Pages:
Author

Topic: BTC/USD ve BTC/TRY Fiyat Takibi, Spekülasyon, Tartışma Alanı - page 5. (Read 1107570 times)

legendary
Activity: 1386
Merit: 1231
ETF ayağına millete bence üstten kitleyecekler gibi geliyor.Piyasa güven vermiyor ve ben nedense aşağı yönlü bakıyorum.Şuan da büyük bir heyecan olması gerekirdi fakat bu piyasada yok tamam bazı altcoinler güzel pumpluyor ama onlar da çalıştığından ya da bazı haberlerden dolayı yukarıya doğru çıkıyor.Kanlı pazartesini yine yaşayacağız gibi geliyor.Saat 3'ten sonra bu belli olacaktır bakalım 42 bin dolar üstünde kapatamazsa büyük ihtimalle ilk olarak 39 bin daha sonra 36 bine bir test gelecek gibi gözüküyor.
40.900-41.100 arasında kilitlenmiş gibi duruyor hocam bakıyorum da o bölgeyi test edip duruyor kanlı pazartesi daha gelmedi gelir mi bilinmez ama gelirse bu düşüş belki de sağlam yükselişin ayak sesleri olacak o yüzden sabırlı olmak çok ama çok önemli eğer sabırlı olmazsak 41 bin dolar seviyelerinden düşüş yaşayıp yükselse de elimiz boş kalır
Kitlenmeyi yakın zamanda açarlar ve şuan da açtılar.Terra Form Labs'ın iflas başvurusunun yanı sıra Grayscale üzerindeki BTC'lerin gün geçtikte azalması piyasanın düşmesine neden oluyor.Bu siteden gün geçtikte azalan BTC'leri gün be gün takip etmek mümkün.Bu düşüşün biraz daha devam etmesi derinleşmesi mümkün o yüzden ben bazı spot varlıklarımdan kar aldım.
https://bitcointreasuries.net/entities/50
member
Activity: 1011
Merit: 65
Gelecegin teknolojisinde bu hafta 40.000 dolar seviyesi takip edilmeli.
40.000 dolar altında  haftalık mum kapatırsa gaza gelip hemen shortlamak mantıklı olmayabilir. Çünkü 40.000 dolar altında shortlar artarsa 50 bine doğru bir harekette likit olacaklar olur. Kaldirac kumardir.

.......
Spot piyasa için konuşacak olursam zaten bütün dünya şuan nakte geçiyor. Özellikle altcoin ve bitcoin tarafında bir yükseliş gelse bile herkes minimum yüzde 50 geri çekilme bekliyor.

38 bindeki siyah kuğu kaçınca hamsilere gün doğdu diyebiliriz. BTC çökerken beraberinde getireceği altcoinlerde yüzde 60-70 düşüşler bile görebiliriz. Bütün dünya çöküş beklerken ilk kez çöküş olacak bu iyi oldu.
Genelde piyasa terse gider ama bu sefer dünya kazanacak dostlar. Artık bütün dünya çöküş bekliyor. Covid sezonunda bile boyle bir beklenti olmamıştı. Herkes kriz olur falan diyordu ama kimse yüzde 60 yüzde 70 düşüşe kendini bu kadar hazır etmemişti.

Dünya harbiden bu sefer kazanacak gibi.

Kaldıraçta : 52.000$-55.000$ Big Short
40.000$ Big Stop

Yatırım tavsiyesi değildir.
legendary
Activity: 2114
Merit: 1042
ETF ayağına millete bence üstten kitleyecekler gibi geliyor.Piyasa güven vermiyor ve ben nedense aşağı yönlü bakıyorum.Şuan da büyük bir heyecan olması gerekirdi fakat bu piyasada yok tamam bazı altcoinler güzel pumpluyor ama onlar da çalıştığından ya da bazı haberlerden dolayı yukarıya doğru çıkıyor.Kanlı pazartesini yine yaşayacağız gibi geliyor.Saat 3'ten sonra bu belli olacaktır bakalım 42 bin dolar üstünde kapatamazsa büyük ihtimalle ilk olarak 39 bin daha sonra 36 bine bir test gelecek gibi gözüküyor.
40.900-41.100 arasında kilitlenmiş gibi duruyor hocam bakıyorum da o bölgeyi test edip duruyor kanlı pazartesi daha gelmedi gelir mi bilinmez ama gelirse bu düşüş belki de sağlam yükselişin ayak sesleri olacak o yüzden sabırlı olmak çok ama çok önemli eğer sabırlı olmazsak 41 bin dolar seviyelerinden düşüş yaşayıp yükselse de elimiz boş kalır
legendary
Activity: 1386
Merit: 1231
legendary
Activity: 1218
Merit: 1176
Bitcoindeki olayları yukarıda anlattım oysaki, piyasa günlük olarak baya bir miktar para giriyor aslında, piyasanın buna yukarı yönlü tepki verememesinin sebebi tamamen Grayscale'in elindeki Bitcoinleri satmasından kaynaklanıyor.
Grayscale'in elinde hala 610k Bitcoin var ve bu düşüş biraz daha düşebilir.
Grayscale gibi firmanın elindeki bitcoinleri eritmeyi bekleyeceğiz anlaşılan, halvinge kadar yavaş yavaş bunu sata sata azaltırlar diye düşünüyorum, bu durumda er yada geç fiyat 50 k üstüne çıkar bence, şu sırada olan fiyatların hala uygun olduğunu kendimce düşünüyorum,

Maalesef öyle olacak hocam, yarın piyasalar açıldığında Grayscale 10K üstü veya altı miktarı Coinbase'e satmak için gönderecektir ve fiyat aşağıya doğru düşecektir.
ETF'ler kabul olduktan sonra günlük olarak satış gerçekleştirmeye başladı Grayscale ve bu satışlar maalesef düşüş getirdi, tahminimce diğer ETF şirketleri bir yerden sonra alımları düşecektir çünkü şuan ETF hype'ından faydalanıyorlar ver yatırımcılar gelmeye devam ediyor, bir yere kadar gelecek bu yatırımcılar yani demek istediğim bu kadar çok büyük miktarlarda para girmeyecek yarısı kadar falan girecektir diye düşünüyorum ben.
member
Yatay gidişe devam. Fed toplantısına kadar durum böyle gidecege benziyor. Toplantıya 10 gün falan kaldı galiba.

Ocakta yumuşacık pamuk şeker gibi bir Fed görecegiz muhtemelen. Faizleri indirmeyen ama güvercin Fed ile Mart ayına kadar 52-55 bin dolar bandına çıkarız diye umuyorum. Ama o noktadan sonra durumu Fed bile kurtaramayacak bence Smiley

Bambaşka görüntüler yaşayacağımızı düşünüyorum 2024 yılı içinde
.

Biraz nakit ben nakitle isim olmaz diyorsanız biraz altın bulundurmaktan zarar gelmez arkadaşlar.
sr. member
Activity: 1344
Merit: 373
Bitcoindeki olayları yukarıda anlattım oysaki, piyasa günlük olarak baya bir miktar para giriyor aslında, piyasanın buna yukarı yönlü tepki verememesinin sebebi tamamen Grayscale'in elindeki Bitcoinleri satmasından kaynaklanıyor.
Grayscale gibi firmanın elindeki bitcoinleri eritmeyi bekleyeceğiz anlaşılan, halvinge kadar yavaş yavaş bunu sata sata azaltırlar diye düşünüyorum, bu durumda er yada geç fiyat 50 k üstüne çıkar bence, şu sırada olan fiyatların hala uygun olduğunu kendimce düşünüyorum,
legendary
legendary
Activity: 2114
Merit: 1042
Bitcoin herkesi şaşırtıyor bugünlerde. Bu kadar kararsız davrandığı şu günlerde en çok boğayı bekleyenler tedirgindir sanırım. Binance'ın günlük ayımı yoksa boğa mı anketi de bugünlerde ayıdan yana sonuç gösteriyor. Ben de bu kararsız hareketlerden ürktüğüm için ayı düğmesine basıyorum birkaç gündür. Tekrar boğayı hissetmem için birkaç gün arka arkaya yeşil günler yaşamalıyız. Eminim benim gibi düşünen birçok insan vardır.
Bugün bir altcoin hareketlenmesi var ama devamında ne olur bilmiyorum artık hocam bir kaç gün artık piyasaya para girmesini bekliyorum ama etf onayına rağmen hala ciddi miktarlarda para girişi olduğunu zannetmiyorum ki piyasayı etkilemiyor gibi eğer ciddi paralar girdiği halde 41 bin dolar civarında ise bitcoin bu alarm demektir yine de halving var halving halving diyesim geliyor
sr. member
Activity: 588
Merit: 365
Life is so short but wonderful.
Bitcoin herkesi şaşırtıyor bugünlerde. Bu kadar kararsız davrandığı şu günlerde en çok boğayı bekleyenler tedirgindir sanırım. Binance'ın günlük ayımı yoksa boğa mı anketi de bugünlerde ayıdan yana sonuç gösteriyor. Ben de bu kararsız hareketlerden ürktüğüm için ayı düğmesine basıyorum birkaç gündür. Tekrar boğayı hissetmem için birkaç gün arka arkaya yeşil günler yaşamalıyız. Eminim benim gibi düşünen birçok insan vardır.
member
Kim alıyor kim satıyor bilmiyorum.

Yuvarlak hesap spotta ve kaldıraçta 40.000 dolar stop bölgesidir.

Kaldıraçta 52-55 bin dolar BigShort bölgesidir.

Güncel olarak 49 bin dolardan 41 bine düşüş yaşadı..

Bir not:  Bitcoin özelinde 40 bin dolar kırılırsa altında ne olduğu ile ilgilenmiyorum nereye düşer neresi destek bilmiyorum. Yorum yapmayacağım. 40 bine bir kırmızı çizgi çektim. Altında yorum yok.
legendary
Yeni bir güncelleme geçeyim.

https://uzmancoin.com/grayscale-ceo-kripto-bitcoin-etf/

Kendini bulunmaz hint kumaşı sanmaları onlar için kötü bir durum bence. Millet enayi mi sana %1.5 komisyon ücreti versin, 0.2-0.4 varken.
Evet şuan en büyük Bitcoin fonu olabilirler ama bu onları böyle devam edeceği anlamına gelmiyor, bunlardan daha büyük firmalar artık oyuna dahil oldu.
''Yıllardır bu alanda hiçbir sorun yaşamadan hizmet verdik. '' şu sözleri garibime gitti, sadece bu fon için diyorlar amenna ama genel olarak konuşuyorlarsa hiçte sıkıntısız bir firma değiller. DCG'nin altındaki Genesis'de milletin paralarını iyi yemişlerdi.

Bu açıklamadan sonra satışlar sürecektir, komisyonlarında düşmeyeceği anlaşılıyor buradan.
legendary
Bitcoin, Bitcoin neden düşüyor, Bitcoinin düşüş sebebi Grayscale şirketindeki Bitcoinleri satmasından kaynaklanıyor, Grayscale'de keyfe keder satmıyor tabi bunları satış nedeni müşterilerinin artık Grayscale fonunda durmak istememesi çünkü işlem maliyetleri diğer ETF şirketlerininkine nazaran yüksek, ee müşterilerde haklı olarak paralarını alıp çıkıyorlar, Grayscale'de müşterilerine paralarını vermek için Bitcoin satıyor, durum şuanlık bundan ibaret.
Bu düşüş biraz sürebilir çünkü adamlar birden satmıyorlar, günlük haftalık satışlar yapıyorlar. Hee bu müşteriler komple çıkmıyorlardır kripto paralardan diğer ETF şirketlerine gidecektir, düşük işlem ücretiyle oradan tekrar BTC alacaklardır.

Aşağıdaki linkte tezimi destekleyen açıklama.
https://uzmancoin.com/bitcoin-grayscale-blackrock-etf-fiyat/

Grayscale satışları devam ediyor, edecekte artık müşterisi kalmayana dek. Grayscale'in sattığı Bitcoinleri'de dünyanın en büyük yatırım firmalarından olan BlackRock ve Fidelity alıyor. Piyasanın bu satış dalgasından sonra tekrar yükselişe geçeceğini düşünüyorum. Ne zaman Grayscale satışları biter o zaman piyasa yukarıya doğru dönmeye başlar.

legendary
Bitcoin, Bitcoin neden düşüyor, Bitcoinin düşüş sebebi Grayscale şirketindeki Bitcoinleri satmasından kaynaklanıyor, Grayscale'de keyfe keder satmıyor tabi bunları satış nedeni müşterilerinin artık Grayscale fonunda durmak istememesi çünkü işlem maliyetleri diğer ETF şirketlerininkine nazaran yüksek, ee müşterilerde haklı olarak paralarını alıp çıkıyorlar, Grayscale'de müşterilerine paralarını vermek için Bitcoin satıyor, durum şuanlık bundan ibaret.
Bu düşüş biraz sürebilir çünkü adamlar birden satmıyorlar, günlük haftalık satışlar yapıyorlar. Hee bu müşteriler komple çıkmıyorlardır kripto paralardan diğer ETF şirketlerine gidecektir, düşük işlem ücretiyle oradan tekrar BTC alacaklardır.
member
 40.000 dolar market kırılım bolgesidir bir kere kırılması durumunda geriye dönüş olmaz. Olsa da tutunamaz. Shortcuları likit edip düşüşe devam eder.

52 bin dolar için ana savunma hattı 40.000 dolardır. Orası kırılırsa 49.000 doları tepe olarak alır düşüşün derinligini hesaplamaya çalışırız. Öyle 38 binle de falan kalmaz bu düşüş.

Bana kalırsa hep diyorum bir rüzgar yakalandı, bu işi uzatıp 52-55 bin dolar aralığına hatta 60 bine kadar sürelim.
Daha sonra fiyat son zirvesine yaklaşırken; bitcoin tarihinin en büyük aylık Macd uyumsuzluğu ile başbaşa kalalım.
Bu negatif uyumsuzluğa yakışır bir Big short ile paladyum gibi bitcoini de emekli edelim.

Biliyorsunuz paladyum madeni son fiyat cokusuyle 10 yıllık bir ayı döngüsüne geçiş yapmıştı BTC de en az 10 yıl sürecek bir ayı sezonunda kendine ancak gelecektir.  Umarım, (41-45 bin dolar)buralarda tutunup  yükselir ve Ocak Fed toplantısından sonra FED'in güvercin tavırları ile 55 bin dolara kadar gidis mümkün olur. Ama 40.000 dolar önemli...
member
Geleceğin teknolojisinde bu hafta 40.500 dolar seviyesi izlenmeli.

40.500 dolar kırılır ise 35 bin dolara kadar düşüş olabilir. 35 bin dolarda suni bir 3.dunya savaşı ile fiyat 30 bin hatta daha altına kadar gevseyebilir.

Burada 40.500 dolar seviyesi kırılmaz ise Fedin güvercin tavırları ve piyasaları costurması, tetherin basacagı milyar dolarlar ile yeni bir 50 bin denemesi hatta 52-55 bin bandına gidiş mümkün.

Umarım yukarıdaki uyumsuzluk çalışmaz ve 52-55 bin dolar aralığına gideriz.
legendary
Activity: 2310
Merit: 1028

Negatif uyumsuzluk gibi ne dersiniz? btcusdt 1 günlük.

member
Piyasa da değişen bir durum yok

Tether havandan para basmaya devam ediyor.
Fed Ocak toplantısında narin bir güvercin ya da kelebek gibi olacaktır. Piyasaları bozacaklarini düşünmüyorum.

Siyah kuğu falan olur mu o tren 38 binde kaçtı bence. Artık liseli ergenler dahil herkes çöküşe hazır anaokula giden çocuklar bile bitcoin çok yükseldi bundan sonra yükselse bile düşecek diyor. Bundan sonrası siyah kuğu değil olsa olsa hacimsiz yükselişin parasütsüz şekilde inişi olur.

Ana noktalar ;

40.500 dolar altında hafta kapanışı riskli piyasada rüzgar dönebilir tehlike artar (burası önemli )
Tether para basmaya devam. Her hafta 2-3 milyar dolar veriyorlar piyasaya.
Fed tatlı bir kelebek gibi olacaktır Ocak sonunda.
52-54 bin dolar arası (25 ons altın) gelir ise 12.5 ons altın (25.000 dolar) hedefli bir short lokasyonu olabilir.

YTD
legendary
Activity: 2254
Merit: 1446
Cashback 15%
etflere çakıyorlarmış, hacim 1 milyar dolar civarına gelmiş henüz 1 günde. bu postu yazarken bitcoin 44 binin altına inmişti. tamam etflerde ilk günlerde/aylarda hacmin yüksek olacağı ama ilerleyen dönemde düşeceğini herkes yazıp çiziyordu da lan daha 24 saat olmadan da yapılmaz ki bu hareket:)
member

Tether bugünde 1 Milyar dolar bastı.

Fed toplantısı öncesi 52 bini verecekler galiba. Bekliyoruz acelemiz yok. 52 - 54 bin dolar arası çok kritik olacak.

Pages:
Jump to: