. An itibarıyla OpenLedger'ın altyapısını sağlayan Block Trades'le ilgili bir sorun yaşanmaktadır ve konuyla ilgili geliştiri ekibin çalıştığı haberini aldık.

Aksaklığın en kısa sürede giderileceğini bekliyoruz.

sr. member
December 16, 2016, 11:27:06 AM
Merhaba,

Bildiğiniz gibi Bitkapital, Bitshares sistemini kullanan bir TL geçidi. Bitshares üzerinde TL ile alıp satabileceğiniz KAPITAL işlemleriyle Bitkapital ilgilenirken, BTC ve diğer kripto para giriş çıkışlarıyla OpenLedger ilgilenmektedir. An itibarıyla OpenLedger'ın altyapısını sağlayan Block Trades'le ilgili bir sorun yaşanmaktadır ve konuyla ilgili geliştiri ekibin çalıştığı haberini aldık.

sitede bazı durumlarda ise hata mesajları veriyor
http://prntscr.com/dk7hhy
1. çekme emri vereceğimiz sayıyı illa elle yazmak zorundayız. tümünü çekme emrini tek tıkla girebileceğimiz bir yapı olması gerek.
2. tümünü emir verdiğimiz durumlarda sistem otomatik olarak fee'leri hesap edip tutar üzerinden düşmesi gerek.iki saat fee hesabı yapmak zorunda kalıyorum.
newbie
Activity: 12
Merit: 0
December 16, 2016, 11:12:46 AM
Merhaba,

Bildiğiniz gibi Bitkapital, Bitshares sistemini kullanan bir TL geçidi. Bitshares üzerinde TL ile alıp satabileceğiniz KAPITAL işlemleriyle Bitkapital ilgilenirken, BTC ve diğer kripto para giriş çıkışlarıyla OpenLedger ilgilenmektedir. An itibarıyla OpenLedger'ın altyapısını sağlayan Block Trades'le ilgili bir sorun yaşanmaktadır ve konuyla ilgili geliştirici ekibin çalıştığı haberini aldık.

sr. member
December 16, 2016, 10:34:42 AM
btc çekme işlemi yapılamıyor. btc çekme emri girmek için yatır/çek ekranına geldikten sonra btc butonun bastığımda herhangi birşey olmuyor.

destek ile konuyu yazıştınız mı?
mesaj attım ancak geri dönüş yok. btc çekme emri vermek için yatırma çekme ekranına geldiğimde sadece tl olan kısım görünüyor. btc veya diğer butonlara tıkladığımda hareket yok. sayfaları açılmıyor.
legendary
Activity: 1153
Merit: 1001
Coin-Turk.com
December 16, 2016, 10:29:25 AM
btc çekme işlemi yapılamıyor. btc çekme emri girmek için yatır/çek ekranına geldikten sonra btc butonun bastığımda herhangi birşey olmuyor.

destek ile konuyu yazıştınız mı?
sr. member
December 16, 2016, 10:13:31 AM
legendary
Activity: 1153
Merit: 1001
Coin-Turk.com
December 12, 2016, 10:40:29 AM
Bu kapitalde standart günlük bitcoin alım satımı yapılabiliyor mu? Ve günlük para transferi yapılabiliyor mu bankalara?

elbette. detaylı bilgi www.bitkapital.com
Pages:
Jump to: