Pages:
Author

Topic: BtcTurk | PRO - page 6. (Read 4319 times)

legendary
Activity: 1904
Merit: 1282
December 11, 2020, 03:39:08 PM
Aslında tl bakiyesinin yanında kullanıcının hesabında seçeceği bir seçenek olmalı ki eğe alışverişte tl limiti yetersiz gelirse belirlenen kripto coinden o tutar o anki fiyattan satılıp işlem tamamlanabilir. Sonuçta btcnin ilk amacı al sakla değildi değilmi?

Ev ve işyerinde internet erişimimim olduğu için mobilde internet paketlerine para vermeyi doğru bulmadığım için sadece arama paketi kullanıyorum.

Her ne kadar kripto paralar olmayacağını söylemiş olsanız bile harika bir haber. Helal olsun.
sr. member
Activity: 2030
Merit: 396
December 11, 2020, 03:31:28 PM
@onurgozupek

hocam çift şifreli bi kart yapsanız, şifrelerden biri tl bakiyesine diğeri de bitcoin ya da kullanıcı neyi seçmişse o bakiyeye bağlı olsa kullanıcı kendi tercihiyle harcasa devrim niteliğinde olabilir. bazen internet erişimi olmayabiliyor. böyle durumlarda hayat kurtarır.
hero member
Activity: 1260
Merit: 957
December 11, 2020, 02:56:13 PM
Detaylar yakın zamanda yayınlanacak. Ancak soruna cevap verebilirim.

Evet debit kart sadece TL bakiyeni kullanacak.

Çünkü kriptoparanın kontrolü kullanıcıda olmalı. Kimse TL harcamak için, Bitcoin'ini, Ethereum'unu veya XRP'sini istemediği bir fiyattan satmak istemez.

Ama isteyen herkes, kriptoparasını anında satarak TL'ye dönebilir.

Örneğin, restoranda hesap istedin. Uygulamadan bakiyene baktın ve yemeğin parasını ödeyecek kadar TL yok hesabında. Sana hesap gelene kadar, hesabından istediğin kriptoyu satıp TL'ye çevirebilir, POS makinesinde ödeme yapabilirsin. Bekleme, karta aktarma yok. TL bakiyen, ödeyeceğin tutara yetiyorsa, ödeme gerçekleşecek.

Bir başka örnek olarak kartla otomatik ödeme talimatı verdiğini düşün. Gecenin 2'sinde Bitcoin düşmüşken X firma hesabından otomatik ödemeyi gerçekleştirdiğinde zarar etmiş olursun. Bu gibi tatsız durumları baştan engellemek için kart sadece kullanılabilir TL bakiyesini harcayabilecek.

Kartın ücreti/aidatı olmayacak.

Kartın çıkması güzel olur çok acil durumlarla karşılaşmışlığım oldu örneğin bu pazartesi günü bir kargom gelmişti sabahın köründe ben akşama doğru gelir diye hesap etmiştim ona göre para gelecekti atmden çekip ödemesini yapacaktım. Lakin alacaklı gibi kapıyı çaldı arkadaş kargo diyerek dedim atm'ye gidelim beraber çekip vereyim dedim pos cihazımızda var dedi kartta da yok iki dk bekleticem dedim btcturk'te bir miktar bozdurdum hesabıma aktar dedim birkaç dakika içinde Ziraat hesabıma gelmişti.

Aslında bozdurup çekim yapmakta çok hızlı btcturkte lakin onaylı bankalar veya kullandığımız bankaların sistemlerinde gecikmeler olabileceği için ücreti aidatı olmaması sebebiyle kullanılabilir. İlk açtığım ve en düzenli kullandığım Btctürk'ün bu ülkede bu sektörde gelişmelere çok büyük faydası var buradanda ufak bir teşekkür etmek isterim açıkcası.

Alıntı yaparak mesajı daha da çoğaltmayayım ancak şu şifre mevzusu gerçektende çok bunaltıyor diğer platformlarda da var böyle karşımıza çıkması. Lakin btcturk'ün mobil sürümünde bazen 1 bazen 2-3 haftada bir çıkış yapıyor hesaptan tekrar 4 hane şifre belirle biometriği aktif et bir iki dakikalık iş ama bunaltıyor insanı yapacak birşey yok Cheesy

Şifre sıfırlama hatırlatması yapılabilirse gerçekten güzel olur.
hero member
Activity: 1285
Merit: 591
In #Bitcoin me trust
December 11, 2020, 02:05:04 PM
En aceleniz olduğu durumlarda şifre değiştirmeye zorlanmanız tabi ki hoş değil buna katılıyorum. Ancak bunu önlemek için de seçeneğiniz var: Şifrenizi belirli aralıklarla değiştirmek. Hatta bunu alışkanlık haline getirmeniz kendi güvenliğiniz için zorunlu.

Ancak piyasa hareketine göre şifre değiştirme zorunluluğunun es geçilmesi istenmeyecek sonuçlara yol açar. O yüzden bu bir seçenek değil maalesef.

Şifrenizin süresinin dolmasına X gün kala uyarı e-postası gönderilmesi de işinize yarayabilir. Bunun için yazılım ekibinden talepte bulunacağım. Sonucu buradan paylaşırım.
legendary
Activity: 2912
Merit: 1150
December 11, 2020, 02:30:23 AM
90 gün olmadan şifrenizi değiştirmeniz, şifre değiştirme uyarısının "ansızın" karşınıza çıkmasını engeller 😀

Umarım şifre değiştirmenin, güvenliğiniz için olduğunu iş işten geçtikten sonra öğrenmek zorunda kalmazsınız...

Ben haftasonu bilgisayarı açmayınca, e-posta hesabına giriş yaparken parola soruyor, parolayı girmek için parola yöneticisini açıyorum, 2FA kodu soruyor. 2FA'yı girdikten sonra sayfayı yenilemem gerekiyor, vs. vs. 😀  Alt tarafı bi eposta okuyacağız 3 kere şifre giriyoruz demiyorum. Bilgisayarın başına benden başkası da geçmiş olabilir. Değil mi? (şaka şaka olamaz tabi ama yine güvenlik önlemi iyidir)

simdi nasıl bir sistemle sitelerdeki sifremi belirlediğimi burada yazmayayım ama kullandıgım major borsalar,mail ve ceşitli sitelerin sifreleri birbirinden bagımsız olarak farklı tarzda kullanıyorum. ve nedense ne zaman acil bir işim olsa Murphy kanunları bu sifre değiştirmede karsıma cıkıyor. ve aynen @ekiller in dediği oluyor,

"Bu otomatik şifre değiştirme her nedense hep münasebetsiz zamanlarda karşıma çıkıyor. Ya dışarıda oluyorum ve birisine kripto göndermek, yada acilen TL  çekmek için giriş yapayım diyorum.  Hop !  şifre süreniz doldu değiştirin. Hadi bakalım ayak üstü şimdi yeni şifre belirle, yok şu oldu bu olmadı, şu kadar karakter gir bu kadari ascii olsun bu kadarı büyük, bu kadarı küçük harf olsun. (birde o girdiğim şifreyi aklımda tutmam gerekiyor yani o anda. O münasebetsiz anda. Mobilde oluyorum genelde)  Anlatabiliyor muyum? Lüften bunu opsiyonel hale getirin. isteyen 90 günde bir değiştirsin. İsterse 3 günde 1 değiştirsin aşırı iyi süper ötesi güvenlik sağlamış olsun kendine."

ha sundan eminim abcd1234 gibi sifre kullanan binlerce üyenizde vardır. bilgisayarı ara sıra kurcalanmıs uyelerinizde vardır. ve genel bir koruma saglıyorsunuz  ama en azından opsiyonlardan bu kuralı kapayabilirsiniz.
btc %10 dustugunu canlı olarak gorurken hesaba girmeye calıstıgınızda sifrenizi değiştirin yazısı cıkınca sinir stres nerelere geliyor tahmin edebilirsiniz.
hero member
In #Bitcoin me trust
December 11, 2020, 01:56:37 AM
@onurgozupek hocam btcturk pro için debit kart başvuruları aralık ayında olacak diye haberlerde çıkıyor. kartla ilgili bilgiler vermeniz mümkün mü? bir de sadece hesabımızda yer alan türk lirası ile mi kartı kullanabiliyoruz? mesela içinde xrp var onu otomatik tl'ye çevirip işlem yapma şansı yok mu? son soru da kart ücreti vs nedir?

Detaylar yakın zamanda yayınlanacak. Ancak soruna cevap verebilirim.

Evet debit kart sadece TL bakiyeni kullanacak.

Çünkü kriptoparanın kontrolü kullanıcıda olmalı. Kimse TL harcamak için, Bitcoin'ini, Ethereum'unu veya XRP'sini istemediği bir fiyattan satmak istemez.

Ama isteyen herkes, kriptoparasını anında satarak TL'ye dönebilir.

Örneğin, restoranda hesap istedin. Uygulamadan bakiyene baktın ve yemeğin parasını ödeyecek kadar TL yok hesabında. Sana hesap gelene kadar, hesabından istediğin kriptoyu satıp TL'ye çevirebilir, POS makinesinde ödeme yapabilirsin. Bekleme, karta aktarma yok. TL bakiyen, ödeyeceğin tutara yetiyorsa, ödeme gerçekleşecek.

Bir başka örnek olarak kartla otomatik ödeme talimatı verdiğini düşün. Gecenin 2'sinde Bitcoin düşmüşken X firma hesabından otomatik ödemeyi gerçekleştirdiğinde zarar etmiş olursun. Bu gibi tatsız durumları baştan engellemek için kart sadece kullanılabilir TL bakiyesini harcayabilecek.

Kartın ücreti/aidatı olmayacak.
sr. member
Activity: 1610
Merit: 329
December 10, 2020, 07:28:00 PM
@emrecemsan aldığın hata ile ilgili destek ekibine bilgi verebilir misin? Forumdan btcturk.com hesabına DM ile gönderebilirsin. ( https://bitcointalk.org/index.php?action=pm;sa=send;u=134481 )

Uygulamanın versiyonu (açılışta sağ altta yazar)
Hangi cihaz
Hangi işletim sistemi versiyonu
Hata mesajı
Bilgisayardan giriş yapınca sorunu fark ettim. Telefon numaramı doğrulamam gerekiyormuş. Değiştirdiğim için öyle bi sıkıntı olmuş.
İlginiz için çok teşekkür ederim.
legendary
Activity: 2254
Merit: 1446
Cashback 15%
December 10, 2020, 05:33:04 AM
@onurgozupek hocam btcturk pro için debit kart başvuruları aralık ayında olacak diye haberlerde çıkıyor. kartla ilgili bilgiler vermeniz mümkün mü? bir de sadece hesabımızda yer alan türk lirası ile mi kartı kullanabiliyoruz? mesela içinde xrp var onu otomatik tl'ye çevirip işlem yapma şansı yok mu? son soru da kart ücreti vs nedir?
hero member
In #Bitcoin me trust
December 10, 2020, 05:12:34 AM
@emrecemsan aldığın hata ile ilgili destek ekibine bilgi verebilir misin? Forumdan btcturk.com hesabına DM ile gönderebilirsin. ( https://bitcointalk.org/index.php?action=pm;sa=send;u=134481 )

Uygulamanın versiyonu (açılışta sağ altta yazar)
Hangi cihaz
Hangi işletim sistemi versiyonu
Hata mesajı
sr. member
Activity: 1610
Merit: 329
December 09, 2020, 06:08:04 PM
telefon numaramı güncellemek istedim. 15 dakikada dönüş yapıp hallettiler. Destek ekibi çok iyi çalışıyor.

Sıkıntı olarak mobil uygulamadan 2Fa oluşturmak istediğimde sürekli hata alıyorum. bu benden kaynaklı mı yoksa mobil uygulamanın sorunu mu ? (henüz bilgisayara geçmediğim için bilgisayardan deneyemedim. o yüzden mobil uygulama diye belirttim.)
legendary
Activity: 2212
Merit: 1112
LLP Programming & Electronics
December 08, 2020, 02:21:37 AM

Değerli BTCturk yetkilileri,

Yahu arkadaşlar, bakın şura da   https://bitcointalksearch.org/topic/m.55424709

2.  ve 4.  maddede

Kaç ay önce  bahsettiğim konular var. Yukarı da @cabsav da benim orada değindiğim 4. maddeden bahsetmiş.  (otomatik şifre değişimine zorlanma)

2. madde ise hala düzeltmediğiniz, tabloda mumları  1Gün ve üzerine ayarlayında browserların donması. 

Şimdi tekrar özet geçerek yazıyorum (yeni fark ettiğim sorunlar ile beraber) 

1-  Grafikler 1 gün ve üzerine ayarlanınca browserlar bir süre sonra çakılıyor (bunu aylar önce 2 kere daha farklı konu açarak söylemiştim size)

2- Ben 90 günde 1 şifre değiştirmek istemiyorum. Bunun adına siz güvenlik diyor olabilirsiniz ama bence alakası bile yok güvenlik ile bunu ayrı tartışırız isterseniz.
Bu otomatik şifre değiştirme her nedense hep münasebetsiz zamanlarda karşıma çıkıyor. Ya dışarıda oluyorum ve birisine kripto göndermek, yada acilen TL  çekmek için giriş yapayım diyorum.  Hop !  şifre süreniz doldu değiştirin. Hadi bakalım ayak üstü şimdi yeni şifre belirle, yok şu oldu bu olmadı, şu kadar karakter gir bu kadari ascii olsun bu kadarı büyük, bu kadarı küçük harf olsun. (birde o girdiğim şifreyi aklımda tutmam gerekiyor yani o anda. O münasebetsiz anda. Mobilde oluyorum genelde)  Anlatabiliyor muyum? Lüften bunu opsiyonel hale getirin. isteyen 90 günde bir değiştirsin. İsterse 3 günde 1 değiştirsin aşırı iyi süper ötesi güvenlik sağlamış olsun kendine.

3- CloudFlare (CF diyeceğim kısaca) ayarlarını tapa gaz açmışsınız sanırım. Hayırlısı olsun. Bunu son zamanlarda fark ettim. Açıkçası daha önceden fark etmiyordum hatta CF kullandığınızı da bilmiyordum. Yeni mi kullanmaya başladınız yoksa ayarlar mı değişti bilmiyorum ama Browser URL kısmında ekstra ibareler çıkmaya başladı ve bazen sayfa yüklenmiyor. Öyle boş boş kalıyor. Ya sanki session timeout olmuş gibi yada cache den sayfayı çekemiyor gibi. Bu esnada nereye tıklasam tepki vermiyor sayfa ve manuel olarak URL den  pro.btcturk.com ana sayfaya dönüyorum.
 Şimdi sizin bu 360 DK lık zaman aşımı süreniz var ya. O illetten kurtulmak için ben browser refresh eklentisi kullanıyordum ve her 50 dk da bir sayfayı otomatik yenileyerek logout olmadan kalıyordum ne güzel.  Şimdi bu aşırı agresif CF ayarları yüzünden sanırım o da güme gitti.   Çünkü örneğin ben ....:

https://pro.btcturk.com/hesap/varliklarim     sayfasında  bırakıyor ve refresh yapıyordum 50 dk da bir    ama şimdi bu url kendi kendine

https://pro.btcturk.com/hesap/varliklarim?cf_cgt_zghkl_tk__=wweDSDsdsd34er5     gibi bir şeye dönüşüyor. Ve bu URL de  refresh edilemiyor.   

Yani bu da güme gitti.   Eee bana da tası tarağı toplayıp gitmek kalıyor geriye. Yetti gari. Kaç zamandır üşenmeyip o kadar dil döküp yazıyorum size burdan sevgiliye mektup yazar gibi. 

Şimdiye kadar kripto ile tanıştırdığım herkese  (ailem akrabalarım dahil)   BTCturk ü öneriyordum. Bu önceliğim artık değişti son zamanlarda. 
Üzülerek sizden ayrıldım, çünkü hayatımı kolaylaştırmak yerine zorlaştırmaya başladınız bu konuda. Yukarıda bahsettiğim konularda düzeltmeye giderseniz yine memnuniyet ile btcturk kullanmak isterim. Bu konuda çevrem ve yönlendirdiğim kişi sayısı dikkate değer seviyededir. 

Size başarılar dilerim.

hero member
In #Bitcoin me trust
December 07, 2020, 10:41:50 AM
90 gün olmadan şifrenizi değiştirmeniz, şifre değiştirme uyarısının "ansızın" karşınıza çıkmasını engeller 😀

Umarım şifre değiştirmenin, güvenliğiniz için olduğunu iş işten geçtikten sonra öğrenmek zorunda kalmazsınız...

Ben haftasonu bilgisayarı açmayınca, e-posta hesabına giriş yaparken parola soruyor, parolayı girmek için parola yöneticisini açıyorum, 2FA kodu soruyor. 2FA'yı girdikten sonra sayfayı yenilemem gerekiyor, vs. vs. 😀  Alt tarafı bi eposta okuyacağız 3 kere şifre giriyoruz demiyorum. Bilgisayarın başına benden başkası da geçmiş olabilir. Değil mi? (şaka şaka olamaz tabi ama yine güvenlik önlemi iyidir)
legendary
Activity: 2912
Merit: 1150
December 07, 2020, 10:20:42 AM
Ansızın gelen sifre değiştirme sayfanızdan vazgeçin lütfen. Sifrenizi yenilemek istermisiniz gibi bir opsiyon koyun. Tamam bizim güvenliğimiz için yapıyorsunuz iyi niyetlisiniz ama ne zaman acil btcturke girmem gerekse çat önüme sifrenizi yenilemeniz lazım cıkıyor.
sr. member
Activity: 669
Merit: 318
Kriptopara Alım Satım Platformu
December 04, 2020, 07:17:47 AM
Değerli kullanıcılarımız,

BtcTurk, Flare Networks’ün gerçekleştireceği SPARK Dağıtım Programı'nı (Airdrop) destekleyecektir.

SPARK yatırma ve çekme işlemleri ile ilgili olarak önümüzdeki günlerde duyuru yapılacaktır.

SPARK Dağıtım Programı'nın  BtcTurk tarafından destekleniyor olması SPARK’ın BtcTurk platformunda listeleneceği anlamına gelmemektedir.
sr. member
Activity: 1624
Merit: 304
kycfree
November 25, 2020, 02:45:44 PM
DASH/TRY, DASH/USDT ve DASH/BTC grafiklerine bakarsanız, hepsinde aynı saatte benzer hareketleri görebilirsiniz. Fitilerin uzunluğuna bakarak, hacimli bir hareket olmadığını söylemek mümkün. Emirleri kullanıcılar verdiği için, API veya web/mobil arayüz kullanıcılarından birinin hatalı emir vermiş olma ihtimali olabilir.

Fiyatlardaki hareketlerde BtcTurk'ün herhangi bir etkisi ya da müdahalesi bulunmadığını da tekrar hatırlatayım...

Benim anlamadığım bu konuda BtcTurk neden bu kadar sık eleştiriliyor geçtiğimiz günlerde bir haber gördüm forumda konusu da mevcut https://bitcointalksearch.org/topic/bitcoin-fiyat-binancete-630-bin-liray-gordu-5291247 bitcoin fiyatı binance'da 630 bin lirayı görmüş.Yani borsalar bu işlemler için sadece aracı pozisyonunda değil mi  Huh Yoksa benim kaçırdığım bir şey mi var.
hero member
In #Bitcoin me trust
November 25, 2020, 05:03:16 AM
DASH/TRY, DASH/USDT ve DASH/BTC grafiklerine bakarsanız, hepsinde aynı saatte benzer hareketleri görebilirsiniz. Fitilerin uzunluğuna bakarak, hacimli bir hareket olmadığını söylemek mümkün. Emirleri kullanıcılar verdiği için, API veya web/mobil arayüz kullanıcılarından birinin hatalı emir vermiş olma ihtimali olabilir.

Fiyatlardaki hareketlerde BtcTurk'ün herhangi bir etkisi ya da müdahalesi bulunmadığını da tekrar hatırlatayım...
sr. member
Activity: 1176
Merit: 305
November 24, 2020, 10:52:19 PM
Dash bugün 1500 lira oldu normalde 100 dolar falandı, yukarı yönde stoplar mı çalısıyor ne oluyor ? Geçen günde farklı bir coin ucmustu cardano galiba .Fiyatlarda ilginç oynakliklar var bu aralar BTCTurkte. Bu da güven sarsabilir sizin açınızdan.
newbie
Activity: 24
Merit: 0
November 24, 2020, 06:44:37 PM
Api ile işlem yapan kullanıcıların yaşadığı bir sorun var , bot kar görüp işleme girdiğinde zarar ederek sonuçlandığı oluyor, bunun sebebi emrini kouyp çeken diğer botlar. Herhangi bir kullanıcının emir koyup çekmesiyle ilgili bir kısıtlama yok. "Emir uygulanma oranı"takip edilirse verdiği limit emirlerin %90 ı iptal edilen hesaplar ortaya çıkacaktır bu hesaplara emir iptal süresi konabilir yani bir emri girince 3 sn 5 sn iptal edemezsin gibi böylece kendisi ciddi zarar etmeyeceği gibi market piç olmaktan kurtulmuş olur. Paribu bunu kontrol ediyor sanırım limit emir iptal edenlere uyarı veriyor hesap banlıyor, bu yüzden bot istemiyoruz kafasındalar halbuki düzenleme getirir ve kontrol edebilirsin bu durumu bahsettiğim gibi. Binance bunu yapıyordu ama kuralı vardı aradım ama bulamadım emir geri dönüşüm rasyosu gibi bir adı vardı.
Sonuçta iş yapan kullanıcılarını düşünüyorsa btcturk marketi piç eden kullanıcılarına limit koymalı.
bu bahsettiğim sorun apiye özel değil el ile işlem yapanları da etkiliyor. El atılmaz ise ileride büyük sorunlara gebe olabilir daha önce konuyu gündeme getirmiştim ama yeterince ilgi çekmemiş sanırım Yazılım ekibinin haberi var diye hatırlıyorum Undecided

Size katılıyorum 155000 TL diyelim fiyat benim alacagım miktar ortalama fiyatı ve satışdaki miktarı hesaplatıyorum  1 saniye içinde 156000'den almış oluyor bu durum yaşandıgında kardan oluyorum o yuzden artık limitli pozluyorum oda riskli oluyor şansa işlem yapıyoruz. Grin Grin
newbie
Activity: 24
Merit: 0
November 24, 2020, 04:13:56 PM
Api ile işlem yapan kullanıcıların yaşadığı bir sorun var , bot kar görüp işleme girdiğinde zarar ederek sonuçlandığı oluyor, bunun sebebi emrini kouyp çeken diğer botlar. Herhangi bir kullanıcının emir koyup çekmesiyle ilgili bir kısıtlama yok. "Emir uygulanma oranı"takip edilirse verdiği limit emirlerin %90 ı iptal edilen hesaplar ortaya çıkacaktır bu hesaplara emir iptal süresi konabilir yani bir emri girince 3 sn 5 sn iptal edemezsin gibi böylece kendisi ciddi zarar etmeyeceği gibi market piç olmaktan kurtulmuş olur. Paribu bunu kontrol ediyor sanırım limit emir iptal edenlere uyarı veriyor hesap banlıyor, bu yüzden bot istemiyoruz kafasındalar halbuki düzenleme getirir ve kontrol edebilirsin bu durumu bahsettiğim gibi. Binance bunu yapıyordu ama kuralı vardı aradım ama bulamadım emir geri dönüşüm rasyosu gibi bir adı vardı.
Sonuçta iş yapan kullanıcılarını düşünüyorsa btcturk marketi piç eden kullanıcılarına limit koymalı.
bu bahsettiğim sorun apiye özel değil el ile işlem yapanları da etkiliyor. El atılmaz ise ileride büyük sorunlara gebe olabilir daha önce konuyu gündeme getirmiştim ama yeterince ilgi çekmemiş sanırım Yazılım ekibinin haberi var diye hatırlıyorum Undecided

Api bu akşam üstü kasmaya başladı işlemleri yerine getirmediği için botum kafayı yedi. https://prnt.sc/vpcchz şuraya bakın kac defa emir acmış emirlere yetişemediği için reklam yapacagınıza biraz yatırım yapın şu alt yapıya!

edit: şuan düzelmiş durumda ufacık yavaşlama 1500 TL maliyete patladı bana....
legendary
Activity: 1865
Merit: 1387
The Last Cryptocoin Burner
November 24, 2020, 08:24:59 AM
Pages:
Jump to: