Author

Topic: BTC/USD ve BTC/TRY Fiyat Takibi, Spekülasyon, Tartışma Alanı - page 163. (Read 1109040 times)

jr. member
Activity: 154
Merit: 1
Ben söylemiştim zaten abd deki seçimleri bekleyecek ancak ondan sonra yükseliş görülecek diye şimdi yavaş yavaş test aşamasında görülüyor. Ortalık da öncekine göre hayli duruldu işte şimdi tetikte olmak gerek haydi hayırlısı.
full member
Activity: 1176
Merit: 159
craig kaybetmiş görünüyor, acaba btc bu olaylar nedeni ilemi düşüşe geçti yoksa zaten düşeceği vardıda bu yüzden mi düştü? bunu merak ediyorum. bakalım tekrar 6000$ üzerine çıkacak mıyız? her yeni dibin ardından sağlam yükselişler gördük, kasım rallisi dediler elimize verdiler bu arada yine.
legendary
Activity: 2912
Merit: 1150
craig elindeki tum btcleri dumplasın sımdı. siktirsin gitsin sonra bu piyasadan eline verdiler kendi forkunu.

O ne demek hocam ? Forkunu eline verdiler derken istediğini mi aldı yoksa ters mi tepti ? Nereden görebilriiz ?

bitcoin cash denen scam forklanacaktı craig denen herif benim dediğim olacak dedi roger benimki. sonra craig komple ekosistemi tehdit etti. kısaca bu sekılde olaylar oldu suan roger kazanıyor savası.craig guya kaybedecek olsaydı tum btc lerını satıp ekosistemin icine sıcacaktı. piyasalar o yuzden bu kadar karısık.
member
Activity: 322
Merit: 32
Bitcoin Cash başlı başına hataydı ve desteği olmaması gerekiyordu ama Roger Ver ve Jihan Wu yüzünden forklandığından beri 4. sırada şimdi forkun forkunu yapmak için çabalayıp başında kavga ediyorlar. BCH yi piyasa umursamasaydı ve kaybolup gitseydi kimse böyle bir şeye tekrar kalkışmazdı.

İşin forkunu çıkardılar...
newbie
Activity: 174
Merit: 0
craig elindeki tum btcleri dumplasın sımdı. siktirsin gitsin sonra bu piyasadan eline verdiler kendi forkunu.

O ne demek hocam ? Forkunu eline verdiler derken istediğini mi aldı yoksa ters mi tepti ? Nereden görebilriiz ?
legendary
Activity: 2912
Merit: 1150
legendary
Activity: 1596
Merit: 1014
Alım için son fırsatlar olabilir btc için.Bcc forkundan sonra btc yeşil mum gelebilir.
newbie
Activity: 174
Merit: 0
Bch kimin umrunda hakkettiği yere dönüyor zatenn ! Btc 4900 deneyecek mi yoksa tamam mı onu kestiremiyorum.Kademeli alım yaparak giriyorum umarım zararımı kurtarırırm kârda göZüm yok Smiley

Bu 4000 tl zarar çok zoruma gitti , belki hiç etkilemez beni ama kurtarmadan gitmeyi düşünmüyorum..
legendary
Activity: 1890
Merit: 1037
BCH ye cok ciddi dump gelebilir,

kimsenin forktan sonra bch tutacagini sanmiyorum.
legendary
Activity: 1596
Merit: 1014
Bitfinex te bch 250 usd ye düşmüş
full member
Activity: 398
Merit: 101
Nasıl bi piyasa böyle ya, Craig Wright forkda başarısız olursam elimdeki btcleri satıp btcyi 1000 dolara indiririm diyo, bir cümleyle koskoca piyasa çöküyo.
Bunlar kesin BCH shortlayıp bi günde %50 kar etmiştir. Olan yine küçük yatırımcıya oldu, büyükler yine parasına para kattı.
sr. member
Activity: 2142
Merit: 418
son 15 dakika bakalım neler olacak.

https://cash.coin.dance/
newbie
Activity: 21
Merit: 1
Acaba düşer mi, 5000 ler görülür mü, yoksa 4800 e değecek mi denilip duruyordu. Ahanda düştü işte.
Bu aslında hepimiz için daha hayırlı olabilir. Piyasa hareketlendi en azından.
sr. member
Activity: 658
Merit: 280
Ortamın tam da böyle bir olaya ihtiyacı vardı ve bu ihtiyaç giderildi.

6000$ olduğunda ''Ne satacağım artık bu saatten sonra da satılmaz'' diyenleri bile bir korku sardığına göre planda bir değişiklik yok. Yıl sonu için yeni bir dip düşüncem vardı ve şimdi bu gerçekleşiyor. 2019'un ortalarına doğru hepsi unutulur yaşananların.

Bir balina daha ekmeğinin peşinde suyu bulandırıyor sadece. Yani ben de balina olsam sıkılırdım bu durgun ortamdan. Nakitim var Bitcoin'im var ama heyecan yok.

Gözünüz altlarda olsun stoplu ufak ufak Bitcoin miktarınızı arttırın.

Bu adamlar aynı bizim vekiller gibi. Mecliste birbirlerine girerler, meclisin bahçesinde sigara içmeye çıkıca enseye şaplak takılırlar.
member
Activity: 301
Merit: 22
libertas veritas aequitas
shortlayarak piyasayı sıkıştırmak kendi ayağına sıkmak olur. üretici sattığı malın fiyatının yüksek olmasını ister. fiyatı shortlayarak düşürürsen; shorttan kazanır madencilikten kaybedersin. teknik olarak bu sadece yeni müşterilerin ve seninle beraber shortlayan diğer trader ların işine yarar üreticinin değil.

Long açıldığında Yükseldiğinde herkes nasıl kazanıyorsa düştüğünde de herkes doğal olarak kazanacak.
Adam elindeki güç ile ister short ister long açarak yine de kazanır.

Hatta düşerse daha fazla kazanır swap veren yer ile çalışıyorsa.

Bu arada dün olan düşüş hakkında benim fikrimde bch çatallanmasıydı.

Hatta milletin bch cüzdanlar kapalı durumdayken bir atak daha yaparlar mı acaba diye düşünüyorum?

Yatırım tavsiyesi değil, hayal mahsulleri ofisinden geliyorum.
full member
Activity: 344
Merit: 134
shortlayarak piyasayı sıkıştırmak kendi ayağına sıkmak olur. üretici sattığı malın fiyatının yüksek olmasını ister. fiyatı shortlayarak düşürürsen; shorttan kazanır madencilikten kaybedersin. teknik olarak bu sadece yeni müşterilerin ve seninle beraber shortlayan diğer trader ların işine yarar üreticinin değil.
full member
Activity: 1176
Merit: 159
bir craig wright denen pezevenk eksikti, roger ver ile ikisi sahtekarın önde gideni kimseninde bunlara destek vereceğini sanmıyorum, yine fork vs ayağına bchyi parlatırlar önce sonra da dibi boylarlar. btc yoluna devam eder kimseninde 1000$ yapmaya gücü yetmez, bir tarafa patlayacaktı patladı ama 3 aydır boşuna bekledik hazır bu kadar düşmüşken 4k vs en dibi görelimde artık önümüze bakalım.
member
Activity: 301
Merit: 22
libertas veritas aequitas
Bikaç saat önce Jihan BCH forkuna savaş açarsam kötü olur demiş. BTCdeki hash gücümü BCH forkuna kaydırırsam BTC 5000inin bile altına iner demiş. Düşüşün sebebi büyük ihtimal bu.
Kaynak: theymosun mesajları. Orijinali:

Jihan is reported to have said a few hours ago regarding the BCH fork, "I have no intention to start a hash war with CSW, because if I do (by relocating hash power from btc mining to bch mining), btc price will dump below yearly support; it may even breach $5000. But since CSW is relentless, I am all in to fight till death!" I think he or someone aligned with him dumped on low volume in order to send some kind of message, though I'm not sure what that message is supposed to be: there really shouldn't be much fundamental relationship between hash power and prices except insofar as it causes technical issues (eg. slow blocks -> higher fees), but no BTC issues seem likely here.

Cihan efendinin söyledikleri boş bir tehditten öte değil bence. Bu söylemden sonra piyasanın verdiği mesajın, tehdit karşısında yaşadığı korku değil karşı bir tehdit olduğunu düşünüyorum.

Verilen mesaj bence şudur; cihan efendi, sen bir üretici olarak (en basit anlatımla bir domates üreticisinden farklı değildir) piyasaya btc tedarik ediyor olabilirsin, hash gücünü çektiğinde btc geçici süreliğine onay sorunları vs. yaşayabilir, doğrudur (daha önce de yaşanmamış birşey değildir, bch forkunda yaşanmıştır), ama sen olsan da olmasan da, zorluk yeniden ayarlanacak, btc üretilmeye, sistem işlemeye devam edecektir. Ürettiğin malın fiyatını öyle bir yere indiririz ki, fiyat senin üretim maliyetinin bile altına inebilir. Bu durumda elinde milyon dolarlık cihazla ortada kalırsın ya da ürettiğini sen tüketmek zorunda kalırsın. Sen ürettiğini, üretim maliyetinin üzerinde karlar ile satmak zorundasın, ama ben tersine işlemler (short) ile yani satarak bile kar edebilirim.

Yani; bu işler arz ve talep üzerine kuruludur. Hiç kimse tek başına arz ve talep dengesini bozacak kadar güçlü değildir. Kimse madencilerin tek başına fiyat üzerinde etkili olduklarını düşünmesin. Cihan hayal aleminde yaşıyor. Talep tarafındaki güçler kendisine bunu hatırlatabilecek kadar da güçlüdür. Böyle olaylar piyasanın olgunlaşması için gereklidir.

Yatırımcının bu olaylar karşısındaki kar ve zarar durumları tamamen ayrı bir konudur.

Şahsi düşüncelerimdir yatırım tavsiyesi içermez.

Burada temel olarak yanlış düşünüyorsun, adam tüm elindeki ve ürettikleri ile ile short açarak piyasayı sıkıştırabileceğini neden düşünmüyorsun.
Sadece piyasalar yükselirken para kazanılmıyor düşerken çok daha iyi kazanılabiliyor.
Ve hatta öyle bir shortlar ki üretimin altında fiyata elinden malını bile alır milletin..
Son 3-4 mesajımda bitmex konusu ve bu konunun bir önceki sayfasında kısaca bahsetmiştim bu konulardan. Göstere göstere geldiler nasıl fark etmediniz ben anlamadım ki..

Money is power..
legendary
Activity: 1498
Merit: 1007
bu zibidileri biz yarattık her fork'um var diyene tuz uzattık real btc savaşı şimdi real cash savaşına döndü böyle kendi ceplerinden başka bir şey düşünmeyen orospu çocuklarının ağzına bakılması da piyasanın acizliğinden başka bir şey değil şimdi beklesinler bakalım kurumsal yatırımcıyı gelir gelir yaprak gelir  Grin
Jump to: