Author

Topic: BTC/USD ve BTC/TRY Fiyat Takibi, Spekülasyon, Tartışma Alanı - page 375. (Read 1109036 times)

full member
Activity: 1176
Merit: 159
4500$ den döndü şöyle güzel bir haber spekülasyon fln olsa 5000$ olur rahat bir şekilde.
sr. member
Activity: 642
Merit: 259
3 hafta icinde 5000 dolari görücez Wink
legendary
Activity: 1596
Merit: 1014
 Fırtına öncesi sessizlik gibi fiyat.Sanki bir haber gelsede düşsem der gibi duruyor btc.Zor tutunuyor gibi geliyor 4k üstüne.
sr. member
Activity: 616
Merit: 251
Blockchain Marketing: tokensuite.io
yavru ayıların sunduğu "bende destek kırabilirim: hedef 4250 ve ötesi" isimli müsamere 10 saattir devam ediyor. ya büyükleriniz gelsin yada bırakın artık sıkıldık  Cheesy

2750 dolardan tüm isteklilerin BTC leri alınacaktır. Sıraya geçenlerden bilet de isteyeceğim.  Cool

Bence açık bir şekilde short pozisyon oluşturmaya zorluyorlar insanları. Orta büyüklükteki dumplarla hemen düşecek havası oluşturup o shortları likide edecekler.

Hedef bence 5000 üzeri. Tıpkı segwit muhabbeti gibi piyasanın beklenilenin aksine hareket olması muhtemel. Genelde kural budur zaten.
sr. member
Activity: 475
Merit: 250
yavru ayıların sunduğu "bende destek kırabilirim: hedef 4250 ve ötesi" isimli müsamere 10 saattir devam ediyor. ya büyükleriniz gelsin yada bırakın artık sıkıldık  Cheesy

2750 dolardan tüm isteklilerin BTC leri alınacaktır. Sıraya geçenlerden bilet de isteyeceğim.  Cool
legendary
Activity: 1288
Merit: 1110
100 dolar fark var Coinmarketcap'in index fiyatıyla Paribu fiyatı arasında. 100 dolar 350 TL fark yani.

350 TL fark ne demek ya, şimdi düşününce bizim borsalarda fiyatlar ya çok düşük oluyor ya çok yüksek neden bu kadar tutarsız anlamak çok zor.

Coinmarketcap nasıl bir hesaplama yapıyor bilmiyorum ama hemen işlem yapılabilecek bir yurt dışı piyasayla, yurt içi borsalar arasındaki %5’e kadar farklar çok normal.
hero member
Activity: 896
Merit: 519
Bitcoin fiyatının dengede kalması sevindirici Türk borsalarına çok takılmıyorum. Zaten fazla durmaz bu fiyatlarda illa ki 500-1000 tl gibi bir farkı görecektir diye tahmin ediyorum ama biraz daha stabil şekilde bitcoin fiyatının 4000 dolar üstünde durması gerekiyor.
full member
Activity: 171
Merit: 100
tr ile yabancı piyasalar arasındaki dengesizlik şikayet edilecek bir şey değil bence.bazen aşagıda bazen yukarıda oluyor tr piyasaları. ucuz olduğunda alın cex e atın . eşitlendiğinde veya yüksek olduğunda cex ten alıp tr de satın.tabii cexe attığınızda satmanız lazım yoksa oraya göndermenin uzun vadeci değilseniz anlamı yok.miktar az olsa da ben yapmaya çalışıyorum.
hero member
Activity: 1680
Merit: 529
En mantıklı zaman 2018 ayları bana göre o süreye kadar beklemek lazım kendisini ve bu bandı kırıp 5000$ seviyesinin üstüne çıkacağını düşünüyorum.
full member
Activity: 344
Merit: 134
full member
Activity: 344
Merit: 134
ortalıkta şimdilik bir haber yok. birkaç gündür hacim düşüktü özellikle dün alıcılar ve satıcılar bekleme halindeydi. dün oluşan kırmızı doji yi sat sinyaline çevirmeye çalışan satıcılar var sanırım. zaten sığ olan piyasada birkaç bin btc ile bir satış dalgası oluşturulmak isteniyor. alıcılar için zaten beklenen fırsat, bakalım nasıl ve nereden bir tepki gelecek.

edit: 17 günlük destek 4250 şimdilik oradan tepki veriyor.
legendary
Activity: 1596
Merit: 1014
 150$ dumplandı btc.Halada düşüyor.Bir haber mi var acaba  Grin
sr. member
Activity: 475
3 vakte kadar aşağıdan bekllediğiniz btcler gelecek merak etmeyin.

.
.
.
Haberi de arkadan gelir... Grin
legendary
Activity: 2912
Merit: 1150
100 dolar fark var Coinmarketcap'in index fiyatıyla Paribu fiyatı arasında. 100 dolar 350 TL fark yani.

350 TL fark ne demek ya, şimdi düşününce bizim borsalarda fiyatlar ya çok düşük oluyor ya çok yüksek neden bu kadar tutarsız anlamak çok zor.

en büyük neden hacimden kaynaklanıyor bence. hacimler iyi olsa fiyat farkları olmucak.şimdi gene çok aşırı bir fark yok yeri geliyor 1000 tl farkın oldugu dönemler oluyor.
Hacimle alakalı değil. Örneğin fiyat 30dolar asağı düssün global piyasada max 1 dk icinde 100tl aşağı çekiyorlar. Şuan piyasada birileri kasıtlı globalin 100-200$altında tutmaya çalışıyor. bu oyun yuklu birinin gelip preeve kadar cizmesine kadar devam eder bir borsada cizse diğerleride max 15 dk icinde onu takip edecektir.
full member
Activity: 434
Merit: 100
Türk borsalarının hala geride olduğunu söyleyebiliriz. Dolar 3.575 olmuş, Bitcoin 4420 dolar.
Yurtdışından 400 TL ucuza BTC alınabiliyor.
sr. member
Activity: 1302
Merit: 264
Piyasadan haberi olmayan arkadaslar sagolsun preev 16050 iken 15400den 2 btc aldim. Isin komigi daha da dusuyor. 14350 suan kafanizmi guzel arkadaslar?

Aldığını yine buradan satacaksin ,  çıktıktan sora bir süre inmeden durursa o zaman tekrar satma imkanı oluyor ama  kısa dalgalanmalarda  uygun fiyata alıyorsun, bizimkiler olayı fark  edene kadar  global borsalarda fiyat tekrar  aşağı düşmüs olabiliyor bazen.
sr. member
Activity: 728
Merit: 261
Piyasadan haberi olmayan arkadaslar sagolsun preev 16050 iken 15400den 2 btc aldim. Isin komigi daha da dusuyor. 14350 suan kafanizmi guzel arkadaslar?

şu son dönemde  buna çok şahit oluyoruz,bitcoin cash çıkışına kadar turk borsaları hemen hemen her zaman fiyat olarak yabancı borsalardan yüksekte işlem görüyordu.forktan sonra ne olduysa  bu tarz ters arbitraj imkanları artmaya başladı. artık geceleri uykusuz bıraktıracak kadar makaslar olmuyor ama genede güzel karlar bıraktırıyor türk borsaları.
sr. member
Activity: 710
Merit: 255
sr. member
Activity: 357
turk borsalarıyla bitfinex arasında btc başına neredeyse 500 tl fark var. bu hafta içi herhangi kötü bir haber çıkmadıgı sürecek 4.700leri zorlarız diye düşünüyorum.
member
Activity: 126
Merit: 12
4400 ü aştı umarım daha da yükselir.
Tr oldukça geç tepki veriyor.

Bu arada taze haber...

http://uzmanpara.milliyet.com.tr/haber-detay/gundem2/merkez-sanal-para-icin-dugmeye-basti/74000/74197/
Bu haberi sabah bende okudum bence çok olumlu bir haber. Birde bu btc borsalarını borsa statusune sokarlarsa çok iyi olacak zaten halihazırda komisyon gelirleri icin vergilendirme yapılıyor. Daha yasal bir zemin üzerinde borsalara para giriş cıkışı yapmamız herkesin faydasına olacaktır. Şuan bilinmezlikten dolayı kumarla ilişkilendirebilirler.

Ben de bu haberi olumlu yorumladım fakat borsa olarak çok fazla engel çıkaracaklardır. Forex olayına yasak falan geldi diye duymuştum. Bu kadar oynak bir piyasada kayıpları aza indirmek için ne gibi önlemler alacaklar merak ediyorum. Yasallaşması güzel ama özgürlüğünü kısıtlamadan bu yasallaşma olmaz gibi.

Ben size olabilecekleri söyleyim. Ülkemiz Bitcoin konusunda ATM açılışı , borsa kuruluşu ve genel ilgi olarak gerçekten erken tepki verdi. Bitcointalk genel forumunda topic / mesaj sayıları incelendiğinde de her konuda 1 adım geride kalan ülkemizin kripto para dünyasında sanıldığı kadar geri olmadığını görebiliyoruz. Ancak devletimiz bu konuda denetim için elinden geleni yapacaktır. Yurtdışından milyonlarca lira girişi olan Paypal'ın faaliyetlerini durdurma pahasına adımlar atan yapımız, kripto para dünyasında da kendini gösterecektir. Ancak bunun komik işlem hacimlerinin döndüğü şu anki türk borsalarında olacağını düşünmüyorum. Ne zaman ki TR borsalarının günlük hacmi 50-60 Milyon TL'lere yanaşır ( 2018 bu hedef için hayal değil )  o zaman muhtemelen bu konuda da ellerinden geleni yapacaklardır. İlk olarak kimlik doğrulama işlemlerinde kullandığımız dataları borsaların işlem yapabilmesi için paylaşımının zorunluluğu gelecektir. Bilindiği üzere normalde datalarımız mahkeme kararı sonrasında paylaşıma açılabilir, en azından biz belgeleri gönderirken bu şekilde onaylıyoruz. Yapılan işlem datalarımızı 1-1 şekilde devlet herhangi bir karar olmaksızın kontrol etmek isteyecektir. Bu bir noktada çok da sıkıntı olarak gözükmüyor. Ancak benim beklediğim 2. adım MTV'ye %40 zam yapan, verginin vergisinin vergisini alan sistemimiz Bitcoin konusunda denetim ile sahip oldukları datalardan kişisel banka hesaplarını inceleyerek belirli vergi yapılanması getirecektir. Banka üzerinden İMKB'de işlem yaptık, borsada al sat yaptık , dolar aldık sattık vergi mi ödüyoruz ? Hayır. Ancak devlet bu işe müdahil olursa öyle ya da böyle bir çıkar kovalayacaktır. Olmasını istediğim en iyi senaryo ise büyük baş yandaşlardan birisinin bitcoin borsası kurması. Bu sayede gelene gidene dokunmadan sektörün önünü tıkamadan ilerlemesine müsade edebilirler. Diğer türlü sektör palazlandıkça her zaman olduğu gibi engelci / zorlaştırıcı zihniyet kendini gösterecektir.
Jump to: