Pages:
Author

Topic: BTC/USD ve BTC/TRY Fiyat Takibi, Spekülasyon, Tartışma Alanı - page 3. (Read 1107570 times)

sr. member
Activity: 588
Merit: 365
Life is so short but wonderful.
Bitcoin 30.000 dolardan 60.000 dolara çıkarken heyecan verici bir serüven yaşattı herkese. Bazen çok hızlı değer kaybetti ve bazı insanları korkuttuğu için satışa zorladı. Bazen çok hızlı yükseldi ve herkesi heyecanlandırdı. Bu süreçte her fırsatta Bitcoin'e çok güvendiğini söyleyenler arasında bile Bitcoin'lerini erkenden satanlar olmuştur kesin. Fiyatı takip etmek güzel bir aktivite. Fakat çok fazla takip edince hatalı kararlar almak kolaylaşıyor bence. Çevremdeki pek çok kişi bu süreçte bitcoinlerini sattı. Hepsi de fiyatla yatıp kalkan insanlardı. Bitcoin'in geleceğine güveniyorsanız fiyatı çok takip etmeye gerek yok aslında. Göz ucuyla takip etseniz yeter bence.😅
hero member
Activity: 1036
Merit: 619
Mehaba;

Ben bu kadar hızlı yükselmeyi beğenmiyorum. Olmasın istiyordum, oldu gene. Ekosiststem için bu kadar volatilite iyi değil. Fiyatlanma organik olmalı. Bu tip yükselişler "verimsiz" olur, düzeltme kaçınılmazdır. Beklentim, ATH ve yarılanma öncesinde yatay ilerleme, sonrasında düzeltme, sonrasında ATH.

https://www.nicehash.com/countdown/btc-halving-2024-05-10-12-00

İyi dileklerimle

Doğru söylüyorsunuz hocam. Altı boş bir büyümede pek kazanan çıkmaz ancak altını dolu dolu doldurursak işte o zaman gerçek anlamda büyümeyi görmüş oluruz. Bir düzeltme kaçınılmaz ama ne zaman? Ondan sonraki yatay seviye ne kadar sürer? Bunlar hep soru işareti ama forumda ne zamandır halving öncesi artacak artacak diyorduk doğru çıktı en azından buna sevinebiliriz.
member
Activity: 187
Merit: 84
Mehaba;

Ben bu kadar hızlı yükselmeyi beğenmiyorum. Olmasın istiyordum, oldu gene. Ekosiststem için bu kadar volatilite iyi değil. Fiyatlanma organik olmalı. Bu tip yükselişler "verimsiz" olur, düzeltme kaçınılmazdır. Beklentim, ATH ve yarılanma öncesinde yatay ilerleme, sonrasında düzeltme, sonrasında ATH.

https://www.nicehash.com/countdown/btc-halving-2024-05-10-12-00

İyi dileklerimle
hero member
hayırlı olsun 61k da geldi Wink

yalnız şunu unutmamak gerek: dün 2.14 trilyon dolar olan piyasa bugün 2.26t oldu yani 120b büyüdü bir günde
hacim de 120b olmuş, bunun iyimser tahminle 20b fake hacim desek kaldı 100b. al ve sat ayrı degerlendirilir etti 50b. botlarla işlem yapıldığı için alınır verilir geri alınır geri verilir falan filan maksimum 2-3b giriş olmuştur.

altlar zıplamadan simitçi kahveci gazozcu ev hanımı kriptoya girmez, bakalım altcoinler napacak, şu fan tokenlar ucuz kaldı alayını ziplatsalar piyasada bayram havası eser cüzi miktarla hem de Smiley
Bitcoin arttıktan bir süre sonra para altlara yavaş yavaş akacaktır bence ancak daha henüz tatmin edici yükseliş görülmedi. Önce bir ATH’yi tazelesin Bitcoin, sonra yavaş yavaş altlar kendini gösterecektir. Bu arada altlarda da benim beklentim şu an AI projelerinde. Dönem dönem ilgiye göre altlar şenleniyor. Bu dönemde yapay zeka fazlasıyla popüler. Bu projelere ben odaklanıyorum daha çok.
legendary
Activity: 2072
Merit: 1138

yalnız şunu unutmamak gerek: dün 2.14 trilyon dolar olan piyasa bugün 2.26t oldu yani 120b büyüdü bir günde
hacim de 120b olmuş, bunun iyimser tahminle 20b fake hacim desek kaldı 100b. al ve sat ayrı degerlendirilir etti 50b. botlarla işlem yapıldığı için alınır verilir geri alınır geri verilir falan filan maksimum 2-3b giriş olmuştur.

altlar zıplamadan simitçi kahveci gazozcu ev hanımı kriptoya girmez, bakalım altcoinler napacak, şu fan tokenlar ucuz kaldı alayını ziplatsalar piyasada bayram havası eser cüzi miktarla hem de Smiley
2 saat olmadı hacim 7b arttı market 50b büyüdü
artik hesabı siz yapın

edit 9b hacim 70b büyüme
full member
Activity: 154
Merit: 115
Bitcoin ATH yapmaya yola çıkmış, gidebilir oralardan da arkasına dönebilir aynı hızla.
Bitcoin yükselirken nasıl yükseliyor durmadan
Kısa bir hatırlatma, Bitcoin yarılanma 53 gün

64k'a yaklaştı fiyat geliyor eski rekor fiyatına doğru.
legendary
Activity: 2562
Merit: 1482
ATH gelir mi bilmiyorum ama uzun zaman sonra bu seviyeleri görmek iyi geldi. Zaten bir iki haftadır yükseliş geleceğinin sinyallerini alıyorduk, güzel bir hazırlık oldu arkasından da uzun süredir yapmadığı kadar büyük bir hareket yaptı.
Sırada altlar mı var yoksa hedef rekor mu olacak merak ediyorum. Piyasanın içindeki herkes heyecanlı ama geçen boğada olduğu gibi bir kripto paraya akın olayı henüz yok. Hala riskin yüksek olduğu bir dönemdeyiz gibi geliyor, dibe çakamaz ama altcoin konusunda doğru tercihlerde bulunmak gerekebilir.

62k da geldi, bakalım gece yükseliş devam edecek mi Smiley
legendary

EFS
staff
Activity: 3696
Merit: 2065
Crypto Swap Exchange
Uzun bir aradan sonra Bitcoin yeniden 60 bin doları gördü. Yükseliş zamanlarında ne kadar hızlı hareket ettiğini herkese yeniden göstermiş oldu. 3 gün önce 50 binlerdeydik.
Sırada ATH mi var yoksa? Smiley

member
Activity: 187
Merit: 84
Merhaba Gençler;

Ne haber?

BTC ile alakalı deği ama size bir şey söyleyeyim. Boşta parası olanın Amerika'dan TMF ETF'i alması mantıklı olur. Yatırım tavsiyesi değil. Anladınız siz onu.

İyi dileklerimle
hero member
Şu saatten sonra kolay kolay eski fiyatlara geleceğini sanmıyorum, borsalardaki Bitcoin miktarı düştü, yaklaşan bir halving var ve ETF'ye olan ilgi hala sürüyor.
Yarın akşam 17:30'da Amerika borsaları işlemler açılacak ve hangi yönlü devam edeceğini göreceğiz. 50 bin doların altına düşeceğini pek sanmıyorum ama burası kripto her şey olabilir.

Umarım ilgi pozitif devam eder ve Amerikan borsalarında da ilgiliyi çekmeyi başarır kendine. Bundan sonra ilgi nereye doğru kayacak onu takip etmek lazım bence. Ben altcoinlerin de yavaş yavaş artık zamanının geldiğini düşünüyorum. Umarım yanılmam ve altcoinler de bundan nasibini alır.
legendary
Activity: 1218
Merit: 1176
Şu saatten sonra kolay kolay eski fiyatlara geleceğini sanmıyorum, borsalardaki Bitcoin miktarı düştü, yaklaşan bir halving var ve ETF'ye olan ilgi hala sürüyor.
Yarın akşam 17:30'da Amerika borsaları işlemler açılacak ve hangi yönlü devam edeceğini göreceğiz. 50 bin doların altına düşeceğini pek sanmıyorum ama burası kripto her şey olabilir.
hero member
Activity: 882
Merit: 879
Bitcoin tarafında 47 bin dolar seviyesi de kırıldı. Yarılanmaya ortalama 65-70 gün kaldı ve bir kaç ay sonra daha iyi rekorlar bizi bekleyebilir. Bitcoin, benim bu sene bitiminden önce rekoru yenileyeceğini düşünceme sahip. Doğru yada yanlış bilmiyorum bu mesaja göre de yatırım yapmayın tabi ama ben sene bitiminden önce ona göre pozisyon alacağım.

Sizce şu an bir boğa döneminin içerisinde miyiz? Çünkü bunu algılayabilmek gerçekten zor. Zaman zaman ralli dönemleri ile karşı karşıya kalıyoruz. Sahte boğa olarak hareket ediyor sonra bir anda sağlam bir düzeltme gelip duraklama dönemine girebiliyor.  Sad  Şimdi BTC 52 bin doları da aştı ve artmaya devam ediyor. Aslında ben halving sonrası yükseliş dönemi başlar diye bekliyordum ters köşe oldum. Halving de pozitif etki yaratabildiği için sonrasında en az bi 100 bin doları görür müyüz acaba.

Geçmişte halvinge yakın artışlar sağlamış, halvingden sonra da sağlamış. Olaya halving oldu ertesi gün 100 bin dolar olacak şekilde bakmak yanlış. Bir komple süreç değerlendirmesi yapmamız gerekiyor. Benim bu konuda görüşüm ve kıstasım halvingden tam 12 ay öncesi ve tam 12 ay sonrası. 24 aylık hareketlere göre ben halvingden 3 ay sonrasında rekoru tazeleyeceği görüşündeyim. Bir kere daha söyleyeyim bu mesaja göre hareket etmeyin ama fırsat varsa onu değerlendirin.
sr. member
Activity: 1610
Merit: 329
Bitcoin tarafında 47 bin dolar seviyesi de kırıldı. Yarılanmaya ortalama 65-70 gün kaldı ve bir kaç ay sonra daha iyi rekorlar bizi bekleyebilir. Bitcoin, benim bu sene bitiminden önce rekoru yenileyeceğini düşünceme sahip. Doğru yada yanlış bilmiyorum bu mesaja göre de yatırım yapmayın tabi ama ben sene bitiminden önce ona göre pozisyon alacağım.

Sizce şu an bir boğa döneminin içerisinde miyiz? Çünkü bunu algılayabilmek gerçekten zor. Zaman zaman ralli dönemleri ile karşı karşıya kalıyoruz. Sahte boğa olarak hareket ediyor sonra bir anda sağlam bir düzeltme gelip duraklama dönemine girebiliyor.  Sad  Şimdi BTC 52 bin doları da aştı ve artmaya devam ediyor. Aslında ben halving sonrası yükseliş dönemi başlar diye bekliyordum ters köşe oldum. Halving de pozitif etki yaratabildiği için sonrasında en az bi 100 bin doları görür müyüz acaba.
full member
Activity: 1176
Merit: 159
50k dan 0,2 btc sattım 48 den 0,1 satmıştım, 0,7 btc tutmaya devam, gelirse kalanı aşağıdaki rakamlardan satarım

70 den 0,15
90 dan 0,15
120 den 0,2
150 den 0,2

böylece 93k dan 1 btc satmış olacağım. 100k satmak gibi bir hedefim vardı ama ihtiyactan dolayı biraz satış yaptım, normalde 50 den sadece 0,1 satacaktım.
legendary
Activity: 1218
Merit: 1176
Bitcoin 48.000 Dolar seviyelerinde yoluna devam ediyor, yarın piyasa açılacak ve nasıl bir yol izleyeceğini göreceğiz. BlackRock ve Fidelity'nin Bitcoin alımlarına devam edeceğini düşünüyorum.
Şuan bu fiyatlar yarılanmanın fiyatı diye düşünüyorun, Halving'e çok az kaldı artık ve market ona göre kendini yönlendiriyor.
Asıl soru bu BlackRock ve Fidelity ne zaman Bitcoin satacak? Bunların holderleri ne kadar süre ellerinde tutacak bu Bitcoinleri.
legendary
finans uzmanı değilim makro ekonomi eğitimi de almadım ama

benim anlamadığım konu şu; herkes ama herkes boğa gelecek diyor hatta geldi diyor, o zaman kim kaybedecek?
etf çıktı ok, halving pek yakında ok, her şey güzel, btc artıyor ok, altcoinler arttı artıyor ok. sanki atladığımız bir şeyler var gibi

halving geliyor ama sadece arzın miktarı azalıyor, toplam miktar yine artacak
btc artıyor ama blackrock ve fidelity alıyor ya almayı keserlerse? Bir de bunlar zaten kartel gibi bişi finans piyasalarında. herkes seviniyor ama adı üstünde karteeeell bir numaraaa en büyüükk...kafasına eseni yaparlar bitcoini topluyor da ne için topluyor? tahmini 200k falan vardır ellerinde yani arzın yüzde 1'i bi de grayscale var, bikaç kişi ya da kurum BTC üzerinde istediği manipülasyon spekülasyon yapar.
şimdi bu arkidişler etf ve borsalarda long ya da short girdiğini düşünün. trilyon dolar paraları var, sürekli yükseltmek yerine pump dump yapmak daha mantıklı geliyor
testere piyasası coming soon
bilin bakalım kimi kesecekler Smiley
yatırım teşviki tavsiyesi değildir sadece kafama takılanları ifade ettim, herkese bol kazançlar diliyorum  Kiss
member
Activity: 1011
Merit: 65

Kasım ayında 38 bin dolardayken düşüş gelmeyince hemen fikri degistirip 2024 Mart ayına kadar 55 bin dolara doğru bir yükselişin gelecegini burada hep yazdık. Fikri degistirmek bu noktada çok önemliydi. 15 bin dolardan gelen yükseliş 38 bariyerini kırınca diyecek çok şeyde kalmadı.

2023 Kasım öyle bir ay dı ki düzeltme baslasaydı şuan hala devam ediyordu. Ancak piyasa 38. Kattan değil 50. Kattan atlamayı seçti.

Sonuç olarak 2024 Mart ayında zirvenin geleceği konusunda düşüncelerim pekismisti bu her zaman dile getirdim. Geldiğimiz bu noktada Kasım Aralık ve 2024 Ocak subat ayları hep yükseliş hep shortcu avıyla gecti.

Sonuç olarak 1 aylık bir zaman dilimi kaldığını düşünüyorum sonrası malum...
hero member
Activity: 882
Merit: 879
member
Activity: 1011
Merit: 65
Gelecegin teknolojisinde bu hafta 40.000 dolar seviyesi takip edilmeli.
40.000 dolar altında  haftalık mum kapatırsa gaza gelip hemen shortlamak mantıklı olmayabilir. Çünkü 40.000 dolar altında shortlar artarsa 50 bine doğru bir harekette likit olacaklar olur. Kaldirac kumardır.

Kaldirac tarafında kumar devam ediyor.

Mart ayında zirve gelir ise 50-65 bin dolar arası biryerde BigShort olacak.
Martta BTC shortlamak için düşündüğüm tek ürün diyebilirim. Harika bir short fırsatı doğabilir hazır olmaya çalışmak lazım en azından.

Ytd.
Pages:
Jump to: