Author

Topic: BTC/USD ve BTC/TRY Fiyat Takibi, Spekülasyon, Tartışma Alanı - page 287. (Read 1109040 times)

full member
Activity: 475
Merit: 127
Yön aşağı halen çok baskı var 10bin altında fazla durduk burdan bi inerse vay haline dipsiz kuyu  Huh 38binden kademeli alışlara başladım.
full member
Activity: 1176
Merit: 159
bununda üstesinde gelicek sanki kendini 10k üstüne atıyor hemen. artık yetti suyu çıktı 8k gelmiyor işte zorlamayın eskisi gibi salak değil millet 2014 krizi çıkartmaya çalışıyorlar sanki 8k gelirse 2014 krizine dönecek ortam..
full member
Activity: 336
Merit: 101
https://www.bloomberg.com/news/articles/2018-01-30/crypto-exchange-bitfinex-tether-said-to-get-subpoenaed-by-cftc

anladığım kadarıyla Tether'ı ve Bitfinex'i çağırmışlar bu basılan paralar konusunda.
legendary
Activity: 2310
Merit: 1028
Bu ara sanki danışıklı üst üste kötü haberler çıkartılıyor/çıkıyor. Ama bir türlü yıkamadılar her darbe de kalkıyor ayağı bir doğrulsa tutamazlar artık. Facebook'ta vurdu darbesini ama ICO reklamlarına yönelik anladığım kadarıyla.

Bence hepsi danışıklı dövüş.. Bir yere kadar belirlenmiş bir fiyat var ortada. İster komplo teorisi diyin ister başka şey. Aslında grafiğe bakınca herşey anlaşılıyor. Meşhur şu dead cat bounce vs.. olan spekülatif piyasa grafiği yok mu.. 3 days falan ayarlayınca iyice bir gün yüzüne çıkıyor...
sr. member
Activity: 588
Merit: 250
Bu ara sanki danışıklı üst üste kötü haberler çıkartılıyor/çıkıyor. Ama bir türlü yıkamadılar her darbe de kalkıyor ayağı bir doğrulsa tutamazlar artık. Facebook'ta vurdu darbesini ama ICO reklamlarına yönelik anladığım kadarıyla.
hero member
Activity: 756
Merit: 541
Merhaba;

Düşüş dünden başladığına göre ilgili konu daha eski demek. İlgili regülasyonlar bugün itibarı ile Güney Korde'de devreye girmiş. Al sana formasyon.

http://www.telegraph.co.uk/technology/2018/01/30/bitcoin-dips-south-koreas-cryptocurrency-rules-come-effect/

İyi dileklerimle
sr. member
ABD vadeli işlemler komisyonu Bitfinex ve Tether'e mahkeme celbi yolladı diye Bloomberg kaynaklı bir haber dolanıyor piyasada o yüzden bi anda yüklü satışlar yedi BTC.
Yanlız bildiğim Bitfinex amerika vatandaşlarını engellemişti ve araştırdığım kadarıyla bu haber eski sırf fiyatı düşürmek için yapıldı sanki.

Edit: Bu davet 6 Aralık 2017 de yapılmış. Bloomberg te de bi balina var anlaşıldı iyi silkeledi.
member
Activity: 138
Merit: 12
https://www.forbes.com/sites/forbescoachescouncil/2017/12/01/the-bots-of-bitcoin/#5d6a7a845b08

Bu siteyi okuyun neden düştügünü tahmin etmeye çalışın.Arkadaslar bir nedene baglı olmaksızın zaten bitcoin ucgen formasyonu yapmıştı.Benim kendi yazdıgım bot bile 11.3 lerden short posizyona soktu yatırımımı.
Yani anlayacağınız teknik analiz bitcoin'in fiyatını sizin tahmin ettiğinizden daha çok etkiliyor fakat hala teknik analizin bir işe yaramadığını iddia eden arkadaşlar komik komik geziniyor ortada(para kaybederek)...
full member
Yine yasak haberimi var, hayvan gibi satışlar var?

U.S. Commodity Futures Trading Commission bitfinex ve tethere dava mı açmış anlmadım nerden geliyor bu tetherin suyu hesap ver demişler galiba. bakalım inş kötü bişi çıkmaz.
full member
Activity: 398
Merit: 101
Yine yasak haberimi var, hayvan gibi satışlar var?
full member
eth 110 milyon btc 177 milyon fark 67 oldu düştükçe düşüyor. her düşüşte eth daha az düşerken yükselişlerde eth btcye göre daha fazla artıyor böyle giderse 2 3 aya eth btc'nin tahtını elinden alır. artık insanların sabrını sınıyorlar net bir şekilde yatırımcı sıkıldı beklemekten. gidişat iyi değil malesef bende sıkıldım ama yapacak birşey yok kazanmakta var kaybetmekte bu işte, hamama giren terler.

sr. member
Activity: 658
Merit: 280
Yine piston aşağı dedi gönlümün efendisi. Yine bi haber mi var diye baktım ama bişey de bulamadım , acayip işler oluyor bu aralar.

9300-9400 $ seviyelerinde destek var fakat haberlerin crypto piyasası için iyi olmasına rağmen sanırım yeni yatırımcıya ihtiyacı var. Ayrıca Bitcoin'in şuan ki yatay seyri bence diğer iki durumdan da iyi Smiley Umarım Nisan ortalarına kadar böyle devam eder. Kıymetini bilmek lazım bu dönemin.
sr. member
Yine piston aşağı dedi gönlümün efendisi. Yine bi haber mi var diye baktım ama bişey de bulamadım , acayip işler oluyor bu aralar.
sr. member
Activity: 476
Merit: 251
Yorum farklılıkları var. Piyasadan silinen coin sayısı çok olmayabilir. Sadece yatırım açısından değerlendirilen coinleri unutmayalım. Hız sadece tek başına yeterli olmayabilir.
sr. member
Activity: 2142
Merit: 418
Altcoinlerin çoğunun batacağı doğru ama etherin cok düşeceğini sanmıyorum. tam tersine hem btc hem ether birlikte yuruyeceklerine inanıyorum. Monero dash ltc gibi major coinler cok etkilenmez. Tron dgb sia xrp gibi coinlerde ise büyük düşüşler olacaktır. ne oldugu belirsiz coinler ise ölecektir.

diğer erc20 lerin düşüpte eth nin btc karşısında değer kaybetmemesi mümkün değil bence.
eth su an piyasada hantallık ve fee konusunda btc ile yarışır durumda.
saniyede 1 milyon işlem kapasiteli coinler cıkıyor yeni yeni (eth 15-20 TPS Smiley ) 0.0001 usd fee ler filan konusuluyor bunlardan biri illa ki başarılı olacaktır.
bütün erc20 leri gömmek için etherin yerini başka bir infrastructure kaptıracagını düşünüyorum yani kısaca,2018 de olmasa bile 2019 da.
neo olur ,rchain olur ,achain olur  yeni cıkacak baska bilmemne chain olur artık ne olursa.

Yakın zaman da 20.000 dolar zor görünüyor.

işte cogunluğun bunu dusundugu anda yerle bir edecekler marketi.
en boktan altkoinin market capi 20 milyon dolar.oyle saçmasapan bir donemdeyiz.
insanların beyni sulandı.o ne ki filan diyor artık insanlar.
çerez parası oldu yani.
koin cıkardım diyenin zaten 20 milyon doları var,hiç onemli değil vasfı yeter ki de ki koin cıkardım.
bu pislik illaki temizlenecek.
benim fikrim ethereum dahil butun altkoinler btc karsısında en az 10 kat deger kaybedecek.
bu arada batan ocaklar ne olacak hiç bilmiyorum inanın.
allah sonumuzu hayır etsin.

neyın kafasıyla bunu ssoluyorsun merak edıyorum eth 10 katı dusse 100 dolar yapar.bunları yazarken aklın basında degıldı sanırım ya da butun paran btc de ondan kendını avutuyorsun

ilk başta okudugunu anla ondan sonra yorum yaz.
orda nerde yazıyor  eth 100 usd olacak diye?
okudugunu anlama özürlüleri için tekrar kocaman işaretledim bak.

butun param btc de değil.hiçbir zaman tek bir yere baglamam paramı.
tam %50btc  %50 altdayim.
yazdıgım senaryo tabii ki %100 olacak diye birşey yok,oyle olsa full btc ye geçerim bende.ama mantık onu gosteriyor.
kripto market tam bir çöplük şu anda.illa temizlenecek.
legendary
Activity: 2912
Merit: 1150

çerez parası oldu yani.
koin cıkardım diyenin zaten 20 milyon doları var,hiç onemli değil vasfı yeter ki de ki koin cıkardım.
benim fikrim ethereum dahil butun altkoinler btc karsısında en az 10 kat deger kaybedecek.

Altcoinlerin çoğunun batacağı doğru ama etherin cok düşeceğini sanmıyorum. tam tersine hem btc hem ether birlikte yuruyeceklerine inanıyorum. Monero dash ltc gibi major coinler cok etkilenmez. Tron dgb sia xrp gibi coinlerde ise büyük düşüşler olacaktır. ne oldugu belirsiz coinler ise ölecektir.
member
Activity: 94
Merit: 10
btc bu aralar 10.000-12.000 bandında şıkıştı kaldı yukarı veya aşağı yönde hareket bekliyorum...(piston aşağı) ytd değildir.
member
Activity: 210
Merit: 10
Ethereum farkli bir sistemi olan coin altinda birsuru token proje var oyuzden onu altcoin olarak saymayin. Gelismeler olurken bir aksilik olmazsa deger kaybetmez.
full member
Activity: 672
Merit: 110

çerez parası oldu yani.

neyın kafasıyla bunu ssoluyorsun merak edıyorum eth 10 katı dusse 100 dolar yapar.bunları yazarken aklın basında degıldı sanırım ya da butun paran btc de ondan kendını avutuyorsun
Jump to: