Pages:
Author

Topic: BTC/USD ve BTC/TRY Fiyat Takibi, Spekülasyon, Tartışma Alanı - page 4. (Read 1107570 times)

legendary
Activity: 2072
Merit: 1138
aq iki dakka bakmıyorum ya uçuyor ya çakılıyor naptıği belinsiz serseri mayın gibi dolanıyor etrafta Grin
member
Activity: 1011
Merit: 65
Bugün FED günü. FED Amerikan merkez bankası bu akşam Türkiye saati ile 22:00'da faiz kararını açıklayacak. Sabit kalacak faizler çoğunluğun beklentisine göre. Bana kalırsa piyasalara olumlu yansır sabit kalırsa. Ama esas süper haber bi ay sonra gelir. Mart'ta 25 baz puanlık indirim bekleyenlerin sayısı her geçen gün artıyor çünkü. Fed bi kez indirime başlarsa bi kaç toplantı dönemi boyunca indirime devam da edebilir. Çünkü faizler tarihi seviyelerde. Ekonomi hazır soğumuşken. İndirime gitme zamanı gelmiş olabilir. Faizlerde düşüş sinyali gelince Bitcoin'de 60 binleri hızlı bi şekil tekrar göreceğiz bana kalırsa.

Burada 2 aydır konuşuyoruz Fed güvercinden daha güvercin olacağını herkes tahmin ediyor.

Ancak 2024 Mart ile yeni bir dalganın içine girecegiz artık güvercin fed'inde yetmeyeceği günler geliyor.

Faiz indirimleri ile bu dalga güçlenerek artaracak ve piyasalar faiz indirimi ile birlikte piyasalar ışık hızında çöküş yaşayacak. Yerle bir olacak herşey. 2024 Mart bunun için önemli.

Faizler 2024 ilk yarısında iner ise piyasalar için belli başlı şans doğabilir 2025 Şubat oncesi bir şekilde yırtabilir.

Ancak benim Tanrıdan dileğim faizlerin 2024 ikinci yarısında inmesi. İşte o zaman bu yaz tatil planları mı bile askıya alacağım. Tüm masraflari minumum seviyeye çekeceğim. Nakit varlıklarını 2 hatta 3 katına çıkaracağım. Fiziki altın varlıklarını gümüş varlıkları ile dengeleyecegim.

Daha bir çok aksiyon alacağım ama şimdi 2024 mart-haziran arasını bir izleyelim.
member
Activity: 187
Merit: 84
Merhaba;

Doğru bilgiyi vereyim. US'de ekonomi verileri güçlü gelmeye devam ediyor. Ve görünen o ki, veriler güçlü gelmeye de devam edecek. Dün, JOLTS verisi 8.925M beklenirken 9.026M geldi. Yani 9 milyon 26 bin açık iş var, çalışan aranıyor, ama çalışacak adam yok. Bu da iş verenlerin ücretleri yükseltmesi ve enflasyonun yükselmesi, yükselmese de düşmemesi demek. Neymiş? Ekonomi güçlüymüş, enflasyon da FED'in hedefi olan %2 seviyesine doğru düşmeye bu şekilde devam etmezmiş. Buda risk iştahı düşer demek. Hal böyleyken faiz indirmi de olmaz.

İş böyleyken US'den gelecek önemli veriler yarın ve cuma günü açıklanacak verilerdir. Bugünkü açıklamadan bir cacık olmaz, olmayacak.

Şuan günlük repoda 577 miyar dolares var. Bu para piyasaları ne kadar yukarı taşır kesitremiyorum. Ama parmak hesabı yaparsak...Piyasların toparlanmaya başladığı 2023 Nisan ayından beri günlük repodan 1 tirlyon 745 milyar dolares çıkmış ve bu SP500'e sadece %20 yükseliş olarak yansımış. Ki vardığı yer de ATH! (Asıl para tahvillere gitti, bunu da unutmayalım.) Kalan para ile (577 milyar dolares) SP500 bir %6,6 daha yapabilir demek. Buda SP500'ün 5.241 dolarese kadar yolu var demek. Repo eksiye geçerse (Ilıman iklimde eksiye geçer ama Black Swan çıkmazsa! Ben çıkacağını düşünüyorum.) SP500'ün yeni tepe noktası 5.360 dolares olur. Bu senaryoda düzeltme olacaktır ama yükseliş kaçınılmaz.

Ben en erken Q3'de faiz indirimi bekliyorum. Bunu da söylemiş olayım.

BTC başılığında BTC hakkında konuşmadan post atmak olmaz. Gözümün nuru, biriciğim yeni ATH yapacak hissiyatı taşıyorum ama elimde elle tutulur, üzerine tez sunabileceğim bir senaryo yok. Davos'ta merkez bankalarının dijital paraya geçilşmesi gerektiği hakkında bir konuşma yapıldı. Konuşmayı yapan da kapitalistlerin ağa babasıydı. O derse olur. Soytarı başkan Trump, ben başa geçersem dijital parayı çıkarttırmayacağım dedi, Cumhuriyetçileri ve beni sevgi pıtırcığına çevirdi. Bu konu beni rahatsız ediyor, yalan söylemeyeyim. Spoiler - Winter is coming.

İyi dileklerimle
hero member
Activity: 1162
Merit: 719
Bugün FED günü. FED Amerikan merkez bankası bu akşam Türkiye saati ile 22:00'da faiz kararını açıklayacak. Sabit kalacak faizler çoğunluğun beklentisine göre. Bana kalırsa piyasalara olumlu yansır sabit kalırsa. Ama esas süper haber bi ay sonra gelir. Mart'ta 25 baz puanlık indirim bekleyenlerin sayısı her geçen gün artıyor çünkü. Fed bi kez indirime başlarsa bi kaç toplantı dönemi boyunca indirime devam da edebilir. Çünkü faizler tarihi seviyelerde. Ekonomi hazır soğumuşken. İndirime gitme zamanı gelmiş olabilir. Faizlerde düşüş sinyali gelince Bitcoin'de 60 binleri hızlı bi şekil tekrar göreceğiz bana kalırsa.
member
Kasım 2023 te kaçan siyah kuğu. 38 bin dolardayken short demesi başarısızlıkla sonuclanmıştı. Eğer oradan gelecek bir siyah kuğu çöküşü bu treni raya sokardı. Tren hala rayda değil. Kasımda düzeltme gelmeyince hemen psikolojiyi değiştirmek gerekiyordu.

Üst noktada 2 short lokasyonu belirledim;
52.000$
65.000$

En nihayetinde Aralık ayı ve Ocak ayı sonuna kadar bir yükseliş dalgası gördük 49.500 dolar seviyesinden fiyatlar döndü. 52000 dolarda Big short olabilir demistik.

Şimdi Şubat ayında 49 bin dolar  gecildigi takdirde 55 bin dolar daha sonra Mart basında 65 bin dolar görebiliriz.

65 bin doları Mart ayinda görür isek treni raya sokmak için düzeltmeden fazlası gerekeceği için Dev bir Big short firsati yaşanmış olacak.

2024 Mart - 2025 Şubat

2024 Mart ayı ile sürecin başlamasını bekliyorum. Muhtemelen tepe Mart ayında gelir ve oradan shotlarız.

Şubat dedigimiz ay 15 iş günü yapıyor yani çok hızlı geçecek acele etmeye gerek yok.

Ama Kasım ayı ile girilen bu yükseliş psikolosinden Mart ayı ile birlikte terk edip yeniden çöküş senaryosunu gundeme almak gerekiyor.

Ytd
member
Tether 1 milyar dolar daha ateşleldi. Marta kadar devam diyor o da.Kasımda kaçan siyah kuğu büyük oldu. Şimdi dünya piyasa tarihin en büyük Short fırsatına doğru koşar adım gidiyoruz.

2024 Mart - 2025 Şubat
Herşey başlamadı ama başlamak üzere.

B Sakın bu sefer farklı demeyin Smiley
legendary
Activity: 1218
Merit: 1176
Piyasa Grayscale'in satışına alıştı ve düşüşler ilk günlerdeki gibi olmuyor, şuan sattıkları miktarı alacak yatırımcılar var, bu ne kadar sürecek onu bilmiyorum ama bir yerden sonra da Grayscale satışları düşecektir, zaten ilk günkü satışlar gibi satış yapmıyorlar.
Şu sıralar ne yönlü gider tam kestiremiyorum piyasayı.
GrayScale satışları ile piyasa biraz baskılanıyordu ama piyasa, dediğiniz gibi alıştı artık. Tepki vermiyorlar diyebiliriz ki 42 bin seviyesine çıkmaları da bunu bize ispatlıyor. Satış ne kadar sürecek bilmiyorum ama satan olduğu gibi alan da var artık.

Tek sıkıntı şu yönde şuan piyasa Grayscale'in alışlarını karşılayabiliyor ama bu şekilde devam ederse karşılayamayabilir, tek sıkıntının bu olduğunu düşünüyorum çünkü piyasaya ciddi miktarda değeri olan BTC gönderiyorlar devamlı, tabi bu böyle devam ederse sıkıntı devam etmez ise herhangi bir sıkıntı olmaz.
member
Geleceğin teknolojisinde bu hafta yön tayini için ;

49.000 dolar geçildiği takdirde 55 bin dolar ardından 65 bin dolara bir gidiş gôrebiliriz. Aylık gradiklerde choc hareketi diyorlar galiba. Bir anda fiyatın dönüp yeni zirve yapması.
Bu hafta narin kelebek Fed etkiside görebiliriz.
Aşağıda takip seviyemiz 40.000 dolar olup 40.000 dolar altında düşüşe ikna olabilmek için hafta kapanışı arıyoruz. Bu gerçekleştiğinde aşağı yönde yön tayini kesinlenmis olur.

Özetle geleceğin teknolojisinde bu hafta ;
49.000 dolar gecilirse yön tayini yukarı Şubat'ta ralli görebiliriz.
40.000 dolar altına sarkıp hafta kapani gelir ise alarm seviyesini 100 yapmak gerekir ve 40.000 dolar altında yorumum ve dip arayisim olmadigini da hep söylüyorum.

sr. member
Activity: 504
Merit: 324
Piyasa Grayscale'in satışına alıştı ve düşüşler ilk günlerdeki gibi olmuyor, şuan sattıkları miktarı alacak yatırımcılar var, bu ne kadar sürecek onu bilmiyorum ama bir yerden sonra da Grayscale satışları düşecektir, zaten ilk günkü satışlar gibi satış yapmıyorlar.
GrayScale satışları ile piyasa biraz baskılanıyordu ama piyasa, dediğiniz gibi alıştı artık. Tepki vermiyorlar diyebiliriz ki 42 bin seviyesine çıkmaları da bunu bize ispatlıyor. Satış ne kadar sürecek bilmiyorum ama satan olduğu gibi alan da var artık.
legendary
member
Gelecegin teknolojisinde bu hafta 40.000 dolar seviyesi takip edilmeli.
40.000 dolar altında  haftalık mum kapatırsa gaza gelip hemen shortlamak mantıklı olmayabilir. Çünkü 40.000 dolar altında shortlar artarsa 50 bine doğru bir harekette likit olacaklar olur. Kaldirac kumardir.

Fed güvercinden bile daha güvercin olup piyasalara fena gaz verecege benziyor.40 bin dolar altı gaza gelip short girenleri likit edebilirler diye de konuşmuştuk.

Yön tayini içim hafta ve aylık kapanışlar beklenmeli. 40.000 dolar altında 2 hafta kapanışı yeterli düşüşe ikna olmak için.

En nihayetinde BTC 2024 zirvesi olan 49.500 doları geçip 65 bin dolara gitse bile oradan yaşayacağı büyük çöküş ile 10.000 dolar civarına kadar yuvarlanacaktır.

2024 Mart ayı ile beraber başlayacak. Biz hala 2023 teyiz.

Siyah kuğu mu bilmem ama bir cisim yaklaşıyor.
hero member
Activity: 882
Merit: 879
Son haftalarda sana karşı yöneltilen eleştirilere katılıyordum halloweenn666. Ama son bi kaç gündür zaman seni haklı çıkardı. Tahminlerin kapsamlı bi şekil iyi çalışıyor. Tabiki yeterince güven vermen için biraz daha bi fazla sayıda tahmin tutturman gerekir. Ama herkes senle alay ederken tahminlerinle 12'den vurdun. Herkese iyi bi cevap verdin.

Ben yine Amerikan merkez bankasını takip edecem. Ayın 31'inde bi toplantı var. Faiz indirimi olmayacak beklentilere göre. Faiz indirimleri Mart'tan sonra olur diyor takip ettiğim uzmanlar. Bana kalırsa Mart'tan önce borsalar başlar talep görmeye. Ama tam bi vaktinde değiliz. Bahardan önceki son soğuk günlerdeyiz. Ama önümüz bahar. Ve yine güzel günler olacak.
Halloween, önemli yazarlardan birisi. Genel olarak altını sevip, Bitcoini altın onsu ile karşılaştıran gördüğüm nadir kişilerden. Sıkıntı şu ki her zaman kötü senaryoları dile getiriyor. Bir şekilde kötü senaryolar oluşunca da haklıymış gibi oluyor. Genelde söylediği hislerim, düşüncelerim gibi kişisel önyargıları. Eğer diğer etkenler ile gelip, grayscale şu kadar satacak, piyasa bir süre sabit ilerler deseydi o zaman düşüncelerinize katılırdım. Bozuk saat misali arada doğrular çıkabilir elbette. Yine de ekonomi bölümünün rengi olduğunu söylemeliyim. Seviyorum yazılarını okumayı.
hero member
Activity: 1162
Merit: 719
Son haftalarda sana karşı yöneltilen eleştirilere katılıyordum halloweenn666. Ama son bi kaç gündür zaman seni haklı çıkardı. Tahminlerin kapsamlı bi şekil iyi çalışıyor. Tabiki yeterince güven vermen için biraz daha bi fazla sayıda tahmin tutturman gerekir. Ama herkes senle alay ederken tahminlerinle 12'den vurdun. Herkese iyi bi cevap verdin.

Ben yine Amerikan merkez bankasını takip edecem. Ayın 31'inde bi toplantı var. Faiz indirimi olmayacak beklentilere göre. Faiz indirimleri Mart'tan sonra olur diyor takip ettiğim uzmanlar. Bana kalırsa Mart'tan önce borsalar başlar talep görmeye. Ama tam bi vaktinde değiliz. Bahardan önceki son soğuk günlerdeyiz. Ama önümüz bahar. Ve yine güzel günler olacak.
legendary
Dün Grayscale abimiz 18K küsür Bitcoin gönderdi Coinbase'e ama öncekiler kadar piyasa etkilenmedi ve piyasa alıştı gibi bir şey herhalde.
Daha önceki Bitcoin gönderimlerinde düşüşler daha sertti. Bu satışlar günlük olarak devam edecek, miktar büyür veya küçülür ama Grayscale'den çıkıyor millet.
member
49.000$ geçildiği takdirde 52.000 de durmaz artık hedef net şekilde 65.000$ olur. Bu önemli. 2024 Mart-Nisan ayı öncesi 65.000$ gelirse tarihin gelmiş geçmiş en büyük Short fırsatı olabilir.

Spot piyasa yorumu ;

40.000$ market kırılım bölgesi olduğu için 49.000$ geçilmeden yeni bir pozisyonlanma alım tarafında risk icerebilir.Satış tarafında haftalık kapanış mumlarına bakmak gerekir.
40.000$ altında haftalık kapanışlar yön tayinini güclendirir ve derin satışlara neden olabilir.
52.000$ bölgesi Big short bölgesi iken fiyat 49.500 dolar civarından sert satış yiyerek kırılım yaptı artık 49.500 geçildiğinde 52.000$ da durmaz fiyat direkt 65.000$ hedefine gider

Genel piyasa yorumu;

Bitcoin 16.000 dolara düştüğünde altcoinler yerine bitcoin alınması mantıklıydı. 2022 de altcoin tarafinda dip gelmemesi hem absürt hemde piyasanın bitcoine yönelmesine neden oldu.

2024 yılında önümüzdeki aylarda baslayacak mega düşüşlerde altcoinler pert olabilir. Nakiti olanların bayram edecegi ve ucuz ucuz altcoin toplayacagi günlere doğru gidiyoruz.

FED'in güvercinden hallice tavırları piyasalara bir kaç aylık daha ralli fırsatı sunabilir. Ama yine de Faiz indirimleri başladığında yaşanacak büyük çöküşe hazır olmak gerekiyor.

Y.t.D
member
BTC = 24.5 ons altın seviyesine kadar geldi geçen hafta.
25 ons gelseydi 51.000$ yapıyordu.

Siyah kuğu bekleyenler var siyah kuğu 2023 sonuydu. Şuan gelen şey göstere göstere çöküş. 2023 sonunda yaşanacak bir çöküş vahşi bir panik yaratırdı 2020 Mart gibi.

40.000 dolar Big stoptu.
49.000$ izlenmesi gereken bir seviye geçilirse  hedef net şekilde 65.000$ dolar olur. YTD.
legendary
Grayscale şirketi piyasaların açılmasına yakın(17:20-17:30), Coinbase borsasına yaklaşık 590 milyon dolar değerde 15 bin 294 adet Bitcoin transfer etti.
Bu transferler piyasanın açık olduğu her gün devam edecektir, en başta da açıkladım neden Bitcoin sattıklarını.
Elimde tuttuğum bazı altcoinlerden güzel yerde çıktım ve portföyümün %30'u kadar sabit coindeyim. Biraz daha düşeceğine inanıyorum, bir miktar daha bekleyip ucuzdan almaya çalışacağım aklıma ne yatarsa.
Şu zamanlarda alımları kesinlikle parti parti yapmalısınız, all in girmek saçma çünkü ucuzdan veya pahallıdan alabilirsiniz. Yatırım tavsiyesi değildir.

Şunu da şuraya bırakayım, Grayscale cüzdanı takip edebilirsiniz.
https://platform.arkhamintelligence.com/explorer/entity/grayscale
member
Activity: 187
Merit: 84
Merhaba;

BTC dominance 8 gündür nerederyse hep sabitti, fiyatı ise o sırada %10 düştü. Örümcek hislerim bana birşeyler söylüyor. Gray Scale öncesi koyduğum dört alım emrim bugün gerçekleşti, ikisini iptal ettim, bir tanesi hala açık. Jeopolitik sürtüşmeler iyice canımı sıkmaya başladı. Şubat ayında düşük kaldıraçla XAUUSD long açacağım. YTD

İyi dileklerimle
member
ne yazık ki uyumsuzluk çalıştı. Hedef 34800 $ gibi gözüküyor ama tahminim oraya bir iğne atar ya da büyük ihtimalle 200 ma dan destek alır diye düşünüyorum. 200 ma 36400$ civarları. Siz ne düşünüyorsunuz?

Negatif uyumsuzluk gibi ne dersiniz? btcusdt 1 günlük.

Böyle bir teknolojinin fiyatının düşmesi yakışmadı. Balinalara sesleniyorum yanlış yapıyorsunuz düşürmeyin şu fiyatı.

Şaka bir yana ;
38 binden sonra hiç long kovalamadım hep short bölgesi kovaladım son nokta 52-55 bin dolar aralığı belirledim. 49 bin dolar görüldü ve oradan düştü. 52 bin dolara 3 bin dolar kala fiyat salındı.

40.000$ market kırılım bölgesi, artık konuşmaya gerek olduğunu düşünmüyorum.  Son tepe 49.000$ yeniden geçilirse yeniden değerlendirmeye alınabilir. 16 bin dolardan gelen yükselişin market kırılımı yaşandı şuan.

Oradan döner buradan döner demeye gerek yok bizim çok bilen fenomenler gibi. Bitcoini rahat bırkalım ne yapacaksa yapsın artık.
legendary
Activity: 2310
Merit: 1028
ne yazık ki uyumsuzluk çalıştı. Hedef 34800 $ gibi gözüküyor ama tahminim oraya bir iğne atar ya da büyük ihtimalle 200 ma dan destek alır diye düşünüyorum. 200 ma 36400$ civarları. Siz ne düşünüyorsunuz?

Negatif uyumsuzluk gibi ne dersiniz? btcusdt 1 günlük.

Pages:
Jump to: