Pages:
Author

Topic: Bitkapital.com - page 17. (Read 32596 times)

legendary
Activity: 2338
Merit: 1070
December 06, 2016, 09:11:15 AM
az önce siteye kayıt oldum. açıkçası hayal kırıklığı yaşadım.
tl çekim işlemleri dışındada btc/ltc/eth yatırıp çekmek için kimlik onayı istiyor.
bu haliyle koinimden pek bir farkı kalmadı benim açımdan.

Eğer tl markete girmeyecekseniz bitshares içinde kripto para göndermek veya çekmek için herhangi bir onay gerekmiyor. Tl / btc değişimi yapmak istiyorsanız kimlik onaylamak zorundasınız, bugün sıkı kimlik denetimi yapan borsalar bile kapanabiliyorken böyle bir beklenti içinde olmak çok yanlış , öyle bi dünya yok malesef.

benim istediğim site içerisinde kimlik onayı olmadan btc/tl trade ypabilmek. btc olarak siteye gircem. trade yapıp yine btc olarak çıkıcam siteden. tl çekim yapmak istemiyorum. bunun içinde kimlik onayı isteniyor
full member
Activity: 218
Merit: 100
December 06, 2016, 08:35:10 AM
tl çekim işlemleri dışındada btc/ltc/eth yatırıp çekmek için kimlik onayı istiyor.

Eğer tl markete girmeyecekseniz bitshares içinde kripto para göndermek veya çekmek için herhangi bir onay gerekmiyor. Tl / btc değişimi yapmak istiyorsanız kimlik onaylamak zorundasınız, bugün sıkı kimlik denetimi yapan borsalar bile kapanabiliyorken böyle bir beklenti içinde olmak çok yanlış , öyle bi dünya yok malesef.
hero member
Activity: 756
Merit: 541
December 01, 2016, 05:49:18 PM
ben şirketten bağlandım evden bağlanamıyorum.

API sunucusu bağlantısı yok.

Lütfen bilgisayarınızın saat ayarını kontrol edin.
Saat ayarının doğru olduğuna emin olduktan sonra bu sayfayı yenileyebilirsiniz. Bilgisayar saati doğru olduğu halde bu uyarıyı alıyorsanız, saati 5 dakika ileri ve geri almayı deneyin, ve bu sayfayı yenileyin. Cüzdanınıza erişimi sağladıktan sonra saati tekrar normale alabilirsiniz. Eğer hala bu uyarıyı alıyorsanız lütfen destek birimimizle irtibata geçin.

Diyor. Sat ayarlarını değiştirdim ama değişiklik olamdı.

Merhaba;

Ben saati 5 dakika geri alınca siteye girebildim ama sorun garip geldi.

İyi dileklerimle
hero member
Activity: 714
Merit: 500
December 01, 2016, 01:31:07 PM
ben şirketten bağlandım evden bağlanamıyorum.

API sunucusu bağlantısı yok.

Lütfen bilgisayarınızın saat ayarını kontrol edin.
Saat ayarının doğru olduğuna emin olduktan sonra bu sayfayı yenileyebilirsiniz. Bilgisayar saati doğru olduğu halde bu uyarıyı alıyorsanız, saati 5 dakika ileri ve geri almayı deneyin, ve bu sayfayı yenileyin. Cüzdanınıza erişimi sağladıktan sonra saati tekrar normale alabilirsiniz. Eğer hala bu uyarıyı alıyorsanız lütfen destek birimimizle irtibata geçin.

Diyor. Sat ayarlarını değiştirdim ama değişiklik olamdı.
legendary
Activity: 2338
Merit: 1070
December 01, 2016, 06:26:51 AM
sr. member
Activity: 448
Merit: 250
December 01, 2016, 06:00:06 AM
Btc -tl arasında çok kayıp yok gibi; preev kuruna göre 257 tl yerine 252 tl mi almış oldunuz?

0.1 BTC yi komisyonlar ve eft ücretleri düşdükten sonra net 252 TL ye satmış oldum.

aynı miktarda BTC yi koinimden yaptım. oradan da net 258 TL ye satmış oldum. ama koinim den TL çekmek için 2 gün bekleyeceğim.

iki yerden de TL çekimi için başvuru yaptım. enpara IBAN ıma hangisinden daha önce para gelecek. ekran görüntüleri ile konuya yazacağım.

Şu an için en azından hız anlamında koinimden çok ileride olduğunu söyleyebiliriz sanırım. Mhanbostanci hocam ödeme bilgisini paylaştıktan sonra netleşecek sanırım bu konu. Koinim e nedense hiç ısınamadım, kayıt bile olmadım. Bitkapital e olacağım şimdi bakalım.
legendary
Activity: 3206
Merit: 1525
December 01, 2016, 04:45:40 AM
Btc -tl arasında çok kayıp yok gibi; preev kuruna göre 257 tl yerine 252 tl mi almış oldunuz?

0.1 BTC yi komisyonlar ve eft ücretleri düşdükten sonra net 252 TL ye satmış oldum.

aynı miktarda BTC yi koinimden yaptım. oradan da net 258 TL ye satmış oldum. ama koinim den TL çekmek için 2 gün bekleyeceğim.

iki yerden de TL çekimi için başvuru yaptım. enpara IBAN ıma hangisinden daha önce para gelecek. ekran görüntüleri ile konuya yazacağım.
hero member
December 01, 2016, 04:38:04 AM
legendary
December 01, 2016, 04:13:49 AM
Kullanımını birisi gerçekleştirip yorumlarını paylaşırsa iyi olur. Bakalım ilk TL çekme işlemini kim yapacak. Konuyu takipteyim.

10:22
Bitcoin cüzdanımdan 0.1 BTC yi openledger'a gönderdim.
ödediğim transaction fee 0.0001469 BTC
10:45 bitcoin ulaştı.

2575 kurla KAPITAL e dönüyorum

11:13
başarısız yazdığına bakmayın. türkçe sıkıntıları var. işlem oldu.
hepsi bu Smiley

aynı zamanda koinime e de 0.1 gönderdim hala bitcoin onaylarını bekliyorum Smiley

edit: koinim'den eft geldi! 01/12/2016 saat 15:04 itibariyle
hero member
Activity: 953
Merit: 504
November 29, 2016, 09:50:30 AM
Hesap onayından sonra para yatırma ve çekme menüsü aktif oldu lakin Bitcoin fiyatında baya fark var gibi
legendary
Activity: 1876
Merit: 1396
The Last Cryptocoin Burner
November 29, 2016, 07:57:56 AM
Gayet karışık arayüzden btc satış emri verdim bakalım nasıl olacak, hesap onayı da gelirse hemen çekeriz.
Css yi en sona bırakmışlar sanırım düz html bütün arayüz
open.btc nedir ayrıca?
bu arada,
kimse para yatıramıyorsa kapitalleri kim alacak ?
hero member
Activity: 896
Merit: 519
November 28, 2016, 02:37:22 PM
Kullanımını birisi gerçekleştirip yorumlarını paylaşırsa iyi olur. Bakalım ilk TL çekme işlemini kim yapacak. Konuyu takipteyim.
hero member
Activity: 756
Merit: 541
November 28, 2016, 02:32:31 PM
Merhaba;

Ellerinize sağlık, notlarımı portalınız üzerinden paylaştım.

İyi dileklerimle
hero member
November 28, 2016, 01:16:03 PM
Ben arayüzü açmayi bile beceremedim. Kullanılmasın diyemi yaptınız analamadım ki?
sr. member
Activity: 421
Merit: 263
November 28, 2016, 01:00:33 PM
Ara yuze baktim da, zerre kadar birsey anlamadim. Sad

Kisaca sorayim, TL yatirip BTC alabiliyor muyuz?
BTC yatirip / satip TL cekebiliyor muyuz?

Tutorial falan yok mu?
hero member
Activity: 602
November 28, 2016, 09:44:33 AM
Değerli Bitcointalk Üyeleri,

Bildiğiniz gibi Bitkapital ekibi olarak yoğun bir çalışma dönemi geçiriyoruz. Yeni nesil borsa platformu Bitshares alt yapısını Türkiye kullanıcılarının hizmetine sunan Bitkapital, Alfa testlerini bitirerek gerçek işlemlere bugün itibarıyla başlamıştır. Sizlerden ricamız ve beklentimiz, sisteme giriş yaparak kayıt olmanız, sistemi anlamaya çalışmanız ve bizlere geri bildirimlerde bulunmanızdır. Bu testler sırasında gerçek alış/satış emirleri girebilir ve işlem yapabilirsiniz. Bize tecrübellerinizi ve yaşadığınız sıkıntıları buradan (https://destek.bitkapital.com/portal/home)  iletirseniz seviniriz. Ayrıca https://destek.bitkapital.com/portal/kb adresinde yer alan bilgi bankası da ilk etapta size yardımcı olacaktır.
legendary
November 27, 2016, 05:21:34 PM
İşte bitshares bu yüzden fiyatı takılı kaldı çok dandik bir arayüzü var basit bi o kadar çok karmaşık platform.
Bu zorluk bitkapitale yansımazsa güzel olur. Waves geciktiği için mi bitshares uygulanacak acaba keşke beklenseydi.

Hocam bitkapital'in derdi btc-tl çevirimi değil ki. bu temelde zaten açık BTC <---> open.BTC <---> KAPITAL <---> TL şeklinde bir akış var altı üstü.
Bir koinim veya btcturk yapısı kadar basit değil kabul ediyorum ama bu sistemi oturturlar ise Türk kripto para camiası için yeni bir dönem başlayacak.
Bir kapital hal hazırda bakkal hesabı ile çalışan fonlara Bitshares ağı üzerinde asset tanımlama ve yapıyı işletme yönünde ücretli danışmanlık verecek.
daha başlangıç aşamasında 3 asset için sitede tanıtıma başlamışlar (CRYPTOMERIAN, IRON FUND,  SATORI TRADES)

Bakalım izleyip göreceğiz.
legendary
Activity: 1568
Merit: 1012
November 27, 2016, 04:23:42 PM
Ben inceliyorum bitshares yapısını bana çok karışık geldi. Ancak gerçekten kendi içinde bir derinliği olan ayrı bir dünya Bitshares.
elindeki BTC yi direk deposit edebiliyorsun anladığım kadarıyla. bitkapial in bu ağda üstleneceği görev şu alacak anladığım kadarıyla;
bitshares ağında XTL isminde bir asset açılacak bunu 1 XTL = 1 TL şeklinde eşitleyecekler.

Misal ahmet'in elinde 10 BTC'si var, TL ye dönmek istedi diyelim. BTC yi direk Bitshares cüzdanına deposit edecek.
Bununla güncel kurdan XTL satın alacak. reel TL ye dönerken de bu XTL leri bitkapital in ana XTL cüzdanına gönderecek.
Arkadaki bir otomasyon senin bitkapitaldeki cari hesabın ile XTL leri gönderdiğin bitsahres adresini eşleştiriyor olacak,
XTL ler bitkapital'e döndüğü anda artık sen bitkapital web sitesinde TL bakiyeni göreceksin. sonrası klasik bankacılık işlemi.

Yani ben işleyiş olarak bunu anladım. Yanlışım varsa joly düzeltsin artık Smiley

İşte bitshares bu yüzden fiyatı takılı kaldı çok dandik bir arayüzü var basit bi o kadar çok karmaşık platform.
Bu zorluk bitkapitale yansımazsa güzel olur. Waves geciktiği için mi bitshares uygulanacak acaba keşke beklenseydi.
legendary
November 27, 2016, 04:08:55 PM
Peki tersi nasıl olacak,
Ahmetin elinde 1000 TL si var. Bununla BTC almak istiyor?
gitti bir bitshares adresi edindi. sonra gitti bitkapital'e üyelik açtı onaylandı vs.
1000 TL yi hedebank tan bitkapital'e EFT yaptı.
sonra??

Bitshares cüzdanında 1000 XTL belirecek işte Smiley
bununla open.BTC satın alıyorsun platformda openledger firması da Bitshares yapısında bitcoin için geçit.
1 open.BTC = 1 BTC şeklinde çeviriyor adamlar. artık elinde BTC var yani. bu kadar.
Zz
legendary
Activity: 1820
Merit: 1077
November 27, 2016, 03:39:53 PM
Ben inceliyorum bitshares yapısını bana çok karışık geldi. Ancak gerçekten kendi içinde bir derinliği olan ayrı bir dünya Bitshares.
elindeki BTC yi direk deposit edebiliyorsun anladığım kadarıyla. bitkapial in bu ağda üstleneceği görev şu alacak anladığım kadarıyla;
bitshares ağında XTL isminde bir asset açılacak bunu 1 XTL = 1 TL şeklinde eşitleyecekler.

Misal ahmet'in elinde 10 BTC'si var, TL ye dönmek istedi diyelim. BTC yi direk Bitshares cüzdanına deposit edecek.
Bununla güncel kurdan XTL satın alacak. reel TL ye dönerken de bu XTL leri bitkapital in ana XTL cüzdanına gönderecek.
Arkadaki bir otomasyon senin bitkapitaldeki cari hesabın ile XTL leri gönderdiğin bitsahres adresini eşleştiriyor olacak,
XTL ler bitkapital'e döndüğü anda artık sen bitkapital web sitesinde TL bakiyeni göreceksin. sonrası klasik bankacılık işlemi.

Yani ben işleyiş olarak bunu anladım. Yanlışım varsa joly düzeltsin artık Smiley

Peki tersi nasıl olacak,
Ahmetin elinde 1000 TL si var. Bununla BTC almak istiyor?
gitti bir bitshares adresi edindi. sonra gitti bitkapital'e üyelik açtı onaylandı vs.
1000 TL yi hedebank tan bitkapital'e EFT yaptı.
sonra??
Pages:
Jump to: