Pages:
Author

Topic: BTC/USD ve BTC/TRY Fiyat Takibi, Spekülasyon, Tartışma Alanı - page 6. (Read 1107570 times)

legendary
Activity: 1218
Merit: 1176
Bitcoin ETF işlemleri daha gün kapanmadan 4 Milyar Doları geçmiş durumda. Bitcoin fiyat olarak 46,500 arası gidip geliyor.
Piyasa bundan sonra pozitif geçecektir diye düşünüyorum, yavaş yavaş büyük paraların akacağını düşünüyorum.
BTC dominance şuan artabildiği kadar artsın bence ondan sonra para altlara gelecektir diye düşünüyorum, şuan gerçek anlamda altlara para aktığını düşünmüyorum.
member
Activity: 1011
Merit: 65
Bugün 49 bin dolar yoklandı. İlginç bir gündü daha sonra long temizleme operasyonu geldi.

Yeni bir deneme bekliyorum. 52.000 - 54.000 dolar aralığından bu iş huzur içinde çözülecek gibi duruyor.

YTD.
member
Activity: 187
Merit: 84
Merhaba;

NPOC

İyi dileklerimle
member
87 krizi Ekim ayında başladı.
Dot Com 2000 yılı Ekim Kasım ayında başladı. 2.5 yıl sürdü.
2008 Krizi, 2007 Ekim Kasım ayında başladı. 2 yıl sürdü.

Ara düşüşler ;
2018 düzeltmesi Eylül ekimde başladı 1 yıl kadar sürdü.
2020 cov duzeltmesi Mart ayında yaşandı V çıkışı oldu.

İzleyip görelim.
member

dominansın dusecek zamanı değil tam yarılanma oncesi.
simdi etf onayı sonrası btc stresi bitmis,btc sakinken altları costuruyorlar.
buralarda biraz dolanıp roketler diye tahmin ediyorum dominans.
ben sahsen seneye bu zamanlar elimi btc den bozup altlara girecegim.

Bitcoin yükselirken altcoinleri ezecektir. O yüzden 52 bin dolara doğru bir hareket geldiğinde dominans yeniden %55 olacaktır.

Dominans %55 seviyesine geri dönebilir. Bu mümkün.
Dominans için zirve %60 olacağa benziyor. Oradan son kez verirler yine aşağıya.

Gelecekte bir gün Dominansın %98 civarına çıkmasını bekliyorum.

sr. member
Activity: 2100
Merit: 418

dominansın dusecek zamanı değil tam yarılanma oncesi.
simdi etf onayı sonrası btc stresi bitmis,btc sakinken altları costuruyorlar.
buralarda biraz dolanıp roketler diye tahmin ediyorum dominans.
ben sahsen seneye bu zamanlar elimi btc den bozup altlara girecegim.

member
Activity: 187
Merit: 84
Merhaba;

BTC Dominance düşüyor!

Selam @mhanbostanci

İyi dileklerimle
hero member
Activity: 1246
Merit: 883
Eloncoin.org - Mars, here we come!
ETF onayı geldi diyorlar ama fiyatta kıpırdanma olmadı herhalde bitcoin fiyatında yükseliş bekliyordum en azından 50 bin dolar üstüne kendini atardı bilmiyorum neden böyle oldu acaba önceden mi fiyatladı kendini bu etf dalga dümeni

Bu arada iyi bir artış gösteriyor artık bitcoin yavaş yavaş da salıp bir 38 k seviyelerini tekrar test ederse şaşırmamak gerekiyor oraların da dolması gerekiyor artık altı dolu dolu gitmeli üst kademelere boş giden boş düşer
Bende anlamadım durumu, muhtemelen onay çıkacağı belliydi bunun öncesinde çıkan haberi önce yalanladılar. BTC tepki vermedi sanırım Etf, fiyatın buralara gelmesindeki etkendi. Etf onayına BTC den çok ETH tepki verdi fiyat 2600 doları geçmiş oldu bakalım bundan sonraki süreç nasıl ilerleyecek fiyat dalgalanmaları devam edecek mi?  
member
Gözlem noktamiza doğru gelen fiyat 52 bin dolara ulaştığında bir short denemesi yapacağım;

Pozisyon vadesi 3 ay olacak
Pozisyon açılış ; 52.000$ seviyesi
Pozisyon ; 2X SHORT
Ana hedef ; 25.000$
Net kar hedefi ; %100
Tahmini açılış tarihi ; Ocak-Subat 2024
Tahmini kapanış tarihi ; Nisan 2024

Yatırım tavsiyesi değildir.

Birileri yine güvensizliği verdi. Sec hata yapmış birçok insan zarar etmiş yine Kumar diyenler güven olmaz diyenler arttı. Yine silkelenen bol bol yatırımcı oldu.

Sec'i bilmem ama ben 52.000$ beklemeye devam ediyorum gelmezse üzülecegim. Çünkü o noktadan BigShort için hazırım.

En kısa pozisyonum 3 aylık olduğu için günlük vs saatlik alım satım hakkında hiç bir fikrim yok.

YTD.

Hocam 52 bin doları gördüğümüzde, BigShort açtığına dair bilgileri burada değeriyle birlikte paylaşırsan çok sevinirim. 52 bin dolara bir şey kalmadı ve üzgünüm ama böyle bir durumda kazanacağınızı düşünmüyorum. Umarım bitcoin silkeleme hareketinden sonra toparlama yapacağını tahmin ediyorsunuzdur ve ona göre pozisyon alırsınız. Bitcoin artış görür ve bir silkeler. Burada sabrı korumak gerekiyor panik satışlardan oldukça uzak durmakta fayda var. Halving sonrasında 1 yıllık süreçte ise veya yakın tarihte, 100 bin doları görebileceğimize yüksek ihtimal veriyorum ben.

Kimseye bir şey kanıtlama gibi bir derdim yok.Ne düşünüyorsam onu yazıyorum.

Halving ayagına 52 bin dolar görülürse güzel olur.  Riski minimuma indirmiş oluruz ve güzel bir short fırsatı yakalamış olurum. 2024 yılı içinde 25 bin doların rahatlıkla görüleceğini düşünüyorum.

2024 ilk yarısı veya ikinci yarısı. Benim için önemli olan, hedef zaman değil. 2024 ikinci yarısı olması daha güzel olur hatta. Bol bol masal ve korku hikayesi dinleriz fiyat çökerken panik doruğa ulaşır.
legendary
Activity: 2114
Merit: 1042
ETF onayı geldi diyorlar ama fiyatta kıpırdanma olmadı herhalde bitcoin fiyatında yükseliş bekliyordum en azından 50 bin dolar üstüne kendini atardı bilmiyorum neden böyle oldu acaba önceden mi fiyatladı kendini bu etf dalga dümeni

Bu arada iyi bir artış gösteriyor artık bitcoin yavaş yavaş da salıp bir 38 k seviyelerini tekrar test ederse şaşırmamak gerekiyor oraların da dolması gerekiyor artık altı dolu dolu gitmeli üst kademelere boş giden boş düşer
hero member
Activity: 882
Merit: 879
Gözlem noktamiza doğru gelen fiyat 52 bin dolara ulaştığında bir short denemesi yapacağım;

Pozisyon ; 2X SHORT
Ana hedef ; 25.000$
Net kar hedefi ; %100

Birileri yine güvensizliği verdi. Sec hata yapmış birçok insan zarar etmiş yine Kumar diyenler güven olmaz diyenler arttı. Yine silkelenen bol bol yatırımcı oldu.

Sec'i bilmem ama ben 52.000$ beklemeye devam ediyorum gelmezse üzülecegim. Çünkü o noktadan BigShort için hazırım.

En kısa pozisyonum 3 aylık olduğu için günlük vs saatlik alım satım hakkında hiç bir fikrim yok.

YTD.

Hocam 52 bin doları gördüğümüzde, BigShort açtığına dair bilgileri burada değeriyle birlikte paylaşırsan çok sevinirim. 52 bin dolara bir şey kalmadı ve üzgünüm ama böyle bir durumda kazanacağınızı düşünmüyorum. Umarım bitcoin silkeleme hareketinden sonra toparlama yapacağını tahmin ediyorsunuzdur ve ona göre pozisyon alırsınız. Bitcoin artış görür ve bir silkeler. Burada sabrı korumak gerekiyor panik satışlardan oldukça uzak durmakta fayda var. Halving sonrasında 1 yıllık süreçte ise veya yakın tarihte, 100 bin doları görebileceğimize yüksek ihtimal veriyorum ben.
member

Pozisyon ; 2X SHORT
Ana hedef ; 25.000$
Net kar hedefi ; %100

YTD.
member
25.000 dolar seviyesi ne ise
45.000 dolar seviyesi o dur.

Ara geçiş bölgesi olduğu için short pozisyonun veya long pozisyonun büyük risk içerdiğini düşünüyordum. 45 bin dolarda pozisyon tutmak büyük riskti. Buralarda oyalanması zaten fiyatın yukarı gitme isteğini gözler önüne seriyordu. 38 bin dolar ise Altın orandı, oradan gelecek düzeltme harika olurdu.

Sonuç olarak short için ilk olarak 52 bini bekleme kararı aldım. Gelir gelmez bilemem. Ama gelirse güzel olur bir deneme de oradan yaparız ne olacak.

Ytd
member

Pozisyon ; 2X SHORT
Ana hedef ; 25.000$
Net kar hedefi ; %100

hero member
Activity: 1246
Merit: 883
Eloncoin.org - Mars, here we come!
Ne olacağını kestirmek inanın güç uzun zamandır boğa gelsin istiyoruz artık düşmesin istiyoruz ama en ufak bir Etf haberinde hemen nasıl geriye düştüğünü gördük. Btc kademeli çıkıyor arada düzeltme geliyor ama bu yükseliş ne kadar devam eder bilemiyorum. 1-2 gündür ağırlıklı Btc çıkıyor altların çoğu yerinde sayıyor.
member
Activity: 65
Merit: 21
Kim o tüm zamanların çakılışını bekleyen :

Selamlar. 47 bin USD geçildi.

Fiyatın 47 bin dolara çıkması, düşmeyeceği anlamına gelmiyor, koyu bir şekilde savunmak doğru olmaz, her emtia çıkar da düşer de, bitcoin şu an etfye bağlı bir anda 20 bini bile görürse şaşırmam, o yüzden %3-4 artıp 47 bin doları geçti diye bayraklar asmaya gerek yok, halving geliyor bence de yükselecek ama düzenli yükseliş olmayabilir, düşebilir de,

Fiyat düşer, yükselir ama süper batış olmaz. Artık o gemi geçeli çok oldu. Ortalama bitcoin çıkarma maliyetini düşünün. Çıkardığınız bir madeni çıkardığınız fiyattan aşağı verebilir misiniz?

sr. member
Activity: 1344
Merit: 373

Fiyatın 47 bin dolara çıkması, düşmeyeceği anlamına gelmiyor, koyu bir şekilde savunmak doğru olmaz, her emtia çıkar da düşer de, bitcoin şu an etfye bağlı bir anda 20 bini bile görürse şaşırmam, o yüzden %3-4 artıp 47 bin doları geçti diye bayraklar asmaya gerek yok, halving geliyor bence de yükselecek ama düzenli yükseliş olmayabilir, düşebilir de,
member
Activity: 65
Merit: 21

member
38 bin civarı siyah kuguydu. Olmadı.

52 bin dolarda bir short girerim. Uzun zamandır o noktayı istiyorum aslında. 45 binli seviyelerde bekle gör stratejisi daha makul geldi hep.

Tabi ki 52.000 dolar civarlarından 25.000 dolara düşmesi  ilginç olacak ama globalde  çöküşe eşlik ederse Fed'in bol bol para basmak ve faiz indirmesi için bahanesi olur.

Pages:
Jump to: