Author

Topic: BTC/USD ve BTC/TRY Fiyat Takibi, Spekülasyon, Tartışma Alanı - page 379. (Read 1108999 times)

legendary
Activity: 1288
Merit: 1110
Acaba dolar arttığı için mi artıyor bu kez.Doların artma sebebiyle alakalıdır diye düşünüyorum ama çok bilgim yok.Bu defa manipulasyon olmadı bana göre.Geçenkinde saat içerisinde 100 dolar oynuyordu neredeyse.

Doların TL karşılığında değerlenmesi ile Bitcoinin dolar karşılığında değerlenmesinin zerre kadar alakası yok. Ama öte taraftan doların genel olarak değerlenme durumu, son 3 yıldır faiz arttırımı diye yatıp kalkan oldukça büyük bir güruh var. Peki dolar değerleniyor diye Bitcoin dolar karşısında değerlenir mi? İşte bu zor bir soru Smiley
member
Activity: 98
Merit: 10
Acaba dolar arttığı için mi artıyor bu kez.Doların artma sebebiyle alakalıdır diye düşünüyorum ama çok bilgim yok.Bu defa manipulasyon olmadı bana göre.Geçenkinde saat içerisinde 100 dolar oynuyordu neredeyse.
legendary
Activity: 2548
Merit: 1519
Yükselmesini bekleyen de var düşmesini bekleyen de. En iyisi %50 nakit (tercihen USD) %50 BTC'de durmak gibi görünüyor. Düşerse de çok üzmez yükselirse de.
legendary
Activity: 1890
Merit: 1727
Be A Hope
Ben kademeli olarak USDT'ye geçtim.

Beklentim 3800-3900 arası rakamlar.

legendary
Activity: 1848
Merit: 1334
just in case
hem dolar yükseliyor hem btc.
nakiti acil ihtiyaçlar dişinda bende komple btc giriyorum. Tl de durmanın bir faydasini görmüyorum
full member
Activity: 434
Merit: 100
3600 civarlarına dönerse alacağım artık düşmesini beklemek hayal gibi.Hatta 3.500 civarı bir daha görür müyüz şüpheliyim.Düşüşün sınırını kestiremediğim için hep pişman oluyorum.Sizce şu an nakitte kalmak mantıklı mı yoksa alıp tekrar nakite çevirmek mi daha iyi olur ?

Nakit acil ihtiyacınız olmayan bir paraysa ve önümüzdeki günlerde yükseleceğini düşünüyorsanız Bitcoin'de durmak daha mantıklı. Keşke alsaydım demek yerine olası bir düşüşte satmadan bekleme lüksünüz olur bu sayede.
member
3600 civarlarına dönerse alacağım artık düşmesini beklemek hayal gibi.Hatta 3.500 civarı bir daha görür müyüz şüpheliyim.Düşüşün sınırını kestiremediğim için hep pişman oluyorum.Sizce şu an nakitte kalmak mantıklı mı yoksa alıp tekrar nakite çevirmek mi daha iyi olur ?
bence hepsi ile al. yarısını yukarıya doğru kademelerde satışa koy. başka kaynaklarda da obo tamamlandı hedef 7000 diyenler var.bakalım altlar ne olacak?
Tavsiye için sağol.Bilemiyorum kararsızım paribuda farkı düzeltmişler galiba onu kaçırdım o yüzden almak pek mantıklı durmuyor.Bana bu kez çok ani ve sürekli yükseliş olmayacak gibi geliyor.Neden derseniz önceki yükselişlerde sert bir çizgiyle yukarı doğru çıkıyordu.Şu an öyle değil.Artık bu balinaların manipule etmediği anlamına mı geliyor bilmiyorum ama duraklamalar ve hafif gerilemeler olursa son zamanlardaki gibi hiç şaşırmam.
full member
Activity: 171
bence hepsi ile al. yarısını yukarıya doğru kademelerde satışa koy. başka kaynaklarda da obo tamamlandı hedef 7000 diyenler var.bakalım altlar ne olacak?
member
full member
Activity: 434
piyasa bu kadar sığken fiyatı speküle etmek para babaları için kolay. zaten 16milyon btc var şu anda. 1 milyonu hiç hareket etmemiş yada kayıp. küçük yatırımcı alıp tutma derdinde bunlar trade e hiç girmiyor. 2-3 milyondan fazla btc dönmediği kanısındayım bütün trade piyasasında.

Piyasada dönen BTC miktarını gösteren bir site vardı. Toplam arzın çok küçük bir bölümü trade için kullanılıyor.
full member
Activity: 344
Merit: 134
piyasa bu kadar sığken fiyatı speküle etmek para babaları için kolay. zaten 16milyon btc var şu anda. 1 milyonu hiç hareket etmemiş yada kayıp. küçük yatırımcı alıp tutma derdinde bunlar trade e hiç girmiyor. 2-3 milyondan fazla btc dönmediği kanısındayım bütün trade piyasasında.

ama balinalarında alıp satarken uyduğu kurallar var. sadece onları anlamaya çalışmak lazım  Cheesy
member
Activity: 126
Merit: 12
Ben bu konuya çok dikkat ediyorum. Hem alımda hem satımda parçalı değil tek seferde binlerce topladıklarında ya da sattıklarında bu işlemlerini fırsata çevirmek adına fiyatı ani şekilde spekülatif hareketler ile oynatıyorlar. 4000 duvarı aşılırken Bitfinex trade ekranında 1 dakika önce 4000'i geçmek için 1700 bitcoin varken 1 dakika sonra tek kişi/grup tarafından aşıldı. Biz küçük traderlar sadece fiyatın 1 saniyede nasıl 80 dolar yukarı çıktığını trade history'e bakarak anlamaya çalıştık Smiley Bu da buradan topladıkları yüklü bitcoinleri yukarıdan okutmalarına işaret ediyor. Bu ne kadar yukarı olur izleyip görelim.. Benim umudum en azından 4500 USD olması yönünde .. Bir çok kişi ise 5000 USD barajının Kasım fork söylentileri yaygınlaşmadan geçileceği konusunda hemfikir. Ekim ayının ortalarına kadar ani zirvelerde 7200 USD gösterilerek bir anda kendimizi 4800 USD'de bulabiliriz. 7200 / 4800 USD neden yazdığımı ise komplo teorisi seven arkadaşlar mutlaka görmüş, analiz etmiştir. 2 kez bu yapıldı, 3.sü neden olmasın ?
newbie
Activity: 9
Merit: 0
4000 ve 4100 duvarlarını yıkarken anlık hareketler ile binlerce Bitcoini balinalar kendisi topladı. Büyük alımlarla bir galeyana getirme olayı değil ucuz bitcoinleri kendileri kapma yarışına girdiler. Bu bana daha önce tek günde meydana gelen 700-800 dolarlık yükseliş önceki hareketleri hatırlattı. Bu kadar büyük miktarları kendileri paylaşmayı bile seçmeden topladıklarını göz önüne alırsak 4500 USD'yi haftaya değil 1-2 gün içinde zorlayacağını düşünüyorum. TAbi ki YTD..

185btc x 4100usdt = 758.500 USDT 15 dakkada bittirdiler poloniex te  Smiley

80k lık 4100 den bir alım emri daha Smiley gercekten 4100 den topluyorlar suan Smiley
member
Activity: 126
Merit: 12
4000 ve 4100 duvarlarını yıkarken anlık hareketler ile binlerce Bitcoini balinalar kendisi topladı. Büyük alımlarla bir galeyana getirme olayı değil ucuz bitcoinleri kendileri kapma yarışına girdiler. Bu bana daha önce tek günde meydana gelen 700-800 dolarlık yükseliş önceki hareketleri hatırlattı. Bu kadar büyük miktarları kendileri paylaşmayı bile seçmeden topladıklarını göz önüne alırsak 4500 USD'yi haftaya değil 1-2 gün içinde zorlayacağını düşünüyorum. TAbi ki YTD..
full member
4100 ün üzerinde bir gün kapanışı olsa "dadından yinmez"

o zaman sonraki savaş 4500 de olur deriz...
hero member
Activity: 1582
Merit: 520
4000 dolar bariyeri aşıldı ama türk borsaları hala tepki vermedi btc 14130 paribu 14100 seviyesinde eğer 4000 dolarda tutunursa hızlı bir fiyat artışı gelebilir , türk borsalarıda alım için avantajlı görünüyor .
legendary
Activity: 2912
Merit: 1150
Preev 14500 turk piyasaları 14100 saldırın

Edit: 30bin liralık btc aldım 14100den yukarı doğru cizerek hemen arkasından biri aşağı doğru çizdi. valla hangi piyasayı takip ediyor turk kullanıcılar merak ediyorum.
doları hala 3.40 falan sanıyorda olabilirler. Dolar 3.57 suan
legendary
Activity: 1890
Merit: 1037
Ve roket formasyonu Grin

Dolar da 3.58 oldu duble roket
full member
ve yazdıktan yarım saat sonra 4k yı geçer   Grin
sr. member
Activity: 2142
Merit: 418
ben size soyle diyim btc 500 dolarada düşse sizin paranız değerli oldugu için 400 dolara dussunde alalım diyip yine almayacaksınız ben size şimdiden soyleyeyim.
o yuzden iyisi mi siz bir doner burger salonu açın hiç strese girmeyin az cok satar kazanırsınız bu yatırım olayı size gore değil.

kimse uzerine alınmasın sozum meclisden dışarı genel olarak konustum.
Jump to: